Audioteka oferuje największy w Polsce dostęp do audiobooków. Słuchajcie komfortowo nagrań książek na Waszych urządzeniach mobilnych. Testując aplikację poprzez T-Mobile MyBox możecie pobrać jeden darmowy bestseller i co miesiąc pobierać kolejny za jedyne 7,90 zł!

0

Ocena autora

Słuchaj nagrań książek podczas sprzątania, jazdy na rowerze czy podróży pociągiem!

Smartfony i tablety towarzyszą nam przez większą część dnia. Sprawdzimy na nich portale społecznościowe, rozkłady jazdy, przygotujemy prezentacje do pracy, obejrzymy filmy. Dlaczego zatem nie "posłuchać" na nich literatury? Czy nie byłoby to wygodniejsze, niż noszenie w torbie grubej i ciężkiej książki?

Korzystanie z audiobooków z dnia na dzień staje się coraz popularniejsze. W USA i Europie Zachodniej z dźwiękowych wersji książek korzysta już 30% społeczeństwa!
Temu trendowi trudno się dziwić. Napięty harmonogram i szybki tryb życia powodują, że często nie mamy czasu usiąść spokojnie w fotelu i zagłębić się w lekturę. Audiobooki dają możliwość poznawania zarówno najnowszych bestsellerów jak i klasyki w sytuacjach, w których normalnie nie moglibyśmy czytać książki.
Słuchanie audiobiooków to świetny sposób na umilenie sobie podróży samochodem, jazdy na rowerze, joggingu czy nawet sprzątania mieszkania.

Jak skorzystać z Audioteki?

1. Pobierz MyBox
2. Pobierz Audiotekę dzięki MyBox
3. Wypróbuj przez 30 dni - jeden audiobook w miesiącu za darmo
4. Korzystaj jak długo chcesz za jedyne 7,90 zł lub za darmo w taryfie
5. Co miesiąc jeden bestseller wyłącznie dla klientów T-Mobile w kolekcji MyBox

Największy w Polsce dostęp do bazy audiobooków

Najlepszym miejscem do pozyskania audiobooków jest Audioteka. Znajdziemy w niej ponad 3800 pozycji w języku polskim, czytanych przez znanych lektorów, oraz blisko 200 pozycji związanych z nauką języków obcych. Audioteka.pl to najobszerniejszy na polskim rynku zbiór nagrań książek i czasopism.

Wśród pozycji dostępnych w Audiotece znajdziemy takie hity jak: "Gra Endera", "Gwiazdozbiór Psa", biografię Steve'a Jobsa, Sagę "Zmierzch", "Pana Lodowego Ogrodu", trylogię "Millenium" czy powieści Jo Nesbo. Jest też oczywiście klasyka. Znajdziemy "Opowieści z Narnii", "Trylogię" Sienkiewicza czy "Jądro Ciemności" Conrada.
Z pewnością każdy natrafi na coś dla siebie. Przedzierając się przez "książkowe regały" Audioteki znajdziemy m.in. kryminały, science-fiction i fantasy, romanse, literaturę młodzieżową, literaturę faktu czy szkolne lektury. Jest wiec z czego wybierać. Zbiory Audioteki powiększają się każdego miesiąca o kolejne pozycje. Z co miesiąc wprowadzanymi nowościami możecie zapoznać się tutaj.

Dzięki Audiotece możecie słuchać nagrań książek gdziekolwiek jesteście!

Audioteka hitem w T-Mobile MyBox. Jak na tym zyskujecie?

Audioteka jest jednym z Hitów wchodzących w skład nowej usługi T-Mobile MyBox. Pozwala ona na korzystanie z przydatnych aplikacji bez kupowania ich w sklepie Google'a, a więc nie wymaga posiadania karty kredytowej. Płatności za dostęp do Audioteki i innych Hitów są proste i bezpieczne. Abonenci T-Mobile znajdą je doliczone do comiesięcznego rachunku, natomiast użytkownicy mix i pre-paid zapłacą za audiobooki ze środków, którymi doładowali swoje telefony.

Aplikację można pobrać za pośrednictwem wspomnianej usługi MyBox wysyłając darmowego SMS-a o treści MYBOX na numer 80545. Bezpośredni QR code oraz przycisk do pobrania T-Mobile MyBox znajduje się także na początku i końcu tego artykułu.

W promocji T-Mobile MyBox przez pierwsze 30 dni możesz pobrać jeden darmowy bestseller z dedykowanej kategorii MyBox, w której znajdziecie 20 pozycji! Potem korzystasz z niej jak długo chcesz, płacąc jedynie 7,90 zł za każde kolejne 30 dni lub nie płacąc nic więcej, jeśli wybierzesz Audiotekę spośród aplikacji MyBox w taryfach z tą usługą.

Korzyści, o których wspominamy, dotyczą Audioteki dostępnej z poziomu MyBox. Warto pamiętać, że do korzystania z MyBox, a tym samym z Audioteki i bez obaw o koszty niezbędny jest internet mobilny przez Wi-Fi lub 3G, dlatego warto pomyśleć o wykupieniu pakietu internetowego (szczegółową ofertę znajdziecie na naszej stronie).

Audioteka krok po kroku

Po pobraniu MyBox na nasze mobilne urządzenie, wyświetlą się nam dostępne w jej ramach aplikacje wchodzące w skład Hitów. Jedna z nich została oznaczona jako Audiobooki. Należy kliknąć na przycisk z napisem Wypróbuj. Tutaj znajdziemy informacje o Audiotece w pigułce i jest to także miejsce, gdzie możemy zdecydować się na wypróbowanie aplikacji.
Instalujemy aplikację na naszym smartfonie lub tablecie.

Po uruchomieniu aplikacji w bardzo prosty sposób możemy odnaleźć poszukiwany przez nas audiobook. Wystarczy, że spojrzymy na zakładki znajdujące się u góry ekranu. Znajdziemy tam "nowości", bestsellery" i "kategorie".
W pierwszych dwóch poznajemy najnowsze pozycje dostępne w Audiotece oraz te, które cieszą się największą popularnością. W "kategoriach" z kolei uzyskamy dostęp do całego katalogu audiobooków.

Jeżeli nie mamy sprecyzowanego czego tak właściwie w Audiotece szukamy, to zawsze możemy kliknąć na daną pozycję. Wtedy zapoznamy się z opisem wybranego audiobooka i będziemy mogli przesłuchać fragment nagrania. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które już na wstępnym etapie pozwala wczuć się w klimat nagrania.

Twórców aplikacji należy pochwalić także za zakładkę "moja półka", która znajduje się na górze ekranu. W tym miejscu umieszczone będą wszystkie audiobooki, które pobraliśmy.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Audioteka: słuchaj nagrań książek na smartfonach i tabletach! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Ostatnio obserwujemy trend przenoszenia wszystkiego, co tylko możliwe, do chmur obliczeniowych. Już teraz nasze kontakty, kalendarze, poczta, dokumenty, zdjęcia i wiele innych dostępnych jest za pośrednictwem Internetu z niemal każdego miejsca na świecie. W ubiegłym roku wystartowała platforma do gier OnLive, która pozwala cieszyć się hitami z konsoli i komputerów bez potrzeby posiadania drogiego urządzenia. Teraz mogą się nią cieszyć fani mobilnej rozrywki.

Amerykańska firma jest pionierem w tego typu rozwiązaniu. Oto bowiem pierwszy raz gry zostały przeniesione do chmury. Co to oznacza? Wszystkie znajdują się na serwerach OnLive, gdzie również odbywa się ich przetwarzanie, a gotowy obraz dociera do urządzenia klienta. Aby łatwiej to zrozumieć posłużymy się teraz przykładem materiałów VOD – wideo na życzenie. Platformy cyfrowe udostępniają filmy za niewielką opłatą, które można obejrzeć w dowolnym momencie, chociaż nie zostaną dostarczonena płycie DVD w plastikowym opakowaniu. Tak samo wygląda to w tym przypadku – grę kupujemy wirtualnie, co oznacza, że nie zostanie dostarczona w postaci fizycznej, nie trzeba jej instalować i zajmować dodatkowego miejsca na dysku, i w końcu – nie wymaga zaawansowanego komputera lub konsoli, bo wszystkie obliczenia odbywają się po stronie OnLive. Rozgrywka nie różni się jednak od tej, do której przywykliśmy na domowych urządzeniach – bohater będzie reagował na nasze polecenia, a auto skręci dokładnie wtedy, gdy wciśniemy odpowiedni przycisk.

Firma zauważyła tendencję do premier nowych tytułów tylko na konkretne konsole lub pecety. To wymuszało z kolei zakup nowych urządzeń, które przecież do tanich nie należą. Cel był więc prosty – pozwolić użytkownikom cieszyć się każdą grą, niezależnie od posiadanego urządzenia. W ciągu półtora roku istnienia cel ten był konsekwentnie realizowany. Dzisiaj wystarczy kupić przystawkę do telewizora, by móc zagrać w hity z Xboxa lub PS3. Na komputerze stacjonarnym wystarczy otworzyć stronę internetową i pobrać dedykowaną aplikację, by zrobić to samo. Teraz do tego grona dołączają smartfony i tablety.

Główny powód produkcji coraz wydajniejszych urządzeń wyposażonych w dwu- i czterordzeniowe procesory, gigabajty pamięci operacyjnej  i wydajne układy graficzne, zdaje się być teraz nieistotny. Gry nie będą bowiem wymagały wysokiej mocy obliczeniowej – będą przesyłane w czasie rzeczywistym. Każdy nowy użytkownik aplikacji mobilnej otrzymuje grę Lego Batman całkowicie za darmo. Krótki test utwierdził mnie w przekonaniu, że to przyszłość mobilnej rozrywki. Na ekranie wyświetlone zostały dotykowe przyciski – tak jak w zwykłych grach na iOS i Androida. Wkrótce udostępniony zostanie również fizyczny kontroler, który można połączyć zarówno z telefonem, jak i tabletem. Teraz pozostaje tylko podłączyć tablet do telewizora i gotowe – konsola z prawdziwego zdarzenia.

Taki rodzaj gry cechują pewne ograniczenia. Wszystkie tytuły dostępne są w rozdzielczości HD 720p, a z racji stałej transmisji mnóstwa elementów, zalecane jest korzystanie z łącza o minimalnej przepustowości 3 Mbit/s, jednak w miarę komfortowa gra możliwa jest dopiero na łączu 5 Mbit/s lub szybszym. Innym ograniczeniem jest zasięg terytorialny – usługa oficjalnie dostępna jest tylko dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Na szczęście firma nie wyklucza ekspansji na pozostałe rynki, a już teraz w Sieci można znaleźć aplikację, dzięki której zagramy w ulubione gry na swoim smartfonie.

 

Fot. źródło: OnLive

OnLive na smartfonach i tabletach – mobilne granie w chmurze - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

henieq
23-01-2013 - 18:52:55
Niestety ta aplikacja nie jest dostepna w polskim google play ale ja osobiscie testowalem i polecam ;)
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jeżeli wydaje wam się, że urządzenia mobilne służą głównie do grania poza domem, to jesteście w błędzie...

Serwis społecznościowy, oferujący także gry, MocoSpace przeprowadził wśród swoich użytkowników ankietę, mającą pokazać, gdzie posiadacze smarftonów i tabletów najchętniej oddają się rozrywce, jaką jest granie. Można by pomyśleć, że najczęściej robimy to w środkach komunikacji miejskiej, w kolejce w urzędzie... Ale nie...

Spośród 150 tys. ankietowanych, 96 proc. przyznało, że gra na swoich urządzeniach przenośnych w domu. 53 proc. z nich robi to w łóżku. Drugim pod względem popularności miejscem jest salon – wskazuje go 41 proc. graczy. 5 proc. przyznało się do grania w łazience. Przy coraz częściej pojawiających się na rynku wodoodpornych smartfonach, można to robić nawet pod prysznicem. 1 proc. właścicieli smarfonów i tabletów przyznaje się do grania w czasie jedzenia przy stole.

Gramy jednak także poza domem. 44 proc. ankietowanych czekając na wizytę u lekarza, 72 proc. w podróży, a 64 proc. – w pracy.

52 proc. respondentów przyznało, że gra więcej niż godzinę dziennie, a 32 proc. – że więcej niż trzy godziny dziennie.

Okazuje się więc, że urządzenia mobilne stały się ogromną konkurencją dla tych, które kojarzone są z rozrywką w domowym zaciszu, czyli dla komputerów i konsol.

Źródło: Cnet
Fot.: Macrocozm | Dreamstime.com

Gdzie najchętniej gramy na smartfonach i tabletach? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

T-Mobile oddaje do użytku swoim klientom aplikację stworzoną we współpracy z serwisem Audioteka.pl. Aplikacja oferuje dostęp do największej w Polsce bazy audiobooków i dostępna jest już w sklepie Google Play. Klienci T-Mobile będą mogli pobrać ją bezpłatnie. Dodatkowo T-Mobile będzie sprzedawało telefony już z zainstalowaną aplikacją wraz z przykładowymi rozdziałami najpopularniejszych książek.

Audiobooki to współczesna recepta na brak czasu na czytanie. Dzięki odsłuchiwaniu książek w trakcie wykonywania innych czynności, można pogodzić codzienne obowiązki z pozostawaniem na bieżąco z najnowszymi publikacjami. Jak wynika z Raportu o Innowacyjności Polskiej Gospodarki – Polacy są jednym z najbardziej zapracowanych i zabieganych narodów europejskich. W odpowiedzi na oczekiwania klientów T-Mobile we współpracy z Audioteką przygotowało aplikację, która oferuje dostęp do największej w Polsce bazy audiobooków z prostym systemem obsługi i płatności.

W salonach T-Mobile jest już dostępny smartfon HTC Desire X z preinstalowaną aplikacją Audioteka z audiobookiem „Bóg, kasa i rock and roll” autorstwa Szymona Hołowni i Marcina Prokopa. Już niedługo w salonach T-Mobile pojawią się kolejne modele telefonów z wgraną aplikacją oraz pierwszymi rozdziałami bestselerów „Steve Jobs”, „Dom nad rozlewiskiem” i „www.1939.com.pl”. Preinstalowana Audioteka T-Mobile zintegrowana będzie z systemem bilingowym operatora, dzięki czemu mechanizm płatności za audiobooki będzie bardzo prosty. Koszt książek abonentom zostanie doliczony do najbliższego rachunku, natomiast użytkownikom pre-paid będzie automatycznie pobrany z konta.

Wszyscy klienci T-Mobile korzystający ze smartfonów z systemem Android mogą bezpłatnie zainstalować aplikację bezpośrednio ze sklepu Google Play lub wysłać bezpłatnego SMS-a o treści AUDIOTEKA na numer 8008, aby otrzymać link do pobrania aplikacji.

Audioteka.pl jest najobszerniejszym na polskim rynku zbiorem nagrań książek i czasopism czytanych przez profesjonalnych lektorów, aktorów i dziennikarzy. Baza publikacji powiększa się średnio o 25 pozycji miesięcznie, dzięki czemu osoby, które chcą mieć stały kontakt z literaturą lub ciekawe są nowin ze świata mediów, mogą na bieżąco odsłuchiwać najnowsze bestsellery i dowiadywać się o czym piszą magazyny.

<p><em>Zapoznajcie się z naszą wideo-instrukcją dotyczącą obsługi Audioteki!</em></p>

Dobra książka zawsze pod ręką – audiobooki na smartfonach w T-Mobile - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

revvolis
05-12-2012 - 14:25:41
A jakie są ceny? Są one uzależnione od jakichkolwiek parametrów (np. data wydania)?
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
06-12-2012 - 11:10:22
revvolis, Audioteka.pl ma najatrakcyjniejsze ceny na rynku, ponieważ jest największym w Polsce producentem audiobooków. Ceny wahają się od 4 zł za miesięczniki do 400 zł za słuchowiska. Średnia cena to 30-50 zł za bestsellery. Dokładne ceny poznasz wchodząc na Audioteka.pl Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się