Aplikacje pozwalają w pełni wykorzystać możliwości drzemiące w Waszych smartfonach. Nie warto od nich uciekać, gdyż ich celem jest ułatwienie Wam życia! Dowiedzcie się, które z aplikacji w szczególności warto mieć w swoim telefonie!

Przed Wami trzecia odsłona cyklu, w którym przedstawiamy aplikacje polecane przez nasze koleżanki i kolegów z T-Mobile. W tym miesiącu skupimy się na iTaxi, Ted, Listonic, Wykopie, Filmwebie oraz iFiles. Poprzednie tego typu materiały znajdziecie tu i tu.

Dajcie nam szansę na zainspirowanie Was! Pamiętajcie, że smartfon bez aplikacji jest jak dom bez mebli. Jeżeli jeszcze nie posiadacie aplikacji na swoim telefonie, to pozwólcie nam pomóc w jego "umeblowaniu"!

iTaxi

iTaxi pozwoli w łatwy i szybki sposób zamówić taksówkę. Aplikacja wyróżnia się tym, że poprzez wykorzystanie geolokalizacji wie w którym miejscu się znajdujesz. Dzięki temu na ekranie smartfona możesz zobaczyć mapę ukazującą wszystkie dostępne w okolicy taksówki. Wybierasz najbliższą, najtańszą lub najlepszą. Sam decydujesz. Aplikacja pozwoli zamówić taksówki w Warszawie, we Wrocławiu, w Gdyni i w Krakowie. iTaxi daje także możliwość wyszukania taksówek, w których możesz zapłacić kartą.

Rafał Łączyński o iTaxi

iTaxi pozwala zamówić taksówkę bez dzwonienia. Po uruchomieniu aplikacji na ekranie pojawia się mapa, na którą naniesione są taksówki aktualnie znajdujące się w okolicy (spośród taksówek zgłoszonych do systemu). Zamówienie odbywa się poprzez kliknięcie symbolu wybranej taksówki na mapie. Przed potwierdzeniem zamówienia na ekranie pojawia się marka i wiek samochodu oraz stawka za kilometr. Wyświetlane taksówki można przefiltrować m.in. ze względu na dostępność płatności kartą albo fotelika do przewozu dzieci. Aplikacja posiada także rozszerzenie dla klientów firmowych, które pozwala na rozliczanie bezgotówkowe, nadawanie uprawnień pracownikom i przegląd przebytych tras.

POBIERZ

Listonic

Listonic to aplikacja, która jest Twoją listą zakupów! W wygodny i szybki sposób pozwoli zapisać, co trzeba kupić w pobliskim sklepie. Aplikacja jest prosta w obsłudze. Działa na Twoim telefonie, więc możesz mieć ją zawsze przy sobie. Dzięki temu kupisz wszystko, czego faktycznie potrzebujesz. Kot w worku Ci nie grozi!

Urszula Diament o Listonic

Wszyscy mnie pytają: jak ty to robisz? Masz trójkę małych dzieci a znajdujesz czas na gotowanie, nie wspominając o np. zrobieniu ciasta czy naleśników dla całego departamentu? I przecież wcześniej musisz zrobić zakupy!  Zdradzę Wam moją tajemnicę: korzystam z aplikacji Listonic! To jedyna aplikacja umożliwiająca robienie zakupów spożywczych za pomocą telefonu komórkowego. Nie muszę listy zakupów pisać w biegu czy na kolanie. Sukcesywnie ją tworzę, dodając produkty – zawsze mam bowiem przy sobie telefon komórkowy. Gotowe zamówienie wysyłam, płacę przez internet lub przy odbiorze. Bez dojazdów, korków i kolejek w sklepach. Polecam wszystkim pracującym rodzicom!


POBIERZ

Listonic (tutaj w wersji na Windows Phone) pozwoli Wam dokładnie i szybko zaplanować najbliższe zakupy.

Pobieraj aplikacje i gry bez obaw o koszty! Twój smartfon działa online i często do odpowiedniej pracy potrzebuje dostępu do sieci? Możesz uniknąć dodatkowych kosztów! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon! Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu,
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę. Myślisz, że Internet w komórce jest drogi? Przemyśl to jeszcze! Nasze pakiety są już od 9,08 zł! 

Wykop

Wykop.pl jest z pewnością jedną z najpopularniejszych obecnie polskich stron internetowych. Użytkownicy "wykopują" najciekawsze informacje znalezione w sieci (a przyznacie, że jest ich sporo), a następnie oceniają, komentują i polecają innym. Aplikacja na smartfon pozwoli mieć dostęp do Wykop.pl zawsze i wszędzie!

Cezary Mielnicki o Wykopie

Aplikacja Wykop, czyli mobilny klient serwisu Wykop.pl, to dla mnie obowiązkowa pozycja na co dzień. To serwis, w którym użytkownicy udostępniają najciekawsze wg nich informacje znalezione w internecie, a następnie są one oceniane, polecane i komentowane przez innych użytkowników. W ten sposób na głównej stronie aplikacji dostajemy „wykopany” (zatwierdzony jako ciekawy) przez tysiące użytkowników zestaw informacji z kraju i ze świata.

POBIERZ

Filmweb

Chyba każdy wielbiciel kina zna popularny serwis Filmweb, który jest prawdziwą kopalnią wiedzy na temat filmów. Znajdziecie w nim bazę filmów, zwiastuny, najświeższe informacje, plotki z planu, repertuar. Już teraz wszystkie bogactwa serwisu możecie oglądać na smartfonie! Filmweb postanowił bowiem stworzyć aplikację na Androida, iOS i Windows Phone. Bardzo szybko stała się ona hitem w każdym z marketów.

 Grzegorz Jaczewski o FIlmwebie

Filmweb to bardzo długo wyczekiwana przeze mnie aplikacja. Sięgam do niej zawsze przed udaniem się do kina bądź obejrzeniem filmu w domu. Daje szereg możliwości – np. dostęp do opisów filmów, kalendarza premier, recenzji, zwiastunów – wszystko w jednym miejscu. Ranking filmów i aktorów jest tworzony przez użytkowników serwisu. Aplikacja działa bardzo płynnie i stabilnie, a jej obsługa jest bardzo intuicyjna. Dodatkowo dostępny jest przejrzysty program TV. Gorąco polecam!

POBIERZ

Aplikacja Filmwebu (tutaj w wersji na Androida) pozwoli zapoznać się m.in z najnowszymi kinowymi premierami.

iFiles

iFiles to aplikacja dla ludzi ceniących sobie przede wszystkim ład i porządek. Aplikacja to swoisty menadżer do zarządzania plikami czy tekstami. Dzięki temu łatwiej Wam będzie kontrolować zawartość na Waszych urządzeniach od Apple.

Marcin Stefanowski o iFiles

Miałem problem z wgrywaniem różnych plików do telefonu. Aplikacja iFiles poniekąd go rozwiązuje. Niezbędne pliki wysyłam mailem, otwieram z pozycji iPhone i zapisuję poprzez aplikacje iFiles. Aplikacja umożliwia łatwe zarządzanie danymi na hardware. Można tworzyć dowolne katalogi, wyszukiwać pliki po nazwie, rozmiarze, dacie. Dodatkowym atutem jest możliwość otwierania pliku z rozszerzeniem .rar. Działa stabilnie, szybko i pozwala trzymać pliki na iPhone w usystematyzowany sposób.

POBIERZ

TED

TED to aplikacja, dzięki której otrzymujecie dostęp do wykładów i wypowiedzi wyjątkowych ludzi, którzy dzielą się swoją wiedzą na przeróżne tematy. Biznesmeni, inżynierowie, legendy muzyki. Tysiące materiałów wideo z wykładów czekają na Was! Ciężko to opisać, lepiej od razu pobrać i obejrzeć!

Marek Nowaczyk o TED

TED to organizacja non profit zajmująca się od 1984 roku popularyzacją ciekawych pomysłów, a od 2006 roku organizująca tzw. TED Talks - konferencje, na których możemy usłyszeć krótkie opowieści inżynierów, biznesmenów, myślicieli, innowatorów w różnych dziedzinach oraz zwykłych ludzi, którzy chcą się podzielić swoją nietuzinkową historią, oferując darmową wiedzę, a czasami inspirację. Nigdy jeszcze nie trafiłem na coś co by mnie w jakiś sposób nie poruszyło. Mobilna wersja po prostu w wygodny sposób kategoryzuje i udostępnia materiały wideo z wykładów. Wykłady są po angielsku, ale coraz częściej są uzupełniane o napisy.

POBIERZ

Aplikacje na co dzień #3: iTaxi, Listonic, Filmweb i inne - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Przedstawiamy Wam kolejną grupę ciekawych aplikacji, które w znaczący sposób mogą ułatwić codzienność. Tym razem skupiamy się na Automapie, CamScanner, Jak Dojadę?, E-Book T-Mobile, Shazam i WhatsApp Messanger. Dajcie się zainspirować!

Witajcie w kolejnym materiale (poprzedni znajdziecie tutaj), w którym przedstawiamy Wam aplikacje, jakie na co dzień używają nasze koleżanki i koledzy z T-Mobile. Pozwólcie się zainspirować! Być może Wy także zaczniecie z nich korzystać i nie będziecie mogli sobie wyobrazić dnia bez nich. Pamiętajcie: smartfon bez aplikacji jest jak do bez mebli!

Automapa

Automapa to aplikacja, która pozwoli pokonać korki! Aplikacja wyznaczy trasy z wykorzystaniem prognoz ruchu drogowego oraz aktualnych informacji o korkach i innych utrudnieniach drogowych w trakcie jazdy. Automapa przedstawi na smartfonie wizualizację natężenia ruchu i wszelkich utrudnień. Oferuje również informacje na temat 500 najniebezpieczniejszych stref drogowych w Polsce opracowanych wspólnie z Komendą Główną Policji i Fundacją Krzysztofa Hołowczyca - "Kierowca Bezpieczny".Karol Mendyk o Automapie

Karol Mendyk o Automapie

Automapę uważam za konieczną dla każdego, nawet „niedzielnego” kierowcy. Brak kolejnego urządzenia w samochodzie jest już wystarczającym plusem dla użytkownika, ale to, co skłoniło mnie do tej właśnie aplikacji, to przejrzysty interfejs, sprawne i szybkie wyszukiwanie satelitów, komunikaty o ustawieniu na właściwym pasie. No, i tak ważne w dzisiejszych dniach ostrzeżenia o fotoradarach oraz jeżdżących w okolicy patrolach. Ciekawą opcją jest personalizowanie głosu lektora – szczególnie polecam Czesia z „Włatców Móch”.

POBIERZ

CamScanner – Phone PDF Creator

Aplikacja przydatna zarówno w pracy, w szkole jak i w domu. CamScanner zamieni Wasz smartfon w skaner! Chcecie zachować stronę z książki lub gazety na dłużej? Żaden problem! Z aplikacją CamScanner będzie to możliwe. Zrobione zdjęcia możecie oczywiście przesłać innym - w formie JPG lub PDF.

Cezary Skowroński o CamScanner

Aplikacja wykonuje skany dokumentów, w jakości akceptowalnej do nieprofesjonalnych zastosowań. Wiele razy jesteśmy w sytuacji, kiedy trzeba szybko wysłać kopię dokumentu, a nie ma co marzyć o stacjonarnym skanerze w pobliżu. Ostatnio często bywam w czytelniach i bibliotekach. Jeżeli potrzebuję przeczytać tylko kilka, kilkanaście stron, mogę zrobić ich skan i „zabrać je” do domu. Dobry obyczaj nakazuje zapytać o to personel w czytelni, a przepisy zezwalają na wykorzystanie takich kopii tylko do użytku własnego.

POBIERZ

Aplikacja CamScanner pozwoli Wam zeskanować stronę książki lub gazety na Wasz smartfon i zabrać ją ze sobą wszędzie gdzie chcecie.

Pobieraj aplikacje i gry bez obaw o koszty! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon! Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
 BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu, 
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę. Myślisz, że Internet w komórce jest drogi? Przemyśl to jeszcze! Nasze pakiety są już od 9,08 zł! 

Jak Dojadę?

Jak Dojadę? to z pewnością jedna z lepszych na rynku aplikacji do sprawdzania rozkładu komunikacji miejskiej. Za pomocą smartfona będziemy w stanie wyszukać połączenia transportu publicznego, sprawdzić aktualne rozkłady jazdy. Działając w trybie offline oszczędzamy transfer (pobrane raz rozkłady są dostępne bez połączenia z internetem), a w trybie online mamy gwarancję aktualności i pełne możliwości. Jak Dojadę? obsługuje w tej chwili Białystok, Bydgoszcz, Katowice (GOP), Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Radom, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Trójmiasto, Warszawę i Wrocław.

Bartłomiej Łagoda o Jak Dojadę

Rewelacyjna aplikacja dla doraźnych i stałych użytkowników komunikacji miejskiej. W Jak Dojadę? znajdziemy m.in. wyszukiwarkę połączeń transportu publicznego (12 miast), aktualne rozkłady jazdy i, co najważniejsze, nawigację GPS, która prowadzi nas przez miejską „dżunglę” . Program jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Włączamy aplikację, wyznaczamy punkt startowy i docelowy, określamy interesującą nas godzinę i włączamy „Nawiguj”. Aplikacja pokaże nam na mapie, jak dojść do przystanku, podczas jazdy – ile przystanków mamy do przejechania, na którym mamy wysiąść, jak przejść na kolejny przystanek i wiele innych komunikatów…

POBIERZ

E-Book T-Mobile

Aplikacja do odczytu i zarządzania e-bookami ze sklepu internetowego T-Mobile oraz własnymi. Wybór tytułów w naszej e-księgarni jest bogaty. Znajdziemy tu m.in. „Życie Pi” Yanna Martela, „Igrzyska śmierci” Suzanne Collins, „Firmę” Johna Grishama czy „Ciemniejszą stronę Greya” E.L. James. S. Z e-księgarni pobierzymy też wiele darmowych e-booków, zwłaszcza lektur szkolnych, m.in. „Balladynę” Słowackiego, „Baśnie” Andersena czy „Fraszki” Kochanowskiego. Pozostałe e-booki są dostępne po stosunkowo niewysokich cenach.

Katarzyna Milczarek-Chrznowska o E-Bookach T-Mobile

Android jest już ze mną w kieszeni od dwóch lat. Najlepsza apka na tego zielonego ludzika? Ostatnio w swoim telefonie korzystam najczęściej z aplikacji E-Booki T-Mobile. Jako że jestem książkowym molem, jest to po prostu mój osobisty niezbędnik. Nieważne gdzie, nieważne kiedy – zawsze mam przy sobie swoją książkę. Nie boję się, że się nie zmieści do plecaka czy kieszeni – po prostu ją mam. Polecam każdemu, kto lubi czytać książki!

POBIERZ

E-Booki T-Mobile to gwarancja miło spędzonego czasu przy dobrej książce, która nie kosztuje majątku.

Aplikacja Shazam pozwoli Wam rozpoznać każdą piosenkę zasłyszaną w radiu.

Shazam

Aplikacja stworzona z myślą o miłośnikach muzyki. Bo nawet najwięksi melomani mają czasami problem z rozpoznaniem piosenki granej w radiu. I wtedy z pomocą przychodzi aplikacja Shazam, która po włączeniu rozpozna od razu jaki to utwór.

Anna Zachel o Shazam

Shazam to świetna aplikacja, która bardzo ułatwiła mi rozpoznawanie muzycznych kawałków. Działa prosto – słyszysz melodię, włączasz aplikację i po chwili wiesz już, kto i co oraz z której płyty śpiewa. Dodatkowo aplikacja sugeruje stronę na YouTube z teledyskiem do utworu oraz zapamiętuje rozpoznane wcześniej utwory, tworząc tym samym Twoją ulubioną playlistę!

POBIERZ

  • Pobierz z Windows Phone Marketplace

 

WhatsApp messanger

WhatsApp messanger to prosty komunikator, który pozwoli być w kontakcie z rodziną, znajomymi i współpracownikami. Komunikator korzysta z sieci, a konkretnie z 3G bądź WiFi.

Małgorzata Borkowska o WhatsApp messanger

W moim BlackBerry bardzo często używam aplikacji WhatsApp. Umożliwia mi kontakt ze znajomymi na całym świecie. Aplikacja WhatsApp korzysta z sieci 3G lub WiFi. Każda osoba, która jest w moich kontaktach książki adresowej i używa WhatsApp, automatycznie zostaje dodana do listy kontaktów i od tej chwili możemy się bezpłatnie komunikować. Jest to jedna z form kontaktu ze znajomymi. Prosta, szybka i za free ;)

POBIERZ

  • Pobierz z Windows Phone Marketplace

Aplikacje muzyczne: SoundHound i discovr Music

SoundHound i discover Music to kolejne aplikacje, które polecamy wielbicielom muzyki. SoundHound pozwala zidentyfikować utwór grany obecnie w radiu. Jeżeli nie znacie odtwarzanej piosenki to kilka sekund wystarczy, by SoundHound rozpoznał daną piosenkę. Discovr Music to aplikacja, dzięki której każdy może rozszerzyć swoje muzyczne horyzonty. Jeżeli spodobała nam się twórczość danego artysty, to discovr Music odnajdzie innych muzyków grających w podobny sposób.

Marek Wcisło o SoundHound i dicovr Music

Ponieważ lubię wyszukiwać nową muzykę, korzystam w moim iPhonie z kilku aplikacji muzycznych w zależności od sytuacji. Gdy jadę samochodem i w którejś z rozgłośni radiowych pojawia się coś nieznanego, ale miło brzmiącego dla ucha, włączam aplikacje SoundHound. Dany utwór jest rozpoznawany w bazie danych i proponowana jest do kupienia w iTunes płyta wykonawcy. Czasami decyduje się na zakup w iTunes, czasem przełączam się na Wimp, gdzie mogę posłuchać w streamingu tego samego wykonawcy lub „dociągnąć” płytę w wersji offline korzystając z hotspota. Mała uwaga na minus, ze trzeba zaakceptować nieco niższą jakość i nie zawsze dany wykonawca jest dostępny, choć wg oferty serwis Wimp ma 18 mln utworów. Pomocną dla mnie w wyszukiwaniu muzyki która nie jest promowana w rozgłośniach radiowych, a której styl lubię, jest aplikacja discovr Music. W aplikacji wpisuje się nazwę ulubionego wykonawcy i automatycznie pojawiają się wykonawcy grający podobną muzykę wraz opisami i możliwością odsłuchu 20s fragmentów. W przypadku muzyki mainstremowej, narzędzie pewnie mniej przydatne, niemniej jak ktoś słucha bardziej niszowej muzyki jak to można odkryć wiele nieznanych artystów, np. wpisując Jeff Loomis, odnalazłem fajnych innych amerykańskich gitarzystów i kupiłem ich płyty w iTunes. Nowe inspiracje muzyczne fajnie wzbogacają treningi biegowe z aplikacją Endomondo. I to wszystko w jednym telefonie.

POBIERZ

  • Pobierz SoundHound z Windows Phone Marketplace
  • Pobierz discovr Music z App Store

Aplikacje na co dzień #2: Jak Dojadę?, Shazam i inne - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Długie miesiące niskich temperatur i zalegającego śniegu doprowadzały wielu do frustracji. Na szczęście wiosna przyszła i można myśleć już o wyjazdach weekendowych i czekających nas urlopach. Warto przygotować na wojaże także naszego smartfona.

W marketach możemy znaleźć tysiące aplikacji, które dedykowane są najprzeróżniejszym dziedzinom i aspektom życia. Po macoszemu nie potraktowana została tematyka wyjazdów i wakacji. W tej odsłonie naszego comiesięcznego cyklu chcemy skupić się właśnie na nich. Nasze koleżanki i koledzy z T-Mobile zostali poproszeni o wskazanie aplikacji, które pobrali na smartfony właśnie z myślą o czekających ich wyjazdach.

Tym sposobem opowiedzieli nam o DB Navigator, który jest kolejowym rozkładem jazdy i Booking.com, dzięki któremu można zarezerwować nocleg. Audioteka pozwala "słuchać" książki w czasie podróży i jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą czytać tradycyjnej książki w samochodzie czy autobusie. Toddler Lock pozwoli z kolei zająć czymś nasze dzieci w czasie jazdy w góry czy nad morze. Podobnie MX Player, poprzez który odtworzymy film na naszym telefonie. Za wakacyjną aplikację uznać możemy też Sports Tracker, która pozwoli mierzyć długość spaceru czy biegu.

Booking.com

Aplikacja przygotowana przez Booking.com ma w bazie ponad 290 tys. obiektów w 180 krajach. Dzięki temu wybór noclegu będzie dla Was łatwizną! Booking.com nie przedstawi Wam oferty tylko hoteli, ale również czegoś na mniejszą kieszeń, a więc hosteli, pensjonatów czy apartamentów. Przeglądając aplikację możemy również zapoznać się z galerią zdjęć danego miejsca, a co najważniejsze szybko zarezerwować nocleg.

Aneta Łubińska o Booking.com

Dla mnie podróżowanie nigdy nie było prostsze. Weekendowy wypad czy tygodniowe wakacje – dzięki tej aplikacji znalezienie i zarezerwowanie noclegu to raptem kilka kliknięć. O ile planowanie noclegu odpowiednio wcześnie można zrealizować na wiele sposobów, Booking.com w smartfonie staje się nieodzowny, gdy na szybko chcemy znaleźć przyjemny i przystępny cenowo nocleg w okolicy. Aplikacja pozwala wyświetlić hotele i pensjonaty bezpośrednio w bliższym lub dalszym otoczeniu, przefiltrować wyniki, np. wg dostępności parkingu, cen czy ocen innych klientów, i zarezerwować pokój. Dzięki niej mogę ruszać w podróż na tzw. żywioł bez żadnych obaw! ;-)

POBIERZ

 

DB Navigator

Niemcy to z pewnością nie pierwszy kraj, o którym myślimy w kwestii wakacyjnych wojaży. Tymczasem Berlin, Monachium, Hamburg, Norymberga czy Frankfurt to wspaniałe miasta, które z pewnością warto odwiedzić. Świetną metodą na podróżowanie po kraju naszych zachodnich sąsiadów jest kolej. Deutsche Bahn słynie z punktualności i wysokiego standardu. Idealną metodą na zarządzanie swoją podróżą jest aplikacja DB Navigator, która zawiera dokładne informacje na temat rozkładów i potrafi stworzyć i pokazać na mapie najbardziej optymalną trasę podróży ze wszystkim szczegółami.

Mariusz Żaczkiewicz o DB Navigator

Aplikacja DB Navigator to kolejowy rozkład jazdy i nie tylko (więcej szczegółów na http://www.bahn.de/i/view/POL/pl/prices/individual_planning/railnavigator.shtml). Niezbędne narzędzie dla osób korzystających z podróży koleją. DB, jako partner międzynarodowy dla PKP, informacje otrzymuje z dużym wyprzedzeniem. Codziennie dojeżdżam do pracy pociągiem. PKP na mojej trasie często zmienia rozkład jazdy. Dzięki tej aplikacji mam zawsze aktualne informacje.

POBIERZ

Aplikacja DB Navigator pozwoli szybko i sprawnie podróżować po Niemczech koleją.

Pobieraj aplikacje i gry bez obaw o koszty! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon! Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
 BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu, 
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę. Myślisz, że Internet w komórce jest drogi? Przemyśl to jeszcze! Nasze pakiety są już od 9,08 zł! 

Audioteka

Audioteka to aplikacja, która pozwoli na dostęp do największej w Polsce bazy audiobooków. Audiobooki to współczesna recepta na brak czasu na czytanie. Dzięki odsłuchiwaniu książek w trakcie wykonywania innych czynności, można pogodzić codzienne obowiązki z pozostawaniem na bieżąco z najnowszymi publikacjami. Baza publikacji powiększa się średnio o 25 pozycji miesięcznie. Wszyscy klienci T-Mobile korzystający ze smartfonów z systemem Android mogą bezpłatnie zainstalować aplikację bezpośrednio ze sklepu Google Play lub wysłać bezpłatnego SMS-a o treści AUDIOTEKA na numer 8008, aby otrzymać link do pobrania aplikacji.

Piotr Fedor o Audiotece

Od niedawna zacząłem korzystać z aplikacji „Audioteka” i stałem się fanem audiobooków! Słucham książek głównie podczas ćwiczeń na bieżni i dzięki temu ostatnio częściej odwiedzam fitness klub :-). Obsługa aplikacji jest bardzo prosta. Audiobooki są podzielone na kategorie, jest opcja wyszukiwania, a wszystkie kupione audiobooki znajdują się w dedykowanej zakładce. Przydatną opcją jest możliwość posłuchania fragmentu książki – dzięki temu możemy choćby sprawdzić, czy odpowiada nam sposób czytania wybranej książki przez lektora. Polecam wszystkim jako rozrywkę podczas biegania, podroży samochodem, itd.

POBIERZ

MX Player

Czy zdarzało się Wam, że smartfon nie był w stanie odtworzyć jakiegoś filmu? Chcieliście coś bardzo obejrzeć, a tymczasem kończyło się na zawodzie? Rozwiązaniem na to może być aplikacja MX Player, dzięki której na telefonie możliwe jest oglądanie wielu rodzajów filmów.

Andrzej Wrotny o MX Player

Jest to prosta w obsłudze aplikacja do odtwarzania filmów. Radzi sobie doskonale z odtwarzaniem większości formatów plików i pozwala otwierać oddzielne napisy. Posiada intuicyjną nawigację, sterowanie głośnością, jasnością czy dostosowywanie proporcji ekranu. Niezastąpiona w podróży i w każdej chwili gdy mamy trochę wolnego czasu. A co najważniejsze aplikacja jest dostępna za darmo w Google Play.

POBIERZ

Toddler Lock może dać zajęcie najmłodszym na długie godziny.

Toddler Lock

Stoicie w korku na Zakopiance? Do celu zostało jeszcze wiele kilometrów? Wasza pociecha ma już dosyć podróży? Dajcie jej swojego smartfona z aplikacją Toddler Lock. Aplikacja zabsorbuje dzieci, które będą mogły rysować po ekranie telefonu różne wzory, a przy okazji będą uczyć się kolorów.

Arkadiusz Żmudziński o Toddler Lock

Prosta aplikacja na Androida dla najmłodszych dzieci, umożliwiająca im rysowanie palcem po ekranie smartfona najróżniejszych wzorów. Twórczości graficznej towarzyszą ciekawe dźwięki. Skutecznie zajmuje dziecko na dłuższą chwilę. Co ważne – automatycznie blokuje wszystkie przyciski w urządzeniu, dzięki czemu dziecko nie zadzwoni niespodziewanie np. do Twojego szefa :)

POBIERZ

Pobierz z Google Play

Sports Tracker

Sports Tracker to aplikacja idealna do mierzenia i analizowania biegu, spaceru czy jazdy na rowerze. Dzięki niej będziemy wiedzieć jaki dystans przebyliśmy i w jakim tempie. Dodatkowo swoimi wynikami można się podzielić z innymi na Facebooku czy Twitterze.  

Wiesław Oleksa o Sports Tracker

To jedna z moich ulubionych aplikacji. Służy do pomiaru różnych aktywności ruchowych jak spacer, bieganie, jazda lub bieganie na nartach, jazda na rowerze oraz pływanie kajakiem lub łódką czy też gra w golfa. Ma przejrzysty interfejs, jest prosta w obsłudze i jest dostępna dla większości platform systemowych. Umożłiwia też robienie fotek. Pokazuje przebyty dystans, czas, prędkość oraz liczbę wydatkowanych kalorii. Łączy się z satelitą i na mapie pokazuje na bieżąco przebytą trasę. Szczegóły na http://www.sports-tracker.com/ Aktualnie wykorzystuję ją w czasie biegania na nartach i podczas biegania po lesie z psem. Pracuję też nad synchronizacją aplikacji z aktywnością na pływalni ;-)

POBIERZ

Aplikacje na co dzień #4: DB Navigator, Audioteka, Booking.com i inne - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Snajper4444
26-04-2013 - 17:26:12
Fajna by była aplikacja która porówna ceny paliw, kolejki,spalanie paliwa na dojazd :) Bardzo przydała by się taka kierowcom :) Oszczędzilibyśmy pieniądze i stres :)
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Witajcie w kolejnej odsłonie cyklu "Aplikacje na co dzień". Także i tym razem postaramy się przedstawić Wam aplikacje z różnych dziedzin, które polecają nasze koleżanki i koledzy z T-Mobile.

Jak zwykle prezentujemy Wam aplikacje, które przydatne mogę się okazać w różnych sytuacjach pojawiających się w czasie dnia codziennego.

Są więc aplikacje związane z wiadomościami, radiem, motoryzacją czy płatnościami. Zaczynamy nasz sierpniowy przegląd!

Flipboard

To aplikacja, która gromadzi wiadomości ze świata w formie przyjemnego dla oka magazynu, który przeglądać możemy na naszych urządzeniach mobilnych wyposażonych w system operacyjny Android. Użytkownik musi tylko wybrać kilka interesujących go wątków, a następnie może już przeglądać strony z poszczególnymi wydarzeniami i zdjęciami.

Anna 
Stankowska o Flipboard

Wolnego czasu mam bardzo mało. Tymczasem Flipboard to elektroniczny magazyn, który gromadzi newsy z całego świata. Ma wiele źródeł informacji w różnych kategoriach, co może zgubić przy personalizacji. Wydaje się, że nic wielkiego i gdzieś to już było… Niemniej poza treścią ma fantastyczny design i sprawia duża przyjemność z użytkowania. Poza artykułami dostępne są również materiały audio i wideo, a muzykę ustawiam w tle, przeglądając inne newsy. Do tego integracja m.in. z FB, Instagram, SoundCloud czy Readability. To wszystko sprawia, że Flipboard jest miejscem, do którego sięgam najczęściej. 

POBIERZ

Gazeta.pl Live

Gazeta.pl LIVE to wiadomości z Polski i ze świata, informacje lokalne z 20 miast a także sport, rozrywka, styl życia, technologie i biznes. Oficjalna aplikacja Gazeta.pl to możliwość szybkiego dotarcia do wiadomości na urządzeniu mobilnym. Użytkownik ma również dostęp do setek zdjęć i wideo.

Piotr Rudzki o Gazeta.pl LIVE

Bardzo lubię być na bieżąco z wiadomościami z kraju i ze świata. Dotychczas starałem się w miarę możliwości śledzić portale informacyjne za pośrednictwem Internetu lub stron mobilnych. Niedawno pojawiła się aplikacja dostosowana do mojego terminala, dzięki której łatwiej mi sprawdzać newsy. Podzielona jest ona na kilka sekcji: Najnowsze wiadomości (Gazeta.pl), Wiadomości, Informacje Regionalne, Sport, Biznes, Styl Życia, Technologia, Kultura i Rozrywka. Dodatkowo, najpilniejsze, przełomowe wiadomości mogą być wysyłane, jako powiadomienie, nawet gdy aplikacja jest wyłączona. Oczywiście, jest to tylko funkcja opcjonalna, którą można wyłączyć w ustawieniach.

POBIERZ

TuneIn Radio pozwoli Wam poznać jedną z tysięcy stacji radiowych z całego świata!

TuneIn Radio

Narzekacie na nudę włączając radio? Czujecie potrzebę poznania nowej stacji radiowej? Zacznijcie od zainstalowania na swoim smartfonie aplikacji TuneIn Radio. Umożliwia ona słuchanie jednej z 70 tys. stacji radiowych na świecie!

Magdalena Łukasiewicz o TuneIn Radio

Dzięki aplikacji mam dostęp do wszystkich stacji radiowych na świecie i podcastów. Przykładowe kategorie: Lokalne Radio, Najnowsze, Polecamy, Muzyka, Sport, Rozmowa. Aplikacja charakteryzuje się prostym interfejsem, nawet niezaawansowany użytkownik poradzi sobie z jej obsługą. Przydatną opcją jest możliwość szukania stacji radiowej według wykonawcy, rodzaju muzyki. Fajne jest to, że do słuchania radia nie potrzebujemy słuchawek :) Na szczególną uwagę zasługuje opcja budzika. Zamiast klasycznego dźwięku możemy ustawić swoją ulubioną stację radiową.

POBIERZ

  • Pobierz z Windows Phone Marketplace

Torque

Torque to aplikacja bardzo przydatna w czasie podróży. Pozwoli ona m.in. wykonać diagnostykę naszego auta na smartfonie!

Remigiusz Prokopiak o Torque

Chcesz wiedzieć więcej o silniku swojego samochodu? Potrzebny Ci będzie czujnik ODB2 z interfejsem Bluetooth. Czujnik wkłada się w gniazdo serwisowe ODB2 samochodu, by połączyć się z komputerem samochodowym. Efekt? Można m.in. wykonać diagnostykę samochodu, czytać i zerować błędy OBD-II, w czasie rzeczywistym podczas jazdy monitorować parametry silnika. Kiedyś potrzeba było laptopa i specjalistycznego kabla. Teraz wystarczy aplikacja Torque w smartfonie.


POBIERZ

Dzięki aplikacji SkyCash za pomocą telefonu możecie płacić m.in za bilety komunikacji miejskiej, parkingi, czy bilety do kina.

Skycash

To aplikacja pozwalająca wykonywać mobilne płatności. Po jej zainstalowaniu nasz smartfon może posłużyć jako portfel i za zakupy w sklepie zapłacimy szybko i sprawnie.

Adam Paziewski o Skycash

Ta aplikacja to odpowiedź na brak drobnych w portfelu. Za jej pośrednictwem można kupować bilety komunikacji miejskiej, bilety do kina, płacić za parking, doładować telefon i korzystać z wielu innych usług. Aplikacja działa na bazie konta prepaid, z którego pobierane są środki. Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne, jednak wymaga ona dostępu do Internetu. Żeby rozpocząć korzystanie ze SkyCash, wystarczy zarejestrować się w systemie, zainstalować aplikację i zasilić konto środkami pieniężnymi.

POBIERZ

  • Pobierz z Windows Phone Marketplace

NetworkRadar

Jeżeli chcemy, aby na urządzeniach mobilnych korzystać ze wszystkich tych aplikacji, o których piszemy na T-Mobile Trendy, to potrzebujemy do tego oczywiście dostęp do Internetu. Warto również zadbać o dobrą jakość połączenia. Stan naszego połączenia możemy sprawdzić m.in dzięki aplikacji NetworkRadar. Sprawdźcie ją i przekonajcie się sami jak działa!

Piotr Fedor o NetworkRadar

W smartfonie mam aplikacje, które potrzebują dobrego połączenia z Internetem. Dlatego często sprawdzam jakość połączenia internetowego. NetworkRadar mierzy prędkość pobierania i wysyłania danych oraz tzw. opóźnienie. Aplikacja automatycznie zapisuje wszystkie pomiary i prezentuje je na mapie w przyjazny dla użytkownika sposób. Dzięki temu możemy stworzyć swoją mapę miejsc o najlepszej sieci.

POBIERZ

Aplikacje na co dzień #7: Flipboard, Skycash, TuneIn Radio i inne - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

CezaryRaczynski
15-08-2013 - 13:20:55
Używam SkyCash praktycznie każdego dnia do kupowania biletów we Wrocławiu. Polecam wszystkim!
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się