Czasami zdarza się tak, że pilnie potrzebujemy skorzystać z mapy w telefonie, ale nie mamy w danym momencie dostępu do sieci. Z pomocą przychodzą wówczas takie aplikacje jak City Maps 2Go.

0

Ocena autora

Różnego rodzaju mobilne mapy już na dobre zadomowiły się na smartfonach i tabletach, ale większość z nich łączy jedna wspólna cecha: do poprawnego działania wymagają połączenia przynajmniej z siecią 3G. A co jeśli nie mamy zasięgu, albo właśnie skończył się nam transfer? Wówczas z pomocą przychodzą aplikacje takie jak City Maps 2Go, czyli mapy działające bez dostępu do sieci.

Aplikacja City Maps 2Go wykorzystuje GPS i nawet bez połączenia z siecią jest w stanie określić naszą dokładną lokalizację. Poszczególne mapy, zanim zostaną wykorzystane w trybie offline, najpierw muszą zostać pobrane. Na szczęście zajmują nie więcej niż kilka megabajtów, dzięki czemu cały proces przebiega błyskawicznie. Pobrane w ten sposób mapy są następnie zapisywane i przechowywane w pamięci urządzenia, dzięki czemu możemy je mieć zawsze przy sobie.

Bez względu na to czy chcemy akurat coś zjeść, zabawić się w klubie, kupić lek w aptece, znaleźć hotel, czy pójść na zakupy - aplikacja, korzystając z geolokalizacji, wskaże nam wszystkie miejsca w najbliższej okolicy i wyświetli odległość jaka nas od nich dzieli.

Tak naprawdę jedynym minusem aplikacji City Maps 2Go jest to, iż nie potrafi ona wyznaczać trasy, ale akurat ta funkcja jest przeważnie zarezerwowana dla znacznie droższych, typowo nawigacyjnych programów programów. Natomiast jeśli chodzi o same mapy oraz bazę różnego rodzaju miejsc, to jest ona narzędziem niesamowicie przydatnym i niemalże doskonałym.

Dzięki City Maps 2Go możemy mieć zawsze pod ręką dokładne mapy działające bez dostępu do sieci, które w sytuacji awaryjnej mogą okazać się nieocenione. A to tylko jedna z głównych zalet aplikacji. Drugą jest wspomniana już wcześniej baza miejsc i placówek z podziałem na wiele kategorii. Bez względu na to czy chcemy akurat coś zjeść, zabawić się w klubie, kupić lek w aptece, znaleźć hotel, czy pójść na zakupy - aplikacja, korzystając z geolokalizacji, wskaże nam wszystkie miejsca w najbliższej okolicy i wyświetli odległość jaka nas od nich dzieli.

Dodatkowo, wszystkie z tych miejsc mogą zostać zaznaczone na mapie, dzięki czemu ich odnalezienie nie powinno sprawić nikomu większych problemów. Aplikacja wskaże nam również dokładne dane adresowe określonej lokalizacji.

Trzeba przyznać, że jak na darmowe mapy, są one całkiem dokładne. Zwłaszcza w centrach dużych miast, dzięki czemu mogą okazać się nieocenione podczas wakacji czy podróży służbowych.  

Podsumowanie

City Maps 2Go to świetne mapy działające bez dostępu do sieci, które mogą okazać się bardzo przydatne podczas zagranicznych wycieczek. Ale nie tylko, bowiem dzięki rozbudowanej bazie interesujących punktów i miejsc, sprawdzą się również w roli miejskiego przewodnika dla osób poszukujących konkretnych placówek, produktów i usług.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

City Maps 2Go - rewelacyjne mapy działające offline - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W sklepie z aplikacjami Google'a można już pobrać nową wersję Google Maps. Zmiany powinny przypaść użytkownikom do gustu.

Google rozpoczął aplikację swoich Map w wersji dla Androida. Google Maps oznaczone numerem 7.0.0 wnoszą chociażby przebudowany interfejs. Jego aktualizacja sprawia, że aplikacja dla Androida wygląda jak ta dla iOS. Na górze znajdziecie zawsze pływający pasek wyszukiwania, co ułatwia szybkie korzystanie z Map.

Informacje o ruchu drogowym czy niespodziewanych zdarzeniach na drodze użytkownik otrzymuje w czasie rzeczywistym i zostaje w razie potrzeby przekierowany na nową trasę . Nowe mapy ułatwiają także znalezienie czy odkrycie tzw. punktów POI, jak restauracje, stacje benzynowe, hotele czy sklepy.

Nowa wersja Map dostępna jest na urządzenia z Androidem 4.0.3 Ice Cream Sandwich lub nowszym.

Korzystacie z Map Google na swoim smartfonie?

Pobieraj aplikacje i gry bez obaw o koszty! Twój smartfon działa online i często do odpowiedniej pracy potrzebuje dostępu do sieci? Możesz uniknąć dodatkowych kosztów! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon! Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu,
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę. Myślisz, że Internet w komórce jest drogi? Przemyśl to jeszcze! Nasze pakiety są już od 9,08 zł!

Nowe Mapy Google dla Androida - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

miczko
24-07-2013 - 13:24:34
Ja mam na nexusie 4 zainstalowane, zaktualizowane mapy od googla i działają niesamowicie płynnie.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Mapy Google to najpopularniejsze mapy na świecie. Aplikacja Map Google bogata jest w wiele funkcji, jednak bez połączenia z Internetem nie jest już tak funkcjonalna. Możemy jednak skorzystać z funkcji zapisania Map Google offline.

W aplikacji Mapy Google przechodzimy do wybranego miejsca (np. miasta czy dzielnicy), wybieramy dane miejsce na mapie i klikamy w dolny pasek z nazwą i szczegółowymi informacjami dotyczącymi miejsca.

 

W prawym górnym rogu wchodzimy do menu zakładki (trzy kropki) i wybieramy opcję „Pobierz obszar offline”.

Zobacz smartfony w naszej ofercie!

 

Następnie możemy korygować dokładny obszar mapy, który chcemy zapisać, wybieramy „Pobierz” i nazywamy dany obszar offline.

 

Od tego momentu wybrany obszar będzie można bez obaw przeglądać nawet bez połączenia z Internetem.

Nie przeszkadzać! Powiedz STOP powiadomieniom!

Należy pamiętać, że obszar można zapisać offline pod warunkiem, że nie przekracza wymiarów 50x50 km. Będąc w Mapach Google bez połączenia Internetem nie możemy korzystać z nawigacji czy wyszukiwać konkretnych miejsc. Na mapie znajdziemy jedynie z góry zapisane obiekty takie jak stacje metra, zabytki, parki, obiekty kultury oraz nauki i oczywiście nazwy ulic, rzek itp.

Jednak to w połączeniu z włączonym modułem GPS powinno usprawnić np. piesze wycieczki.

Fot. Fotolia, wł.

Zapisujemy Mapy Google offline - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Najnowsza aktualizacja dla Map Google wprowadza funkcję nawigacji w trybie offline, szczególnie przydatną w miejscach ze słabym dostępem do internetu.

Już od dawna Mapy Google pozwalają na zapisywanie map różnych obszarów do przeglądania w trybie offline. Do tej pory niewiele dało się jednak z taką mapą zrobić. Najnowsza aktualizacja wprowadza możliwość przeszukiwania zawartości mapy offline pod kątem najróżniejszych informacji, a także system nawigacyjny, który zaprowadzi nas krok po kroku do celu.

Tsu - serwis społecznościowy, którego obawia się Facebook

Co ciekawe, Mapy Google przełączą się automatycznie w tryb offline na podstawie lokalizacji, w której mogą występować problemy z dostępem do internetu. Możemy nawet nie zauważyć, że aplikacja zmieniła tryb pracy. Na razie aktualizacja jest dostępna w Mapach Google dla Androida, ale już wkrótce pojawi się również na smartfonach z iOS.

Mapy Google z nawigacją w trybie offline - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się