Aktor, znany ze swojej słabości do starych maszyn do pisania, stworzył aplikację przeznaczoną dla iPada. Do czego służy?

Chyba niewielu obce jest nazwisko Toma Hanksa. Gwiazda kina firmuje swoim nazwiskiem aplikację, która niedawno pojawiła się w App Store – Hanks Writer.

Jej zadaniem jest zamiana iPada w tradycyjną maszynę do pisania. Podczas pisania idealnie odwzorowuje odgłosy towarzyszące pisaniu na starej maszynie, którą większość z nas zna jedynie z filmów – odskakiwanie przycisków oraz dzwonek, gdy kończy się wiersz.

Retro smaczki mają naturalnie współczesne dodatki. Możliwa jest naturalnie korekta własnych błędów, polecenie wydruku stworzonego tekstu, a także komenda służąca do wysłania go mailem lub podzielenia się nim na Facebooku.

Aplikację można pobrać za darmo z App Store (naturalnie nie ma ona polskich znaków). Za dodatkową opłatą użytkownik otrzyma dodatkowe czcionki i motywy graficzne.

Źródło: TechCrunch

Aplikacja Toma Hanksa hitem App Store - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Konkurencja dla popularnego Evernote, trafiła na kolejną platformę – iPada. Chodzi o jedną z flagowych aplikacji Microsoftu, czyli OneNote. Do tej pory dostępna była tylko w wersji na iPhone’a.

Obie aplikacje służą do tworzenia oraz synchronizacji szybkich notatek. OneNote jest zresztą świetnie znane użytkownikom pecetów, jako że wchodzi w skład pakietu MS Office.

Wersja OneNote 1.3 obsługuje iPada i jest dostosowana do pracy w wygodnym układzie horyzontalnym na dużym ekranie tabletu. Program wykracza dość daleko poza prostą edycję tekstu. Można szybko wstawiać fotki (także z aparatu), dodawać bullet listy, a wygląd samych notek dość głęboko personalizować. Obsługę ułatwia tryb dwukolumnowy, dzięki czemu większość opcji w odróżnieniu od wersji dla smartfonów dostępna jest pod ręką.

OneNote korzysta z Windows Live ID (utworzenie konta nic nie kosztuje), oraz pozwala na pełną synchronizację z chmurą Microsoft SkyDrive. Aplikacja jest w pełni zlokalizowana i dostępna w polskiej wersji językowej. Jeśli korzystacie dużo i często z iPada, szczególnie w roli narzędzia biznesowego lub podręcznego agregatora treści, warto rozważyć instalację tego typu programu. Obsługa takiego notatnika jest znacznie wygodniejsza niż pełnowymiarowego edytora tekstu.

Aplikację OneNote dla iPada/iPada 2 pobierzecie z App Store za darmo, ale po utworzeniu lub edycji 500 dokumentów, część funkcjonalności jest blokowana. Pełna wersja kosztuje 11,99 euro, oferuje dożywotnią licencję. Microsoft przyjął nieco inną politykę niż Evernote, które z założenie jest darmowe, ale wymaga opłacania regularnego abonamentu (konieczne dla pełnej funkcjonalności tzw. opcji premium).

Fot/Źródło: Microsoft

Microsoft OneNote dla iPada już w App Store - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Pierwsza część gry Temple Run została pobrana ponad 170 milionów razy (!). W App Store właśnie pojawiła się jej długo oczekiwana kontynuacja. Wersja na Androida jest już w drodze.

Mało która gra może pochwalić się takim sukcesem, jak Temple Run, które zostało w sumie pobrane ponad 170 milionów razy. Nic więc dziwnego, że świat czekał na aktualizację, która zadebiutowała właśnie na wirtualnych półkach sklepiku App Store. W planach jest też wersja na Androida, która w Google Play pojawi się na dniach.

Temple Run 2 jest dostępne za darmo. W grze zaimplementowano jednak system mikrotransakcji, które ułatwiają zabawę. Kontynuacja to przede wszystkim lepsza grafika i animacja, nieco wyższy poziom trudności i więcej tego samego, z czym mieliśmy do czynienia w pierwszej części. Nadal naszym zadaniem jest tutaj uciekanie przed goniącym nas potworem w celu dotarcia jak najdalej. Sterowanie to proste gesty z wykorzystaniem ekranu dotykowego.

Temple Run 2 już jest. Powraca wielki mobilny hit - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Takiej aplikacji tanecznej jeszcze nie było. Bounden bazuje na genialnym pomyśle i umożliwia naukę tańca dwóm osobom jednocześnie. Jak to możliwe?

Twórcy aplikacji mobilnych nie zwalniają tempa i co jakiś czas zaskakują nas jakimś nowatorskim pomysłem. Tak też jest w przypadku ludzi, którzy stworzyli Bounden - genialną w swej prostocie aplikację, która w niezwykle świeży sposób podchodzi do tematu nauki tańca poprzez zabawę. O co chodzi?

Bounden to tak naprawdę prosta gra, w której dwie osoby trzymają jednego iPhone'a za jego przeciwległe końce, a ich zadaniem jest wspólne poruszanie nim w taki sposób, by zebrać widoczne na ekranie kropki. Tak, w rzeczywistości chodzi tu właśnie o zbieranie kropek, ale powstałe dzięki temu ruchy - jeśli poprawnie wykonane - odpowiadają określonym stylom tańca. I w ten oto sposób uczymy się poprze zabawę. Prawda, że genialne?

W powstaniu gry pomógł Holenderski Balet Narodowy, który przygotował wykorzystane w niej choreografie. Tych w Bounden jest w sumie siedem (sześć podstawowych i jeden bonusowy). Gra jest dostępna w App Store, gdzie kosztuje ok. 12 złotych. Wersja na Androida też jest w planach, ale pojawi się nieco później. Więcej na temat Bounden zdradzi wam poniższy filmik.

Ta aplikacja nauczy Cię tańczyć! (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się