Lepiej późno niż wcale. Jedna z najlepszych gier niezależnych ostatnich lat zaliczyła właśnie debiut na urządzeniach z systemem Android.

Limbo to tytuł klimatycznej gry, która pierwotnie, w 2012 roku, pojawiła się na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 oraz komputerach PC i Mac. Jeśli zaś chodzi o mobilną wersję, to posiadacze iPhone'ów i iPadów mogli zagrać w nią już w lipcu 2013 roku. Użytkownicy Androida na swoją edycję musieli poczekać więc znacznie, znacznie dłużej, ale to oczekiwanie właśnie dobiegło końca.

Limbo to gra o przygodach małego chłopca, który jest uwięziony w  tytułowej mrocznej otchłani. Oferuje rewelacyjne doznania artystyczne, dopracowaną rozgrywkę i wciągającą fabułę. Nie brakuje w niej wielu ciekawych i wymagających zagadek, a także licznych pułapek. Jej zdecydowanie największą zaletą są klimat oraz atmosfera, z którymi najlepiej zapoznać się, oglądając krótki zwiastun.

Limbo jest w Google Play i App Store - w cenie 18 złotych i 4,49 euro. W porównaniu do innych gier mobilnych, nie jest to niska cena, ale akurat ta gra zdecydowanie jest warta tych pieniędzy.

Genialne Limbo w końcu na Androidzie! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Pamiętacie kultowe Cannon Fodder z równie kultowej Amigi? W takim razie koniecznie zafundujcie sobie darmowy powrót do przeszłości, grając w grę Tiny Troopers 2 na swoim iPhone'ie.

0

Ocena autora

Cannon Fodder został przywołany we wstępie nie bez przyczyny. Gra pod tytułem Tiny Troopers 2, którą to staramy się wam w tym miejscu zarekomendować, wyraźnie do tego kultowego tytułu nawiązuje. Podobnie jak w przypadku klasyka z Amigi, przejmujemy tu kontrolę nad oddziałem żołnierzy, by wykonywać rozmaite misje. Podobnie jak tam, w tej grze akcja również została ukazana w rzucie izometrycznym. I wreszcie - też prezentuje obraz w wojny w wyjątkowo lekkim, humorystycznym ujęciu.

Rozgrywka w Tiny Troopers 2 jest dużo bardziej złożona niż w wielu innych grach mobilnych, co nie oznacza wcale, że przesadnie skomplikowana. Przejmujemy tu kontrolę nad oddziałem złożonym z mini-żołnierzy. Wydajemy im rozkazy przesuwając palcem po ekranie. W ten sposób możemy kazać naszym żołnierzom udać się w konkretne miejsce na mapie, czy chociażby ostrzelać przeciwników znajdujących się w pobliżu. System sterowania jest bardzo intuicyjny i pozwala na czerpanie maksimum radości z rozgrywki. Menu i interfejs są przejrzyste, przez co nie odwracają naszej uwagi od tego, co najważniejsze - rozgrywki.

W Tiny Troopers 2 esencją rozgrywki jest oczywiście wykonywanie różnego rodzaju misji. W niektórych z nich naszym zadaniem jest wysadzanie budynków i zbieranie określonych przedmiotów, w innych ochranianie cywili, a w jeszcze innych po prostu wystrzeliwanie w pień wrogich oddziałów. Czasami trzeba wykorzystać do tego jakieś dodatkowe uzbrojenie, np. w postaci granatów czy bazooki, których używamy poprzez przeciągnięcie specjalnej ikonki w miejsce na ekranie, w którym aktualnie znajduje się nasz cel.

Za zaliczanie kolejnych misji jesteśmy nagradzani punktami, za które następnie kupujemy dodatkowe uzbrojenie i rekrutujemy nowych żołnierzy do oddziału. Gra nie tylko wciąga, ale też bardzo ładnie wygląda. Pod względem poziomu wykonania jest to absolutna czołówka pozycji dostępnych na iPhone'ie i iPadzie.

Tiny Troopers 2 zawiera system mikrotransakcji, który umożliwia zakup cennych punktów za prawdziwą walutę, ale z tą grą można się dobrze bawić nawet bez wydawania dodatkowych pieniędzy. I jest dostępna całkowicie za darmo. Sprawdźcie ją, bo naprawdę warto!

Tiny Troopers 2 za darmo w App Store - pobierz

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Tiny Troopers 2 - genialna gra w stylu Cannon Fodder - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jedna z najlepszych niezależnych gier RPG ostatnich lat trafiła wreszcie do Google Play, skąd mogą pobrać ją użytkownicy tabletów z systemem Android.

Gra o której mowa to The Banner Saga, która w App Store pojawiła się już jakiś czas temu i odniosła tam niemały sukces. W końcu mówimy tu o naprawdę barwnym i ciekawym RPG-u i jednocześnie jednej z najlepszych gier wydanych przez niezależne studio. Użytkownicy Androida na swoją wersję gry musieli poczekać nieco dłużej, ale ich oczekiwanie dobiegło właśnie końca. The Banner Saga jest dostępna w Google Play w cenie 33 złotych bez jednego grosza.

The Banner Saga została sfinansowana dzięki kampanii w serwisie crowdfundingowym Kickstarter, ukazując się pierwotnie na komputerach osobistych w styczniu tego roku. Gra jest reprezentantem taktycznych RPG-ów. Gracz kieruje w niej karawaną wikingów, którzy starają się uciec przez zagładą w związku z nieuchronnie zbliżającym się końcem świata. Można uświadczyć tu wiele nawiązań do mitologii nordyckiej.

Głównym elementem rozgrywki w The Banner Saga są walki, które są rozgrywane w systemie turowym. Do zadań gracza należy również podejmowanie istotnych i niełatwych decyzji, które mają bezpośredni wpływ na losy bohaterów. Jedną z największych zalet gry jest jednak jej dwuwymiarowa oprawa graficzna, która po prostu zapiera dech w piersiach, ale o tym najlepiej przekonajcie się sami, oglądając poniższy zwiastun.

The Banner Saga w końcu na Androidzie! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Posiadacze urządzeń z systemem Android, którzy jednocześnie są fanami Gwiezdnych Wojen, mogą wreszcie zagrać w świetną grę Star Wars: KotOR.

Star Wars: Knights of the Old Republic - tak brzmi pełny tytuł omawianej gry - to jeden z najlepszych gier RPG w historii, a już na pewno najlepsza gra RPG osadzona w uniwersum Gwiezdnych Wojen. W App Store ten tytuł jest już dostępny od zeszłego roku, natomiast w Google Play zadebiutował dopiero kilka dni temu. Można go nabyć za ok. 17 złotych.
 
 
Jak na standardy mobilne Star Wars: KotOR kosztuje wprawdzie niemało, jednak w zamian gracze otrzymują tutaj kilkadziesiąt godzin rozgrywki na najwyższym poziomie. Dodatkową zaletą jest brak systemu mikropłatności, czyli płacimy raz za grę i możemy cieszyć się nią bez ograniczeń.
 
 
Zabawa w Star Wars: KotOR sprowadza się do mechaniki znanej z klasycznych gier fabularnych, powstałej na bazie systemu d20. Wszystkie bitwy rozgrywane są w czasie rzeczywistym, na szczęście nie zabrakło jednak systemu aktywnej pauzy. Spory nacisk został położony tutaj na podejmowanie decyzji, które nie pozostają bez wpływu na fabułę gry. Na graczy czeka ponadto rozbudowany świat pełen przygód w klimacie Gwiezdnych Wojen.

Star Wars: KotOR w końcu na Androidzie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się