iPhone lub iPad i odpowiednia aplikacja to świetny sposób na dotarcie do całkiem sporej grupy odbiorców. Wiedzą o tym dobrze artyści i zespoły muzyczne. Dzięki własnym programom mogą szybko dać znać swoim fanom o nowej płycie, koncertach czy innych ważnych wydarzeniach z nimi związanymi. Niekiedy aplikacje udostępniają słuchaczom dodatkowe materiały audio-wizualne, których nie znajdą na zwykłej płycie czy stronie internetowej. Swoje programy w App Store ma ogromna liczba wykonawców i zespołów. Wśród nich jest nawet kilka polskich. W kilku najbliższych wpisach przyjrzymy się aplikacjom wybranych artystów.

Jednym z pierwszych polskich zespołów, który doczekał się swojej aplikacji dla iPhone'a ale także smartfonów z Androidem jest Myslovitz. Program o tej samej nazwie to zbiór wszelkiej maści informacji o zespole. Dzięki tej aplikacji fani mają dostęp do najnowszych informacji o zespole, zdjęć. Za jej pośrednictwem można także czytać informacje pojawiające się na profilu zespołu w serwisie Facebook. Znalazło się też miejsce dla teledysków zespołu w serwisie YouTube oraz kilku utworów do odsłuchania bezpośrednio w programie.

Swoją aplikację na iPhone ma także niezwykle popularny za granicą polski zespół metalowy Behemoth.

Jednym z pierwszych polskich zespołów, który doczekał się swojej aplikacji dla iPhone'a ale także smartfonów z Androidem jest Myslovitz. Program o tej samej nazwie to zbiór wszelkiej maści informacji o zespole. Dzięki tej aplikacji fani mają dostęp do najnowszych informacji o zespole, zdjęć. Za jej pośrednictwem można także czytać informacje pojawiające się na profilu zespołu w serwisie Facebook. Znalazło się też miejsce dla teledysków zespołu w serwisie YouTube oraz kilku utworów do odsłuchania bezpośrednio w programie.

 

Swoją aplikację dla iPhone'a ma też robiący od wielu lat światową karierę zespół Behemoth. To właśnie ze względu na jego popularność na niemal wszystkich kontynentach, program dostępny jest w języku angielskim. Poza typowymi informacjami o koncertach i blogiem zespołu znaleźć tam można kilka utworów z różnych jego płyt, do odsłuchania bezpośrednio na iPhone, a także zdjęcia, teledyski oraz filmy z ich planu zdjęciowego. Jest też miejsce na biografię, sklepik z akcesoriami fanowskimi oraz rodzaj ściany dla sympatyków zespołu, na której mogą umieszczać swoje informacje i zdjęcia.

Björk - Biophilia to bardzo oryginalne wydawnictwo multimedialne tej islandzkiej piosenkarki.

O wiele bardziej oryginalne podejście do iPhone'a i iPada wykazała islandzka piosenkarka Björk. Swój najnowszy album Biophilia wydała nie tylko na płycie ale jako zbiór interaktywnych aplikacji na mobilne urządzenia Apple z muzyką właśnie z ostatniej płyty tej artystki. W głównym widoku aplikacji, piosenki wyobrażone są jako osobne układy planetarne w galaktyce, jaką jest sama płyta Biophilia. Każda z nich jest jednak odmienna od reszty i zawiera różnego rodzaju multimedialne atrakcje, w postaci gier, animacji prezentujących utwory czy ich nutowy zapis na fortepian. Domyślnie, za darmo użytkownik otrzymuje główny program i jedną piosenkę z najnowszej płyty. Kolejne dostępne są do kupienia wewnątrz aplikacji.

Artyści i zespoły na iPhone i iPadzie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Wikipedia, czyli encyklopedia tworzona przez społeczność użytkowników internetu, jest obecnie chyba podstawowym źródłem wiedzy o świecie. Tradycyjne encyklopedie są zwykle ciężkie, stoją daleko na półce, podczas gdy Wikipedia dostępna jest wszędzie tam, gdzie możemy podłączyć się do internetu. Kluczem do tej ogromnej biblioteki wiedzy ludzkości może być mieszczący się w kieszeni iPhone lub trochę większy iPad. Samo czerpanie konkretnych informacji może zamienić się w ciekawą podróż po nieznanych lądach i morzach, zamieszkałych przez nieznane nam dotąd, a zapisane na kartach historii, postaci.

Podstawowym i najprostszym, ale za to nastawionym na dostarczenie użytkownikowi konkretnej wiedzy, jest program Wapedia: Mobilna Wiki. Dostępny jest on w wielu wersjach językowych, także i w polskiej, preferując w tym przypadku polską wersję Wikipedii. Umożliwia on wyszukiwanie według haseł, szczegółowy dostęp do interesujących nas artykułów z podziałem na części i spis streści oraz do wiadomości pojawiających się na stronie głównej Wikipedii. Ciekawym tekstem można podzielić się ze znajomymi na Facebooku, Twitterze lub poprzez e-mail.

WikiNodes - oryginalny sposób przedstawienia zawartości Wikipedii na iPadzie.

Bardziej klasyczną formę przedstawienia informacji z Wikipedii na iPadzie zapewnia program Wikipanion. Umożliwia on wyszukiwanie w zasobach różnych wersji językowych tej internetowej encyklopedii. Zdecydowanie lepiej pracuje się z programem trzymając iPada w orientacji poziomej. Ekran podzielony jest wtedy na dwie części. W prawej znaleźć można właściwy tekst dotyczący danego hasła, podczas gdy w lewej - spis treści poszczególnych jego części. Zdjęcia ilustrujące tekst możemy zapisać w bibliotece iPada.

 

Bardzo ciekawy sposób przedstawienia treści zawartych w Wikipedii oferuje aplikacja dla iPada o nazwie WikiNodes. Program ten przedstawia wyszukiwane hasło, jak i inne, z nim powiązane, w formie schematycznego rysunku przypominającego rozłożyste drzewo. Wystarczy wpisać szukaną frazę, a wynik przedstawiony zostanie właśnie w postaci połączonych ze sobą węzłów, reprezentujących konkretne informacje, zapisane w Wikipedii. Wystarczy stuknąć palcem, by aktywować jeden z nich. Węzeł zawierający istotne informacje można powiększyć na cały ekran, co zdecydowanie poprawia wygodę czytania. WikiNodes zamienia suche informacje zapisane w Wikipedii w fascynującą podróż od jednej wiadomości do drugiej. Program pozwala też na prześledzenie zależności i powiązań często nieuchwytnych podczas przeglądania tego serwisu w tradycyjny sposób.

Wikipanion - wygodne narzędzie do przeglądania Wikipedii na iPadzie.

Bardziej klasyczną formę przedstawienia informacji z Wikipedii na iPadzie zapewnia program Wikipanion. Umożliwia on wyszukiwanie w zasobach różnych wersji językowych tej internetowej encyklopedii. Zdecydowanie lepiej pracuje się z programem trzymając iPada w orientacji poziomej. Ekran podzielony jest wtedy na dwie części. W prawej znaleźć można właściwy tekst dotyczący danego hasła, podczas gdy w lewej - spis treści poszczególnych jego części. Zdjęcia ilustrujące tekst możemy zapisać w bibliotece iPada.

Wikipedia na iPhone i iPadzie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

iPhone i iPad to bez wątpienia świetne konsole gier. Piękna i dynamiczna grafika 3D, efekty dźwiękowe, fabuła, to tylko niektóre cechy wielu z nich, jakie można znaleźć w App Store. Jest jednak pewien typ gier, które nie wymagają niesamowitych efektów graficznych, choć same w sobie wyglądają świetnie na iPhone i iPadzie. Mowa o turowych grach strategicznych, niekiedy żywcem przeniesionych na te urządzenia z tekturowych pudełek, w których zwykle są zamknięte. Liczba interesujących tytułów nie jest może oszałamiająca ale na pewno nie mała i gracz szukający bardziej rozrywki umysłowej niż łamacza palców, znajdzie tam na pewno coś dla siebie.

Grą, o której trzeba wspomnieć przede wszystkim, jest polska produkcja o nazwie Neuroshima Hex, będąca przykładem przeniesienia tradycyjnej gry planszowej o tej samej nazwie, właśnie na ekran iPhone'a czy iPada. Jest więc plansza o sześciokątnych polach (czyli tzw. Hex-ach) i żetony symbolizujące różne jednostki, ich aktywność czy dodatkowe cechy.

Każda z jednostek posiada określone właściwości jak opancerzenie, zasięg i kierunek ataku, możliwość przemieszczania się itp. Gracz ma do dyspozycji sporą ich liczbę, których umiejętne rozplanowanie na planszy zależy od powodzenia rozgrywki.

Jej akcja umiejscowiona jest w świecie po wojnie nuklearnej , a cel gry to oczywiście pokonanie przeciwnika poprzez zniszczenie lub uszkodzenie jego bazy. Rozgrywka odbywa się w turach, w których gracz ma możliwość przesuwania swoich oddziałów lub atakowania przeciwnika.

Conquist 2 - jedna z lepszych strategii turowych dla iPhone'a i iPada

Innym tytułem, który powinien zainteresować miłośników strategii turowych jest Conquist 2. Gracz dowodzi tutaj armiami jednego z hipotetycznych mocarstw, a jego zadaniem jest podbój jak największej liczby terytoriów na danej mapie. Pomyślność zależy od odpowiedniej strategii i mądrego dysponowania własnymi siłami oraz od łutu szczęścia, czyli rzutu wirtualnymi kośćmi. Na działania każdej ze strony przypadają trzy tury: rozlokowanie na mapie przybyłych posiłków, atak na terytoria przeciwnika oraz przygotowanie obrony poprzez umiejętne przesunięcia jednostek. Wielkość wsparcia jaką co turę otrzymuje każda ze stron zależy od zajmowanych terytoriów.

 

Innym tytułem, który powinien zainteresować miłośników strategii turowych jest Conquist 2. Gracz dowodzi tutaj armiami jednego z hipotetycznych mocarstw, a jego zadaniem jest podbój jak największej liczby terytoriów na danej mapie. Pomyślność zależy od odpowiedniej strategii i mądrego dysponowania własnymi siłami oraz od łutu szczęścia, czyli rzutu wirtualnymi kośćmi. Na działania każdej ze strony przypadają trzy tury: rozlokowanie na mapie przybyłych posiłków, atak na terytoria przeciwnika oraz przygotowanie obrony poprzez umiejętne przesunięcia jednostek. Wielkość wsparcia jaką co turę otrzymuje każda ze stron zależy od zajmowanych terytoriów.

Conquist 2 oferuje rozgrywkę na wielu ciekawych mapach z Europą włącznie.

Gra oferuje kilka typów rozgrywki i map (Świat, USA, Europa w 1938 r., Ameryka Środkowa, Azja, Imperium Rzymskie), umożliwia też rozgrywkę w pojedynkę lub w trybie wieloosobowym. W tym drugim przypadku można grać za pomocą jednego urządzenia, jak w typową strategię planszową lub też poprzez sieć z przeciwnikami rozsianymi gdzieś po świecie.

Strategie turowe na iPhone i iPadzie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

iPhone, a już zwłaszcza iPod touch, to bez wątpienia urządzenia, które z racji swojej uniwersalności, są świetnymi odtwarzaczami muzycznymi. Fani muzyki, zwłaszcza rocka, mogą cieszyć się nie tylko dźwiękami, ale i specjalnymi programami, dedykowanymi wielu popularnym artystom. Aplikacje te są niemal kieszonkowymi przewodnikami po ich twórczości i historii. Dostępne są z resztą nie tylko na iPhone'a ale także na jego większego brata - iPada.

Przegląd tego typu programów warto rozpocząć od dwóch bliźniaczo podobnych, poświęconych zespołom Led Zeppelin i Pink Floyd. Obydwu grup nie trzeba przedstawiać nikomu. Każdy z programów jest niejako encyklopedią muzyczną, z dość oryginalnym podejściem do prezentacji zawartych w nich informacji. Domyślnie przedstawiają one bowiem zdarzanie jakie w historii danego zespołu wydarzyły się tego dnia, w którym użytkownik otworzy aplikację. Można oczywiście nawigować i przeglądać całe kalendarium zdarzeń z historii danego zespołu. Bez wątpienia, każdy z nich miał bujną historię, obfitującą w wiele ciekawych wydarzeń. Każdy z programów oferuje dodatkowo zbiór ciekawostek o Pink Floyd i Led Zeppelin oraz quiz ze znajomości faktów z ich historii. Jest tez miejsce na przedstawienie pełnej dyskografii wraz z krótkimi tekstami, opisującymi powstawanie zarówno albumów jak i poszczególnych piosenek.

Sting 25 dla iPada to multimedialny album prezentujący solową karierę artysty.

Program Jimi Hendrix: The Complete Experienceprzedstawia dokładnie jego karierę muzyczną od najmłodszych lat, wykorzystując przy tym tekst, zdjęcia, filmy oraz - co oczywiste - fragmenty nagrań jego utworów.

Inną aplikacją, tym razem przeznaczoną wyłącznie dla iPada, jest multimedialny album wydany z okazji 25-lecia solowej kariery muzycznej Stinga. od odejścia z The Police i wydania pierwszego albumu (The Dream Of The Blue Turtles) po czasy najnowsze. Aplikacja podzielona jest na poszczególne rozdziały prezentujące kolejne etapy jego solowej kariery. Znaleźć tam można kulisy powstawania niektórych utworów, łącznie z odniesieniami do spraw, które wywarły wpływ na ich powstanie, jak choćby sytuacji politycznej na świecie. W programie dostępne są także próbki utworów z każdej jego płyty oraz fragmenty teledysków i kilka nagrań z jego urodzinowego koncertu.

Jimi Hendrix: The Complete Experience to multimedialna biografia tego sławnego gitarzysty.

Całkiem niedawno, w App Store pojawiła się także aplikacja poświęcona artyście, którego gra na gitarze zmieniła muzykę rockową - Jimiemu Hendrixowi. Program Jimi Hendrix: The Complete Experience przedstawia dokładnie jego karierę muzyczną od najmłodszych lat, wykorzystując przy tym tekst, zdjęcia, filmy oraz - co oczywiste - fragmenty nagrań jego utworów. Wszystko podzielone jest na osiem rozdziałów, odpowiadającym poszczególnym etapom rozwoju i kariery tego gitarzysty. Zawartość multimedialną można przeglądać także w osobnych działach, a nagrania odtworzyć na szpulowym magnetofonie z epoki.

Wielcy artyści na iPhone i iPadzie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się