Aktualności

27.08.2014
Aplikacje w smartfonie - niezbędnik każdego ucznia

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Pierwszy dzwonek zabrzmi już niedługo. Warto wyposażyć swój smartfon w aplikacje, które przydadzą się w nadchodzącym roku szkolnym. Lektury szkolne w formie audiobooków, możliwość robienia szybkich notatek czy prosta metoda nauki języków obcych. Świat aplikacji oferuje wiele udogodnień dla uczniów.

Audioteka daje możliwość nowoczesnego poznania lektur szkolnych. Wystarczy aplikacja i smartfon, a setki lektur w formie audiobooków stają się dla nas dostępne w prosty i szybki sposób. Odpalamy nagranie, zakładamy słuchawki na uszy i gotowe! Koniec ze staniem w kolejce do biblioteki i ciężkiego plecaka, wypełnionego opasłymi tomami książek. Audiobooki czytane są przez znanych i lubianych lektorów. Możemy słuchać ich w pociągu, w wannie czy w drodze do szkoły.

Serwis Audioteka oferuje największy w Polsce dostęp do audiobooków. Aplikacja umożliwia zakup audiobooków oraz ich natychmiastowe pobranie bezpośrednio na telefon lub tablet z systemem Android. W bogatych zasobach Audioteki znajdziemy wiele lektur, takich jak "Qua Vadis", "Kamienie na szaniec", "Ogniem i mieczem" czy "W pustyni i w puszczy".
Aplikację Audioteka znajdziecie w T-Mobile MyBox.

Szkoła kojarzy nam się często z notowaniem najważniejszych informacji, których dowiadujemy się od nauczyciela na lekcji. Dobrze jest mieć aplikację, dzięki której wszystko dokładnie i szybko zanotujemy w naszym smartfonie! W tej chwili zdecydowanie najlepszą i najpopularniejszą aplikacją do przechowywania różnego rodzaju notatek jest Evernote.
Notatki tworzymy oczywiście dzięki klawiaturze systemowej. Do naszych notatek możemy dodawać przypisy czy elementy graficzne. A są jeszcze notatki dźwiękowe, które również przy pomocy Evernote'a możemy nagrywać. Rolę notatek mogą pełnić też zdjęcia. Ważną zaletą tej apliakcji jest możliwośc synchronizacji danych i notatek pomiędzy różnego rodzaju urządzeniami - mobilnymi i desktopowymi,
Aplikację Evernote znajdziecie wgraną na smartfonach z naszej oferty.

Okazja na początek roku szkolnego!
Wyposaż swoją pociechę w wyjątkowe przybory szkolne! Komputer w stylu "All-in-One", Lenovo C470, jest w naszej ofercie w zestawie z siedmiocalowym tabletem WiFi oraz routerem Wi-Fi w pakiecie za złotówkę. Więcej tutaj.

Nieocenioną pomocą przy nauce języków obcych jest SuperMemo. To nagradzana metoda nauki języków obcych, której twórcy zapewniają, że pozwala ona nawet 15 razy szybciej przyswoić język obcy niż w przypadku uczenia się go tradycyjnymi metodami. Aplikacja umożliwia korzystanie z kursów językowych na jednym z trzech poziomów zaawansowania.

Nauka języków może odbywać się na smartfonie i tablecie, a więc w dogodnym dla użytkowników miejscu i czasie. Tysiące starannie dobranych zdjęć i dziesiątki godzin nagrań wykonanych przez native speakerów w kursach SuperMemo sprawią, że nauczysz się szybciej. Już po 2 tygodniach zorientujesz się, że pamiętasz więcej, niż gdy uczyłeś się tradycyjnymi metodami.
SuperMemo znajdziecie w T-Mobile MyBox.

W społeczności siła! W świecie zdominowanym przez Facebooka i inne social media warto zerknąć na aplikację zadane.pl. Służy głównie dla uczniów, którzy natrafiają na rozmaite problemy i nie wiedzą gdzie uzyskać odpowiedź. Korzystając z aplikacji możemy zostawić pytanie i czekać, aż inny uczeń odpowie na nie, bądź udzieli odpowiedniej wskazówki. W zakładce Pytania znajdziemy wszystkie prośby o rozwiązanie rozmaitych zadań, które zostały wysłane przez użytkowników serwisu. Możemy zapoznać się tu z dokładną treścią danego zadania, przejrzeć dołączone do niego zdjęcia lub, jeśli czujemy się na siłach, samodzielnie je rozwiązać i przesłać odpowiedz do pytającego. Zakładka Zapytaj to z kolei miejsce, gdzie zadamy pytanie i prosimy innego użytkownika o pomoc.

To jedna z popularniejszych edukacyjnych aplikacji. Oferuje posiada ponad 120 tematów, około 700 formuł i definicji. Umożliwia też korzystanie z notatnika i drukowanie, a dodatkowo jest wyposażona w kalkulator oraz kalkulator graficzny i potrafi odsyłać bezpośrednio do zagadnień opisanych w Wikipedii. Istnieje też możliwość zaktualizowania jej do wersji płatnej, która oferuje znacznie bardziej rozbudowane możliwości.

Aplikacje w smartfonie - niezbędnik każdego ucznia - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Podziel się