Serwis Zuckerberga nie może narzekać na brak zainteresowania użytkowników sieci, jednak miliard to w końcu magiczna granica.

Serwis Socialbakers, którego specjalnością są wszelkiego rodzaju statystyki dotyczące największej społecznościówki świata, oszacował, że Facebook zdobędzie magiczny miliard użytkowników już w październiku tego roku.

W tym momencie konta na Facebooku ma ponad 800 milionów osób z całego świata, wśród których przeważają użytkownicy internetu z USA.

Symulacja wzrostu użytkowników Facebooka do granicy miliarda kont.

Jest coś, co może wpłynąć na decyzję o założeniu profilu na portalu Zuckerberga. Od niedawna jego użytkownicy w nazwie nie muszą używać imienia i nazwiska – mogą zastąpić je pseudonimem, jak chociażby posiadacze bloga na Twitterze.

Źródło/Fot.: Socialbakers.com

Facebook: miliard użytkowników w październiku? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Codziennie konsumujemy w sieci tyle informacji, ile zmieściłoby się na 168 milionach płyt DVD.

Każdego dnia wysyłamy 294 miliardy maili i wrzucamy 2 miliony nowych wpisów na blogach, co wystarczyłoby, aby wypełnić Time Magazine podczas 770 lat jego wydawania.

Codziennie 172 miliony użytkowników sieci odwiedza Facebooka, 40 milionów – Twittera, 20 milionów – Google+. Użytkownicy społecznościówki Zuckerberga spędzają na jej stronach 4,7 miliarda minut, zmieniając w tym czasie 532 miliony statusów i wgrywając 250 milionów zdjęć. Gdyby je wydrukować i ułożyć w stos to byłby równy 80 Wieżom Eiffel’a.

Umieszczamy także 864 tysiące godzin wideo na YouTube i prawie kwadrans oglądamy filmy porno. Pojawia się także 1288 nowych aplikacji do ściągnięcia, a ściąganych jest ponad 35 milionów.

Ilość sprzedawanych iPhone’ów przewyższa tempo wzrostu populacji ludzkiej – 378 tys. iPhone’ów kontra 371 tys. urodzonych dzieci.

Fot.:Danilo De Moura Corrêa | Dreamstime.com, MBAonline.com

Co robimy w sieci każdego dnia? (infografika) - opinie i komentarze (6)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Jerzy
18-03-2012 - 21:52:37
<strong>Do Pana Konsultanta</strong>, Szanowny Panie - podobne informacje były przekazane wiosną w ub. roku, wszystko miało "zagrać" od września 2011. Proszę nie sugerować, że nie interesuję się tym co się dzieje w sieci. Rok poślizgu - połowa okresu trwania umowy :) Dodam, że mam u Was 3 telefony na abonament i 2 na kartę.
  (0)
Odpowiedz
szymon
18-03-2012 - 16:55:54
Aaa no i myślę że te liczby są ważniejsze niż ilość wysłanych smsów
  (0)
Odpowiedz
szymon
18-03-2012 - 16:53:05
2,6 mld ludzi na świecie pozbawionych jest dostępu do wody i urządzeń sanitarnych. 963 miliony ludzi głoduje na świecie. 200 mln ludzi bez pracy na świecie. To są mocno nieaktualne dane Ale warto wiedzieć takie rzeczy i próbować coś zmienić
  (0)
Odpowiedz
konsultant
18-03-2012 - 12:32:09
@Jerzy Jak byś chociaż troche sledził co sie dzieje w twojej sieci telekominikacyjnej wiedział byś ze za niespełna miesiąc PTK Centertel i Polska Telefonia Cyfrowa bedą korzystać z tych samych infrastruktur. No ale lepiej żyć w niewiedzy i zarzekać na wszystko do okoła :)
  (0)
Odpowiedz
Jerzy
18-03-2012 - 12:20:57
Nie mam mowy o korzystaniu z internetu T-mobile ani nawet na zwykłym prowadzeniu rozmów w Sąsiadce, gm. Sułów. Zgłaszałem to ponad rok temu - bez rezultatu (orange i plus w tym miejscu funkcjonuje bez zarzutu), czekam więc już tylko na wygaśniecie umowy i...DO widzenia T-mobile!!!
  (0)
Odpowiedz
szmaciaczek
17-03-2012 - 21:39:25
@nabity w błękit Nie wykożystałeś czasem swojego limitu danych? Bo ta prędkość którą podałeś w linku mi wygląda na po limitową czyli 16 Kb/s. A operator pisze wyraźnie w regulaminie że ma prawo do obcięcia Ci prędkości do tej właśnie prędkości po wykożystaniu limitu danych. Aktywuj sobie usługę Blueconnect noc za 9 zł to w godzinach od 00.00 do .09.00 nie będziesz miał zliczanych danych z limitu. Tylko że by móc aktywować tą usługę wpierw skożystaj z usługi powiększenie blueconnect i doładuj sobie transfer przy najmniej do tych 128 mega i później aktywuj sobie tą usługę. O sczeguły spytaj konsultanta boa na 602900 Pozdro
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

O tym przełomowym momencie dla najpopularniejszej społecznościówki na świecie poinformował sam Mark Zuckerberg na swoim profilu.

Liczba użytkowników Facebooka przekroczyła miliard, z czego 600 milionów korzysta z zasobów serwisu przy pomocy urządzeń mobilnych. Od czerwca tego roku do chwili obecnej liczba zarejestrowanych użytkowników wzrosła o 50 milionów.

„Pomaganie miliardowi ludzi w utrzymywaniu kontaktu ze sobą to niewiarygodne i uczące pokory uczucie i coś, z czego jestem najbardziej dumny” – napisał Mark Zuckerberg na profilu.

Z okazji osiągnięcia tego wyniku Facebook zdradził kilka interesujących danych liczbowych. W Ameryce Północnej w serwisie założyło profile niemal 45 proc. populacji, w Australii – 42 proc., w Europie – 30 proc. Najwięcej użytkowników pochodzi z pięciu krajów: Brazylii, Indii, Indonezji, Meksyku i USA.

Od lutego 2009 roku użytkownicy kliknęli 1,13 miliarda „Lubię to!”. Od 2005 roku załadowali na swoje profile około 265 miliardów zdjęć, a od września ubiegłego roku 17 miliardów razy informowali o swoim aktualnym miejscu pobytu, 22 miliardy razy odtworzyli łącznie 62,6 mln utworów. Średnia wieku użytkowników to 22 lata.

Od maja tego roku Facebook jest notowany na amerykańskiej giełdzie. Zuckerberg obecnie jest jednym z najbogatszych ludzi świata, a magazyn Forbes ogłosił go najmłodszym miliarderem.

Facebook ma miliard użytkowników! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W tym celu wprowadził specjalną funkcję, dzięki której informacje o zaginięciu trafią do osób, które potencjalnie mogą pomóc w poszukiwaniach.

Serwis Marka Zuckerberga uruchomił nową funkcję – Amber Alert. Ma ona pomóc w poszukiwaniu zaginionych dzieci. Z funkcji mogą korzystać jedynie mieszkańcy USA, a została ona wdrożona we współpracy z amerykańskim National Center for Missing and Exploited Children.

Do wprowadzenia funkcjonalności zainspirowały twórców Facebooka działania użytkowników serwisu. Zresztą sami możemy zauważyć jak wielu naszych znajomych poszukuje członków rodziny czy przyjaciół właśnie za pośrednictwem tej społecznościówki.

Amber Alert powstał jako następstwo porwania 9-letniej Amber. Wówczas utworzono America's Missing: Broadcast Emergency Response – system szybkiego informowania o zaginięciu dzieci, wykorzystujący różne dostępne media.

W nowej funkcji chodzi o to, aby informacja na temat poszukiwanych osób trafiała do tych użytkowników Facebooka, którzy mieszkają w pobliżu miejsca, gdzie zostało zgłoszone zaginięcie. Jest im ona wysyłana, a adresatami stają się także ci, którzy w momencie zaginięcia zameldowali się w danej okolicy.

Mechanizm jest taki, że Informacje o zaginięciach przekazywane są przez odpowiednie służby do administratorów Facebooka i to oni będą tworzyć powiadomienia. Na te ostatnie składa się zdjęcie zaginionego oraz opis okoliczności zaginięcia. Odbiorcy wiadomości mogą dopisać do niej swój komentarz, poprosić o więcej informacji bądź udostępnić ją swoim znajomym. Każda informacja się liczy, a pierwsze 24 godziny są decydujące.

Usługi Amber Alert nie trzeba aktywować, jest ona domyślnie włączona dla wszystkich użytkowników Facebooka. Miejmy nadzieję, że podobne inicjatywy wystartują także w innych krajach. W Polsce w poszukiwaniu zaginionych pomaga Itaka. 

Źródło: Onet, TVN24

Facebook pomoże w poszukiwaniu zaginionych dzieci - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się