Najnowszą wersję AutoMapy dla Androida wyposażono m.in. w obsługę systemów 4.2, najnowsze mapy Polski i Europy i dane dla pojazdów ciężarowych.

Do sklepu z aplikacjami Google Play trafiła najnowsza wersja nawigacji AutoMapa Android 1.5. Jak informuje producent aplikacji, wyposażono ją w dziesiątki nowych rozwiązań i funkcjonalności. Są wśród nich nowe algorytmy pokonywania korków i innych utrudnień w ruchu. AutoMapa Android 1.5 zawiera również nowe mapy Polski i Europy w specyfikacji 1304.

- Najnowsza AutoMapa dla systemu Android przynosi wiele zmian i usprawnień, na które czekała androidowa społeczność. Program jest jeszcze szybszy, stabilniejszy, skuteczniejszy i działa doskonale na najnowszych wersjach systemu Android 4.2.x . A dzięki naszej urodzinowej ofercie - jest dostępny dla jeszcze szerszej grupy użytkowników - powiedział Janusz M. Kamiński, szef PR i marketingu AutoMapy.

Częścią tych usprawnień są nowe mechanizmy działania technologii LiveDrive! i domyślnie ustawione wyszukiwanie trasy Szybkiej. Dzięki temu pokonywanie korków i innych utrudnień drogowych ma być jeszcze szybsze i skuteczniejsze.

Nie zapomniano oczywiście o pojazdach ciężarowych. Ich kierowcy będą mogli wyznaczyć teraz trasę podróży z uwzględnieniem ograniczeń wynikających z typu ich pojazdu. Dane dla pojazdów ciężarowych poruszających się na terenie Polski zawierają informacje dotyczące ograniczenia tonażu, dopuszczalnego nacisku na oś pojazdu na wszystkich drogach krajowych i wojewódzkich, wysokości wiaduktów oraz dane niezbędne dla przejazdów nienormatywnych.

AutoMapa 1.5 dla Androida

Pobieraj aplikacje i gry bez obaw o koszty! Twój smartfon działa online i często do odpowiedniej pracy potrzebuje dostępu do sieci? Możesz uniknąć dodatkowych kosztów! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon! Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu,
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę. Myślisz, że Internet w komórce jest drogi? Przemyśl to jeszcze! Nasze pakiety są już od 9,08 zł! 

Ofertę dostępnych pakietów AutoMapy otwiera Starter pozwalający na 7 dniowe skorzystanie ze wszystkich funkcji programu. Po upływie tego czasu można wybrać jedną z ofert cenowych, obniżonych czasowo z okazji 10-lecia AutoMapy. Dostępne licencje to:

AutoMapa Polska dla Androida

  • licencja 7 dniowa: 9,99 zł
  • licencja 90 dniowa: 36,99 zł
  • licencja 366 dniowa: 89,99 zł

AutoMapa Europe dla Androida

  • licencja 7 dniowa: 16,99 zł
  • licencja 90 dniowa: 59,99 zł
  • licencja 366 dniowa: 149,99 zł

Źródło/fot. AutoMapa

AutoMapa 1.5 w Google Play - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Wysoko ceniona nawigacja z charakterystycznym głosem Krzysztofa Hołowczyca, wylądowała w Google Play Store. Zapowiada się interesująco, choć producent zastrzega, iż wciąż mamy do czynienia z wersją testową aplikacji.

Dobra informacja dla posiadaczy smartfonów i tabletów z Androidem. Bardzo popularna AutoMapa trafiła na najpopularniejszą platformę mobilną, choć na razie w wersji beta. W czasie trwania testów producent oferuje niższe stawki za subskrypcję programu, ale niestety niewykluczone są drobne niespodzianki. Przykładowo, AutoMapa nie współpracuje z najnowszym Androidem 4.1 Jelly Bean na smartfonie Samsung Galaxy Nexus (instalacja aplikacji nie jest możliwa). Należy jednak pamiętać, że to faza rozwojowa – AutoMapa dopiero zadebiutowała w Play Store.

AutoMapa Android oferowana jest w formie subskrypcji. Minimalny okres czasu, na jaki można wykupić abonament to tydzień. Maksymalny – rok.

Program oferuje jeden z najbardziej kompleksowych systemów nawigacji na naszym rynku. Jest też na bieżąco aktualizowany, co nie jest bez znaczenia na często remontowanych polskich drogach. Słynie z naprawdę dobrego algorytmu wyszukiwania trasy, oraz bardzo bogatej bazy punktów POI. Oferuje także funkcję asystenta pasa ruchu, wsparcie dla użytkowników CB, oraz funkcję LiveDrive! – niestety wyłącznie z aktywnym dostępem do internetu.

AutoMapa Android oferowana jest w formie subskrypcji. Minimalny okres czasu, na jaki można wykupić abonament to tydzień. Maksymalny – rok. Za możliwość korzystania z aplikacji zapłacimy od 19,99 do 119,99 zł. W okresie testowym, producent oferuje preferencyjne stawki – 4,99 zł (tydzień) i 19,99 zł (90 dni). Należy pamiętać, że tego typu aplikacje lepiej instalować przy aktywnym połączeniu Wi-Fi. AutoMapa musi bowiem pobrać i zapisać w pamięci smartfonu pakiet map offline, które ważą kilkaset megabajtów.

Program oferuje jeden z najbardziej kompleksowych systemów nawigacji na naszym rynku. 

Jeśli korzystacie często z nawigacji w smartfonie i nie wystarczą wam Mapy Google, możecie również skorzystać z innej mobilnej aplikacji – NaviExperta Premium Edition dla abonentów T-Mobile. Nawigacja oferuje bogatą funkcjonalność i aktualne mapy, a dodatkowo dużo niższy miesięczny abonament. NaviExperta możecie także przetestować za darmo!

Fot. Google Play (AutoMapa)

AutoMapa na Androida. Beta wersja już w Google Play - opinie i komentarze (3)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

kamil
28-10-2012 - 15:14:39
Automapa byłaby by ok, jako darmowa aplikacja. Przy cenie ponad 100 zł za rok, wybieram Naviexperta. Dokładamy parę zł i mamy nawigacje na dwa lata + zawsze aktualne mapy i wsparcie największej społeczności.
  (0)
Odpowiedz
Alicja
28-10-2012 - 15:01:10
W tyle to delikatnie powiedziane. W czasie kiedy w naviexpercie wprowadzane są nowe funkcje, w Automapie oraz w Google dosyć słabo działają podstawowe takie jak "zwykłe" omijanie korków. Jak dla mnie wybór jest więc przy wyborze nawigacji oczywisty
  (0)
Odpowiedz
Gem
09-09-2012 - 11:47:59
Google i Automapa od jakiegoś czasu, co by nie mówić pozostają w tyle za naviexpertem.
  (1)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Posiadacze urządzeń z systemem operacyjnym Android mogą już pobierać program AutoMapa Europe, czyli program nawigacyjny zawierający mapy ponad 40 europejskich państw.

W wirtualnym sklepiku Google Play pojawiła się AutoMapa Europe, która zawiera dokładne mapy 44 europejskich krajów, dostarczonych przez firmę Navteq. Ceny subskrypcji prezentują się następująco:

  • 7 dni: 23,99 zł
  • 90 dni: 89,90 zł
  • rok: 219,99 zł


Co jednak warte podkreślenia, AutoMapa Europe jest dostępna w ramach tej samej aplikacji, która jest przeznaczona do korzystania z AutoMapy Polska. Dotychczasowi użytkownicy usługi nie muszą pobierać dodatkowego oprogramowania, bo wystarczy, że skorzystają z najnowszej aktualizacji, która da im możliwość wykupienia odpowiedniej licencji.

Korzystaj z internetu w telefonie bez obaw o koszty! Twój smartfon działa online i często do odpowiedniej pracy potrzebuje dostępu do sieci? Możesz uniknąć dodatkowych kosztów! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon! Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu,
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę. Myślisz, że Internet w komórce jest drogi? Przemyśl to jeszcze! Nasze pakiety są już od 9,08 zł!

AutoMapa Europe już w Google Play - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Ważna informacja dla polskich użytkowników w związku z aktualizacją Map Google – teraz będzie można sprawdzić także połączenia transportu publicznego.

Warszawa dołączyła do grona ponad 2800 miast, m.in. Nowego Jorku, Londynu, Tokio czy Sydney, których mieszkańcy mogą korzystać z funkcji Transit Map Google'a.

Pozwala ona na zaplanowanie przejazdu po mieście z wykorzystaniem środków komunikacji miejskiej – autobusów, tramwajów, metra oraz pociągów WKD I SKM. Trasy tych pojazdów będą widoczne obok tras samochodowych.

Funkcja Transit dostępna jest zarówno dla osób, które korzystają z Map na komputerach, jak i na urządzeniach mobilnych.

Google Transit dostępne w Polsce - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się