Clean File Manager to pozornie prosty, ale jakże funkcjonalny menedżer plików dla Androida. Pozwala wygodnie zarządzać plikami bez przytłaczania użytkownika szeregiem zbędnych funkcji.

0

Ocena autora

W sklepie Google Play można znaleźć mnóstwo różnorodnych aplikacji służących do zarządzania dokumentami, zdjęciami i innymi plikami zapisanymi w pamięci wewnętrznej lub zewnętrznej. Dzisiaj co prawda możemy sobie wyobrazić obsługę smartfonu bez takiego narzędzia, ale zawsze warto mieć je „w zapasie”, gdy zajdzie potrzeba skopiowania pobranych plików na kartę albo przeniesienia ich w drugą stronę.

Niestety, producenci oprogramowania często – zupełnie niepotrzebnie – implementują w swoich rozwiązaniach zakres funkcji zbędnych do wykonania podstawowych operacji. A przecież zwykle wystarczy możliwość wyszukania i udostępnienia pliku, czy też właśnie skopiowania do innej lokalizacji. Do tego świetnie nada się Clean File Manager.

Nazwa tytułowej aplikacji dobrze oddaje sedno programu – Clean File Manager to prosty, ale funkcjonalny menedżer plików, w którym wszystkie najważniejsze funkcje są zawsze „w zasięgu palca”. Nie zobaczymy w nim więc wykresów i analiz wykorzystania pamięci, nie wykonamy zaawansowanego wyszukiwania z uwzględnieniem określonej struktury plików, ale bez trudu dostaniemy się do żądanej lokalizacji.

Po uruchomieniu zobaczymy więc – przewijaną pionowo - listę plików i folderów. Konkretne formaty są reprezentowane przez dedykowane ikony, czyli innymi słowy, dokumenty tekstowe oznaczone są „książkami”, a utwory muzyczne – „głośnikami”. W przypadku zdjęć i plików instalacyjnych wyświetlane są odpowiednio miniatury zdjęć i ikony aplikacji. To niewielkie ułatwienie znacznie upraszcza nawigację po plikach.

Clean File Manager to też niecodzienny sposób poruszania się po folderach. Kliknięcie w folder spowoduje bowiem wyświetlenie jego zawartości na nowej karcie, a nie – jak to zwykle bywa – w tym samym oknie programu. Programiści wykorzystali zatem funkcjonalność kart przewijanych gestem do wygodnego poruszania się po historii folderów - kilka ruchów palca wystarczy, by przeskoczyć od głównego folderu na karcie pamięci do utworu zlokalizowanego wewnątrz całej struktury katalogów.

Do dyspozycji użytkownika oddano również panel boczny, wysuwany z lewej krawędzi. Tam znajdziemy domyślnie skonfigurowane odnośniki do najważniejszych folderów, tj. aparat, muzyka, karta pamięci itd. Dodatkowo, ich listę możemy samodzielnie uzupełnić, dodając foldery do zakładek (w tym celu należy z menu wybrać opcję „dodaj do zakładek”).

Z kolei w dolnej części okna ulokowano pasek funkcyjny, który dostosowuje się do aktualnie wykonywanej operacji. Po zaznaczeniu wybranych plików (przytrzymując palec na danej pozycji) można je skopiować, usunąć lub udostępnić. W pierwotnym układzie pasek umożliwia także wyszukiwanie plików, zmianę typu sortowania (po nazwie, rozmiarze, dacie modyfikacji i typie) czy tworzenie nowych folderów.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Clean File Manager - prosty, ale funkcjonalny menedżer plików - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Aplikacji mogących służyć za osobistego managera zadań czy listę rzeczy do zrobienia jest całe mnóstwo. Wśród nich pojawiają się jednak takie, które z pewnych względów wyraźnie wyróżniają się z tłumu. Jedną z takich aplikacji jest Droplist – proste i jednocześnie funkcjonalne narządzenia do tworzenia planu dnia.

0

Ocena autora

W mej opinii największa zaletą aplikacji Droplist jest jej minimalizm, który dotyczy zarówno jej designu, jak i ilości dostępnych funkcji. Nie jestem przesadnie zabieganym człowiekiem, w związku z czym nie potrzebują rozbudowanych narzędzi, które miałyby mi pomóc w zaplanowaniu dnia. W zupełności wystarcza mi kalendarz z możliwością ustawienia przypomnienia i przypisania danego zadania do jednej z konkretnych grup. Do pełni szczęście potrzebuję jeszcze tylko stylowego i oszczędnego wyglądu takiej aplikacji, z której będę korzystał przecież praktycznie każdego dnia. Taki właśnie jest Droplist.

Interfejs aplikacji doskonale spełnia swoje zadanie – jest przejrzysty i oszczędny, a do tego intuicyjny i stylowo zaprojektowany. W opcjach możemy wybrać jedną z dwóch dostępnych wersji kolorystycznych – zieloną lub pomarańczową. Jednak bez względu na ten wybór, dominującym kolorem aplikacji pozostaje biały, który wypełnia największą część jej powierzchni.

Aplikacja nie jest skomplikowana. Do jej obsługi wykorzystujemy kilka prostych i łatwych do zapamiętania gestów.

Wszystkie najważniejsze funkcje są tu dostępne w zasięgu ręki. Na dole znajduje się mniejsza wersja kalendarza, wyświetlająca najbliższe dni, a po prawej stronie pasek z trzema domyślnymi kategoriami (Personalne, Zawodowe, Wszystkie), do których możemy przydzielić poszczególne zadania. Taki prosty układ umożliwia uzyskanie błyskawicznego dostępu do wszystkich naszych notatek i sprawia, że nic ważnego nie umknie naszej uwadze.

Wszystkie najważniejsze czynności w obrębie aplikacji wykonujemy przy pomocy prostych gestów. Nowe zadanie tworzymy przesuwając całą listę w dół lub klikając dwukrotnie na pustym polu. W podobny sposób tworzymy też nowe grupy, do których później te zadania mogą zostać przydzielone. W tym celu należy przeciągnąć w dół boczną listę zawierającą grupy. Istnieje również możliwość zmiany kolejności zadań, przypisywania ich do konkretnych dni oraz specjalnego wyróżniania tych najważniejszych.

Po wykonaniu danego zadania możemy skreślić je z listy (przesuwając palcem po ekranie w prawo) lub całkowicie z niej usunąć (przesuwając palcem w górę). Oczywiście w dobrze wykonanej aplikacji tego typu nie mogło zabraknąć też możliwości edytowania już dodanych zadań (dłuższe przytrzymanie palca na polu zadania) oraz ustawienia przypomnienia i alarmu (przesunięcie palcem w lewo). Zasady poruszania się po aplikacji są bardzo proste i klarowne, przez co szybko wchodzą w krew.

Interfejs aplikacji jest czytelny i został podzielony na trzy najważniejsze pola: główny strumień wszystkich zadań (w środku), kalendarz (na dole) oraz listę poszczególnych grup (po prawej).

Dla kogo?

Zarówno dla niezorganizowanych osób, które potrzebują pomocy w zarządzaniu swoim planem dnia, jak i dla tych zorganizowanych, które wszystkie swoje notatki i zadania lubią mieć poukładane w jednym miejscu.

Czy warto?

Warto, bo Droplist to aplikacja, która zalicza się co prawda do wyjątkowo licznej kategorii managerów zadań, ale jednak wyraźnie się z niej wyróżnia. A do tego jest dostępna zupełnie za darmo!

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Droplist – prosty i darmowy manager zadań - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

AntTek Explorer to na pozór prosty menedżer plików, który wygodnie się obsługuje, a który dysponuje szeregiem unikalnych funkcji.

0

Ocena autora

W Sklepie Google Play można znaleźć dziesiątki różnego rodzaju menedżerów plików. Taki explorer nie jest dzisiaj niezbędnym narzędziem, który musi mieć każdy właściciel smartfonu, ale jeśli ten zechce zachować pełną kontrolę nad plikami (wykonując operacje kopiowania, kasowania itp.) powinien sięgnąć właśnie po aplikację tego typu. Może właśnie po AntTek Explorer.

AntTek zalicza się do grupy programów prostych i intuicyjnych, które mają jak najlepiej wykonać zadanie, do którego zostały stworzony. Nie należy więc do grupy wyśrubowanych funkcjonalnie programów, nierzadko przytłaczających wręcz użytkownika dostępnymi opcjami. I dobrze. Na pierwszy rzut oka można nawet powiedzieć, że „to zwykła przeglądarka plików” – program skrzętnie ukrywa bowiem swój potencjał przed użytkownikiem. 

Jeśli jednak poświęcimy mu nieco więcej czasu, dowiemy się, że AntTek umożliwia wygodny dostęp nie tylko do plików zapisanych w pamięci wewnętrznej i zewnętrznej, ale także do tych zapisanych na dyskach sieciowych – program współpracuje z Google Drive, Dropbox, Box, Skydrive i Yandex Disk. Ich obsługa nie będzie się przy tym różnić od zwykłych folderów. Można się do nich dostać z poziomu menu bocznego. Tam ulokowano także odnośniki do najważniejszych lokalizacji oraz usług dodatkowych - poza wspomnianymi dyskami, użytkownik może dostać się do serwerów FTP, FTPS, SFTP i Samba/Window Share.

Ciekawym rozwiązaniem są biblioteki plików, gdzie możemy wygodnie przeglądać pliki instalacyjne, dokumenty, ebooki, muzykę, obrazy i wideo. Wszystko poukładane w kategorie, do których można dostać się jednym kliknięciem. I tak, AntTek Explorer automatycznie posegreguje znalezione pliki muzyczne na albumy, gatunki czy playlisty. Z kolei przeglądając obrazy od razu uzyskamy podgląd zdjęć w poszczególnych folderach. Bezpośrednio z poziomu menedżera możemy także zarządzać zainstalowanymi aplikacjami – to kolejna opcja bocznego menu. Wyświetli się wówczas siatka programów, a po kliknięciu w ten konkretny, możemy dostać się do podglądu danych aplikacji, skopiować plik instalacyjny lub odinstalować program (z niektórych funkcji można skorzystać dopiero po uzyskaniu praw root).

AntTek Explorer to świetny menedżer plików, który zaskakuje płynnością działania i mnogością dostępnych trybów wyświetlania i filtrowania. Dwoma kliknięciami zmienimy widok okna i tryb sortowania, przełączając się między siatką a listą, czy wyświetlając najpierw tylko te największe pliki. Program dostępny jest za darmo, ale z opcją rozszerzenia do wersji Pro za ok. 11 zł, która to pozwoli na transfer wielu wątków jednocześnie, zdejmie limit dysków sieciowych, da dostęp do przeglądarki SQL i kodów źródłowych itd. Zdecydowanej większości użytkowników wystarczy jednak podstawowy – i tak bardzo szeroki - zakres opcji.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

AntTek Explorer - menedżer plików dla każdego - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Dzisiaj można się obyć bez menedżera plików, ale czy na pewno chcemy pozbawiać się pełnej kontroli nad plikami? Solid Explorer jest dla tych, którzy przecząco odpowiedzieli na to pytanie.

0

Ocena autora

Solid Explorer to – przekształcając nieco nazwę – naprawdę solidny menedżer plików dla Androida. Już pierwsza wersja aplikacji trafiła do ścisłej czołówki tej kategorii aplikacji, a kolejna wydaje się równie dobra, jeśli nie lepsza. W dodatku jej twórcą jest Polak, więc nie trzeba się obawiać o braki w tłumaczeniu.

Nowy Solid Explorer został całkowicie przeprojektowany, by pasować do wskazówek Google odnośnie stylistyki Material Design. Ten proces dostosowywania mogli śledzić beta-testerzy, wśród których nie zabrakło i nas. Pierwsze wersje aplikacji napawały pesymizmem i obawą, że kluczowe funkcje zostaną utracone. Na szczęście, tak się nie stało. Zresztą, nawet jeśli nowa wersja nie trafi w nasz gust ten poprzedni ciągle jest dostępny w „zielonym sklepie”, ale pod zmienioną nazwą – z dopiskiem Classic.

Obok odświeżonego interfejsu, zmianie uległ także sposób dostępu do różnych funkcji aplikacji, ale po samych plikach możemy nawigować tak samo, jak dotychczas. Nadal gestami można więc przełączać się między panelami, czyli otwartymi folderami, natomiast lewa krawędź ekranu skrywa menu z odnośnikami do wybranych lokalizacji i funkcji. Różnica w dostępie do funkcji polega na tym, że zmiana widoku, trybu sortowania czy filtrowania, nie odbywa się teraz z poziomu dolnej belki, a funkcje te zostały przeniesione do menu aplikacji uruchamianego 3-kropkowym przyciskiem. Tam też trafiła kluczowa funkcja umożliwiająca pozyskanie skoncentrowanej informacji o plikach zgromadzonych w obrębie danego folderu – właściwości. 

W panelu bocznym znajdziemy odnośniki do najważniejszych katalogów, kolekcji i narzędzi, a także do ustawień programu. W opcjach programu można skonfigurować kolorystykę aplikacji i zestaw ikon czy zmienić sposób wyświetlania list i samych plików. Po przytrzymaniu palca na dowolnym pliku lub folderze aktywujemy tryb zaznaczania, by móc wykonać jedną z dostępnych operacji grupowych, tj. pakowanie, ukrywanie, kopiowanie, usuwanie itd. Pojedyncze pliki można natomiast dodawać do zakładek lub tworzyć skróty do nich na pulpicie.

Trochę na siłę dodano charakterystycznego, pływającego „plusa”, który nie będzie raczej zbyt często używany, bo pozwala na dodawanie plików i folderów czy konfigurowanie połączeń z „chmurami”. Sam przycisk zmienia się jednak na licznik podczas wykonywania operacji kopiowania/przenoszenia plików. 

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Solid Explorer – solidny menedżer plików dla Androida - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Ja
10-09-2015 - 18:08:05
Po co to komu?
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się