Evernote to w tej chwili zdecydowanie najlepsza i najbardziej popularna aplikacja do przechowywanie różnego rodzaju notatek. Jeśli więc szukacie tego typu narzędzia, to trafiliście pod dobry adres.

0

Ocena autora

Z Evernote'a możemy korzystać na smartfonach, tabletach i komputerach stacjonarnych. Posiada aplikacje mobilne i desktopowe, jak i również swoją wersję webową dostępną przez przeglądarkę. I to właśnie ta możliwość synchronizowania danych i notatek pomiędzy wszystkimi naszymi urządzeniami jest jedną z największych zalet tego programu. Notatka dodana na komputerze w pracy automatycznie ląduje też na naszym prywatnym laptopie i smartfonie. A wszystko działa tak jak powinno.

Evernote jest przeznaczony dla wszystkich osób, które zawsze mają coś na głowie i zapisują swoje myśli na dziesiątkach małych karteczek, które... później gubią. Omawiany program umożliwia gromadzenie notatek dźwiękowych, tekstowych i graficznych (np. zdjęć) w jednej aplikacji, dzięki czemu w każdym miejscu i o każdej porze możemy mieć je przy, o ile tylko znajdujemy się w pobliżu komputera lub mamy przy sobie smartfon.

Rozpoczęcie pracy z Evernote jest bardzo proste. Podajemy e-mail, login i hasło, a później trzeba jeszcze tylko kliknąć na link potwierdzający, który trafił do naszej skrzynki pocztowej, i gotowe!

Teraz możemy skupić się już na naszych notatkach. Te tekstowe dodajemy korzystając z systemowej klawiatury. Możemy jednak również pokusić się o dołączenie cyfrowych wersji papierowych notatek i skorzystać z opcji rozpoznawania tekstu. Do naszych notatek możemy dodawać przypisy czy elementy graficzne. A są przecież jeszcze notatki dźwiękowe, które również przy pomocy Evernote'a możemy nagrywać. Rolę notatek mogą pełnić też zdjęcia (te z rolki aparatu lub zrobione na nowo) - ja używam tej funkcji głównie w księgarniach, fotografując okładki nowych książek, które chciałbym w przyszłości kupić.

Nasze notatki przechowywane są w specjalnych notatnikach, w których umieszczamy treści o podobnym charakterze. Możemy również nadawać im znaczniki, które podnoszą jakość sortowania. Sam Evernote dzieli również notatki na kategorie zależnie od typu danych. Dzięki temu odnalezienie interesujących nas treści nie nie zajmuje dużo czasu i jest łatwe oraz skuteczne. Generalnie cały interfejs Evernote'a jest przemyślany i intuicyjny. Każdy kto umie obsłużyć smartfon, poradzi sobie też z tym narzędziem,

Evernote jest dostępny w dwóch wersjach: darmowej oraz płatnej. W tej pierwszej otrzymujemy 60 MB transferu do wykorzystania na synchronizację danych w miesiącu, co w zupełności wystarcza do domowych i prywatnych zastosowań. Płatna wersja PRO jest przeznaczona dla bardziej wymagających, bo 1 GB transferu to już bardzo dużo i mało kto będzie potrzebował go aż tyle do synchronizacji swoich notatek.

Sam Evernote i dedykowane mu aplikacje to jednak świetne i niezawodne narzędzia do zapisywania notatek i trzymania swoich danych w jednym miejscu. Powinniście go sprawdzić, a jest dostępny chyba na każdej możliwej platformie mobilnej i stacjonarnej (na pewno na tych kilku najpopularniejszych).

Aplikacji Evernote można używać także w wersji premium. Aktywuj pakiet Evernote Premium na 6 miesięcy za darmo! Oferta, przygotowana wspólnie z T-Mobile, potrwa do 31 sierpnia 2014 roku. Składa się na nią 1 GB miesięcznego limitu na transfer, dostęp do notatek na urządzeniu przenośnym, gdy nie masz połączenia z siecią, umożliwia wyszukiwanie tekstu na obrazach i w plikach PDF.
Aby skorzystać z Evernote w wersji premium, należy wybrać opcję "Odkryj Evernote" poprzez dotknięcie logo Evernote w lewym górnym rogu ekranu.
Aplikację Evernote znajdziecie wgraną na smartfonach z naszej oferty!

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Evernote - wszystkie Twoje notatki w jednym miejscu - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W cyfrowych czasach coraz mniejszą wartość ma słowo pisane, a coraz większą - multimedialny przekaz. Oba te obszary jednak mocno się przenikają, co umiejętnie wykorzystuje Vodio - agregator filmów wideo. Dzięki Vodio w jednym miejscu uzyskamy dostęp do materiałów publikowanych na różnych stronach internetowych za pośrednictwem YouTube lub innych serwisów wideo.

0

Ocena autora

Pobieraj aplikacje i gry bez obaw o koszty! Twój smartfon działa online i często do odpowiedniej pracy potrzebuje dostępu do sieci? Możesz uniknąć dodatkowych kosztów! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon! Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu,
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę. Myślisz, że Internet w komórce jest drogi? Przemyśl to jeszcze! Nasze pakiety są już od 9,08 zł!

Program nie wymaga żadnej konfiguracji i jest gotowy do pracy tuż po uruchomieniu. Od razu zobaczymy więc miniaturowe grafiki reprezentujące konkretne materiały, które mogą być ułożone w kilku kolumnach (w zależności od rozdzielczości ekranu – od 1 do 3). Przy każdej z nich znajdziemy również informacje o autorze treści, czasie dodania i długości danego materiału. Powyżej nich umieszczono tytuł aktualnie przeglądanej kategorii, a obok znajdziemy przyciski wyszukiwania i dostosowania kanału oraz ustawienia.

Ale uwaga, dostęp do bocznego panelu przycisków (wiadomości, konfiguracja, udostępnianie itd.) możliwy jest tylko po kliknięciu w odpowiedni przycisk programowy lub wykonaniu gestu bezpośrednio od lewej krawędzi, bowiem przesunięcie palcem od lewej lub prawej części ekranu spowoduje wyświetlenie kolejnej grupy tematycznej.

Zmianę kategorii dodatkowo symbolizuje nowa kolorystyka – inna dla każdej grupy. Między nimi można się także poruszać, korzystając z wysuwanego panelu dolnego, gdzie wszystkie grupy oznaczane są specjalnym kolorem i etykietą. Jeśli te domyślnie skonfigurowane nie spełniają naszych oczekiwań, można dodać nowe w oknie konfiguracji kanałów, subskrybując treści związane z naszymi zainteresowaniami, a nawet podpinając konta z portali społecznościowych (Facebook, Twitter, Google). 

Aby uruchomić odtwarzanie wybranego materiału wideo, wystarczy kliknąć w interesującą nas grafikę na liście kategorii. Film zostanie uruchomiony automatycznie. Warto przy tym wspomnieć, że nigdy nie jest buforowany w całości, a tylko dany fragment, co zapobiega zbędnej transmisji danych.

Na uwagę zasługuje dobrze wypełniona przestrzeń okna, bowiem w trybie pionowym użytkownik może zapoznać się z dodatkowymi informacjami (w górnej części wyświetlany jest materiał wideo, a w dolnej znajdziemy nagłówek wpisu, jego autora, ikonę symbolizującą źródło pochodzenia oraz fragment udostępnionej treści.).

W trybie poziomym film prezentowany jest na pełnym ekranie, gdzie dodatkowo pojawiają się przyciski przewijania i przełącznik wysokiej rozdzielczości. Podczas odtwarzania można oznaczyć materiał "kciukami", podzielić się nim ze znajomymi lub dodać do listy materiałów „na później”. 

Pobierz Vodio za darmo z Google Play

Fot. Google Play

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Vodio - wszystkie filmy w jednym miejscu na Twoim Androidzie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Smartfony bez wbudowanych obiektywów fotograficznych stanowią dzisiaj rzadkość. Lubimy pstrykać zdjęcia, lubimy też je przeglądać, ale jak je zorganizować, by szybko dotrzeć do wybranej fotki?

0

Ocena autora

Cyanogen Gallery

Twórcy alternatywnego oprogramowania dla smartfonów i tabletów o nazwie CyanogenMod podbili serca, czy raczej urządzenia, tysięcy użytkowników. Ci coraz częściej wychodzą jednak poza okowy standardowego pakietu aplikacji, prezentując swoje rozwiązania szerszej publiczności. Nie trzeba dzięki temu obawiać się utraty gwarancji producenta (po instalacji nieautoryzowanego firmware), by poznać niektóre funkcje alternatywnego systemu. Instalując Cyanogen Gallery, każdy będzie mógł przeglądać i zarządzać plikami multimedialnymi w nowy sposób.

-> Test Sony Xperia Z3. Robi świetne zdjęcia! 

-> Hypaerlapse, czyli Instagram do filmów. I to jakich! 

-> Afterlight - edycja grafiki dla każdego

W Galerii, bo taką nazwę przyjmie tytułowa aplikacja po instalacji na urządzeniu, zdjęcia i filmy pogrupowane są chronologicznie na tzw. chwile, albumy i multimedia. W pierwszej zobaczymy galerię plików z datami i lokalizacjami ich wykonania, w drugiej możemy przeglądać zdjęcia w poszczególnych folderach, natomiast w trzeciej wszystkie pliki ułożone zostały chronologicznie na planie siatki. Tylko w tym ostatnim widoku mamy więc do dyspozycji równomierną siatkę, bowiem przeglądając albumy i „chwile”, zobaczymy wirtualne „pocztówki”, gdzie w jednym wierszu 2/3 obszaru wypełnia jedno zdjęcie, a trzy kolejne miniaturki ułożone sią pionowo na pozostałej części. Aż chce się używać takiej galerii – można stwierdzić po pierwszym zetknięciu z aplikacją. 

Cyanogen Gallery

Wrażenie to pogłębia dodatkowo możliwość przeglądania swoich zdjęć z Google+, Facebook, Flickr i Dropbox – tak, w jednej galerii możemy mieć dostęp do wszystkich multimediów zapisanych nie tylko w pamięci masowej, ale i w serwisach społecznościowych i chmurach danych. Kolejne konta można dodawać, korzystając z plusa umieszczonego w lewym panelu bocznym wysuwanym z krawędzi ekranu. Z tego miejsca można też później filtrować wyświetlaną zawartość – wystarczy klik, by w chwilach, albumach czy multimediach zobaczyć wyłącznie zdjęcia z Facebooka czy Google+.

Niestety, choć program sprawia świetne wrażenie, dając dostęp do wszystkich naszych treści multimedialnych z jednego miejsca, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że ma to negatywny wpływ na działanie samej aplikacji. Program potrzebuje bowiem czasu na wygenerowanie podglądu chwil i albumów, a po każdym przefiltrowaniu treści na te internetowe lub dostępne w pamięci masowej, musimy uzbroić się w kilkusekundową cierpliwość, nawet jeśli korzystamy z urządzenia z wyższej półki. Mimo tych uchybień tytułowa galeria stanowi jedną z najciekawszych alternatyw dostępnych w Google Play. W dodatku dostępna jest zupełnie za darmo. 

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Cyanogen Gallery - wszystkie zdjęcia w jednym miejscu - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Wirtualne notatniki to świetna sprawa. Sprzyjają skutecznej organizacji czasu i zajęć, a poza tym są wygodne i bezpieczne. Przyglądamy się dwóm popularnym przedstawicielem tego gatunku: aplikacjom Evernote i Wunderlist.

Zarówno z Evernote'a jak i Wunderlista można korzystać na smartfonach i tabletach, dzięki dedykowanym aplikacjom mobilnym, ale tak naprawdę jedną z ich największych zalet jest multiplatformowość - poza aplikacjami posiadają bowiem też własne programy dla komputerów PC i Mac oraz wersje przeglądarkowe. A dzięki synchronizacji w chmurze nasze notatki są nie tylko zabezpieczone przed nagłą utratą, ale również dostępne na wszystkich urządzeniach i z dowolnego miejsca na ziemi znajdującego się w zasięgu internetu. Notes i długopis możecie więc zostawić w domu, w XXI wieku do gromadzenia notatek wystarczy smartfon.

Wunderlist

W Evernote tworzymy osobne notatniki i nadajemy im nazwy, a następnie zostają one posortowane na przejrzystej liście. Wewnątrz notatników możemy tworzyć z kolei nieograniczoną wręcz liczbę notatek - zarówno w formie tekstowej, jak i zdjęć oraz nagrań audio i wideo. Ilość zastosowań programu zależy wyłącznie od naszej wyobraźni. Możemy gromadzić w nim zapiski szkolne i przepisy kulinarne, czy chociażby prowadzić w nim swój własny pamiętnik, przelewając na wirtualny papier rozmaite przemyślenia. A to tylko przykłady pierwsze z brzegu. Szczególnie dużo do zaoferowania Evernote ma w kwestii edycji i formatowania tekstu. Pod tym względem nie jest wcale gorszy od niektórych popularnych edytorów tekstowych, dzięki czemu daje użytkownikowi wiele swobody w eksponowaniu i uporządkowywaniu poszczególnych fragmentów notatek.

-> Scanbot - przemień swój telefon w mobilny skaner

-> Javelin Browser - przeglądarka dla Androida z obsługą gestów

Wunderlist pod względem struktury jest bardzo podobny do Evernote'a. Pozwala na tworzenie głównych notatników, do których trafiają mniejsze notatki itd. Tym, co odróżnia go jednak od programu opisanego w poprzednim akapicie, jest wyraźne postawienie na możliwość tworzenia prostych list. Mogą to być listy rzeczy do zrobienia, przedmiotów do kupienia, miejsc do odwiedzenia, książek do przeczytania, filmów do obejrzenia itd. - tutaj znowu zakres możliwości jest ograniczony wyłącznie wyobraźnią użytkownika. Każdy z punktów listy może zawierać dodatkowy opis i linki. Do przechowywania notatek w formie takich list Wunderlist nadaje się po prostu idealnie, natomiast Evernote, ze względu na swoje znacznie bardziej rozbudowane możliwości w kwestii formatowania tekstu, sprawdza się lepiej podczas tych nieco bardziej opisowych zadań.

Evernote

Mówiąc wprost: Wunderlist sprawdzi się najlepiej jako narzędzie do tworzenia listy zakupów, a Evernote - jako szkolny notatnik. To oczywiście duże uproszczenie, ale myślę, że dobrze oddaje specyfikę obu usług i precyzyjnie streszcza ich główne cechy. Obie zaliczają się do zdecydowanych liderów w swoim gatunku, a co za tym idzie - ich aplikacje są dopracowane pod każdym względem, zarówno graficznym jak i funkcjonalnym. A ich interfejsy zostały zaprojektowane w taki sposób, by sprzyjać maksymalnej produktywności i nie rozpraszać niepotrzebnymi elementami. Funkcjonalne, wygodne i szybkie w obsłudze - przede wszystkim właśnie takie powinny być mobilne notatniki, które docelowo mają zastąpić analogowe formy gromadzenia notatek (czyli kartkę i długopis). Evernote i Wunderlist ten warunek spełniają. 

Evernote

Wunderlist

Evernote vs Wunderlist - Twoje notatki w chmurze - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się