Kolejny tydzień, a Wy znowu nie macie w co grać! Te najlepsze darmowe gry na Androida z pewnością pomogą Wam przeżyć kolejne minuty (i godziny) podróży, czy nudnego, rodzinnego spotkania. Zerknijcie na nasze propozycje, bo każda z tych gier jest zdecydowanie warta Waszej uwagi!

Bad Piggies HD

Pamiętacie o niedawno polecanych przeze mnie Angry Birds? Nawet jeśli nie, to nazwę powinniście kojarzyć. Cała akcja skupiała się wokół pokonywania kolejnych zastępów świniaków, które bezczelnie kradły ptakom ich niewyklute jeszcze potomstwo. Bad Piggies HD to darmowa gra na Androida, która nieco odwraca koncepcję - nie tyle będzie trzeba znowu denerwować "byrdsy" i kraść, ale tym razem będzie można sterować tytułowymi, zielonymi świniakami.

Pobieraj najlepsze gry i aplikacje. Opłaty dodaj do rachunku T-Mobile!

Bad Piggies HD to sympatyczna, zręcznościowa gra, w której celem jest zbudowanie machiny latającej, toczącej się, obracającej się, czołgającej się, czy choćby i niszczącej - a następnie pokonanie całego poziomu. Oczywiście levele zaprojektowane zostały tak, aby gracz potrafił skorzystać z dostępnych elementów w jak najlepszy sposób. A nie każdy się sprawdzi na wszystkich (ponad) dwustu poziomach.

Przygotujcie się na naprawdę świńską rozrywkę!

Crossy Road

Czemu kura przeszła przez ulicę? Znacie te (suche) dowcipy? No właśnie, ja niestety też znam. I pewnie ze względu na ich popularność, developerzy postanowili stworzyć grę o... przechodzeniu przez ulicę. Jakkolwiek nie brzmi to zbyt zachęcająco i o-ri-dżi-nal, to jednak pozostawia więcej możliwości ciekawego gameplay'a, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać (tym bardziej, że w Crossy Road można grać poprzez Android TV).

Ta darmowa gra na Androida nie skupia się jednak wyłącznie na drobiu - w trakcie rozgrywki można zebrać ponad sto postaci inspirowanych kulturą masową (siema Pac-Man!). Zręcznościowy element Crossy Road powoduje, że przeskakiwanie przez rzeki, tory, drogi i autostrady sprawia niemało frajdy, a poziom trudności sterowania jest tak niski, że nawet dziecko sobie z nim poradzi!

To jak? Dlaczego kura przeszła przez ulicę?

Hill Climb Racing

Kto grał w Elastomanię - łapka w górę! Coś ich mało... Ale nic nie szkodzi, nie wszyscy biegali w dzieciństwie po kafejkach internetowych, żeby pograć z kumplami w każdą grę, której nie było w domu. Hill Climb Racing odwzorowuje dokładnie ten sam pomysł, a nawet wprowadza nieco zmian - głównym zadaniem jest w dalszym ciągu pokonanie zdradliwej trasy, na której czasem nie można jechać zbyt szybko, a czasem zbyt wolno. Zdarza się, że jadąc z odpowiednią prędkością też coś nie wyjdzie, ale przynajmniej nie zaliczy się rage quita tak łatwo.

Elastomania koncentrowała się na samych trasach. Zaprojektowano je, a gracz miał po prostu przejść. Nieco inaczej jest z Hill Climb Racing - ta darmowa gra na Androida skupia się nie tylko na wygraniu danych leveli, ale pozwala również ulepszać i zmieniać swoje pojazdy, dzięki czemu łatwiej wykona się zadanie.

Ręce na kierownicę! Nie uczyli na kursie, że podczas jazdy nigdy się ich nie zdejmuje?

Icy Tower 2

Oto kolejna darmowa gra na Androida w tym zestawieniu, która swoje korzenie ma w prostej, kultowej już mini-produkcji na pecety. Icy Tower 2 jest niemalże dokładnym klonem swojego pierwowzoru (również Icy Tower, ale bez "2" w tytule) i opiera się na bardzo podobnych zasadach. Twórcy nie byliby jednak sobą, gdyby nie dorzucili paru ekstrasów na boku - a to power-upik, a to ulepszanie wieży, a to specjalne nagrody za wykonane dodatkowe zadania.

Icy Tower 2 to jeden z najlepszych przykładów na świetnie wykonanego endless runnera. W podstawowej wersji rozgrywka była niesamowicie prosta, bo polegała wyłącznie na skakaniu sympatycznym gościem do góry, dzięki czemu unikało się spadnięcia w otchłań Lodowej Wieży. IT2 dokłada do tego trochę wyższy poziom trudności - może nie tyle wyższy, co inny (ze względu na bonusy).

"Skaczcie do góry jak...!" śpiewał niegdyś Pan Poseł.

Subway Surfers

Jeżeli pamiętacie początki nowego wieku, to z pewnością kojarzycie Hugo, czyli sympatycznego gnoma. Program z nim leciał prawie każdego dnia w telewizji. Idea była prosta - ludziska dzwonią, a następnie za pomocą klawiszy telefonu sterują bohaterem. Ot, jedna z pierwszych ciekawszych gier online (takie tam #heheszki z modemu telefonicznego, sorry za suchy żart).

Hugo dość często biegał, uciekał lub latał na rozmaitych trasach, na których były trzy tory, po których się poruszał - gracz musiał klikać lewo/prawo/skok/uchylenie. Prawie dokładnie tak wygląda ta darmowa gra na Androida.

Wcielasz się w małego chuligana, który maluje graffiti na dworcu i w okolicy torów kolejowych, jednak zostaje złapany przez strażnika. Zaczyna więc uciekać, bo przecież nie będzie stał z założonymi rękami! Subway Surfers to dynamiczna zręcznościówka o bardzo fajnej oprawie graficznej i dźwiękowej. Jest wręcz idealna na krótkie seanse z telefonem czy tabletem w ręku - bez różnicy czy w tramwaju, czy na własnej kanapie.

Najlepsze gry mobilne lutego #1

AnGROid: TOP 5, czyli najlepsze gry mobilne lutego #2 - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Graj na smartfonach z e-sklepi. Sprawdź ceny!

Piano Tiles 2, czyli świetna zręcznościówka z kultowymi motywami – to musiało się udać.

7

Ocena autora

Piano Tiles 2 zostało okrzyknięte przez Google najlepszą grą 2015 roku. Na ten tytuł zasłużyła sobie, będąc najczęściej pobieraną grą w 13 krajach na świecie. To sequel „Don't Tap the White Tile”, w którym zadaniem gracza jest klikanie w czarne prostokąty, pojawiające się w różnej kolejności na czterokolumnowej planszy. Gramy w rytm muzyki, każdorazowym dotknięciem wywołując nutę ustawionego kawałka, ale to nie rytm tu ma największe znaczenie, a precyzyjne dotykanie wszystkich czarnych kafelków. Jedno wynika jednak poniekąd z drugiego, bo czasami trzeba przytrzymać dłużej palec, a innym razem - niemal jednocześnie dotknąć dwóch przycisków w tym samym rzędzie.

Pobieraj najlepsze gry i aplikacje. Opłaty dodaj do rachunku T-Mobile

Na uwagę zasługuje ogromna ilość dostępnych kompozycji, ale nie wszystkie będziemy mogli odtworzyć od razu – najpierw trzeba osiągnąć odpowiedni poziom, by odblokować dostęp. Najpierw ćwiczymy więc „Jingle Bells” i „Little Star”, a później „Two Tigers” (czyli „Panie Janie”) czy „Happy Birthday”. Pracując nad zwinnością swoich palców, zdobywamy nutki, które później mogą się przydać do odblokowania utworów, czy wykupienia „żyć”.

Te ostatnie możemy wykorzystać do przedłużenia zabawy, a regenerują się automatycznie co 5 minut. Inną walutą są diamenty, którymi odblokować możemy dodatkowe utwory, ale z tym kontem trzeba uważać, bo jego uzupełnienie możliwe jest tylko po wykupieniu już za całkiem realne pieniądze tej wirtualnej waluty. Wszystkie osiągnięcia zostaną zapisane na naszym koncie z Facebooka, jeśli się zalogujemy, co dodatkowo pozwoli nam rywalizować ze znajomymi.

Najlepsze aplikacje na nowego smartfona z Androidem

Co ciekawe, po instalacji gra uruchomiła się w języku portugalskim, co na szczęście można skorygować w ustawieniach gry, klikając w koło zębate, a później „lingua”. Angielski będzie zapewne znacznie bardziej zrozumiały dla większości graczy.

Kilka chwil spędzonych z tym tytułem pozwala szybko znaleźć odpowiedź na pytanie, czemu zawdzięcza tak dużą popularność. Wykorzystano tu motyw z kultowego „Guitar Hero”. Gra jest świetnie skrojona na miarę smartfonów, nie wymaga „łamania palców” dzięki dobrze dobranemu poziomowi trudności. Tytuł uzbrojono również w mnóstwo kompozycji, a dzięki systemowi osiągnięć, możemy rywalizować ze znajomymi. Przepis na sukces murowany.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Zagraj w najlepszą grę dla Androida w 2015 - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Graj na smartfonach z e-sklepi T-Mobile!
Podziel się