Apple rozwiązało problemy z App Slicing i zaprasza deweloperów aplikacji do korzystania z tej funkcji w aplikacjach. Rozwiązanie z pewnością docenią właściciele starszych iGadzetów z zaledwie 16 GB miejsca na dane.

App Slicing jest nowym rozwiązaniem, które Apple zaprezentowało w trakcie konferencji WWDC. Dzięki niemu deweloperzy aplikacji mogą tworzyć specjalne wersje aplikacji na starsze iUrządzenia (które na przykład nie wspierają API Metal), które będą zajmować mniej miejsca. Jest to możliwe dzięki pozbyciu się grafik w wysokiej rozdzielczości czy innych elementów, które i tak na starszych urządzeniach by nie działały.

Teraz jeszcze więcej internetu w T-Mobile!

Niestety, błąd w usłudze iCloud sprawił, że funkcja została zawieszona. Do teraz, gdyż Apple poinformowało wczoraj na własnych stronach dla deweloperów o znalezieniu rozwiązania i przywróceniu App Slicing. Deweloperzy aplikacji już mogą korzystać z tego rozwiązania.

W ten sposób aplikacje na starszych iUrządzeniach będą zajmować mniej miejsca, co z pewnością docenią użytkownicy iGadżetów z 8 lub 16 GB miejsca na dane. Funkcja na urządzeniach wymaga obecności systemu iOS 9.0.2 lub nowszej wersji.

Źródło: Apple Insider

Apple rozwiązuje problemy z App Slicing. Funkcję docenią właściciele iGadżetów z 16 GB miejsca - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W polskim App Store właśnie pojawił się nowy iPhone. Nie, nie jest to nowy model 4S, a tylko stara czwórka z pomniejszoną pamięcią.

W sierpniu pojawiła się pogłoska, że Apple zamierza wprowadzić tańszą wersję swojego topowego modelu. Wówczas informacja, choć wiarygodna, stanowiła tylko ciekawą plotkę. Teraz ta wiadomość została potwierdzona.

Uboższa wersja iPhone ma stanowić uzupełnienie portfolio koncernu z Cupertino, który do tej pory oferował iPhone 4 z dwukrotnie i czterokrotnie większą pamięcią wewnętrzną. Ale i za odpowiednio wyższą cenę. Nowy model kosztuje 2199 zł i jest dostępny w dwóch kolorach: białym i czarnym. iPhone 4 8GB będzie pracował pod kontrolą najnowszego wydania systemu - iOS 5, które wnosi wiele wyczekiwanych zmian i udogodnień (szerzej o nowościach pisaliśmy tutaj i tutaj).

Niestety, iPhone 4 8GB to jedyna wersja na jaką może liczyć klient sklepu Apple. Dla wielu może to być zdecydowanie za mało w tak multimedialnym urządzeniu. Nasi Klienci mogą jednak nabyć iPhone 4 w wersji 16 i 32 GB.

źródło: Apple Store

Apple iPhone 4 8GB w polskiej dystrybucji - opinie i komentarze (3)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

kokos
14-12-2011 - 12:38:53
mam pytanie ile kosztuje iphine 4 biały w wersji 8GB ???
  (0)
Odpowiedz
stokrotka
19-11-2011 - 19:30:59
2199 to nie jest mało
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
22-11-2011 - 16:46:32
Stokrotko, to cena pochodząca od oficjalnego dystrybutora. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą iPhone 4S. Pozdrawiamy!
  (1)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
20.01.2012

Trenuj z iPhonem

Jednym z dość popularnych zastosowań iPhone'a jest wykorzystywanie go przy różnorakich ćwiczeniach fizycznych czy treningu. W App Store dominują aplikacje przeznaczone głównie dla biegaczy czy cyklistów. Znaleźć tam można jednak także programy przeznaczone dla ćwiczących nie tylko konkretne dyscypliny sportowe ale i wykonujących określone zestawy czy serie ćwiczeń. Przyjrzyjmy się kilku najciekawszym pozycjom w tej kategorii.

Przegląd tego typu programów wypada rozpocząć od najliczniejszej grupy, a więc aplikacji dla biegaczy, cyklistów czy nawet osób, które wybierają się na spacer, celem poprawienia swojej kondycji i zdrowia. Jedną z najbardziej popularnych aplikacji tego typu jest Nike+ GPS. Program ten korzysta z wbudowanego odbiornika GPS i zapisuje nie tylko trasę jaką przebył użytkownik ale także inne ważne informacje, jak ilość spalonych kalorii, średnią prędkość itp. Nike+ GPS sprzężony jest z dedykowanym serwisem, w którym użytkownicy mogą porównywać swoje osiągi. Ciekawą funkcją są komunikaty głosowe, informujące użytkownika np. o przebytym dystansie.

Podobną aplikacją jest RunKeeper. Obok biegania czy chodu, pozwala ona jednak także na zapisywanie statystyk jazdy na rowerze i na nartach. Podobnie jak Nike+ GPS także i RunKeeper posiada dedykowany serwis społecznościowy, w którym swoje wyniki można porównywać ze znajomymi.

RunKeeper pozwala na zapisywanie statystyk biegania, spacerów czy jazdy na rowerze i na nartach.

Innym rodzajem programów asystującym przy treningu jest aplikacja Pilates23, zawierająca instruktażowe filmy, przedstawiające ćwiczenia metody o tej samej nazwie.

Innym programem tego typu, pozwalającym na notowanie osiągów podczas treningów jest Runtastic Pro. Pozwala on na zapisywanie m.in. pokonanej odległości, wysokości, szybkości, spalonych kalorii itp. informacji. Umożliwia także ręczne wprowadzanie wyników treningu, w przypadku sportów i ćwiczeń, w których odbiornik GPS nie jest wykorzystywany (np. trening na siłowni). Swoimi osiągnięciami można dzielić się nie tylko za pośrednictwem dedykowanego serwisu ale także przez Facebooka i Twittera. Runtastic Pro umożliwia także na sterowanie muzyką bez wychodzenia z tej aplikacji.

Wśród programów zapisujących wyniki ćwiczeń i treningów, wspomnieć wypada także o Endomodo, OutFront czy Sports Tracker. Wszystkie one oferują mniej więcej podobny zestaw funkcji.

Pilates23 to własny asystent ćwiczeń w systemie Pilates.

Innym rodzajem programów asystującym przy treningu jest aplikacja Pilates23, zawierająca instruktażowe filmy, przedstawiające ćwiczenia metody o tej samej nazwie. Użytkownik może obejrzeć także ponad 30 minutowy film przedstawiający cały cykl ćwiczeń. Program pozwala także na odnotowanie, które ćwiczenia zostały już wykonane. Można więc za jego pomocą śledzić systematyczność treningów.

Trenuj z iPhonem - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jeśli wierzyć plotkom, to w grudniu tego roku Apple wprowadzi do oferty tańszego iPhone'a 5s z 8 GB miejsca na dane. Smartfon ma pojawić się na rynkach rozwijających się.

iPhone 5s jest obecnie najtańszym smartfonem w ofercie Apple. Cenę urządzenie niedawno obniżono do 450 dolarów (za wariant z 16 GB miejsca na dane). Niestety, to nadal niemała kwota. Zdaje się jednak, że firma z Cupertino postanowiła zaradzić problemowi i przymierza się do wprowadzenia do oferty modelu z zaledwie 8 GB miejsca na dane.

iPhone 4s 520 zł taniej - za 9 zł!

Nie będzie to jednak model dostępny na wszystkich rynkach. Urządzenie zostanie wprowadzone do sprzedaży w państwach rozwijających się, jak Chiny czy Indie. Zmniejszenie pamięci na dane pozwoli także na obniżenie ceny. Zapewne do kwoty stanowiącej równowartość 400 dolarów. iPhone 5s z 8 GB pamięci flash na dane ma trafić do sprzedaży w grudniu.

Oczywiście, pozostałe elementy specyfikacji technicznej smartfonu nie ulegną zmianie, a więc spodziewamy się 4-calowego ekranu Retina, dwurdzeniowego procesora Apple A7 z 1 GB pamięci RAM, kamerki FaceTime 1,2 Mpix czy aparatu fotograficznego 8 Mpix z podwójną diodą doświetlającą LED.

Źródło: Phonearena

 

Apple przygotowuje się do premiery iPhone'a 5s z 8 GB miejsca na dane - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się