Już jest! Niestety przy okazji nasuwa się pytanie, czemu prace nad oficjalnym klientem dla BlackBerry OS trwały tak długo?

Dobra informacja jest taka, że GG Network postanowiło stworzyć wreszcie oficjalnego klienta dla BlackBerry OS, który na dodatek współpracuje z większością terminali RIM.

Gadu Gadu na BlackBerry już jest!

Gdzie są minusy? Tych raczej nie ma – aplikacja jest darmowa. Niestety brak wsparcia dla GG w ekosystemie BlackBerry przez długi okres czasu, wywołał migrację potencjalnych użytkowników do multikomunikatorów obsługujących także tą sieć (Nimbuzz, Palringo). Pytanie ile osób porzuci teraz alternatywę, aby korzystać z oficjalnej aplikacji GG? Argument, że nie jest ona płatna może nie być wystarczający – wiadomo przyzwyczajenia.

GG dla BlackBerry korzysta z BIS/BES, łączy się i synchronizuje z serwerami GG, nie wymaga skomplikowanej konfiguracji. Nie wyrwie was jednak z butów. Od strony graficznej mówiąc wprost „prościej się nie dało”. Emotikon jest mało i sporo osób już narzeka na słabą optymalizację. Warto jednak dodać, iż jest to pierwsza wersja komunikatora i jest nadzieja, że będzie on poprawiany.

Co należy poprawić? Na pewno wygląd. W zderzeniu choćby z aplikacją na Androida, GG dla BlackBerry wygląda jak z poprzedniej epoki. Pojawiły się także komentarze, iż nie działa przesyłanie grafiki, choć funkcja jest teoretycznie wspierana przez aplikację.

Co należy poprawić? Na pewno wygląd. W zderzeniu choćby z aplikacją na Androida, GG dla BlackBerry wygląda jak z poprzedniej epoki.

Dobrze, że GG na jeżynki powstało, ale po tylu latach można było postarać się nieco bardziej. Tym bardziej, iż nie jest to pierwszy klient mobilny dla tej sieci.

Fot/Źródło: GG Network

GG dla BlackBerry. Debiutuje oficjalna aplikacja - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

GG po mobilnych wydaniach swojego komunikatora przeznaczonych na platformy Android i iOS udostępniło wersję dla smartfonów Nokia z systemem Symbian.

Mobilna wersja GG, jak informuje jej wydawca, jest zbliżona wizualnie i funkcjonalnie do edycji przeglądarkowej i odsłon przeznaczonych na platformy komputerowe. Oferuje ona swoim użytkownikom podobne możliwości, ograniczone jedynie przez specyfikę aplikacji mobilnych - z poziomu telefonu prowadzić można rozmowy, korzystać z dostępu do aktualnej listy kontaktów i archiwum, emotikonek i wielu innych funkcji znanych z GG.

Mobilna wersja komunikatora GG dla smartfonów Nokia z systemem Symbian.

Jak informuje producent wersję dla platformy Symbian zaprojektowano całkowicie od nowa. W trakcie tego procesu główny nacisk położono na wzrost wydajności i stabilności. Zmieniono wygląd listy kontaktów, profilu kontaktu, listy rozmów i samej rozmowy. Wprowadzono również zaproszenia do kontaktu, archiwum online oraz rozszerzono możliwości ustawień.

Pełna lista nowości, jakie znalazły się w aplikacji GG dla platformy Symbian:

  • aktualizacja danych profilu,
  • odświeżona szata graficzna i nowy interfejs użytkownika,
  • uproszczona prezentacja kontaktów, awatarów, prezentów, ulubionych kontaktów,
  • zaawansowane wyszukiwanie w katalogu publicznym,
  • zaproszenia do kontaktów,
  • zmieniony układ rozmów, emotikon, powiadomień
  • archiwum online,
  • ustawianie własnego awatara,
  • historia opisów GG,
  • rozszerzone ustawienia

Nową wersję GG dla Symbiana można pobrać bezpłatnie w Nokia Store.

Źródło/fot. GG Network

Nowe GG dla Nokii z Symbianem - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W Windows Marketplace pojawiło się długo oczekiwane mobilne GG dla platformy Windows Phone.

Użytkownicy smartfonów pracujących pod kontrola systemu operacyjnego Windows Phone mogą już ustawić status „dostępny”. W Windows Marketplace pojawiła się pierwsza mobilna wersja komunikatora GG przeznaczona dla tej właśnie platformy.

Powstałe w odpowiedzi na sugestie i liczne prośby użytkowników mobilne GG dla Windows Phone ma możliwości podobne jak dobrze znana aplikacja dla Androida. Oprócz możliwości utrzymywania stałego kontaktu ze znajomymi pozwala ona na dostęp do aktualnej listy kontaktów, dodawanie i usuwanie kontaktów, oznaczać wybranych z nich jako ulubionych (tu pomocne będą gwiazdki), wyszukiwanie osób w katalogu publicznym i przeglądanie archiwum rozmów.

Mobilne GG dla Windows Phone zostało dostosowane do charakterystycznego wyglądu systemu Microsoftu - powiadomienia z komunikatora pokazują się w tzw. kaflu GG. Takie rozwiązanie ma zapobiegać przeoczeniu ważnych wiadomości i umożliwiać szybki dostęp do aplikacji.

GG na Windows Phone jest dostępne do pobrania bezpłatnie w internetowym serwisie z aplikacjami – Marketplace: http://www.windowsphone.com/pl-pl/apps/81fa3f08-d030-42ba-b36c-37b95908b6d7.

Źródło/fot. GG Network

Komunikator GG dla Windows Phone – wreszcie jest - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W App Store jest już dostępna najnowsza wersja popularnego komunikatora GG w wersji dla użytkowników iPhone'a. Jakich zmian należy się spodziewać?

Tworzenie nowego konta z poziomu smartfonu, wysyłanie i wgrywanie plików podczas rozmowy, poprawki w wyglądzie i działaniu aplikacji - te nowości wprowadza najnowsza wersja popularnego komunikatora GG dla użytkowników smartfonów iPhone'a. Aplikację można bezpłatnie pobrać z App Store.

Wśród najważniejszych zmian jest możliwość zakładania nowego konta GG bezpośrednio z poziomu telefonu - dotychczas, aby móc korzystać z mobilnej wersji na iOS, należało już posiadać konto GG lub specjalnie zakładać je na komputerze.

Przydatną funkcją jest też wysyłanie i wgrywanie plików, również z innych aplikacji - rozmawiając ze znajomym, możemy w każdej chwili wysłać mu plik (zdjęcie, video lub innych dowolny plik z telefonu) albo zrobić zdjęcie, film i wkleić je do rozmowy na GG.

Drobną, lecz wygodną zmianą w codziennym używaniu GG na iPhone'ie jest przeniesienie menu na dół ekranu - dzięki temu otrzymujemy szybki dostęp do Listy kontaktów, Ostatnich rozmów i powiadomień, Dysku, Strefy i Muzyki.

Oto nowe GG w wersji dla iPhone'a.

Pobieraj aplikacje i gry bez obaw o koszty! Twój smartfon działa online i często do odpowiedniej pracy potrzebuje dostępu do sieci? Możesz uniknąć dodatkowych kosztów! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon! Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu,
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę. Myślisz, że Internet w komórce jest drogi? Przemyśl to jeszcze! Nasze pakiety są już od 9,08 zł! 

Aktualizacja GG dla iPhone'a. Co nowego? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się