Aplikacja My Dashboard zmieni Twojego iPhona lub iPada w mobilne centrum wszystkich najważniejszych dla Ciebie informacji. I tchnie nieco świeżości w wygląd jego interfejsu.

0

Ocena autora

Dla niektórych posiadaczy iPhona i iPada brak możliwości modyfikowania ekranu powitalnego jest jedną z największych bolączek. Co więc mają zrobić, jeśli chcą poprawić wygląd i funkcjonalność swojego pulpitu, a inne ryzykowne, problematyczne i nie do końca legalne metody nie wchodzą w grę? Jednym z rozwiązań jest zainwestowanie w specjalną aplikację, która wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom. Poznajcie My Dashboard - Wasze mobilne centrum informacji.

My Dashboard to aplikacja, która po odpowiednim skonfigurowaniu przechowuje dla w jednym miejscu nas wszystkie treści pochodzące z wielu istotnych dla nas źródeł, takich jak na przykład rozmaite serwisy społecznościowe, informacyjne czy pogodowe. Ale to nie wszystko, bo z poziomu aplikacji możemy uzyskać też szybki dostęp do kalendarza czy biblioteki zdjęć.

Ekran główny My Dashboard został podzielony na dziewięć równych pól, do których możemy przypisać interesujące nas widgety połączone z konkretnymi serwisami czy innymi źródłami treści. Domyślnie mamy dostęp do czytnika RSS-ów, Facebooka, Twittera, odtwarzacza muzycznego, kalendarza, zegara, Instagramu, Flickra, biblioteki zdjęć, YouTube i pogody. W rzeczywistości widgetów jest jednak znacznie więcej, a do pojedynczego kafelka można przypisać nawet konkretną stronę internetową.

Do poszczególnych kafelków przypisujemy konkretne źródło informacji lub treści. Ich kształt można dopasować "pod siebie".

Dzięki temu zawsze pod ręką możemy mieć wszystkie najważniejsze dla nas serwisy społecznościowe, muzykę, zdjęcia pocztę e-mail i kalendarz, a także ulubione strony internetowe. Instalacja My Dashboard oznacza koniec czasochłonnego przełączania się pomiędzy aplikacjami i zakładkami, bo wszystko to zostaje zamknięte w jednym miejscu. Najważniejsze jest jednak to, że aplikacja w żaden sposób nie ingeruje w oryginalny interfejs użytkownika z iOS i wszystkie czynności odbywają się wyłącznie w jej obrębie.

Dużą zaletą aplikacji jest też jej intuicyjny interfejs, co sprawia, że jest ona bardzo prosta i wygodna w obsłudze. Przesunięcie palcem po ekranie od dołu do góry skutkuje wyświetleniem podglądu na wszystkie subskrybowane przez nas treści. Z kolei przesuwanie w poziomie służy do przeskakiwania pomiędzy kolejnymi okienkami. Co więcej, rozmiar i kształt okien można sobie dowolnie zmieniać i dostosowywać do własnych oczekiwań. Mogą być pionowe, poziome, małe, duże - wszystko to zależy od naszych indywidualnych upodobań. Aplikacja pozwala na ustawienie maksymalnie sześciu osobnych ekranów, które wypełniamy naszymi widgetami.

Z My Dashboard dostęp do wszystkich zdjęć z różnych serwisów społecznościowych uzyskujemy z jednego miejsca.  

Podsumowanie

Aplikację My Dashboard polecam w szczególności osobom uporządkowanym, które lubią mieć wszystko w jednym miejscu i dostępne zawsze pod ręką. Warto ją wypróbować i na własnej skórze sprawdzić inny, bardziej kompleksowy sposób dostarczania treści na ekran iPhona lub iPada.

Centrum informacji w Twoim iPhonie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Aby doładować telefon czy gadżety wystarczy podłączyć je do ładowarki. Jednak nie zawsze, a nawet zazwyczaj, jesteśmy w miejscu, w którym nie mamy łatwego dostępu do energii elektrycznej.

Tym problemem zajęli się naukowcy Tom Krupenkin i J.Ashley Taylor z firmy InStep NanoPower. Pracują oni nad nową technologią zasilania urządzeń przenośnych, wykorzystującą pokaźny potencjał energii, którą tracimy w postaci ciepła podczas chodzenia. Rozwiązanie to w założeniu ma zmniejszyć nasze uzależnienie od baterii, a nawet uratować życie w sytuacjach zagrożenia, gdy jesteśmy w miejscach zupełnie odciętych od elektryczności.

Specjalne receptory umieszczone w podeszwie buta przetwarzają energię kinetyczną na energię elektryczną poprzez nacisk naszej stopy

Na obecnym etapie badań ta technologia jest w stanie przekształcić wytwarzane w trakcie chodzenia ciepło w 20 watów energii elektrycznej, którą można wykorzystać do zasilania szerokiej gamy przenośnych urządzeń elektronicznych takich jak: smartfony, tablety, laptopy, nawigacje GPS, odtwarzacze MP3, a nawet noktowizory czy latarki.

Specjalne receptory umieszczone w podeszwie buta przetwarzają energię kinetyczną na energię elektryczną poprzez nacisk naszej stopy. To tak jakby mieć agregat prądotwórczy pod stopą. W przeciwieństwie do innych baterii i ładowarek, ta nigdy się nie wyczerpie. Chyba, że przestaniemy w takich butach chodzić.

Źródło: Geeky Gadgets

fot. InStep NanoPower

Ładowarka w twoich butach - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Nareszcie! Razem z kolejną wersją Skype, debiutuje długo oczekiwane wsparcie dla wideorozmów w tabletach z Androidem.

Skype udostępniło wideorozmowy dla tabletów z Androidem Honeycomb (3.x). Na liście są jak na razie trzy modele i tak się składa, że MAMY JE WSZYSTKIE W OFERCIE!

Skype 2.5 wspiera tablety: Acer Iconia Tab A500/A501, Motorola XOOM, oraz Samsung Galaxy Tab 10.1.

Wideorozmowy przez Skype są teraz dostępne między innymi dla użytkowników tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1

Oczywiście w przypadku tego typu sporych urządzeń najlepiej korzystać z kamery frontowej (rozwiązanie najwygodniejsze), ale istnieje także możliwość przełączenia się na rejestrującą obraz w HD kamerę główną. Obsługiwany jest także zoom – w tym celu podczas rozmowy należy dwukrotnie szybko dotknąć ekranu. Kolejna poprawka, to wsparcie dla zestawów słuchawkowych bluetooth.

Poza tabletami, aplikacja w wersji 2.5 rozszerza także wsparcie wideorozmów dla smartfonów z Androidem o kolejne modele. Są to:

Google Nexus One, HTC Shooter, LG Optimus 2x, LG Swift 3D, LG Swift Black, Motorola Atrix, Motorola Bionic, Motorola Droid 3, Motorola Photon, Sony Ericsson Xperia Live with Walkman, oraz Sony Ericsson Xperia neo V (pogrubieniem zaznaczyliśmy te smartfony, które znajdziecie w ofercie T-Mobile).

Łącznie Skype dla Androida oferuje już wideorozmowy dla prawie 30 modeli smartfonów, oraz 3 tabletów. Pierwszy raz obsługa kamerki pojawiła się w Skype 2.0 (pisaliśmy o tym tutaj), a następnie listę urządzeń rozszerzono razem z kolejną aktualizacją komunikatora.

Aplikację Skype 2.5 znajdziecie oczywiście w Android Market.

 

Fot/Źródło: Skype

Wideorozmowy Skype w twoim tablecie z Androidem - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Niektórzy z nas pewnie nostalgicznie wspominają czasy kasety magnetofonowej. DeliTape to przyjemny odtwarzacz muzyczny, który przypomni nam przygody z walkmanem. Jeszcze dziś pobierzemy tę aplikację za darmo.

0

Ocena autora

DeliTape to prosty odtwarzacz muzyczny. Naprawdę prosty, bo poza odtwarzaniem muzyki i zmianą kasety nic w nim nie zrobimy. Ale nie o to chodzi. To jedna z tych aplikacji, które służą do tego, żeby było fajnie, a nie do jakichś praktycznych celów. Czy jest fajnie? Najlepiej pobrać tę darmową tylko teraz aplikację i sprawdzić samemu.

Nie sposób zauważyć, że DeliTape wygląda po prostu rewelacyjnie. W dodatku, taśma się kręci, a dotknięcie szpuli sprawia, że zaczyna się przewijać, razem z odtwarzanym właśnie utworem (zobaczcie filmik pod tekstem). Proste, a cieszy oko. Do wyboru mamy kilka szablonów kaset. 

Pobierajcie, bo dziś jest za darmo - DeliTape, najlepsza aplikacja do słuchania Phila Collinsa! Na grafice akurat bardziej współczesny wykonawca, ale biorąc pod uwagę wiecznie modne retro - też pasuje

Oprócz przewijania, możemy tak zatrzymać i wznowić odtwarzanie, dotykając przestrzeni między szpulami. Z kolei przesuwanie palcem w górę lub w dół umożliwia zmianę szablonu kasety. Aż się łezka w oku kręci!

DeliTape zrobi duże wrażenie na waszych znajomych i wywoła okrzyki "wow!". Moda na lata osiemdziesiąte trwa, a nostalgia za kasetami chyba nie minie, więc ta aplikacja zawsze będzie modna. 

DeliTape da wam dużo punktów u znajomych, to jedna z tych "naturalnie fajnych" aplikacji, które wywołują szeroki uśmiech

Dla kogo?

Dla każdego! Trochę nostalgii nam nie zaszkodzi. W dodatku, zrobimy wrażenie na każdym, komu pokarzemy DeliTape. Nie zapomnijcie tylko wgrać muzyki Phila Collinsa. Inne gwiazdy lat '80 też pasują jak ulał.

Czy warto?

DeliTape jest teraz za darmo, więc nic nie szkodzi spróbować. Gdy skończy się promocja, trzeba się będzie zastanowić. To jedna z tych tak naprawdę niepotrzebnych aplikacji, które jednak przyjemnie mieć w telefonie.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Kaseta magnetofonowa żyje i ma się dobrze. Na twoim iPhonie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się