Zimowe Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014 w najbliższych dniach zawładną wyobraźnią wielu fanów sportu. Wybraliśmy dla was kilka aplikacji mobilnych, które na pewno się przydadzą.

W dniach 7 – 23 lutego w rosyjskiej miejscowości Soczi odbywają się XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Zawody odbędą się również w Krasnej Polanie. Będą to pierwsze zimowe igrzyska w Rosji. Wszystkiego na ich temat można dowiedzieć się, odwiedzając stronę www.sochi2014.com, jednak na smartfonie czy tablecie, dzięki aplikacjom mobilnym stworzonym z myślą o tym wydarzeniu, dostaniecie najważniejsze informacje w pigułce. Aplikacji jest na rynku przynajmniej kilkanaście, my wybraliśmy dla was te, które zapowiadają się najciekawiej (wszystko okaże się, gdy impreza wystartuje i aplikacje będą aktualizowane na żywo).

  • Sochi 2014 Guide (darmowa)

Oficjalna aplikacja Igrzysk w Soczi jest dostępna na cztery platformy mobilne i oferuje do wyboru angielską, rosyjską oraz francuską wersję językową. Można dostosować ją do swojego kraju, a więc tym samym do swojej strefy czasowej. Wyświetli kalendarz wydarzeń na dany dzień, z których interesujące możemy oznaczyć jako ulubione – wówczas dostaniemy przypomnienie.

Podczas Igrzysk nie zabraknie aktualnych zdjęć oraz wideo z wybranych wydarzeń. Interaktywna mapa pokaże aktualne miejsce, w którym znajduje się znicz olimpijski. Dla tych, którzy pojadą do Soczi, przygotowano informacje, które pozwolą łatwo poruszać się po kurorcie. Z poziomu aplikacji można także kupić bilety.

Pobierz aplikację na iOS, Androida, Windows Phone i BlackBerry.

  • Sochi 2014 Results (darmowa)

Jest to kolejna oficjalna aplikacja Igrzysk, także w trzech wymienionych wyżej wersjach językowych. Jej podstawowym zadaniem jest prezentacja klasyfikacji medalowej. Dostarczy więc użytkownikom bieżących informacji na temat wyników osiąganych przez sportowców w poszczególnych dyscyplinach. Wszystko ujęte w przejrzystej formie, intuicyjne. 

Aplikacja pozwala także przeglądać zdjęcia oraz materiały wideo z wydarzeń związanych z Igrzyskami, a ponadto pozwala zaznaczyć w terminarzu interesujące nas wydarzenia, o których aplikacja przypomni.

Pobierz aplikację na iOS, Androida, Windows Phone i BlackBerry. 

  • 2014 Sochi Winter Games (darmowa)

Aplikacja, dostępna na Androida, wyróżnia się tym, że prezentuje także wyniki z Vancouver 2010. Posiada wykaz imprez i zawodów sportowych, kalendarz wydarzeń, mapę stadionów zintegrowaną z Google Maps.

Pobierz aplikację z Google Play.

  • Sochi Winter Games 2014 Calendar (płatna)

Aplikacja dostępna jest na iPhone'a i iPada. Zawiera przegląd wydarzeń sportowych, które składają się na Igrzyska, opis miejsc, w których przyjdzie konkurować sportowcom. Daje użytkownikom możliwość wyselekcjonowania tylko tych wydarzeń, które ich interesują, a kryterium jest państwo, rodzaj sportu oraz płeć zawodników.

Pobierz aplikację z App Store.

  • Sochi 2014 Olympic Winter Games (płatna)

Aplikacja dla iPhone'a i iPada to zbiór informacji na temat Sochi 2014. Zawiera informacje o stadionach, spotkaniach, sportowcach, kalendarium wydarzeń oraz wiele innych.

Pobierz aplikację z App Store

  • Sochi 2014 Winter Games (płatna)

Aplikacja dla urządzeń z Androidem, wzorem poprzednich, jest zbiorem informacji na temat Igrzysk w Soczi. Jest kalendarz wydarzeń, informacje o stadionach, sylwetki sportowców.

Pobierz aplikację z Google Play.

  • Sochi 2014 Calendar (płatna)

Podobnie jak oficjalne aplikacje Igrzysk, ta dopasowuje się do strefy czasowej użytkownika. Dzięki temu można śledzić wydarzenia i wybierać te, które szczególnie nas interesują. Aplikacja działa w trybie offline i aktualizuje dane podczas połączenia z internetem.

Wydarzenia można ułożyć według daty, rodzaju sportu oraz miejsca. Są także mapy stadionów, informacje o medalach.

Pobierz aplikację z Google Play.

Czeski oddział T-Mobile także przygotował aplikację na Androida z okazji Igrzysk w Soczi. Pobierzcie ją z Google Play.

Aplikacje mobilne na Soczi 2014 - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Teraz także posiadacze telefonów z zielonym robotem będą mogli randkować dzięki swojej komórce.

Popularny rodzimy serwis udostępnił aplikację na urządzenia mobilne obsługiwane w systemie Android.

Podobnie jak udostępniona wcześniej wersja na iPhone’a, aplikacja daje szybki dostęp do najważniejszych funkcji serwisu, takich jak zarządzanie własnym kontem czy przeglądanie i wyszukiwanie profili innych użytkowników.

Za pomocą telefonu można m.in. komunikować się z innymi przy wykorzystaniu sympatycznej poczty, czyli wewnętrznego systemu wiadomości serwisu Sympatia.pl. Użytkownicy smartfonów z Androidem mogą także korzystać z komunikatora do rozmowy online, a dzięki geolokalizacji sprawdzą, czy w okolicy znajdują się inne osoby, które mają ochotę umówić się na randkę.

Jeżeli chcecie porandkować w sieci, ściągnijcie aplikację za darmo z Android Market.

Sympatia.pl na Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Wygodny i szybki dostęp do ulubionych aplikacji stanowi jedną z podstawowych zalet Androida – tak, ale tylko z odpowiednimi programami, które ułatwiają obsługę tego systemu.

System Google nie należy do najbardziej intuicyjnych mobilnych systemów operacyjnych, ale – co już niejednokrotnie udowadnialiśmy – wystarczy poświęcić mu chwilę, by zmienić go nie do poznania i zredukować liczbę kliknięć niezbędnych do uruchomienia pożądanej opcji. Dzisiaj zajmiemy się tym drugim aspektem.

Wielu użytkowników systemu Android uważa, że pulpit nie jest najlepszym miejscem na zaśmiecanie go dziesiątkami ikon, w których później ciężko się odnaleźć. Minimaliści używają jedynie kilku prostych widżetów, esteci dopasowują każdą ikonkę i widżet do swoich upodobań, a inni stawiają na wygodę. Wszystkich powinien jednak zaspokoić program Wave Launcher, który oferuje unikalny dostęp nie tylko do aplikacji, ale także do widżetów. Wystarczy przeciągnąć palcem z wybranej krawędzi ekranu w stronę centrum, by zobaczyć – wystylizowaną na tę z systemu webOS – falę ze skrótami i widżetami. Dużą zaletą aplikacji jest możliwość konfiguracji każdego jej elementu – od koloru i przeźroczystości fali, przez ilość skrótów i widzetów, na sposobie wyzwalania fali kończąc. Obok skonfigurowanych skrótów, Wave Launcher może nawet wyświetlić listę ostatnio uruchamianych aplikacji. Program kosztuje ok. 6,30 zł. POBIERZ

Circle Launcher to niepozorny program o zaawansowanych funkcjach. Po dodaniu widżetu na ekran zostanie wyświetlone okno konfiguracyjne, w którym decydujemy nie tylko o typie widżetu, ilości wyświetlanych elementów, ikonie i etykiecie, ale także o przeźroczystości, rozmiarze i zachowaniu aplikacji. Innymi słowy, tutaj również można dostosować dosłownie każdy element programu i – wbrew pozorom – jest to stosunkowo łatwe zadanie. Pierwszy krok konfiguracji dotyczy typu widżetu, a ten może pokazywać skróty aplikacji, kontakty lub zakładki stron internetowych. Kolejne opcje związane są z wyglądem i zachowaniem ekranowego dodatku. Gdy już przebrniemy przez wszystkie etapy, na ekranie zobaczmy widżet, który po kliknięciu wyświetli listę wybranych pozycji (skrótów, widżetów lub zakładek) na planie koła. Program dostępny jest w dwóch wersjach – darmowej i płatnej (ok. 4,20 zł).

Innym ciekawym rozwiązaniem, poprawiającym wygodę korzystania ze smartfonu, może być program Smart Shortcuts, który oferuje możliwość tworzenia folderów. Folderów pełnych skrótów do aplikacji, zakładek internetowych, ulubionych kontaktów, a nawet plików. Wszystkie można podzielić na grupy, według których później będą wyświetlane pozycje w folderach. W przeciwieństwie do pozostałych programów, nie ma limitu pozycji, a wszystkie wyświetlane są w prostokątnych folderach, które w razie potrzeby można przewijać. POBIERZ

Fot. Android Market

Idziemy na skróty w Androidzie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Aplikację o funkcjonalności testu narkotykowego stworzyło trzech studentów Politechniki Gdańskiej.

Badanie przy pomocy Modern Drug Test opiera się na analizie oka, a następnie wykrywaniu w nim anomalii spowodowanych zażyciem narkotyków. Całość jest prosta w obsłudze. Jedyne, co jest potrzebne do wykonania pomiary, to telefon z wgraną aplikacją, który następnie należy przyłożyć do oka. Oceniany jest rozmiar źrenicy w zależności od panujących wokół warunków, w tym reakcji na bodziec świetlny. Aplikacja analizuje również kolor białek ocznych.

Cały proces trwa kilka sekund, co jest bardzo dobrym wynikiem w porównaniu z testami narkotykowymi. Aplikację można naturalnie wykorzystywać wielokrotnie, co jest jej kolejną zaletą.  

Twórcy aplikacji Modern Drug Test: Karol Stosik, Paweł Nowakowski i Mateusz Nowak, tworzący drużynę WeRule, na co dzień studiują na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. Swój „wynalazek” zaprezentują podczas światowego finału konkursu Imagine Cup w Petersburgu, gdzie rywalizować między sobą będzie 305 młodych innowatorów.

Źródło: PG

Test narkotykowy na smartfona - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się