Zestawienia

26.05.2015
Domowy budżet pod kontrolą. Aplikacje do zarządzania finansami

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Papierowe zeszyty i tabelki w Excelu to już przeżytek. Dziś do zarządzania domowym budżetem warto wykorzystać smartfony i rozbudowane aplikacje mobilne. To wygodne, skuteczne i praktyczne. A które aplikacja do zarządzania finansami są szczególnie godne polecenia? Podpowiadamy!

Aplikacja Mój budżet pozwala na zapisywanie wszystkich wpływów na konto oraz ponoszonych wydatków, dzięki czemu użytkownik posiada pełną kontrolę nad aktualnym stanem budżetu. Program oferuje opcję planowania przyszłych wydatków, dzięki której można określić maksymalny poziom wydatków w określonej kategorii (np. wydatki na jedzenie, paliwo, rozrywkę itd.). W aplikacji wszystkie dane prezentowane są w formie atrakcyjnych wizualnie, przejrzystych wykresów. Mój budżet pozwala na zarządzanie kilkoma kontami jednocześnie, umożliwia również tworzenie kopii zapasowych przechowywanych informacji.

Pobierz: Android

W przypadku tej aplikacji brak polsko brzmiącej nazwy sugeruje jedno: mamy tu do czynienia z graczem o globalnym zasięgu, z którego korzystają dziesiątki milionów użytkowników iPhone’ów i iPadów. Mint Personal Finance to jedna z najpopularniejszych na świecie aplikacji do zarządzania finansami. I jedna z najlepszych. Umożliwia dokładną i szczegółową analizę stanu domowego budżetu. Informuje o ostatnich transakcjach, aktualnym saldzie na rachunku oraz zbliżających się poleceniach zapłaty. A funkcja Credit Score to już prawdziwy klasyk – szczegółowy raport o stanie naszych finansów generuje w dosłownie kilka chwil.

Pobierz: Android, iOS

Kontrola wydatków to świetny program o dość oczywistej i wiele mówiącej nazwie. To wielofunkcyjne narzędzie, dające pełną kontrolę nad domowym budżetem. Od rejestrowania wydatków i wpływów, przez sprawdzanie bieżącego salda na rachunku, po szczegółowe planowanie wydatków własnych i dziecka. Ale ta aplikacja potrafi znacznie więcej, na przykład przeliczać operacje wykonane w obcej walucie. Wisienką na torcie są funkcje stworzone z myślą o przedsiębiorcach, pozwalające na zarządzanie fakturami i rachunkami, a także obliczanie VAT-u. Wszystkie nasze cenne informacje w Kontroli wydatków są chronione hasłem, ale w przypadku aplikacji do zarządzania finansami jest to swego rodzaju standard.

Pobierz: Android

Kontomierz to kolejna popularna aplikacja służąca do zarządzania domowym budżetem. Mamy tu do czynienia z mobilną wersją serwisu internetowego, który umożliwia automatyczne importowanie informacji o wszelkiego rodzaju operacjach bankowych, takich jak chociażby przelewy. W aplikacji na smartfony użytkownik może zapisywać zarówno swoje wydatki, jak i wpływy na konto, co umożliwia wygodne i świadome gospodarowanie środkami. Kontomierz posiada też przydatne funkcje dodatkowe, takie jak wykaz pobliskich bankomatów, czy chociażby symulacje, dzięki którym możemy się dowiedzieć, ile moglibyśmy zarobić, decydując się na otworzenie lokaty w konkretnym banku. Również możliwość ustalania limitów wydatków znajduje się na standardowym wyposażeniu tego programu.

Pobierz: Android, iOS

Tę aplikację na tle innych wyróżnia jedno - maksymalna prostota obsługi. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi i oszczędnemu doborowi funkcji, Pennies jest programem znacznie bardziej przystępnym od swoich poprzedników. Przygoda zaczyna się tu od stworzenia własnego planu finansowego. Następnie po prostu wprowadzamy kwoty kolejnych wydatków, a aplikacja informuje nas, gdy zbliżymy się do górnej kwoty miesięcznego budżetu, który wcześniej samodzielnie określiliśmy. Proste, czytelne i wygodne. Bez żmudnego analizowania wykresów i raportów. Pennies jest więc prostsza w obsłudze od innych aplikacji do zarządzania budżetem, ale jednocześnie posiada nieco mniej funkcji. Coś za coś.

Pobierz: iOS

Domowy budżet pod kontrolą. Aplikacje do zarządzania finansami - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

dudson86
28-09-2015 - 22:43:23
Polecam aplikację Moje finanse – dostępna w wielu językach, napisana przez Polaków – promujmy nasze produkty. Korzystałem z wielu aplikacji, ale ta bije je na głowę. Zerknijcie sami.
  (0)
Odpowiedz
Podziel się