Posiadacze urządzeń z systemem operacyjnym Android mogą już pobierać program AutoMapa Europe, czyli program nawigacyjny zawierający mapy ponad 40 europejskich państw.

W wirtualnym sklepiku Google Play pojawiła się AutoMapa Europe, która zawiera dokładne mapy 44 europejskich krajów, dostarczonych przez firmę Navteq. Ceny subskrypcji prezentują się następująco:

  • 7 dni: 23,99 zł
  • 90 dni: 89,90 zł
  • rok: 219,99 zł


Co jednak warte podkreślenia, AutoMapa Europe jest dostępna w ramach tej samej aplikacji, która jest przeznaczona do korzystania z AutoMapy Polska. Dotychczasowi użytkownicy usługi nie muszą pobierać dodatkowego oprogramowania, bo wystarczy, że skorzystają z najnowszej aktualizacji, która da im możliwość wykupienia odpowiedniej licencji.

Korzystaj z internetu w telefonie bez obaw o koszty! Twój smartfon działa online i często do odpowiedniej pracy potrzebuje dostępu do sieci? Możesz uniknąć dodatkowych kosztów! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon! Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu,
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę. Myślisz, że Internet w komórce jest drogi? Przemyśl to jeszcze! Nasze pakiety są już od 9,08 zł!

AutoMapa Europe już w Google Play - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Prima Aprilis jest zawsze świetną okazją do żartów, i to nie tylko w siecie realnym, ale także tym wirtualnym. Poważne serwisy, grupy dyskusyjne, małe portale i blogi - wszyscy starają się przygotować na ten dzień dowcip, który może być potraktowany całkiem serio. Chociaż zupełnych abstrakcji również nie brakowało. Królem “dnia żartów” - jak zwykle - został Google, którego dowcipy lotem błyskawicy obiegły wszystkie zakątki Internetu.

Mapy w stylu retro, YouTube z dostawą do domu, samosterujące samochody wyścigowe, nowe sposoby interakcji wykorzystujące ruch i dotyk, a także innowacyjna wielozadaniowość w przeglądarce Chrome - jeśli natknęliście się na któreś z tych rewolucyjnych rozwiązań, to niestety mamy przykrą wiadomość - nic takiego nie powstanie.

Google postanowił wrócić do korzeni, a jego 8-bitowa odsłona Map cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród Internautów. Lądy, oceany, morza, lasy, góry, rzeki, drogi, a nawet przyciski sterujące - wszystko zostało zmodyfikowane na wzór wiekowych gier wideo o niewyszukanej, choć budzącej tyle emocji, oprawie graficznej. Nie można oczekiwać po niej czytelności ani szczegółowości, ale pomysłowości z pewnością nie można odmówić jej twórcom.

YouTube to nieprzebrana skarbnica materiałów wideo, do których można uzyskać dostęp z niemal każdego miejsca na świecie. Niemal, bo co zrobić w przypadku braku dostępu do Internetu? Wszystkie filmy można zamówić prosto pod wskazany adres. Wystarczy wypełnić krótki formularz, by już po kilku dniach przed naszym domem stanęła przesyłka przywieziona przez 175 tirów lub osły (w razie problemów z dostępnością). Później taki film można ocenić i odesłać do Twórcy - czyż to nie wspaniałe w tak na wskroś cyfrowych czasach?

O tym, że Google wciąż rozwija swoje samosterujące samochody wiemy od dawna, ale o tym, że planuje wykorzystać je w wyścigach NASCAR nie wiedział nikt, aż do wczoraj. Oto bowiem człowiek stanie oko w oko z maszyną, która precyzyjnie dobierze kąt skrętu i prędkość, a przy tym jest maksymalnie bezpieczna dla człowieka.

Chrome jest jedną z najszybszych przeglądarek internetowych, ale dla niektórych to wciąż za mało. Praca na wielu oknach jednocześnie jest wciąż wymagającym zadaniem, a teraz pojawił się jeszcze jeden sposób na usprawnienie pracy. Wystarczy korzystać z dwóch myszek jednocześnie! Po krótkim treningu żadnego wyzwania nie powinno już stawiać równoczesne przeglądanie stron internetowych i granie w ulubione gry. Kolejny raz okazuje się, że proste rozwiązania są najlepsze.

Jeśli jednak z jakichś powodów obsługa dwóch myszek jest niemożliwa (bo na pewno nie niewygodna), może lepiej korzystać z usług Google przy pomocy gestów? Na przykład w poczcie Gmail wystarczy podnieść kciuk w górę, by rozpocząć wpisywanie odpowiedzi, a dwa kciuki, by odpisać wszystkim. Odpowiednia konfiguracja skłonów, wyskoków, a nawet kątów nachylenia rąk wywoła jeden z predefiniowanych szablonów, dzięki czemu nie trzeba nawet dotykać klawiatury, by wprowadzić tekst.

Dotykowe klawiatury smartfonów dla wielu są niewygodne, a ich podstawową wadą jest brak możliwości bezwzrokowego pisania. Google znalazł sposób i na tę niedogodność, prezentując klawiaturę składającą się z dwóch przycisków (lub czterech, w zależności od konfiguracji). Kreska, kropka, kreska, kropka - alfabet Morse’a wykorzystuje tylko te dwa znaki. I tak robi też zupełnie rewolucyjna klawiatura Google, dzięki czemu nie trzeba nawet patrzeć na ekran smartfonu, by wysłać SMS-a lub e-mail. Innowacja roku! A w dodatku całkiem realna, bo można ją pobrać ze Sklepu Play.

Prima Aprilis w Sieci - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Wysoko ceniona nawigacja z charakterystycznym głosem Krzysztofa Hołowczyca, wylądowała w Google Play Store. Zapowiada się interesująco, choć producent zastrzega, iż wciąż mamy do czynienia z wersją testową aplikacji.

Dobra informacja dla posiadaczy smartfonów i tabletów z Androidem. Bardzo popularna AutoMapa trafiła na najpopularniejszą platformę mobilną, choć na razie w wersji beta. W czasie trwania testów producent oferuje niższe stawki za subskrypcję programu, ale niestety niewykluczone są drobne niespodzianki. Przykładowo, AutoMapa nie współpracuje z najnowszym Androidem 4.1 Jelly Bean na smartfonie Samsung Galaxy Nexus (instalacja aplikacji nie jest możliwa). Należy jednak pamiętać, że to faza rozwojowa – AutoMapa dopiero zadebiutowała w Play Store.

AutoMapa Android oferowana jest w formie subskrypcji. Minimalny okres czasu, na jaki można wykupić abonament to tydzień. Maksymalny – rok.

Program oferuje jeden z najbardziej kompleksowych systemów nawigacji na naszym rynku. Jest też na bieżąco aktualizowany, co nie jest bez znaczenia na często remontowanych polskich drogach. Słynie z naprawdę dobrego algorytmu wyszukiwania trasy, oraz bardzo bogatej bazy punktów POI. Oferuje także funkcję asystenta pasa ruchu, wsparcie dla użytkowników CB, oraz funkcję LiveDrive! – niestety wyłącznie z aktywnym dostępem do internetu.

AutoMapa Android oferowana jest w formie subskrypcji. Minimalny okres czasu, na jaki można wykupić abonament to tydzień. Maksymalny – rok. Za możliwość korzystania z aplikacji zapłacimy od 19,99 do 119,99 zł. W okresie testowym, producent oferuje preferencyjne stawki – 4,99 zł (tydzień) i 19,99 zł (90 dni). Należy pamiętać, że tego typu aplikacje lepiej instalować przy aktywnym połączeniu Wi-Fi. AutoMapa musi bowiem pobrać i zapisać w pamięci smartfonu pakiet map offline, które ważą kilkaset megabajtów.

Program oferuje jeden z najbardziej kompleksowych systemów nawigacji na naszym rynku. 

Jeśli korzystacie często z nawigacji w smartfonie i nie wystarczą wam Mapy Google, możecie również skorzystać z innej mobilnej aplikacji – NaviExperta Premium Edition dla abonentów T-Mobile. Nawigacja oferuje bogatą funkcjonalność i aktualne mapy, a dodatkowo dużo niższy miesięczny abonament. NaviExperta możecie także przetestować za darmo!

Fot. Google Play (AutoMapa)

AutoMapa na Androida. Beta wersja już w Google Play - opinie i komentarze (3)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

kamil
28-10-2012 - 15:14:39
Automapa byłaby by ok, jako darmowa aplikacja. Przy cenie ponad 100 zł za rok, wybieram Naviexperta. Dokładamy parę zł i mamy nawigacje na dwa lata + zawsze aktualne mapy i wsparcie największej społeczności.
  (0)
Odpowiedz
Alicja
28-10-2012 - 15:01:10
W tyle to delikatnie powiedziane. W czasie kiedy w naviexpercie wprowadzane są nowe funkcje, w Automapie oraz w Google dosyć słabo działają podstawowe takie jak "zwykłe" omijanie korków. Jak dla mnie wybór jest więc przy wyborze nawigacji oczywisty
  (0)
Odpowiedz
Gem
09-09-2012 - 11:47:59
Google i Automapa od jakiegoś czasu, co by nie mówić pozostają w tyle za naviexpertem.
  (1)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Najnowszą wersję AutoMapy dla Androida wyposażono m.in. w obsługę systemów 4.2, najnowsze mapy Polski i Europy i dane dla pojazdów ciężarowych.

Do sklepu z aplikacjami Google Play trafiła najnowsza wersja nawigacji AutoMapa Android 1.5. Jak informuje producent aplikacji, wyposażono ją w dziesiątki nowych rozwiązań i funkcjonalności. Są wśród nich nowe algorytmy pokonywania korków i innych utrudnień w ruchu. AutoMapa Android 1.5 zawiera również nowe mapy Polski i Europy w specyfikacji 1304.

- Najnowsza AutoMapa dla systemu Android przynosi wiele zmian i usprawnień, na które czekała androidowa społeczność. Program jest jeszcze szybszy, stabilniejszy, skuteczniejszy i działa doskonale na najnowszych wersjach systemu Android 4.2.x . A dzięki naszej urodzinowej ofercie - jest dostępny dla jeszcze szerszej grupy użytkowników - powiedział Janusz M. Kamiński, szef PR i marketingu AutoMapy.

Częścią tych usprawnień są nowe mechanizmy działania technologii LiveDrive! i domyślnie ustawione wyszukiwanie trasy Szybkiej. Dzięki temu pokonywanie korków i innych utrudnień drogowych ma być jeszcze szybsze i skuteczniejsze.

Nie zapomniano oczywiście o pojazdach ciężarowych. Ich kierowcy będą mogli wyznaczyć teraz trasę podróży z uwzględnieniem ograniczeń wynikających z typu ich pojazdu. Dane dla pojazdów ciężarowych poruszających się na terenie Polski zawierają informacje dotyczące ograniczenia tonażu, dopuszczalnego nacisku na oś pojazdu na wszystkich drogach krajowych i wojewódzkich, wysokości wiaduktów oraz dane niezbędne dla przejazdów nienormatywnych.

AutoMapa 1.5 dla Androida

Pobieraj aplikacje i gry bez obaw o koszty! Twój smartfon działa online i często do odpowiedniej pracy potrzebuje dostępu do sieci? Możesz uniknąć dodatkowych kosztów! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon! Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu,
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę. Myślisz, że Internet w komórce jest drogi? Przemyśl to jeszcze! Nasze pakiety są już od 9,08 zł! 

Ofertę dostępnych pakietów AutoMapy otwiera Starter pozwalający na 7 dniowe skorzystanie ze wszystkich funkcji programu. Po upływie tego czasu można wybrać jedną z ofert cenowych, obniżonych czasowo z okazji 10-lecia AutoMapy. Dostępne licencje to:

AutoMapa Polska dla Androida

  • licencja 7 dniowa: 9,99 zł
  • licencja 90 dniowa: 36,99 zł
  • licencja 366 dniowa: 89,99 zł

AutoMapa Europe dla Androida

  • licencja 7 dniowa: 16,99 zł
  • licencja 90 dniowa: 59,99 zł
  • licencja 366 dniowa: 149,99 zł

Źródło/fot. AutoMapa

AutoMapa 1.5 w Google Play - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się