14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty ruszył pełną parą! Dla wszystkich festiwalowiczów przygotowaliśmy kolejną wersję naszej aplikacji! Nie umknie Wam żaden seans! Ściągajcie za darmo!

0

Ocena autora

Rozpoczęła się kolejna edycja MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Do Wrocławia zawitały tysiące miłośników kina. Jeżeli jesteście w tej grupie, to warto, abyście na swoim smartfonie mieli zainstalowaną aplikację T-Mobile Nowe Horyzonty, która z pewnością okaże się wspaniałym przewodnikiem po święcie kina.

Jak pobrać aplikację?

Aplikacja jest darmowa. Korzystać z niej mogą właściciele urządzeń wyposażonych w system operacyjny Android, iOS lub Windows Phone. W sklepach Google Play, AppStore i Windows Phone Marketplace wystarczy wpisać "T-Mobile Nowe Horyzonty" w wyszukiwarce i skierowani zostajecie do strony aplikacji. Tam klikacie w Pobierz i gotowe! Jeżeli czytacie ten materiał na swoich przenośnych urządzeniach, to możecie też kliknąć tutaj (Google Play), tutaj (AppStore) lub tutaj (Windows Phone Marketplace)

Aplikacja dostarczy informacje na temat filmów wyświetlanych na festiwalu.

Pobierz aplikację T-Mobile Nowe Horyzonty!

Zapraszamy do pobrania darmowej aplikacji T-Mobile Nowe Horyzonty:

  • pobierz z Google Play (Android)
  • pobierz z AppStore (iOS)
  • pobierz z Windows Phone Marketplace (Windows Phone)

Jak poruszać się po aplikacji?

Nowohoryzontowa aplikacja została zaprojektowana w taki sposób, aby każdy w łatwy i szybki sposób odnalazł poszukiwane przez siebie informacje. Dowód na to znajdziecie w filmie, który zamieściliśmy na dole artykułu.

Po wejściu do aplikacji znajdujemy się w menu głównym, które podzielone jest na 6. głównych bloków.

Aktualności - tutaj dowiemy się wszystkiego o festiwalu, a więc co się na nim dzieje, ale też co dzieje się wokół niego. Będąc na bieżąco z tą sekcją nie ucieknie Wam żadna istotna informacja i nie przegapicie fajnych wydarzeń. Przeczytacie zarówno o seansach, jak i o wydarzeniach muzycznych czy specjalnych akcjach.

Filmy - Kopalnią wiedzy jest dział "Filmy". Wybranych dzieł możemy szukać wg dni w którym są wyświetlane bądź poprzez przeszukanie sekcji festiwalowych. Jeżeli znajdziemy interesującą nas pozycję, to tam też dowiemy się wszystkiego o twórcach, obsadzie i zebranych nagrodach. Ale poznamy nie tylko suche fakty. Aplikacja daje możliwość obejrzenia zwiastuna danego filmu. Jeżeli nie wiecie więc na co wybrać się w czasie T-Mobile Nowe Horyzonty, to festiwalowa aplikacja da Wam wiele podpowiedzi. A dodatkowo poprzez nią będziecie mogli zarezerwować bilety na wybrany seans! 

 

Dzięki aplikacji znajdziecie też najważniejsze festiwalowe miejsca i szybko do nich dotrzecie!

Mój festiwal - po zalogowaniu się do aplikacji uzyskujemy dostęp do naszego spersonalizowanego profilu. Z jego poziomu możemy dobrze zaplanować festiwal.

Kalendarz - Aplikacja pozwoli być na bieżąco również z festiwalowym kalendarzem. Dzięki temu na naszych urządzeniach mobilnych mamy dostęp do wszystkich wydarzeń. Nic nam nie umknie!

Miejsca - T-Mobile Nowe Horyzonty to bardzo duży festiwal w czasie którego wiele wydarzeń ma miejsce w różnych lokalizacjach. Jeżeli Wrocławia nie znacie jak własnej kieszeni, to z pomocą raz jeszcze przyjść może nasza aplikacja. Sekcja wskazuje Wam na mapie Wrocławia bardzo dokładnie istotne miejsca. Dzięki temu łatwo będziecie mogli trafić z Kina NH na plażę festiwalową T-Mobile, albo z Arsenału do Teatru Lalek. O każdym z miejsc znajdziecie również dokładny opis i listę wydarzeń, które się w nim odbędą. 

Społeczności - Lajkuj i sheruj! W tym miejscu możecie się zameldować i pokazać znajomym gdzie jesteście! Możecie również odwiedzić nasz Facebook, zajrzeć na T-Mobile Trendy czy wrzucić zdjęcia na Instagram!

<p><em><br /></em></p>

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Aplikacja T-Mobile Nowe Horyzonty - nie umknie żaden seans! - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

kasia-o
25-09-2013 - 16:47:15
plop
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Celem Festiwalu jest nie tylko pokazywanie interesujących filmów czy promowanie muzyki, ale także kreowanie i wspieranie nowych nazwisk. Temu właśnie służy konkurs.

W tym roku w konkursie pokazanych zostanie 13 tytułów. Będą to m.in. filmy prezentowane na jednym z najciekawszych obecnie światowych  festiwali – MFF w Rotterdamie.

Laureat rotterdamskiego Tygrysa za Finisterrae, twórca muzyki  elektronicznej i sztuki konceptualnej Sergio Caballero, w swoim drugim filmie, komedii absurdu Dystans, zabiera widzów w surową scenerię nieczynnej syberyjskiej elektrowni. Z kolei Ben Rivers i Ben Russell - Zaklęcie, które odpędza ciemność zrealizowali w estońskiej komunie hipisów, w fińskim lesie i na neopogańskim koncercie w Norwegii. Artyści szukają klucza do kondycji dzisiejszego eremity. W głównej roli wystąpił muzyk Robert AA Lowe, znany jako Lichens. W Rotterdamie pokazano też austriackie czarno-białe Moje ślepe serce Petera Brunnera, historię cierpiącego od urodzenia na zespół Marfana samotnika, który w dramatycznych okolicznościach próbuje wyrwać życiu odrobinę szczęścia i wolności.

Kobiecy punkt widzenia oddają dwa filmy konkursu. Szwajcar Lorenz Merz w filmie Ciasto z wiśniami kreśli pełen zagadek, intensywny emocjonalny portret bezimiennej młodej autostopowiczki. Podczas swojej bezładnej podróży przejmie ona tożsamość przypadkowo spotkanej kobiety. Amerykanka Josephine Decker opowiada z kolei o sensualnym mikroświecie kalifornijskiego lasu Mendocino, w którym odbywa się festiwal bałkańskiej muzyki. Bohaterka naturalistycznego, improwizowanego Masła na zasuwce uwalnia własną seksualność i poddaje się nowym, gwałtownym uczuciom.

Gala otwarcia 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty

Nagrodzona w Locarno francuska Owca, dojrzały formalnie pełnometrażowy debiut duetu Gilles Deroo i Marianne Pistone, pokazuje milczącego 17-latka, uciekającego od matki alkoholiczki. Owca staje się melancholijną impresją o znaczeniu przypadku w życiu.

Warto przyjrzeć się próbie odświeżenia motywu walki o przetrwanie w Canopy Aarona Wilsona. Australijczyk, opowiadając o pilocie, który ląduje na spadochronie w singapurskiej dżungli podczas II wojny światowej i ukrywa się przed patrolami Japończyków, tworzy osobny świat przypominający ten z kina Bruno Dumonta czy Apichatponga Weerasethakula. Nieoczywistym podejściem do egzotyki zaskoczy też widzów nagrodzony w Wenecji Biały cień Noaza Deshe, opowieść o albinosach w Tanzanii.

Argentynę w konkursie reprezentuje Historia strachu Benjamína Naishtata, w której zamożni mieszkańcy zamkniętego osiedla zostaną skonfrontowani z rzeczywistością pobliskiej dzielnicy slamsów. Tymczasem Hiszpan Luis Miñarro w Spadającej gwieździe opowiada o nękanej kryzysem XIX-wiecznej Hiszpanii i rządach Amadeusza I Sabaudzkiego, intrygującego hiszpańskiego króla, który miał włoskie korzenie i stronił od mięsa i alkoholu.

Po raz pierwszy w historii festiwalu w konkursie znalazły się aż trzy polskie filmy: Huba Anny Sasnal i Wilhelma Sasnala, Jak całkowicie zniknąć (premiera światowa) Przemysława Wojcieszka oraz Wołanie (premiera światowa) – pełnometrażowy debiut Marcina Dudziaka na podstawie prozy Kazimierza Orłosia.

Źródło: nowehoryzonty.pl
Fot. Piotr Wojtasiak

Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Gwiazdą Klubu Festiwalowego w Arsenale podczas tegorocznej edycji MFF T-Mobile Nowe Horyzonty (23 lipca - 2 sierpnia) będzie libańska piosenkarka Yasmine Hamdan - wokalistka kultowej bejruckiej grupy Soap Kills, pierwszego zespołu grającego mieszankę indie i muzyki elektronicznej na Bliskim Wschodzie.

Pracowała z Mirwaisem, CocoRosie, obecnie działa z założycielem francuskiej grupy Nouvelle Vague Markiem Collinem. Jej zmysłowym, hipnotyzującym głosem zachwycali się bohaterowie i widzowie ostatniego filmu Jima Jarmuscha Tylko kochankowie przeżyją. W poszukiwaniu inspiracji do melodii i tekstów, Hamdan sięga po repertuar najbardziej charyzmatycznych piosenkarek arabskiej estrady z połowy dwudziestego wieku. Łączy zmysłowość z subtelną krytyką społeczną zawartą w tekstach, które traktują o wolności i emancypacji w krajach Bliskiego Wschodu. Delikatne dźwięki gitary akustycznej, klasyczne syntezatory, mistyczna atmosfera i porywający, wielowymiarowy głos Yasmine - to wszystko będzie można usłyszeć podczas koncertu w pierwszą sobotę festiwalu, 25 lipca.

Sprzedaż biletów na pierwszy koncert Hamdan w Polsce rozpocznie się 18 marca na stronie festiwalu. Ceny biletów: 50 zł (normalny), 45 zł (dla posiadaczy karnetów i akredytacji).

Więcej informacji na stronie festiwalu.

W Klubie Festiwalowym wystąpi także bezkompromisowy wrocławski kolektyw Kormorany - legenda muzyki teatralnej i filmowej, autorzy genialnych plastyczno-muzycznych happeningów, którzy działają na scenie muzycznej już od ponad 25 lat.

Yasmine Hamdan gwiazdą muzyczną 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Czekaliśmy na niego długo. Kiedy już się pojawił, zachwycił wszystkich – ubrany w zaskakującą czerń z charakterystycznymi różowymi detalami i nieznanym dotąd fraktal-motywem wyglądał majestatycznie i tajemniczo.

Wiedzieliśmy jednak doskonale, że jego powierzchowne piękno skrywa coś jeszcze wspanialszego. Gdy się przed nami otworzył, ujrzeliśmy dobrze znane, bogate wnętrze, którym zachwyca nas już od 15 lat. Nie mieliśmy wątpliwości – to był On, Program Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty.

Gdy już wpuści nas do swojego świata, nie mamy ochoty go opuszczać. Pastelowe odcienie przypisane poszczególnym sekcjom filmowym i wspaniałej jakości fotosy z festiwalowych filmów podkreślają wagę, którą Nowe Horyzonty przywiązują do strony wizualnej imprezy. Aby jednak nie doszło do przerostu formy nad treścią, sztab znakomitych autorów zadbał, by opisy tytułów wyświetlanych na festiwalu były merytoryczne i esencjonalne zarazem. Lektura Jego Ekscelencji Programu stanowi rytualne preludium do właściwego doznania, jakim jest uczestniczenie w projekcjach.

Wydany w jakości, która zawstydziłaby niejedno szanujące się czasopismo, może służyć za sztandarowy przykład 'festiwalowego niezbędnika'. Organizatorzy zadbali, by program był dostępny w każdym zakątku nowohoryzontowej świątyni, jednak w codziennym maratonie seansów nietrudno zapodziać niezastąpioną publikację. Uważni obserwatorzy szybko dostrzegą tych, którzy zgubili swój własny, opatrzony dziesiątkami notatek program – z rozbieganymi oczami i przerażeniem na twarzy przeszukują zakamarki kina lub pubu, obawiając się myśli o konieczności ponownego analizowania możliwych kombinacji seansów. Najczęściej jednak znajdują zgubę, a ulgę, którą wówczas odczuwają, można porównać jedynie z odnalezieniem najbliższego przyjaciela.

Program T-Mobile Nowe Horyzonty to coś więcej niż zwykła festiwalowa publikacja. Na czas imprezy staje się integralną częścią uczestnika, jest jego niestrudzonym towarzyszem, bazą wiedzy i organizerem zarazem. Stoi na straży nowohoryzontowego porządku, informując i pomagając orientować się tym nielicznym, którzy jeszcze nie znają ścieżek wydeptanych we wrocławskich chodnikach przez tysiące widzów. A przy tym – jak przystało na wizytówkę międzynarodowej imprezy – swą wiedzę przekazuje w dwóch językach. Dobrze wyglądający, znający obcą mowę jegomość o szerokich – nomen omen – horyzontach może zostać z wami nie tylko w trakcie festiwalu, ale przez calutki rok.

I nie obrazi się, gdy po tym czasie zamienicie go na nowszy, równie interesujący model.

Fot. Fotolia

Program 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty - tajemniczy (nie)znajomy - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się