Korzystasz z usług Google na każdym kroku? Nie? Internetowy gigant sprawi, że zaczniesz, i zarejestruje Twoje aktywności fizyczne, jeśli zainstalujesz Google Fit.

0

Ocena autora

Google dąży do tego, byśmy korzystali z jego aplikacji na każdym kroku. I to dosłownie. Google Fit umożliwia zarejestrowanie aktywności fizycznych niezależnie od tego, czy wybraliśmy się na spacer, biegamy, jeździmy na rowerze czy pływamy. Pierwsze trzy zostaną jednak wykryte automatycznie na podstawie danych pochodzących z modułów lokalizacyjnych i z czujnika ruchu. Wystarczy raz uruchomić program, by później o nim zapomnieć (o ile nie chcemy śledzić podsumowań z naszych dziennych dokonań) – usługa będzie zbierała niezbędne informacje w tle.

-> Endomondo vs Runtastic - Aplikacja do biegania - którą wybrać?

-> CES 2015: opaska Razer Nabu X

Tuż po pierwszym uruchomieniu dowiemy się, że z aplikacji możemy korzystać zarówno w telefonie czy komputerze, jak i na urządzeniach z Android Wear. Najpierw należy jednak wyrazić zgodę na udostępnianie Google informacji o naszej lokalizacji. Jeśli jednak zgodzimy się na warunki stawiane przez Google, Fit rozpocznie rejestrację naszego każdego ruchu. I choć brzmi to dość zatrważająco, należy pamiętać, że tak wrażliwe dane nie będą nigdzie udostępniane, a bez nich nie byłaby możliwa właściwa praca aplikacji. Serwis internetowy dostępny pod adresem fit.google.com umożliwia podgląd wszystkich danych zarejestrowanych przez urządzenia z aktywną aplikacją Google Fit, a jej interfejs jest zbieżny z tym, co znamy z mobilnej aplikacji.

-> Pobieraj aplikacje i gry! Ich koszty dodaj do rachunku! 

Google Fit

Jak wspomniano we wstępie, program automatycznie rejestruje takie aktywności, jak chodzenie, bieganie czy jazda na rowerze. Każda aktywnie spędzona minuta i każdy wykonany krok znajdzie odzwierciedlenie na kole, którego krawędź będzie się stopniowo wypełniać aż do momentu osiągnięcia wyznaczonych celów – godziny marszu lub 6000 kroków. To są domyślne wartości, jednak w ustawieniach programu sami możemy je dowolnie określić. W miarę upływu czasu i osiągania kolejnych celów Google Fit sam będzie stawiał przez nami kolejne wyzwania.

-> Aplikacja Ekstraklasa.tv - bramki z T-Mobile Ekstraklasy na smartfonie

-> JBL Synchros Reflect BT - słuchawki dla biegacza

Poniżej centralnie położonego okręgu wyświetlana jest historia naszych osiągnięć z każdego dnia – najpierw w postaci ogólnej (procent wykonania celu i czas aktywności), a po kliknięciu – w szczegółowej. W tej drugiej możemy dokładnie przejrzeć aktywności i czasy ich wykonywania. Nie jesteśmy też ograniczeni do trzech podstawowych form aktywności sportowej - w razie potrzeby możemy zapisać „inną” aktywność, wpisując datę i godzinę rozpoczęcia oraz czas jej trwania. 

Google Fit to do bólu prosty rejestrator z przyjemnym dla oka wyglądem, ale korzystając z niego trzeba liczyć się z większym zużyciem energii przez urządzenie oraz koniecznością udostępniania danych o naszej lokalizacji.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Bądź fit z nową aplikacją Google - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Nawet jeśli polska reprezentacja w piłce nożnej ma problem ze strzelaniem bramek, nie musisz się tym przejmować. Uruchom Soccer Kicks i zapomnij, bo tutaj bramki padają jedna za drugą.

0

Ocena autora

Soccer Kicks to darmowa gra przeznaczona na urządzenia z systemem operacyjnym Android, która cieszy się sporą popularnością w wirtualnym sklepiku Google Play (pobrać ją możecie stąd). Nic w tym jednak dziwnego, wszak porusza bardzo popularną tematykę, jaką jest piłka nożna, czyli nasz sport narodowy. Co oferuje ta prosta, ale jednocześnie wyjątkowo wciągająca produkcja? O tym przeczytacie w poniższych akapitach.

W tej grze naszym zadaniem jest oddawanie celnych strzałów na bramkę, pilnie strzeżonej przez bramkarza kierowanego przez sztuczną inteligencję. Z czasem nasz bramkarz jest dodatkowo wspomagany przez obrońców, co oczywiście podnosi poprzeczkę, zmuszając nas do podkręcenia piłki w taki sposób, by nie została zablokowana przez obronę. Miłośnicy rzutów wolnych będą zadowoleni, bo Soccer Kicks pozwoli im poczuć się niczym Andrea Pirlo, uderzający futbolówkę z zabójczą precyzją.

W Soccer Kicks przyjemność sprawia już samo precyzyjne "kopanie" piłki i obserwowanie jej lotu

Sterowanie odbywa się z wykorzystaniem ekranu dotykowego. Przy pomocy odpowiednich gestów wykonujemy strzały i podkręcamy piłkę, a także sterujemy nią już po oddaniu strzału, starając się zmienić tor jej lotu, by ominęła głowy innych piłkarzy i wpadła do siatki. I o ile obrońcy dobrze wywiązują się ze swojego zadania, tak już bramkarz nie rzuca nam niestety zbyt dużego wyzwania, bo pokonanie go wydaje się czasami zbyt proste. Można jednak przymknąć na to oko, bo w Soccer Kicks przyjemność sprawia już samo precyzyjne "kopanie" piłki i obserwowanie jej lotu, na który jak najbardziej mamy wpływ.

Plusem Soccer Kicks niewątpliwe jest to, że gra oferuje nam aż trzy osobne warianty rozgrywki. Dostępne są zarówno tryby gry na punkty i na czas, jak i tryb wieloosobowy, w którym dwóch graczy rywalizuje ze sobą na jednym urządzeniu. Dzięki temu ostatniemu nic nie stoi na przeszkodzie, by zaprosić do zabawy kolegę i wspólnie spędzić kilka miłych chwil.

Miłośnicy rzutów wolnych będą zadowoleni, bo Soccer Kicks pozwoli im poczuć się niczym Andrea Pirlo, uderzający futbolówkę z zabójczą precyzją.

Podsumowanie

Soccer Kicks to nie tylko atrakcyjna dla fana piłki nożnej tematyka, ale również przyzwoita oprawa graficzna i intuicyjne sterowanie. I nawet pomimo tego, że nasz główny przeciwnik, czyli bramkarz, niekiedy zawodzi i daje się pokonać zbyt łatwo, można polecić tę grę każdemu fanowi futbolu. A to, że jest dostępna w Google Play całkowicie za darmo, tylko przemawia na jej korzyść.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Soccer Kicks - bądź niczym Andrea Pirlo! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Na tapecie w tym tygodniu przedsprzedaż Galaxy S5, wspieranie startupów, Oppo Find 7 z niesamowitą specyfikacją, a także coś dla kinomanów i graczy.

Chiński producent zaprezentował długo oczekiwany smartfon Oppo Find 7, który wyposażono w 5,5-calowy wyświetlacz o niespotykanej rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli i mocny procesor. Zobaczcie resztę specyfikacji.

A tymczasem w naszej ofercie, jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży, pojawił się jeden z najbardziej oczekiwanych smartfonów tego roku  - Samsung Galaxy S5. Sprawdźcie, jaki prezent przygotowaliśmy dla tych, którzy zamówią go w przedsprzedaży.

Ruszyła także sprzedaż biletów i karnetów na 14. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty. Zobaczcie, co jego organizatorzy przewidzieli w tym roku w programie.

Sprawdźcie, ile razy pobrano jedną z najpopularniejszych obecnie gier mobilnych. I wcale nie chodzi o którąś z części Angry Birds.

Centrum Innowacyjności T-Mobile Polska rozpoczęło właśnie współpracę z trzema nowymi startupami. Zobaczcie, czym się zajmują.

Top 5 newsów z ostatniego tygodnia - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Dobra wiadomość dla aktywnych użytkowników aplikacji YouTube na smartfonach. Ostatnia aktualizacja wprowadza sporo ciekawych nowości i usprawnień.

Coraz większa liczba osób ogląda wideo na smarffonach. Stąd Google stara się uczynić to doświadczenie możliwie najmniej bolesnym. Najnowsza aktualizacja aplikacji mobilnej wprowadza odświeżony interfejs z trzema zakładkami: Główna, Subskrypcje oraz Konto. Naszą uwagę zwraca szczególnie ta środkowa, w której pojawiają się ikony subskrybowanych kanałów.

Kolejna nowość to wbudowany edytor wideo, który pozwala przyciąć klip oraz dodać kilka filtrów do obrazu, a także darmowy podkład muzyczny z bazy YouTube. Do tej pory musieliśmy korzystać z zewnętrznych edytorów wideo albo przeprowadzić obróbkę na komputerze. Miła niespodzianka czeka nas przy oglądaniu filmów nagranych w pionie. Mobilny YouTube pozwala je teraz wygodniej oglądać.

Sprawdźcie sami. Aktualizacja jest już dostępna na Androida. Niedługo pojawi się też na smartfonach z iOS.

Aplikacja YouTube teraz z edytorem wideo - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się