Odtwarzacz muzyki bazujący na największej, internetowej bazie filmów? Poznajmy FireTube.

0

Ocena autora

Wielu internautów swojej ulubionej muzyki szuka na YouTube. I nie ma w tym nic dziwnego, bo w tej internetowej bazie filmów szybko pojawiają się dopiero co opublikowane utwory i teledyski. Niesie to jednak ze sobą pewną niedogodność – z zasady YouTube nie służy bowiem do odtwarzania muzyki, a do filmów, więc ani mobilna, ani stacjonarna wersja YouTube nie dysponuje funkcjami, których moglibyśmy oczekiwać od typowego playera. Twórcy FireTube chcą to zmienić.

Zobacz telefony idealne do słuchania muzyki:

FireTube z jednej strony bazuje na YouTube i umożliwia pełny dostęp do treści zawartych w tym serwisie, a z drugiej - wygląda i zachowuje się jak typowy odtwarzacz muzyki. Ale uwaga, korzysta wyłącznie z YouTube’a, więc nie możemy liczyć na obsługę własnych plików, zapisanych w pamięci urządzenia. Nadal musimy więc używać odrębnego programu do odtwarzania plików ze swojej biblioteki. Za pośrednictwem FireTube możemy natomiast swobodnie przeszukiwać całą bazę YouTube, a także przeglądać popularne materiały. I nie ma tu ograniczenia do filmów przeznaczonych na urządzenia mobilne – jeśli wideo dostępne jest w YouTube na komputerze, możemy je odtworzyć przez FireTube w telefonie.

 

Aby wyszukać dowolny film, należy skorzystać z okna wyszukiwania ulokowanego przy górnej krawędzi ekranu. W trakcie wpisywania kolejnych liter na bieżąco aktualizowane będą sugestie, dzięki którym łatwiej dostaniemy się do żądanego materiału bez konieczności wpisywania pełnej nazwy. Po zatwierdzeniu zobaczymy listę pasujących filmów, a po kliknięciu w ten spełniający nasze wymagania, zostaniemy przeniesieni do okna odtwarzania. Trafiły do niego typowe kontrolki sterujące wraz z suwakiem postępu, którym możemy dowolnie manewrować. Jest też podgląd filmu, gdybyśmy jednak chcieli go obejrzeć.

Ponownie trzeba podkreślić, że program jest odtwarzaczem muzyki, więc domyślnie nawet nie wyświetli filmu, a jedynie dźwięk, co pozwoli ograniczyć zużycie danych mobilnych. Nie jest też kolejnym klientem YouTube - nie znajdziemy tu możliwości komentowania i przeglądania podobnych materiałów. Nadal możemy jednak włączyć mix utworów, a także dodawać je do playlist. Listy odtwarzania dostępne są jednak dopiero po zalogowaniu i pozwalają zapisać filmy/utwory w dowolnej kolejności. Nadal nie będziemy mogli ich co prawda pobrać do pamięci urządzenia, ale już taka forma segregacji stanowi duże udogodnienie.

W mobilnej aplikacji YouTube nie ma możliwości odsłuchu po zminimalizowaniu programu lub wygaszeniu ekranu – tu nie ma takiego ograniczenia. Dzięki FireTube nadal będziemy mogli słuchać ulubionych kawałków, korzystając z innych programów. W panelu powiadomień pojawią się przyciski umożliwiające sterowanie odtwarzaniem, a na ekranie blokady również pojawią się standardowe kontrolki. 

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

FireTube - YouTube jak odtwarzacz muzyki - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Czasy się zmieniają. Coraz więcej treści w internecie przeglądamy na smartfonach, rezygnując tym samym z przesiadywania przed komputerem i korzystania z przeglądarki. W tym poradniku piszemy, jak korzystać z mobilnego YouTube'a i przybliżamy jego najważniejsze funkcje.

Jak korzystać z YouTube na smartfonie? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Naturalnie za takie przywileje użytkownicy będą musieli zapłacić. Co jeszcze dostaną w ramach nowej usługi?

Dla wielu użytkowników sieci YouTube stanowi jedno z podstawowych źródeł teledysków i nagrań z koncertów. Jeśli przeszkadzają wam wprowadzone w serwisie Google'a reklamy, mamy dobrą wiadomość.

Serwis Android Police dotarł do zdjęć, które sugerują, że koncern z Mountain View zamierza uruchomić muzyczną usługę abonamentową YouTube Music Key. Umożliwi ona słuchanie muzyki bez reklam, odtwarzanie wybranych utworów w trybie offline, słuchanie samego audio, a także zapisywanie utworów.

Za te przywileje trzeba będzie zapłacić 9,99 dolarów miesięcznie, a ci, którzy zdecydują się na subskrypcję, otrzymają jednocześnie dostęp do Google Play Music All Access (które zostanie przemianowane na Google Play Music Key). Nie wiadomo, kiedy usługa wystartuje i kiedy będzie dostępna w Europie.

Źródło: Android Police

YouTube Music Key: muzyka bez reklam i offline - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Dzięki temu najmłodsi użytkownicy będą mogli korzystać z zasobów serwisu bez obaw, że trafią na nieodpowiednie dla nich treści.

W tym tygodniu Google udostępnił YouTube w wersji dla dzieci. Dzięki aplikacji YouTube Kids, którą mogą pobrać posiadacze urządzeń mobilnych z Androide i iOS, najmłodsi użytkownicy serwisu otrzymają dostęp jedynie do materiałów wideo przeznaczonych dla nich, wyselekcjonowanych spośród innych.

Wersja YouTube dla dzieci ma naturalnie zaprojektowany od podstaw interfejs z dużymi przyciskami i prostymi ikonami. Dostępne materiały zostały posegregowane na kategorie: Shows, Music, Learning oraz Explore (aplikacja w pierwszej kolejności trafiła na amerykański rynek, co nie dziwi zresztą). Część z nich ma charakter edukacyjny, część rozrywkowy. Rodzice mają kontrolę nad czasem korzystania przez dziecko z YouTube – mogą bowiem w panelu, do którego wymagany jest PIN, ustawić moment, kiedy aplikacja zostanie zablokowana.

Pobieraj najlepsze gry i aplikacje. Opłaty dodaj do rachunku T-Mobile!

Google udostępnił aplikację YouTube Kids - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się