LEGO Creator Islands - tak nazywa się gra na licencji producenta najpopularniejszych klocków na świecie. To ciekawa strategia, w której zadaniem gracza jest zbudowanie archipelagu wysepek.

Na początku przygody z LEGO Creator Islands gracz otrzymuje do dyspozycji dużą wyspę, na której przez większość gry odbywać się będzie zabawa w budowanie z klocków. Klocki służą do konstruowania budynków, specjalnych maszyn i rozmaitych konstrukcji, w przypadku których jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia grającego.

Do wykonania są tutaj również misje, które sprowadzają się do spełniania zachcianek zamieszkujących na wysepkach figurek LEGO. Wykonując misje jesteśmy nagradzani żółtymi cegiełkami, które w grze pełnią rolę waluty umożliwiającej odblokowywanie rozmaitych dodatków (nowe klocki, postacie, zwierzątka itp.). Rozgrywka w głównej mierze polega jednak na swobodnym zabudowywaniu wyspy, więc miłośnicy LEGO poczują się tu jak w domu.

LEGO Creator Islands to sporo budowania i miła dla oka oprawa graficzna. Produkcja jest skierowana raczej do młodszych odbiorców, ale dorośli również mogą się z nią dobrze bawić. Na pochwałę zasługuje również to, że gra jest dostępna w App Store i Google Play za darmo i nie zawiera mikropłatności.

Gra dla fanów LEGO trafiła do App Store i Google Play - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Gra MMO pod tytułem LEGO Minifigures Online ukaże się w wersji na iPady i tablety z Androidem. Studio FunCom właśnie oficjalnie to ogłosiło.

Studio FunCom jest znane z wielu świetnych i docenionych przez graczy gier z gatunku MMO, a także z tego, że póki co raczej unikało rynku mobilnego. Niedługo ma się to jednak zmienić, bowiem deweloper ogłosił oficjalnie, że jego gra pod tytułem LEGO Minifigures Online ukaże się nie tylko na komputerach, ale również na tabletach z systemami iOS i Android.

LEGO Minifigures Online łączy wirtualny świat gry z prawdziwymi, namacalnymi zabawkami. W sprzedaży pojawią się specjalne, plastikowe figurki, przy pomocy których przeniesiemy bohaterów do świata gry. Zupełnie tak jak miało to miejsce w grze Skylanders czy jednej z odsłon popularnego Angry Birds. Oczywiście figurki będą tylko dodatkiem, bo w grze najważniejsze pozostaną mechanizmy znane z MMO: eksploracja świata, walka z przeciwnikami, wykonywanie zadań i interakcja z graczami z całego świata. Jako że jest to gra z serii LEGO, będziemy mogli również wznosić własne konstrukcje.

Twórcy zaznaczyli jednak, że priorytetem jest dla nich cały czas ukończenie LEGO Minifigures Online w wersji na komputery osobiste, której beta-testy zostały zaplanowane na czerwiec tego roku. Wersja mobilna ma zadebiutować w późniejszym terminie, ale konkretna data nie jest jeszcze znana.

Gra z serii LEGO trafi na tablety (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Talisman: Digital Edition, czyli cyfrowa edycja kultowej gry planszowej, trafiła do Google Play, skąd mogą pobrać ją użytkownicy urządzeń z systemem Android.

"Talisman" czy też "Magia i Miecz" - jak zwał, tak zwał, bo ci, którzy mieli styczność z tą kultową grą planszową i tak doskonale wiedzą, o co chodzi. Cyfrowa wersja tej gry, przystosowana do tabletów, wylądowała właśnie na Androidzie. Talisman: Digital Edition czeka na pobranie z Google Play. Cena wynosi 25 złotych, ale w zamian za to otrzymujemy pełną wersję produktu, bez ukrytych mikropłatności.

Co ważne podkreślenia, gra Talisman: Digital Edition jest dostępna w polskiej wersji językowej, dzięki czemu nie ma mowy o żadnych barierach językowych w przypadku osób nie znających angielskiego. Od dłuższego już czasu cyfrowy Talisman jest dostępny również w App Store w wersji dla urządzeń z systemem iOS.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku klasycznej gry planszowej, taki i w ramach Talisman: Digital Edition mamy możliwość zakupienia specjalnych rozszerzeń, zwiększających obszar gry i zakres przygód. W tej chwili dostępne są dwa Reaper oraz Frostmarch, natomiast w niedalekiej przyszłości zadebiutuje kolejny. Ceny dodatków ustanowiono na poziomie 18 złotych.

Talisman: Digital Edition

Talisman - kultowa gra planszowa trafiła na Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

The LEGO Movie Video Game to kolejna gra stworzona na licencji najpopularniejszych klocków na świecie i jednocześnie adaptacja zeszłorocznego przeboju kinowego o podobnym tytule.

W przypadku The LEGO Movie Video Game mamy do czynienia z konwersją tytułu, który jakiś czas temu pojawił się na konsolach do gier. Póki co gra jest dostępna wyłącznie na platformie iOS (w App Store), ale twórcy już zapowiedzieli, że w planach jest również edycja dla Androida. Gra kosztuje niemało, bo 22 zł, ale jest ponadprzeciętnie rozbudowana i dopracowana, co po części tłumaczy ten fakt.

The LEGO Movie Video Game to przede wszystkim fabularna kampania dla pojedynczego gracza, w której na zaliczenie czeka ok. 45 misji. W sumie całość gwarantuje co najmniej kilka godzin intensywnej zabawy. Dodatkową atrakcją jest możliwość budowania własnych konstrukcji z klocków. W trakcie gry kolekcjonujemy plany budownicze i stawiamy czoła prostym mini-grom.

Wszystkie mapy dostępne w The LEGO Movie Video Game wyglądają, jakby zostały zbudowane przy pomocy kolorowych klocków. Czas mija jednak przede wszystkim na zwiedzaniu obszernych lokacji i pozbawionej przemocy walce z wirtualnymi przeciwnikami. Grę urozmaicają okazjonalne łamigłówki i zagadki logiczne.

Gra o LEGO już w App Store (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się