First Touch Soccer 2014 to darmowy symulator i bardzo piłki nożnej. I choć oczywistych względów nie może konkurować z taką np. FIFĄ 14, to jednak w kategorii "smartfony i tablety" zdecydowanie się wyróżnia i dostarcza solidnej porcji rozrywki.

0

Ocena autora

Za grę First Touch Soccer 2014, która ostatnimi czasy święci prawdziwe triumfy w App Store, odpowiada to samo studio deweloperskie, które stworzyło opisywane już przeze mnie na naszych łamach Score! World Goals. Tamta gra była świetna i bardzo udana, więc w przypadku tej nowszej nie mogło być inaczej. I nie jest. Nadal mamy tu do czynienia z wyjątkowo wysokim, jak na standardy mobilne, poziomem grywalności. Przejdźmy jednak do rzeczy.

Zdecydowanie najważniejszą zaletą gry jest intuicyjny system sterowania, który doskonale sprawdza się na urządzeniach mobilnych. Twórcy w jego opracowywaniu poszli na pewne kompromisy i uniemożliwili nam przejęcie pełnej kontroli nad zawodnikami.

Moim zdaniem jest to strzał w dziesiątkę. Strzały i podania wykonujemy naciskając i przesuwając palcem po ekranie dotykowym, a cała reszta dzieje się niejako automatycznie. Dzięki temu gra sprawia przyjemność i jest łatwa do opanowania nawet na małych ekranach smartfonów. A to niestety nie zawsze jest tak oczywiste, jak w przypadku tego tytułu.

W porządku, wiemy już jak należy grać, więc teraz skupmy się na tym - w co? Najważniejszym trybem rozgrywki w First Touch Soccer 2014 jest Manager Mode, czyli nic innego, jak tryb menadżerski. Możemy w nim przejąć kontrolę nad jedną z ponad 180 drużyn klubowych i poprowadzić ją do zwycięstwa. W tym trybie możemy sprawdzić swoje umiejętności poza boiskiem, jak i na nim, dzięki czemu zabawa jest odpowiednio urozmaicona. Do naszych zadań należy załatwianie kontraktów z nowymi piłkarzami i trenowanie drużyny. Co ważne, w grze nie brakuje prawdziwych nazwisk zawodników, co wzmaga umowny realizm.

Jak już wspominałem, gra jest dostępna za darmo, w związku z czym została wyposażona w system mikrotransakcji, przy pomocy których możemy odblokować sobie dodatkowe tryby rozgrywki - na czymś twórcy muszą zarabiać. Sporo frajdy dostarcza jednak już sam tryb treningowy, który jest dostępny od samego początku: możemy ćwiczyć w nim zarówno stałe fragmenty gry, jak i rozmaite  dynamiczne akcje na boisku.

Generalnie First Touch Soccer 2014 mogę polecić z czystym sercem wszystkim miłośnikom piłki nożnej, którzy szukają dobrej, wciągającej i dobrze wykonanej gry poruszającej temat ich ulubionego sportu. System sterowania jest przyjazny użytkownikowi, a na smartfonach i tabletach jest to najważniejsze.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

First Touch Soccer 2014 - realistyczna gra piłkarska na smartfona - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jeżeli wydaje wam się, że urządzenia mobilne służą głównie do grania poza domem, to jesteście w błędzie...

Serwis społecznościowy, oferujący także gry, MocoSpace przeprowadził wśród swoich użytkowników ankietę, mającą pokazać, gdzie posiadacze smarftonów i tabletów najchętniej oddają się rozrywce, jaką jest granie. Można by pomyśleć, że najczęściej robimy to w środkach komunikacji miejskiej, w kolejce w urzędzie... Ale nie...

Spośród 150 tys. ankietowanych, 96 proc. przyznało, że gra na swoich urządzeniach przenośnych w domu. 53 proc. z nich robi to w łóżku. Drugim pod względem popularności miejscem jest salon – wskazuje go 41 proc. graczy. 5 proc. przyznało się do grania w łazience. Przy coraz częściej pojawiających się na rynku wodoodpornych smartfonach, można to robić nawet pod prysznicem. 1 proc. właścicieli smarfonów i tabletów przyznaje się do grania w czasie jedzenia przy stole.

Gramy jednak także poza domem. 44 proc. ankietowanych czekając na wizytę u lekarza, 72 proc. w podróży, a 64 proc. – w pracy.

52 proc. respondentów przyznało, że gra więcej niż godzinę dziennie, a 32 proc. – że więcej niż trzy godziny dziennie.

Okazuje się więc, że urządzenia mobilne stały się ogromną konkurencją dla tych, które kojarzone są z rozrywką w domowym zaciszu, czyli dla komputerów i konsol.

Źródło: Cnet
Fot.: Macrocozm | Dreamstime.com

Gdzie najchętniej gramy na smartfonach i tabletach? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W odróżnieniu od typowych, zręcznościowych gier piłkarskich, Fluid Football stawia na rozgrywkę w taktycznym, można nawet powiedzieć strategicznym ujęciu. A sprawdza się to doskonale!

0

Ocena autora

Większość popularnych gier traktujących o piłce nożnej polega na bezpośrednim kontrolowaniu zawodnika, który w danym momencie znajduje się przy piłce. Po części zasada ta dotyczy również Fluid Football, ale z drugiej strony mamy tutaj również do czynienia ze znacznie bardziej taktycznym podejściem do zabawy i dość nietypowymi, w skali gatunku, elementami strategicznymi.

Zasady gry wyjaśnia krótki samouczek, w którym poznajemy podstawowe sposoby sterowania z wykorzystaniem ekranu dotykowego. Na boisku do dyspozycji mamy kilka możliwości. Możemy nakazać danemu zawodnikowi, by podążał w wybranym przez nas kierunku i otworzył sobie tym samym drogę do strzelenia gola. Jeśli przytrzymamy palec na jego sylwetce nieco dłużej, otrzymujemy możliwość podania piłki innemu piłkarzowi lub posłania jej w dowolne miejsce na murawie. Natomiast jeśli znajdujemy się odpowiednio blisko bramki, akcja przenosi się do widoku z perspektywy pierwszej osoby, a my uderzamy w piłkę przesuwając po niej palcem w kierunku bramki.

Grę Fluid Football pobrać i przetestować można za darmo. Otrzymujemy wówczas dostęp do trzech pierwszych pucharów, na które składa się kilkadziesiąt pierwszych etapów.

Choć sterowanie nie jest przesadnie skomplikowane, to przyzwyczajenie się do jego nietypowej specyfiki zajmuje jednak kilka chwil. Trzeba też mieć na uwadze, że we Fluid Football znacznie wygodniej gra się na urządzeniach z dużymi wyświetlaczami (np. na tabletach), bo wówczas nie zasłaniamy sobie palcem boiska aż tak bardzo, jak ma to miejsce w przypadku mniejszych ekranów. Granie na smartfonach może być więc nieco uciążliwe, ale na szczęście do wszystkiego idzie się przyzwyczaić.

Podobnie jak w przypadku wielu innych gier mobilnych (nie tylko piłkarskich), Fluid Football zostało podzielone na krótkie etapy, które nadają się idealnie do niezobowiązujących sesji, pozwalających na szybkie rozpoczęcie zabawy i równie szybkie jej zakończenie. Nie zdarzają się więc tutaj sytuacje, w których mecz przerywany jest w połowie, bo na przykład zbliżamy się do naszego przystanku i musimy wysiadać z autobusu. W ramach tych etapów wykonujemy określone zadania, jak np. wykonanie określonej ilości podań, zmieszczenie się w czasie czy po prostu strzelenie gola, od których uzależniony jest końcowy wynik, wyrażany w trójstopniowej skali, w której rolę punktów pełnią ikony piłek.

Jeśli przytrzymamy palec na sylwetce zawodnika nieco dłużej, to otrzymujemy możliwość podania piłki innemu piłkarzowi lub posłania jej w dowolne miejsce na murawie.

Grę Fluid Football pobrać i przetestować można za darmo, ale wówczas otrzymujemy dostęp tylko do trzech pierwszych pucharów, na które składa się wyłącznie kilkadziesiąt pierwszych etapów. Za pozostałe trzeba zapłacić, korzystając z transakcji przeprowadzanych w obrębie samej aplikacji. Ale to uczciwy układ. Pobieramy grę za darmo i decydujemy czy podoba nam się na tyle, że chcemy zapłacić za kolejną porcję rozrywki.

Czy warto?

Fluid Football to dobra propozycja dla wszystkich fanów piłki nożnej, ze swoim ulubionym sportem chcą mieć do czynienia również w postaci gry przeznaczonej na urządzenia mobilne. Oryginalna rozgrywka ze strategicznym zacięciem powoduje, że jest to produkcja, która wyróżnia się na tle innych przedstawicieli swojego gatunku. I chociażby z tego względu warto ją sprawdzić. Także dlatego, że zestaw kilkudziesięciu pierwszych etapów jest dostępny za darmo.

Gra Fluid Football jest dostępna w wersjach na urządzenia z systemami Android oraz iOS.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Fluid Football - taktyczna gra piłkarska - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Kontynuujemy nasz przegląd ciekawych gier piłkarskich na smartfony i tablety. Dziś na tapecie Flick Kick Football Legends - wciągająca pozycja dla fanów futbolu i... komiksu.

0

Ocena autora

Jeśli znudziły was typowe gry piłkarskie, pokroju serii FIFA czy Pro Evolution Soccer, to koniecznie sięgnijcie po Flick Kick Football Legends, a na pewno nie będziecie narzekać na nudę. To dość nietypowa produkcja, okraszona komiksową oprawą graficzną, specyficzną atmosferą i sporą dozą efektowności. Pod względem poziomu rozgrywki też daje radę! Przekonajcie się sami, pobierając ją z App Store lub Google Play.

Niektóry z was pewnie będą zdziwieni, ale musicie wiedzieć, że Flick Kick Football Legends - w odróżnieniu od innych gier piłkarskich - posiada warstwę fabularną. W wyniku pożaru na stadionie, wywołanego przez... ognistą piłkę, tragiczną śmierć ponosi pewien trener. Dwa lata później zawodnikom pewnej legendarnej drużyny objawia się jego duch, a wszystko to po to, by przywrócić jej dawną świetność. W tym momencie zaczyna się nasza historia. Przejmujemy kontrolę przed drużyną znajdującą się w ostatniej lidzie i rozpoczynamy drogę na sam szczyt. Wcześniej jednak musimy nadać jej nazwę i wybrać kolor strojów - bez tego ani rusz!

Przejdźmy jednak do konkretów, czyli samej rozgrywki. A ta we Flick Kick Football Legends stoi na odpowiednio wysokim poziomie; na tyle wysokim, by nie mogło być mowy o nudzie czy znużeniu. Każdy krótki mecz składa się z krótkich scenek, w których naszym zadaniem w ofensywie jest podanie piłki innemu zawodnikowi, strzał na bramkę lub wykonanie stałego fragmentu gry. W defensywie zaś staramy się odebrać futbolówkę rywalowi. Te scenki szybki się zmieniają - rozgrywamy je więc jedna po drugiej, aż uda nam się dotrzeć do bramki przeciwnika i strzelić mu gola.

Brzmi zwyczajnie, ale dzięki odpowiedniemu systemowi rozgrywki wszystkie te akcje są odpowiednio dynamiczne, a co za tym idzie - emocjonujące. Mecze są krótkie, ale intensywne. I dzięki temu świetnie sprawdzają się na urządzeniach mobilnych, na których przecież możliwość rozegrania szybkiej, krótkiej i niezobowiązującej partyjki to rzecz bardzo ważna (jeśli nie najważniejsza).

Poza boiskiem też dzieje się sporo. Możemy przeprowadzać transfery i kupować nowych zawodników, przyjmować oferty od sponsorów, albo utrzymywać kontakty z mniej lub bardziej praworządnymi postaciami, które często mają dla nas nie do końca uczciwe propozycje. Podobnie jak w prawdziwym świecie - wirtualny futbol we Flick Kick Football Legends też ma swoje ciemne strony.

Same jasne strony ma natomiast oprawa audiowizualna, która od samego początku kontaktu z grą robi bardzo dobre wrażenie i momentalnie rzuca się w oczy. Ręcznie rysowane, komiksowe plansze występują zarówno podczas wydarzeń na boisku, jak i poza nim - w trakcie scenek fabularnych - i za każdym razem tak samo cieszą oko.

Jak grać we Flick Kick Football Legends?

Po uruchomieniu gry w pierwszej kolejności będziemy mieli do czynienia z samouczkiem, który wyjaśni meandry rozgrywki. Dzięki temu dowiemy się, że sterowanie odbywa się z wykorzystaniem ekranu dotykowego. Przesuwamy palcem po ekranie w odpowiednich kierunkach, by podać piłkę innemu zawodnikowi lub oddać strzał na bramkę. Musimy wykonać dynamiczne przesunięcie palcem w pożądanym kierunku. W defensywie zaś staramy się odebrać piłkę rywalowi w ten sam sposób - w tym przypadku bardziej niż precyzja liczy się jednak wyczucie odpowiedniego momentu.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Flick Kick Football Legends - komiksowa gra piłkarska - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się