Obawiasz się przejścia z Androida na Windows? Microsoft spróbuje Cię przekonać do zmiany, sprawdzając ile z Twoich ulubionych aplikacji jest już dostępnych w jego sklepie.

Microsoft AppComparison „rozpoznaje Twoje ulubione aplikacje na platformę Android, a następnie wyszukuje ich odpowiedniki, które można pobrać ze sklepu Microsoft Store” – taką „zachętę” zobaczymy tuż po uruchomieniu aplikacji. I dobrze oddaje ona sedno swojego przeznaczenia, bowiem porównuje listę pozycji zainstalowanych w urządzeniu do tych dostępnych w konkurencyjnym sklepie.

Zobacz smartfony Microsoftu w e-sklepie

Najpierw jednak musimy wskazać kategorie, którymi najbardziej się interesujemy. Rozrywka, edukacja, gry, zdrowie, wiadomości i inne – łącznie mamy 11 różnych grup aplikacji do dyspozycji. Dla przykładu, żeby nie zaznaczyć wszystkich, wskazujemy jeszcze „zdjęcia i wideo”, „podróże” oraz „rodzina i znajomi”.

Po kliknięciu w przycisk „rozpocznij dopasowywanie” pamięć naszego urządzenia zostanie przeskanowana, a po krótkiej chwili zobaczymy nie tylko „okienkowe” odpowiedniki naszych programów, ale także „inne świetne aplikacje na platformę Windows Phone”. Czas powiedzieć: sprawdzamy!

W górnej części listy zobaczymy coś, czego mogliśmy oczekiwać od autorskiej aplikacji Microsoftu – Outlook, Kalendarz i OneDrive. Dalej mamy alternatywy innych aplikacji, wśród których nie zabrakło Facebooka i Messengera, YouTube, Here Maps, Wikipedii, SoundHound, a nawet MX Player. Po kliknięciu w dowolną pozycję zobaczymy zrzuty ekranów wraz z „gwiazdkową” oceną użytkowników oraz informacją o kosztach zakupu i… nic poza tym.

Jak przenieść kontakty z Androida na Windows Phone?

Więcej szczegółów możemy przejrzeć dopiero po przejściu na internetową wersję Microsoft Store, klikając w dedykowany odnośnik. Z jednej strony chyba nie powinniśmy oczekiwać przeniesienia wszystkich informacji z tego sklepu do androidowej aplikacji, ale wypadałoby pobrać chociaż opis programu.

Lista wyświetlonych propozycji była zaskakująco krótka. Owszem, znalazło się na niej kilkanaście odpowiedników zainstalowanych programów, ale brakowało kilku kluczowych pozycji. Wciąż nie ma Snapchata, zamiast Snapseeda możemy zainstalować Fhotoroom a Muzykę Google ma zastąpić CloudMuzik. Odnoszę również wrażenie, ze program nie radzi sobie w pełni z wyszukiwaniem odpowiedników, bo mając zainstalowany TuneIn Radio Pro, program nie zasugerował aplikacji TuneIn Radio, choć widnieje w sklepie Micorosoftu, a to tylko jeden z przykładów błędnego zachowania algorytmu. Niemniej, rozwój programu warto śledzić, zwłaszcza, jeśli przymierzamy się do zmiany systemu, bo z czasem podpowiedzi aplikacji mogą być precyzyjniejsze.

Fot. Fotolia, wł.

AppComparison – sprawdź, które programy są już dostępne dla Windows - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Microsoft Lumia 640 XL w e-sklepie. Sprawdź ofertę!

Mocno oczekiwany i równie mocno obiecywany. Microsoft wprowadza Skype’a do smartfonów z własnym systemem operacyjnym. Komunikator w wersji beta możecie przetestować sami!

Skype dla Windows Phone jest zupełnie inny od wersji mobilnej dostępnej dla pozostałych smartfonowych platform. Został od zera zaprojektowany pod kątem interfejsu Metro. Ikony są duże i wyraźne, książka adresowa bazuje na tej systemowej – nawigacja została zunifikowana tak bardzo jak to tylko możliwe. Nawet panel odpowiedzialny za wysyłanie wiadomości tekstowych jest niemal identyczny z tym, który w Windows Phone odpowiada za SMS-y.

Tak wyglądać będzie Skype na Windows Phone.

Komunikator obsługuje wideorozmowy. Można je prowadzić zarówno w zasięgu sieci WiFi jak i wtedy, gdy korzystacie z internetu przez 3G (choć warto ostrożnie gospodarować pakietem internetowym). Istnieje możliwość jednoczesnego prowadzenia rozmowy z użyciem kamery i czatowania. To ostatnie możliwe jest również w trybie konferencyjnym, choć nie widzimy wtedy twarzy naszego rozmówcy.

 

Aplikację znajdziecie w Windows Marketplace (niestety tylko w wersji anglojęzycznej). Wymaga ona Windows Phone 7.5 Mango. Na razie to wersja beta – finalna zostanie udostępniona w kwietniu i będzie wspierać także język polski. Niewykluczone, iż w przyszłości komunikator stanie się integralnym elementem Windows Phone, co jest związane z przejęciem Skype przez Microsoft.

Jeśli chodzi o kompatybilność ze smartfonami, aplikacja była testowana na czterech dostępnych w Europie urządzeniach:

Fot/Źródło: Skype

Poprzez Skype możecie też rozmawiać ze znajomymi za pomocą chatu.

Skype dla Windows Phone. Już jest wersja beta! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Popularny agregator treści o nazwie Flipboard doczekał się wersji dla systemu Windows 8.1 i RT. Aplikacja umożliwia czytanie treści z internetu, podanych w formie atrakcyjnych dla oka, wirtualnych magazynów.

Przez długi czas Flipboard był dostępny wyłącznie na iPadzie. Dynamicznie rosnąca popularność aplikacji przyczyniła się jednak do jej ekspansji na inne platformy, w tym na Androida, a od niedawna - również na Windows. Oficjalny klient Flipboarda jest już dostępny za darmo w Windows Store.

Do czego służy Flipboard? To aplikacja agregująca rozmaite treści z internetu. Zbiera je w jednym miejscu i podaje w wygodnej i atrakcyjnej dla oka formie. To taki wirtualny magazyn na smartfony i tablety. Flipboard obsługuje 12 najpopularniejszych serwisów społecznościowych oraz setki najpopularniejszych stron internetowych. Umożliwia tworzenie własnych, spersonalizowanych magazynów, składających się z materiałów, na które natrafiamy podczas codziennej aktywności w sieci.

Flipboard jest kompatybilny wyłącznie z mobilnymi urządzeniami pracującymi pod kontrolą najnowszej odsłony systemu Windows 8.1. A w akcji zobaczycie go na poniższym filmiku, prezentującym samą aplikację i jej najważniejsze funkcje.

Flipboard dla Windowsa już jest! (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Po wielu latach zapowiedzi i rozmaitych zawirowaniach najpopularniejszy pakiet biurowy na świecie zadebiutował w wersji wreszcie dla iPada.

Można śmiało stwierdzić, że plotki na temat Office'a dla iPada są tak stare jak sam iPad. Po wielu latach oczekiwania miłośnicy pakietu biurowego Microsoftu mogą jednak w końcu pobrać go w wersji na tablet Apple!

W zeszłym tygodniu w San Francisco odbyła się konferencja prasowa Microsoftu, na której aktualny szef firmy Satya Nadella oficjalnie zaprezentował mobilną wersję pakietu biurowego Office w wersji dla iPada. Niedługo po tym wydarzeniu stosowne aplikacje - edytor tekstu Word, arkusz kalkulacyjny Excel i narzędzie do prezentacji PowerPoint - wylądowały w App Store.

Wszystkie składniki pakietu Microsoft Office w wersji dla iPada zostały udostępnione za darmo, natomiast bezpłatna jest tylko i wyłącznie możliwość przeglądania gotowych dokumentów. By tworzyć nowe i edytować te już istniejące, trzeba mieć opłaconą subskrypcję usługi Office 365. Jej cena to 42,99 zł miesięcznie lub 429,99 zł rocznie.

To jednak nie koniec nowości, bowiem wraz z pełnoprawnym Office'em dla iPada Microsoft udostępnił również za darmo aplikację Office Mobile, czyli mobilną wersję pakietu biurowego, który został przygotowany specjalnie z myślą o smartfonach z systemami iOS i Android.

Office dla iPada już jest! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się