Ponad połowa użytkowników smartfonów z Androidem korzysta z Facebooka i Messengera. Twitter nadal mało popularny.

Z majowego badania Mobience wynika, że z aplikacji mobilnej Facebooka korzystało 60 proc. (7,9 mln) polskich użytkowników smartfonów z Androidem, a z Facebook Messengera – 51 proc. (6,7 mln) 19 proc. (2,4 mln) internautów mobilnych korzystało ze Skype'a, 12 proc. (1,6 mln) - z Instagrama, a 11 proc. (1,5 mln) - z WhatsApp

Mniejsze zasięgi zanotowały: Snapchat (6 proc. i 805 tys.) oraz Twitter (4 proc. i 535 tys.).

Jeśli chodzi o serwisy internetowe przeglądane na urządzeniach mobilnych to prowadzi Onet.pl (prawie 500 mln odsłon), a za nim jest WP.pl (350 mln odsłon), Fotka.pl (71 mln), NK.pl (31 mln).

Badanie Mobience realizowane jest przez firmę Spicy Mobile na grupie ok. 2,5 tys. użytkowników, którzy na swoim urządzeniach z Androidem zainstalowali aplikację monitorującą aktywności.

Najdłużej użytkownicy korzystają z Facebooka – średnio 20,19 minuty, a na drugim miejscu znalazł się Snapchat (10,38 minuty). Miejsce na podium przypadło także WhatsApp z 7,14 minuty.

Źródło: Wirtualne Media
Fot.: Fotolia, WM

Facebook i Messenger górą. Za nimi Skype, Instagram, WhatsApp - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Przez lata utarło się przekonanie, że telefony BlackBerry nadają się praktycznie wyłącznie dla ludzi biznesu i szukanie dla niego innych zastosowań nie ma praktycznie żadnego sensu. Okazuje się jednak, że takie odejście jest jak najbardziej błędne i oprócz negocjacji z naszymi partnerami biznesowymi prowadzonymi za pomocą staroświeckich wiadomości email, BlackBerry jest w stanie zapewnić nam stały kontakt również z naszymi znajomymi, posługującymi się na co dzień Facebookiem, Google Talk czy Windows Live Messengerem. Gdzie szukać odpowiednich aplikacji?

BlackBerry Messenger

Oczywiście podstawa i komunikator, bez którego Research In Motion (producent BlackBerry) nie byłby w stanie odnieść na rynku konsumenckim takiego ogromnego sukcesu, czego potwierdzeniem jest chociażby 35 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Aplikacja przyciąga nie tylko łatwością obsługi (brak jakiejkolwiek konfiguracji – uruchamiamy i już możemy rozmawiać ze znajomymi, znając tylko ich numer PIN albo adres email), ale także ogromnymi możliwościami (listy zadań, grupy, wymiana plików multimedialnych, etc), pozwalających nawet na skutecznie zastosowanie go nie tylko w gronie znajomych, ale i np. w małej firmie.

Google Talk

RIM zadbał również i o to, abyśmy mieli dostęp również do protokołów komunikacyjnych innych producentów, w tym m.in. najpopularniejszego i najbardziej uniwersalnego – Google Talk. Prosty, niewielki i atrakcyjny graficznie program umożliwi nam nie tylko prowadzenie rozmów ze znajomymi, ale również zmianę statusu, przesyłanie plików multimedialnych, wprowadzanie zmian na naszej liście znajomych, ale również np. możliwość otrzymywania specjalnych powiadomień, gdy dostępne staną się wybrane przez nas kontakty.

Przy tym wszystkim Google Talk dla BlackBerry działa cały czas w tle, nie obciążając przy tym zbytnio baterii i umożliwiając nam tym samym zachowanie ciągłości rozmowy, nawet w sytuacji, kiedy musimy przez chwilę zająć się czym innym. Ogromną zaletą GT jest również integracja ze skrzynką wiadomości BlackBerry, dzięki czemu możemy wszystkie nasze najnowsze informacje odnaleźć w jednym miejscu.

Pobierz (http://appworld.blackberry.com/webstore/content/681)

Windows Live Messenger

Nieco mniej popularny, ale wciąż wykorzystywany przez miliony osób na świecie komunikator Microsoftu również znalazł swoje miejsce na liście aplikacji dostępnych dla BlackBerry i podobnie jak Google Talk, oferuje nam całą gamę możliwości przydatnych przy prowadzeniu naszego „internetowego życia”. Możemy więc bez problemów prowadzić rozmowy z jednym lub wieloma znajomymi (w tym uczestniczyć w rozmowach grupowych), zmieniać status, aktualizować informacje na nasz temat czy zarządzać listą przyjaciół.

Pobierz (http://appworld.blackberry.com/webstore/content/687?lang=en)

Facebook Messenger

Oficjalna aplikacja do obsługi komunikatora Facebook jest wprawdzie dostępna w ramach programu Facebook dla BlackBerry, jednak samodzielny komunikator (również oficjalny) wydaje się być ciekawą alternatywą dla tych, którzy chcą skupić się jedynie na prowadzeniu rozmów ze znajomymi. W związku z brakiem dodatkowych opcji Facebook Messenger jest absolutnie banalny w obsłudze i użytkowaniu – wystarczy się zalogować, aby móc rozpocząć dyskusję i zapomnieć o tym, że kiedykolwiek istniało rozwiązanie takie jak SMS.

Pobierz (http://www.facebook.com/mobile/messenger/)

IM+ (Talk/Free/Pro)

Wielokrotnie wyróżniany i zdecydowanie jeden z najlepszych komunikatorów dla BlackBerry przygotowanych przez niezależną firmę. Największą jego zaletą jest fakt, że nie ogranicza nas wyłącznie do jednego komunikatora, zapewniając nam dostęp do co najmniej kilkunastu, w tym m.in. Facebook, Windows Live Messenger, Google Talk, Yahoo, AIM, ICQ, MySpace, Jabber, oraz mniej popularnych, takich jak VKontakte, Yandex IM.

IM+ jest też jedyną obecnie dostępną aplikacją, która oferuje wsparcie zarówno dla rozmów tekstowych, jak i głosowych (choć na razie w formie walkie-talki) dla Skype.

W zależności od naszych potrzeb, autorzy przygotowali kilka wersji aplikacji, od całkowicie bezpłatnej, po oferujące więcej możliwości wydania płatne.

Pobierz (http://appworld.blackberry.com/webstore/vendor/125?lang=en)

Nimbuzz

Doskonałą alternatywą dla produktu ShapeServices może stać się nieco prostszy w obsłudze i atrakcyjniejszy graficznie Nimbuzz, któremu do pełnej funkcjonalności brakuje praktycznie wyłącznie wsparcia dla komunikatora Skype. Jeśli jednak nie korzystamy zbyt często z tego rozwiązania, natomiast nasi znajomi na co dzień przesiadują na komunikatorach takich jak Facebook, ICQ, MSN, Google, Yahoo, AIM, MySpace czy Hyves, z całą pewnością nie pożałujemy jego instalacji.

Pobierz (http://appworld.blackberry.com/webstore/content/4288)

PingChat/Touch

Jeśli Google Talk nie jest dla nas wystarczająco „wieloplatformowy” lub też nie chcemy/nie posiadamy konta na Gmail, możemy w wygodny sposób prowadzić rozmowy ze znajomymi z innych platform (iOS, Android, etc), również za pomocą aplikacji dedykowanych właśnie do tego. Wśród nich prym wiedzie od dłuższego czasu PingChat, który ostatnio zmienił nazwę na proste „Touch”.

Serwis, który tylko w ciągu ostatnich miesięcy przyciągnął ponad 2 miliony nowych użytkowników stawia przede wszystkim na prostotę i elegancję, dzięki czemu korzystanie z niego jest czystą przyjemnością.

Nie da się przy tym ukryć, że twórcy tego oprogramowania dość mocno wzorowali się na BlackBerry Messengerze, dając nam możliwość nie tylko przesyłania wiadomości tekstowych czy plików multimedialnych, ale także prowadzenia czatów wieloosobowych czy nawet uzyskiwania dokładnych informacji na temat statusu naszych wiadomości („D” – dostarczone, „R” – przeczytane).

Pobierz (http://appworld.blackberry.com/webstore/content/13211)

WhatsApp

Rozwiązanie bardzo podobne do Touch, przy czym nieznacznie bardziej popularne, głównie dzięki doskonałemu rozwiązaniu obsługi naszych kontaktów. W WhatsApp nie występują loginy, nazwy użytkowników czy ich numery – aplikacja automatycznie skanuje naszą książkę adresową w poszukiwaniu osób również z niej korzystających, a naszym znakiem rozpoznawczym staje się – tak jak w przypadku SMS – nasz numer telefonu (przy czym na szczęście nie jest on widoczny publicznie). W ten sposób nie musimy trudzić się i zastanawiać, jaki tym razem pseudonim wymyślili sobie nasi znajomi – każdy, który znalazł się w książce adresowej naszego smartfona natychmiast zostaje dodany do listy w programie i od razu możemy rozpocząć konwersację tak, jak przez SMS. Tyle, że w tym przypadku nie zostajemy obciążeni dodatkowymi opłatami za każdą przesłaną wiadomość.

Pobierz (http://appworld.blackberry.com/webstore/content/2360)

LiveProfile

O popularności tej aplikacji nie trzeba pisać wiele – wystarczy tylko wspomnieć o tym, że w pierwszy dzień jej obecności w BlackBerry AppWorld została pobrana niemal 300 tysięcy razy, a w AppStore przez długi czas utrzymywała się w ścisłej czołówce programów społecznościowych. W związku z jej popularnością nie powinniśmy mieć raczej zbytniej trudności z odnalezieniem osób, z którymi warto by było porozmawiać, a i dostępność na kilka najistotniejszych systemów operacyjnych, prostota konfiguracji i naturalny sposób prowadzenia rozmów z pewnością będą mocnym argumentem przy przekonywaniu znajomych właśnie do tego rozwiązania.

Pobierz (http://liveprofile.com/get?blackberry)

Cnectd

Program zdecydowanie najciekawszy dla tych, którzy oprócz znajomych na najpopularniejszych platformach (iOS, Android), chcą również porozmawiać z osobami, które korzystają z telefonów z oprogramowaniem systemowym Symbian. Cnectd działa bowiem na praktycznie wszystkich systemach operacyjnych – od BlackBerry, przez systemy Google i Apple, aż po autorski system Nokii właśnie.

Pobierz (http://appworld.blackberry.com/webstore/content/10097)

Przegląd aplikacji komunikatorów dla BlackBerry - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W sklepie Google Play są aplikacje, które należą do ścisłego grona z licznikiem pobrań przekraczającym poziom jednego miliarda. Ostatnio lista uległa powiększeniu, przyjmując w swój poczet dwóch nowych członków.

Dwie nowe aplikacje na Androida, których liczba pobrań przekroczyła niedawno poziom jednego miliarda to komunikator Google Hangouts i przeglądarka internetowa Google Chrome. Ta druga zadebiutowała w wersji beta stosunkowo niedawno, bo na początku 2012 roku. W tamtym czasie wspierała jedynie urządzenia z Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich, których na rynku nie było zbyt wiele.

Kilka miesięcy późnie Google Chrome domyślnie instalowano już na Nexusie 7, znakomitym tablecie marki Asus. Do 2013 roku większość producentów oferowała raczej wyłącznie swoje przeglądarki mobilne, ale sytuacja zaczęła się stopniowo zmieniać. Obecnie Chrome jest dostępny praktycznie w każdym telefonie i tablecie od momentu pierwszego uruchomienia.

Jesteście ciekawi pozostałych członków elitarnego grona miliarderów? Chyba nie będzie wielkim zaskoczeniem fakt, że całe zestawienie podzieliły między siebie Google oraz Facebook? Poniżej kompletna lista według serwisu Androidrank.org, wraz z datami przekroczenia magicznej bariery.

 • Gmail (10-05-2014)
 • Google Maps (05-06-2014)
 • YouTube (17-07-2014)
 • Facebook (28-08-2014) - pierwsza aplikacja spoza Google
 • Google Search (01-12-2014)
 • Google+ (25-12-2015)
 • Google Text-to-Speech (11-03-2015)
 • WhatsApp Messenger (11-03-2015)
 • Google Books (02-06-2015)
 • Messenger (11-06-2015)
 • Google Hangouts (19-06-2015)
 • Google Chrome (26-06-2015)

Kto będzie następnym miliarderem? Wszystko wskazuje na to, że znów aplikacja od Google - tym razem Street View.

Elitarna dwunastka - aplikacje na Androida, które pobrano miliard razy - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W niecały rok liczba aktywnych użytkowników Instagramu podskoczyła o 100 milionów. W Facebooku będącym właścicielem serwisu mają chyba powody do zadowolenia.

Kolejna ciekawostka dotyczy liczby użytkowników spoza Stanów Zjednoczonych. Okazuje się, że stanowią oni aż 75% wszystkich użytkowników Instagramu. Z ostatnich 100 milionów, które dołączyło do serwisu przez ostatni rok ponad połowa pochodzi z terenu Europy oraz Azji. Najwięcej ‘Igersów’ dołączyło z Brazylii, Japonii oraz Indonezji.

Inny należący do Facebooka serwis, WhatsApp niedawno przekroczył próg 900 mln aktywnych użytkowników miesięcznie. Co ciekawe, informacja o 400 mln Instagramu pojawia się w niecały miesiąc po tym, jak szef największej społecznościówki świata, Mark Zuckerberg poinformował o przekroczeniu bariery miliarda użytkowników zalogowanych na Facebooka jednego dnia.

Od tych milionów i miliardów może się w głowie zakręcić.

Instagram ma już 400 mln użytkowników miesięcznie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się