Przed Wami opis kolejnej gry mobilnej przeznaczonej dla miłośników piłki nożnej. W Football Kicks zadaniem gracza jest wykonywanie perfekcyjnych rzutów wolnych. Czy jesteś w stanie tak podkręcić piłkę, by ominęła mur i wpadła do siatki?

0

Ocena autora

W App Store i Google Play gier piłkarskich jest całe zatrzęsienie, ale tak naprawdę tylko niektóre z nich zasługują na naszą uwagę. Z całą pewnością jedną z takich gier jest Football Kicks, produkcja brytyjskiego studia Distinctive Developments, która na całym świecie zdążyła zostać pobrana ponad 7 milionów razy. Taki wynik robi wrażenie i jest wystarczającym powodem do tego, byście się tym tytułem zainteresowali. A ja postaram się Wam w tym pomóc.

Football Kicks to gra polegająca na perfekcyjnym opanowywaniu stałych fragmentów gry, takich jak rzuty wolne i karne, przez co przede wszystkim powinna przypaść do gustu miłośnikom właśnie tych elementów gry w piłkę nożną. Zresztą nie tylko im, bo to po prostu fajna i dobrze wykonana gra. Ale jeśli dobrze znacie takich piłkarzy jak Andrea Pirlo czy legendarny już Zinedine Zidane i szanujecie ich właśnie za genialną umiejętność wykonywania rzutów wolnych, to grając w Football Kicks poczujecie się jak ryba w wodzie.

Zacznijmy od tego, że Football Kicks to, w odróżnieniu od wielu innych podobnych gier z App Store i Google Play, produkcja darmowa. Za możliwość zabawy nie trzeba płacić ani złotówki, a poziom rozgrywki nie odstaje od konkurencji. Co prawda producent zaimplementował tu system mikrotransakcji ułatwiających zabawę, ale na szczęście nie są one obowiązkowe do tego, by czerpać radość z gry. Przejdźmy jednak do tego co najważniejsze, czyli rozgrywki.

Pamiętacie perfekcyjne rzuty wolne wykonywane przez Pirlo i Zidane'a? Możecie ich naśladować na swoich smartfonach!

W Football Kicks naszym zadaniem jest oddawanie celnych strzałów na bramkę, której strzegą mniej lub bardziej gęsto rozstawieni obrońcy ustawieni w murze, kierowani przez sztuczną inteligencję. W tej grze nie ma bramkarza, ale nie oznacza to wcale, że możemy strzelać gdzie tylko nam się podoba. Celem jest trafienie w jedną z kilku tarcz umieszczonych w świetle bramki - i to właśnie od nich uzależniony jest nasz wynik punktowy. Podkręcamy więc piłkę w taki sposób, by ominęła przeszkody i wylądowała w najbardziej korzystnym dla nas miejscu.

Sterowanie odbywa się z wykorzystaniem ekranu dotykowego smartfonu lub tabletu. Piłkę uderzamy i podkręcamy stukając w ekran i wykonując proste gesty. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa, na początku jest trochę trudno, ale praktyka czyni mistrza. Za celne strzały i dobre wyniki jesteśmy nagradzani monetami, które następnie przeznaczamy na odblokowywanie dodatkowych trybów rozgrywki (w sumie jest ich sześć), stadionów oraz elementów stroju i wyglądu naszego zawodnika, którego samodzielnie tworzymy. Pod tym wszystkim kryją się godziny zabawy.

Gra jest dostępna na urządzenia z Androidem i iOS całkowicie za darmo!

Podsumowanie

Football Kicks to wciągająca, angażująca i przede wszystkim darmowa gra przeznaczona dla miłośników piłki nożnej, a w szczególności stałych fragmentów gry. Uzupełnieniem przyjemnego modelu rozgrywki jest bardzo zaawansowana (jak na możliwości urządzeń mobilnych), trójwymiarowa grafika. Ściągnijcie, zagrajcie i udowodnijcie, że Zinedine Zidane mógłby się od Was wiele nauczyć!  

Gra Football Kicks jest dostępna w Google Play (Android - pobierz) i App Store (iOS - pobierz)

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Football Kicks - zostań mistrzem rzutów wolnych - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Witajcie w lomograficznym świecie – tu wszystko jest możliwe! Wielkie psie nosy, skrawki zielonego nieba, zwielokrotnione oczy i uszy, rozmyte drzewa, a nawet duchy.

Lomografia to eksperymentalny sposób fotografowania oparty na technologii analogowej, to świat odwróconych kolorów oraz sennych wizji. Tu króluje przypadek i pełna swoboda w doborze pozycji, z której fotografujesz... Lomografia to styl życia!

Dlaczego analog?

Cała zabawa lomograficzna odbywa się dzięki specjalnym, analogowym aparatom. Wykonane głównie z plastiku, niedoskonałe w swej naturze, często przepuszczają światło, tworząc unikatowe fotografie. Obsługują różne formaty i rodzaje filmów, dzięki czemu można do woli eksperymentować z technikami. Niektóre mają kolorowe lampy błyskowe, świetnie sprawdzające się na imprezach imieninowych u cioci. W dobie cyfrowego świata możesz wciąż odczuwać dreszczyk emocji związany z odbieraniem filmów z zakładu fotograficznego. Jeśli nudzi Cię już przeglądanie tysięcy takich samych zdjęć po powrocie z wakacji, lomografia jest dla Ciebie.

Społeczność lomograficzna

Wszyscy lomograficy razem wzięci znani są jako „społeczność lomograficzna” – szalona i niezależna banda indywidualistów, pragnąca ekscytacji oraz głodna robienia zdjęć. Wszyscy lomograficy podzielają jeden cel – patrzeć na świat przez lomograficzne soczewki, dorzucać swój indywidualny punkt widzenia do wciąż rosnącego lomograficznego uniwersum zdjęć. Społeczne i wizualne motto lomografii wpłynęło zarówno na wielu ludzi z branży „produkcji kulturalnej”, jak i na specjalistów z innych dziedzin. Pomiędzy członkami wspólnoty znaleźć można takie osobowości, jak: David Byrne, The White Stripes, Michael Young, Karim Rashid, Tony Chambers, Brad Pitt, Laurie Anderson, Underworld, Moby, Nabayoshi Araki, Daft Punk, Bady Minck czy Leningrad Cowboys.

10 złotych zasad lomografii:

1. Zawsze miej aparat lomograficzny ze sobą!
2. Rób zdjęcia o każdej porze dnia i nocy!
3. Lomografia nie jest dodatkiem do Twojego życia,
lecz jest jego częścią!
4. „Pstrykaj z biodra”!
5. Fotografuj przedmioty najbliżej jak możesz!
6. Nie myśl! Kieruj się instynktem i emocjami.
7. Bądź szybki!
8. Nie musisz wiedzieć, co akurat sfotografowałeś!
9. ... i nie musisz tego wiedzieć też po wywołaniu
kliszy!
10. Nie przejmuj się zasadami!

Lomografia komórkowa

No cóż, jeszcze nikt nie wymyślił analogowego aparatu fotograficznego w komórce, jednak nie wszystko stracone... Posiadacze telefonów Sony Ericsson mogą poddawać obróbce zdjęcia wykonane na swoich telefonach. Do tego celu służy aplikacja PhotoDJ, dzięki której można wpływać m.in. na nasycenie barw na zdjęciu, jasność, kontrast, oraz używać specjalnych filtrów (np. efekt czarno-biały, efekt „kreskówkowy", efekt farby olejnej itp.). Zmodyfikowane zdjęcie nabierze niepowtarzalnej atmosfery, takiej jak na dziełach lomografów. Dodatkowo aplikacja umożliwia dodawanie obiektów clipart oraz ramek do zdjęć i to wszystko z poziomu telefonu!

<p><strong>Poznaj lomografię bliżej.</strong></p>

Lomografia – fotografia w stylu wolnym - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Już 26 stycznia, o godzinie 8:30, w warszawskim klubie Loft44 rozpocznie się Firefox OS App Day – warsztaty dedykowane programistom HTML5 oraz deweloperom aplikacji mobilnych. Wydarzenie organizują wspólnie T-Mobile i Mozilla.

Firefox OS App Day to jedna z wielu realizowanych przez T-Mobile inicjatyw, mających na celu wspieranie innowacyjności i rozwój młodych talentów. T-Mobile, podobnie jak Mozilla, intensywnie działa w obszarze tworzenia nowych rozwiązań technologicznych, przez co cele obydwu marek znajdują wiele punktów wspólnych. Jednym z nich jest środowisko mobilne, kluczowe zarówno dla świata telekomunikacji i mobilnego internetu, jak i programowania.

Chcąc dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, T-Mobile i Mozilla wspólnie organizują warszawski Firefox OS App Day – wydarzenie skierowane do deweloperów aplikacji na platformy mobilne, znających technologie HTML5, CSS oraz JavaScript. Jest to jedno z serii ponad 20 spotkań, odbywających się w tym miesiącu na całym świecie.

Podczas warszawskiego Firefox OS App Day przedstawiciele T-Mobile i Mozilli opowiedzą o zaawansowanych możliwościach wykorzystania języka HTML5. Po ich wykładach nastąpi część warsztatowa spotkania, podczas której uczestnicy będą mogli w praktyce, pod okiem ekspertów, wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności.  

Rejestracja na Firefox OS App Day – ostatnie wolne miejsca! - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

sewerzn789
26-01-2013 - 13:59:43
Czyli można liczyć na pierwsze smartfony z Firefox OS w T-Moblie? ;)
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
27-01-2013 - 07:18:36
sewerzn789, jeszcze nic nam o tym nie wiadomo. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Rzuty karne to jeden z najbardziej emocjonujących elementów, z których składa się najpopularniejszy sport w tej części świata, czyli piłka nożna. Sprawdź, jak dobry jesteś w wykonywaniu i bronieniu "jedenastek".

0

Ocena autora

Penalty Soccer 2012 to darmowa gra przeznaczona na urządzenia z systemem operacyjnym iOS, czyli iPhone'y i iPady. Jak wskazuje na to sam tytuł, porusza bardzo popularną tematykę, jaką jest piłka nożna. Ponadto skupia się na jednym z najbardziej emocjonujących aspektów tego sportu, czyli rzutach karnych, od których niekiedy zależy sukces bądź porażka danej drużyny. W tej grze do perfekcji opanujecie wykonywanie tak zwanych "jedenastek" - i to za równo z pozycji strzelającego, jak i broniącego.

W tej grze naszym zadaniem jest oddawanie celnych strzałów na bramkę, pilnie strzeżonej przez bramkarza kierowanego przez sztuczną inteligencję. Wirtualna piłka jest oczywiście ustawiona jedenastu metrów od bramki, bo to właśnie z tej odległości wykonuje się rzuty karne i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić. Miłośnicy rzutów karnych będą zadowoleni, bo Soccer Kicks pozwoli im poczuć się niczym Robert Lewandowski i uderzać w futbolówkę z zabójczą precyzją.

Przed meczem możemy samodzielnie określić kolorystykę strojów naszych piłkarzy.

Jak w zdecydowanej większości produkcji przeznaczonych na smartfony i tablety, również w przypadku Penalty Soccer 2012 sterowanie odbywa się z wykorzystaniem ekranu dotykowego. Po lewej stronie mamy specjalny drążek, przy pomocy którego określamy kierunek, w którym chcemy posłać piłkę, lub dokładne miejsce, w którym zamierzamy posłać bramkarza. Na zmianę strzelamy i bronimy, co powoduje, że zabawa jest odpowiednio urozmaicona. Choć tak naprawdę trochę łatwiej się strzela niż broni, a to dlatego, że znaczniej trudniej jest przewidzieć zamiary zawodnika kontrolowanego przez sztuczną inteligencję.

Penalty Soccer 2012 to przede wszystkim gra traktująca o wykonywaniu rzutów karnych, choć znalazło się w niej również miejsce dla osobnego trybu poświęconego rzutom rożnym. W tym przypadku zmienia się jednak wyłącznie miejsce położenia piłki (róg boiska, zamiast jedenastu metrów), a wszelkie zasady sterowania i reguły rozgrywki pozostają niezmienione.

Gra dostępna jest za darmo, a wyróżnia się ładną trójwymiarową grafiką.

Wydarzenia na boisku to jedno, ale Penalty Soccer 2012 oferuje też kilka atrakcji poza nim. Przed meczem możemy samodzielnie określić kolorystykę strojów naszych piłkarzy. Z kolei za dobre wyniki i postępy w rozgrywce podnosimy poziom naszego doświadczenia oraz odblokowujemy rozmaite dodatki, które skutecznie urozmaicają rozgrywkę, choć nie są wcale konieczne do tego, by czerpać z niej przyjemność.

Podsumowanie

Grę Penalty Soccer 2012 polecamy wszystkim miłośnikom piłki nożnej, a w szczególności tym, którzy znają smak emocji towarzyszących rzutom karnym. Na jej korzyść dodatkowo przemawia fakt, iż posiada całkiem ładną, jak na możliwości urządzeń przenośnych, trójwymiarową grafikę. Warto sprawdzić ten tytuł, tym bardziej, że jest dostępny za darmo.

Gra Penalty Soccer 2012 jest dostępna w App Store - pobierz

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Penalty Soccer 2012 - zostań mistrzem rzutów karnych - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się