Debiut aplikacji mobilnej Filmwebu dla Windows Phone pozwala korzystać z zasobów najpopularniejszego polskiego portalu filmowego między innymi użytkownikom Nokii Lumia.

W listopadzie Filmweb trafił do Apple App Store, a miesiąc temu pojawił się w wersji na Androida.

Wersja dla Windows Phone zadebiutowała jako ostatnia i wizualnie mocno się różni od poprzedników. Omnigence zdecydowało się aplikację dostosować do kafelkowego interfejsu Metro. Dzięki temu osoby przyzwyczajone do korzystania ze wstążki, nie będą miały problemu z nawigacją po popularnym serwisie.

Aplikację dostosowano do windowsowych kafelków. Dzięki temu jej obsługa jest dość intuicyjna

Pobieraj aplikacje i gry bez obaw o koszty! Twój smartfon działa online i często do odpowiedniej pracy potrzebuje dostępu do sieci? Możesz uniknąć dodatkowych kosztów! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon! Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu,
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę. Myślisz, że Internet w komórce jest drogi? Przemyśl to jeszcze! Nasze pakiety są już od 9,08 zł! 

Użytkownicy topowych modeli smartfonów z Windows Phone 8 docenią również wsparcie aplikacji dla rozdzielczości HD. Istotne o tyle, że poza serwowaniem treści takich jak newsy, artykuły i recenzje – mobilny Filmweb pozwala również obejrzeć zwiastuny filmowe, oraz skorzystać ze społecznościowej usługi Gustomierz. Oczywiście większość funkcji wymaga od użytkowników zalogowania się na swoje konto w serwisie. Niestety, mobilny Filmweb dość mocno ogranicza dostęp do forum - dla wielu osób jednej z najważniejszych funkcjonalności serwisu w wersji desktop.

Co jest najważniejsze? Oczywiście możliwość pobrania i korzystania z aplikacji za darmo!

Fot. Filmweb

Filmweb + Windows Phone. Aplikacja jest już dostępna! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Mocno oczekiwany i równie mocno obiecywany. Microsoft wprowadza Skype’a do smartfonów z własnym systemem operacyjnym. Komunikator w wersji beta możecie przetestować sami!

Skype dla Windows Phone jest zupełnie inny od wersji mobilnej dostępnej dla pozostałych smartfonowych platform. Został od zera zaprojektowany pod kątem interfejsu Metro. Ikony są duże i wyraźne, książka adresowa bazuje na tej systemowej – nawigacja została zunifikowana tak bardzo jak to tylko możliwe. Nawet panel odpowiedzialny za wysyłanie wiadomości tekstowych jest niemal identyczny z tym, który w Windows Phone odpowiada za SMS-y.

Tak wyglądać będzie Skype na Windows Phone.

Komunikator obsługuje wideorozmowy. Można je prowadzić zarówno w zasięgu sieci WiFi jak i wtedy, gdy korzystacie z internetu przez 3G (choć warto ostrożnie gospodarować pakietem internetowym). Istnieje możliwość jednoczesnego prowadzenia rozmowy z użyciem kamery i czatowania. To ostatnie możliwe jest również w trybie konferencyjnym, choć nie widzimy wtedy twarzy naszego rozmówcy.

 

Aplikację znajdziecie w Windows Marketplace (niestety tylko w wersji anglojęzycznej). Wymaga ona Windows Phone 7.5 Mango. Na razie to wersja beta – finalna zostanie udostępniona w kwietniu i będzie wspierać także język polski. Niewykluczone, iż w przyszłości komunikator stanie się integralnym elementem Windows Phone, co jest związane z przejęciem Skype przez Microsoft.

Jeśli chodzi o kompatybilność ze smartfonami, aplikacja była testowana na czterech dostępnych w Europie urządzeniach:

Fot/Źródło: Skype

Poprzez Skype możecie też rozmawiać ze znajomymi za pomocą chatu.

Skype dla Windows Phone. Już jest wersja beta! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Nokia poinformowała właśnie, że w wirtualnym sklepiku Windows Phone Store znajduje się już ponad 120 tysięcy aplikacji na urządzenia mobilne.

W Windows Phone Store znajdziemy już ponad 120 tysięcy aplikacji – poinformowała właśnie Nokia. Dla porównania, w Google Play i App Store jest ich już ponad 700 tysięcy, ale platforma mobilna Nokii i Microsoftu cały czas się rozwija i nie jest jeszcze tak popularna, jak wirtualne sklepiki konkurencji.

Nokia twierdzi, że w Windows Phone Store można już znaleźć wszystkie topowe aplikacje, które cieszą się wyjątkowo dużą popularnością na systemach Android i iOS. Fiński producent twierdzi, że z listy 50 wszystkich najchętniej pobieranych aplikacji 46 jest już dostępnych również w Windows Phone Store.

Microsoft twierdzi natomiast, że przychody deweloperów oraz liczba pobieranych aplikacji podwoiły się od momentu listopadowej premiery Windows Phone 8.

W Windows Phone Store jest już ponad 120 tys. aplikacji - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Obawiasz się przejścia z Androida na Windows? Microsoft spróbuje Cię przekonać do zmiany, sprawdzając ile z Twoich ulubionych aplikacji jest już dostępnych w jego sklepie.

Microsoft AppComparison „rozpoznaje Twoje ulubione aplikacje na platformę Android, a następnie wyszukuje ich odpowiedniki, które można pobrać ze sklepu Microsoft Store” – taką „zachętę” zobaczymy tuż po uruchomieniu aplikacji. I dobrze oddaje ona sedno swojego przeznaczenia, bowiem porównuje listę pozycji zainstalowanych w urządzeniu do tych dostępnych w konkurencyjnym sklepie.

Zobacz smartfony Microsoftu w e-sklepie

Najpierw jednak musimy wskazać kategorie, którymi najbardziej się interesujemy. Rozrywka, edukacja, gry, zdrowie, wiadomości i inne – łącznie mamy 11 różnych grup aplikacji do dyspozycji. Dla przykładu, żeby nie zaznaczyć wszystkich, wskazujemy jeszcze „zdjęcia i wideo”, „podróże” oraz „rodzina i znajomi”.

Po kliknięciu w przycisk „rozpocznij dopasowywanie” pamięć naszego urządzenia zostanie przeskanowana, a po krótkiej chwili zobaczymy nie tylko „okienkowe” odpowiedniki naszych programów, ale także „inne świetne aplikacje na platformę Windows Phone”. Czas powiedzieć: sprawdzamy!

W górnej części listy zobaczymy coś, czego mogliśmy oczekiwać od autorskiej aplikacji Microsoftu – Outlook, Kalendarz i OneDrive. Dalej mamy alternatywy innych aplikacji, wśród których nie zabrakło Facebooka i Messengera, YouTube, Here Maps, Wikipedii, SoundHound, a nawet MX Player. Po kliknięciu w dowolną pozycję zobaczymy zrzuty ekranów wraz z „gwiazdkową” oceną użytkowników oraz informacją o kosztach zakupu i… nic poza tym.

Jak przenieść kontakty z Androida na Windows Phone?

Więcej szczegółów możemy przejrzeć dopiero po przejściu na internetową wersję Microsoft Store, klikając w dedykowany odnośnik. Z jednej strony chyba nie powinniśmy oczekiwać przeniesienia wszystkich informacji z tego sklepu do androidowej aplikacji, ale wypadałoby pobrać chociaż opis programu.

Lista wyświetlonych propozycji była zaskakująco krótka. Owszem, znalazło się na niej kilkanaście odpowiedników zainstalowanych programów, ale brakowało kilku kluczowych pozycji. Wciąż nie ma Snapchata, zamiast Snapseeda możemy zainstalować Fhotoroom a Muzykę Google ma zastąpić CloudMuzik. Odnoszę również wrażenie, ze program nie radzi sobie w pełni z wyszukiwaniem odpowiedników, bo mając zainstalowany TuneIn Radio Pro, program nie zasugerował aplikacji TuneIn Radio, choć widnieje w sklepie Micorosoftu, a to tylko jeden z przykładów błędnego zachowania algorytmu. Niemniej, rozwój programu warto śledzić, zwłaszcza, jeśli przymierzamy się do zmiany systemu, bo z czasem podpowiedzi aplikacji mogą być precyzyjniejsze.

Fot. Fotolia, wł.

AppComparison – sprawdź, które programy są już dostępne dla Windows - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Microsoft Lumia 640 XL w e-sklepie. Sprawdź ofertę!
Podziel się