Elektroniczna kostka DICE+ wnosi zupełnie nową jakość do gatunku gier na smartfony i tablety. Przyglądamy się niektórym kompatybilnym z nią tytułom.

Dobre, bo polskie. To doskonale znane powiedzenie sprawdza się również w przypadku DICE+, produktu - który choć już znany na całym świecie i sprzedawany w oficjalnych sklepach Apple - został wymyślony w Polsce i również tu jest produkowany. Ta naszpikowana nowoczesną elektroniką, malutka i lekka kostka to gadżet przeznaczony do grania w gry planszowe na tablecie lub smartfonie. Kostka łączy się z naszym urządzeniem za pośrednictwem technologii Bluetooth, by podczas zabawy imitować wrażenia, jakie towarzyszą nam w takcie gry w klasyczne "planszówki". Więcej na temat DICE+ przeczytacie w osobnym artykule, natomiast tym razem skupimy się na najciekawszych, współpracującą z kostką grach.

Był sobie człowiek

Pełna wersja tej gry jest dostępna dla klientów T-Mobile razem z DICE+ w ramach oferty dostępu do internetu mobilnego. Jest kompatybilna z elektroniczną kostką i w pełni wykorzystuje jej możliwości. Był sobie człowiek to rozbudowana planszówka, bazująca na kultowym edukacyjnym serialu animowanym pod tym samym tytułem. Jest dostępna w polskiej wersji językowej i oferuje rozrywkę dla czterech osób jednocześnie.

Gracze wybierają spośród ośmiu bohaterów i biorą udział w ekscytującej rywalizacji, w której czeka na nich aż 529 pytań z czterech epok (starożytności, średniowiecza, czasów nowożytnych oraz XX wieku) i 36 różnorodnych zadań do wykonania w czasie gry. Zwycięzcą zostaje ten gracz, który jako pierwszy wykona powierzone mu zadania. Co ciekawe, dzięki losowo generowanym mapom, które za każdym razem są inne i zaskakują czymś nowym, gra zapewnia interesującą rozrywkę na wiele godzin.

Poza tym, gra Był sobie człowiek, ze względu na swój edukacyjny charakter, nie tylko bawi, ale i uczy, dzięki czemu stanowi świetną propozycję na wspólną zabawę dla rodziców i ich dzieci.

Backgammon

Kostka łączy się z naszym urządzeniem za pośrednictwem technologii Bluetooth, by podczas zabawy imitować wrażenia, jakie towarzyszą nam w takcie gry w klasyczne "planszówki". Jest obecnie dostępna w naszej ofercie mobilnego Internetu wraz z tabletem Samsung Galaxy Tab 3 7.0.

5 darmowych gier na DICE+.

Dostęp do nich można uzyskać z poziomu specjalnej aplikacji o nazwie Power Board Games, która jest dostępna za darmo w Google Play i App Store.

Rainbow Jack - gra dla lubiących obliczenia i strategiczne planowanie. Chodzi w niej o to, żeby spośród liczb widocznych na ekranie zebrać 21 punktów w jednym z rzędów. Zwycięża ten gracz, który dokona tego jako pierwszy.

Backgammon - jedna z najstarszych gier planszowych (znana w Polsce jako tryktrak), tyle że w nowej, elektronicznej wersji. W końcu można zagrać w nią na tablecie bez utraty wrażeń towarzyszących rzucaniu kostką. Zwycięża ten gracz, który jako pierwszy zdejmie wszystkie swoje pionki z planszy.

Chuchumba - kolorowa gra dla dzieci, z udziałem sympatycznych zwierzaków. Oprócz tego, że oferuje walory rozrywkowe, umożliwia też ćwiczenie pamięci i koncentracji, a także wykonywanie prostych obliczeń matematycznych.

This Way Up

Rumble Stumble - coś na kształt popularnego Twistera, tyle że na planszy umieszcza się tu nie całe kończyny, a jedynie palce. Wystarczy rzucić kostką DICE+, a wskaże nam ona liczbę i kolory pól, które musimy dotknąć. Świetna rozrywka na imprezy w gronie znajomych.

This Way Up - klasyczna przygodowa gra planszowa, idealna dla najmłodszych. Jest okraszona kolorową oprawą graficzną i zabawnymi animacjami z udziałem zwierząt. Zadaniem dzieci jest w niej zebranie jak największej ilości punktów i jak najszybsze dotarcie na metę.

Gier kompatybilnych z DICE+ jest więcej i cały czas pojawiają się nowe. Ich listę można znaleźć na oficjalnej stronie produktu.

Gra Był sobie człowiek trafiła także do aplikacji Polecanych w T-Mobile MyBox.

DICE+ - graj w planszówki na tablecie! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

iPhone to urządzenie, które telefonem jest już tylko z nazwy. Bez wątpienia smartfon od Apple'a to świetna przenośna konsola gier. Z platformą iOS liczą się nie tylko twórcy tego typu aplikacji ale i dominujący na tym rynku producenci innych konsol. Udział Apple w rynku gier rośnie właśnie za sprawą iPhone'a, na którego dobrych tytułów jest bez liku. W App Store znajdziemy je właściwie w każdej kategorii.

Jedną z najbardziej popularnych, a zarazem najładniejszych gier dla iPhone ale i iPada jest Infinity Blade. Stworzona na specjalnym graficznym silniku firmy Unreal, oferuje najlepszą na urządzeniach mobilnych Apple'a grafikę 3D. Infinity Blade to gra osadzona w świecie fantasy. W starym zamczysku mieszka zły król "God King" posiadający miecz żywiący się krwią śmiałków, którzy przybywają by go pokonać. Wcielamy się w jednego z nich - w wojownika, który pragnie pomścić śmierć ojca. Na drodze do sali tronowej czeka  na nas dużo przeciwników. Do dyspozycji mamy różne rodzaje broni oraz czary. Mamy też możliwość zmierzania się z innymi graczami na specjalnej arenie. Infinity Blade to bez wątpienia pozycja obowiązkowa dla miłośników gatunku.

Minigore, jednak z lepszych arkadowych strzelanek dla iPhone.

Jedną z najbardziej popularnych, a zarazem najładniejszych gier dla iPhone ale i iPada jest Infinity Blade. Stworzona na specjalnym graficznym silniku firmy Unreal, oferuje najlepszą na urządzeniach mobilnych Apple'a grafikę 3D. Infinity Blade to gra osadzona w świecie fantasy. W starym zamczysku mieszka zły król "God King" posiadający miecz żywiący się krwią śmiałków, którzy przybywają by go pokonać.

Do popularnych gier na iPhone należy też Minigore, będąca typową arkadową strzelanką o bardzo ładnej dość nietypowej szacie graficznej. Bohaterem gry jest John Gore, który uzbrojony w broń palną musi przetrwać kolejne, coraz większe fale nacierających na niego różnych potworów. Punkty jakie zdobywamy przydadzą się na odblokowanie kolejnych postaci, z których każda ma swoje szczególne właściwości. Naszym bohaterem sterujemy za pomocą wirtualnego joysticka, a sama gra oferuje też tryb rozgrywki dwuosobowej poprzez sieć WiFi. Minigore choć proste i pozbawione głębszej fabuły potrafi wciągnąć na dłuższy czas. Świetnie też sprawdza się jako gra na krótką chwilę, np. w autobusie czy tramwaju.

City Of Secrets, gra przygodowa, która pobiła popularnością Infinity Blade.

Po takiej dawce krwi i potu warto trochę odreagować w podziemnym mieście Poco Pane. Mowa o polskiej grze City Of Secrets, której bohaterem jest pewien kret wyruszający na pomoc swojemu przyjacielowi, psu imieniem Rex, dobrze znanemu większości z nas. Jest to klasyczna gra typu point & click (wskaż i kliknij), polegająca na rozwiązywaniu licznych łamigłówek poprzez użycie w odpowiednich miejscach znalezionych wcześniej przedmiotów. Okazuje się, że Reksio popadł w niezłe tarapaty, został bowiem uznany za szpiega, a Poco Pane to miasto rządzone totalitarnie z niezwykle rozrośniętą biurokracją. City Of Secrets zrobiło furorę w amerykańskim App Store, pod względem popularności bijąc nawet wspomnianą wyżej grę Infinity Blade.

W co grać na iPhone? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Gramy średnie do dwóch godzin dziennie. Do tego celu wybieramy nie komputery stacjonarne, ale notebooki, smartfony i tablety.

W związku ze zbliżającym się finałem World Cyber Games 2012 Samsung zlecił Interaktywnemu Instytutowi Badań Rynkowych przeprowadzanie badania na temat polskich entuzjastów gier. Niemal połowa ankietowanych rodaków (49 proc.) potwierdziła, iż grywa w gry wideo w zasadzie codziennie i średnio poświęca na tę rozrywkę od 1 do 2 godzin.

Wbrew stereotypowi różnica pomiędzy grającymi mężczyznami a kobietami nie jest wcale taka duża. Do takiej formy spędzania wolnego czasu przyznaje się aż 42 proc. przedstawicielek płci pięknej w porównaniu do 52 proc. mężczyzn. 14 proc. Polaków poświęca na granie ponad 20 godzin w tygodniu, a tylko 6 proc. grywa raz lub kilka razy w roku. Osoby grające codziennie przyznają, że zajmuje im to co najmniej połowę wolnego czasu.

Najpopularniejszym sprzętem do grania nie jest już komputer stacjonarny, z którego korzysta 51 proc. graczy, ale laptop, na którym gra 62 proc. ankietowanych. Na smartfonach gra 28 proc. ankietowanych, na konsolach do gier - 33 proc, a na tabletach - 5 proc. polskich graczy.

75 proc badanych przyznaje, że gry pozwalają im odprężyć się po całym dniu, a dla 59 proc. to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu. Ta forma rozrywki to również sposób na rozwijanie wielu zdolności, o których nie zawsze myślimy w kontekście gier. 81 proc. przyznaje, że granie rozwija u nich umiejętność strategicznego myślenia, a 76 proc. osób w ten sposób poprawia swoją spostrzegawczość oraz zdolności percepcyjne, a także wyobraźnię (58 proc.) oraz zdolności manualne (61 proc.).

Źródło: Samsung

Połowa z nas gra w gry. Na czym? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Tablet Samsung Galaxy Tab 3 wraz z elektroniczną kostką DICE+ i grą „Był sobie człowiek” lub iPad mini o pojemności 16 GB to najnowsza propozycja w ofercie mobilnego Internetu.

T-Mobile stale rozwija swoją ofertę o najnowsze rozwiązania taryfowe i najnowocześniejsze urządzenia. Tym razem przygotował specjalną propozycję dla klientów, którzy zainteresowani są wykorzystaniem mobilnego Internetu zarówno w edukacji jak i rozrywce: nowoczesne tablety i designerski gadżet. 

W ramach abonamentu w wysokości 49,99 zł Klienci otrzymają miesięcznie 5 GB dostępnego pakietu danych. W tym wariancie operator promuje zestaw składający się z tabletu Samsung Galaxy Tab 3 7.0, kostki DICE+ i gry „Był sobie człowiek”.

DICE+ stanowi doskonałe uzupełnienie tabletu wyposażonego w system Android, przenosząc tradycyjne gry planszowe na wyższy poziom, co zapewne docenią mobilni gracze. Naszpikowany elektroniką kontroler wyposażony jest m.in. w akcelerometr, magnetometr czy moduły Bluetooth 2.1 i 4.0. Wydajny akumulator pozwala bawić się kostką przez 20 godzin na jednym ładowaniu. Urządzenie zostało docenione także na świecie, czego wyrazem jest prestiżowa nagroda iF Product Design 2014 w kategorii „Sprzęt komputerowy”. Jest to pierwsza nagroda dla polskiego produktu w ponad sześćdziesięcioletniej historii konkursu. Więcej o DICE+ możecie przeczytać w naszym artykule, a my dodamy jeszcze, że zestaw - przy umowie na 36 miesięcy – będzie dostępny za 1 zł

Operator ma tez rozwiązanie dla wielbicieli iPada. W ofercie blueconnect 79 przy abonamencie w wysokości 79,99 zł i umowie zawartej na okres 36 miesięcy klienci co miesiąc otrzymają do dyspozycji 10 GB w ramach pakietu danych oraz iPada mini 16 GB w najlepszej cenie na rynku - za symboliczną złotówkę. 

Oferta dostępna od 15 maja we wszystkich kanałach sprzedaży T-Mobile.  

Kostka DICE+ w nowej ofercie mobilnego Internetu - opinie i komentarze (3)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

timi
21-05-2014 - 14:44:53
witam a jak z ratami za samsunga i kostkę ile to by wyniosło z abonamentem 49.99 ?
  (1)
Odpowiedz
MMMM
17-05-2014 - 14:55:48
Czy oferowany ipad mini wifi+cellular 16gb ma wbudowany GPS czy nie? na stronie t-mobile pisze, że wersja cellular nie ma GPS. 2 na 5 konsultantów iboa twierdzi że ma GPS Na stronie producenta pisze, iż wersja cellular ma GPS Więc jaki model oferujecie w abonamencie za 79,99zł?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
01-07-2015 - 11:37:38
Oferowany przez nas Apple iPad mini WiFi+Cellular 16GB posiada GPS. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się