W App Store dostępna jest gra pod tytułem Castle of Illusion Starring Mickey Mouse. To nic innego jak odświeżona wersja klasyka z ery 16 bitów!

Gra pod tytułem Castle of Illusion Starring Mickey Mouse, która pochodzi z 1990 roku, jeszcze z czasów 16-bitowych konsol, trafiła do App Store, gdzie można ją kupić płacąc 9 euro bez jednego grosza, co w przeliczeniu na złotówki wynosi niecałe 40 zł.

W odświeżonej wersji klasyka - podobnie jak miało to miejsce w przypadku pierwowzoru - przejmujemy kontrolę nad Myszką Miki i udajemy się do tytułowego Zamku Iluzji, aby uratować Minnie. Zwiedzimy w sumie pięć różnych światów, a naszym celem jest odnalezienie siedmiu klejnotów, przy pomocy których bohater będzie mógł odbudować tęczowy most, prowadzący do ukochanej. Po drodze stoczymy oczywiście dużo walk z rozmaitymi przeciwnikami i wykonamy szereg zadań pobocznych.

Castle of Illusion Starring Mickey Mouse jest utrzymane w modnej konwencji 2,5D. I wygląda bardzo ładnie, o czym możecie się przekonać oglądając poniższy zwiastun.

<p><em>Zobacz zwiastun gry</em></p>

Gra o Myszce Miki trafiła do App Store (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Game of Thrones: Ascent, czyli gra na podstawie bijącego rekordy popularności serialu HBO, trafiła właśnie na smartfony z systemami iOS i Android.

Początkowo Game of Thrones: Ascent była grą dostępną w ramach serwisu społecznościowego Facebook. Następnie pojawiła się na iPadzie, a teraz doczekaliśmy się jej debiutu w wersji na smartfony z iOS-em i Androidem. Można ją pobrać za darmo z App Store i Google Play. Twórcy, jak to zwykle bywa w takich przypadkach, zarabiają na nieobowiązkowych mikropłatnościach.

Game of Thrones: Ascent to strategia społecznościowa, osadzona w znanym z serialu świecie Westeros. Możemy wcielić się w niej w jednego ze szlachciców zamieszkujących tę krainę. Na początku zabawy król przydziela nam niewielki teren, którym musimy zarządzać. Do naszych zadań należy gromadzenie surowców, pozyskiwanie pieniędzy, dbanie o potrzeby poddanych oraz poszerzenia strefy wpływów. Drogę do celu możemy utorować sobie ogniem i mieczem lub sprytnie przemyślaną dyplomacją.

W grze nie brakuje też wciągającej fabuły, powiązanej z bohaterami i wydarzeniami, które są dobrze znane miłośnikom książkowo-serialowego pierwowzoru. Dla miłośników "Gry o Tron" jest to z pewnością pozycja obowiązkowa.

Gra na podstawie "Gry o Tron" trafiła na smartfony (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Nie trzeba być wcale dzieckiem, by lubić Pokemony i ich świat. Na urządzeniach mobilnych pojawiła się właśnie karcianka z udziałem tych bohaterów.

W klasyczne Pokemony na smartfonach i tabletach póki co nie zagramy (japońskie Nintendo nie chce sprzedać praw do nich), ale posiadacze iPada mogą już pobrać grę pod tytułem Pokemon Trading Card Game. Jest to mobilna gra karciana z udziałem Pokemonów, która została wydana w modelu free-to-play. Oznacza to, że zagramy w nią za darmo, a ewentualne dodatki możemy kupić za pośrednictwem systemu mikrotransakcji.

Pokemon Trading Card Game to mobilny odpowiednik pecetowej wersji karcianki, która trafiła na rynek w 2011 roku. Zasady rozgrywki pozostały tu niezmienione. Grę zaczynamy z jednym zestawem kart w dłoni, a w miarę czynionych postępów odblokowywane są kolejne, coraz lepsze i skuteczniejsze zestawy.

-> Test iPad mini z Retiną: mały może dużo

Głównym celem jest oczywiście skompletowanie jak najlepszej talii, a robimy to odblokowując karty oraz dokonując wymiany z innymi użytkownikami. Rywalizować możemy zarówno ze sztuczną inteligencją, jak i prawdziwymi przeciwnikami (również za pośrednictwem internetu).

Pokemon Trading Card Game jest dostępna za darmo w App Store, ale działa tylko i wyłącznie na iPadach wyposażonych w ekran Retina.

<p><em>Nasz wideo-recenzja iPada mini z Retiną</em></p>

Gra o Pokemonach trafiła na iPada - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Pogoda sprzyja, a więc na ulicy można spotkać coraz więcej motocykli. A dzięki grze Raceline CC motocykle już niebawem zagoszczą na ekranach naszych smartfonów.

Gra Raceline CC, która ma zostać ukończona i wydana jeszcze podczas tegorocznego lata, traktuje o nielegalnych wyścigach superszybkich motocykli, tak zwanych ścigaczy. Nie spodziewajcie się po niej realistycznego modelu jazdy, bowiem twórcy postawili nacisk na jazdę efektowną i nieco oderwaną od rzeczywistości. W praktyce ma się to przełożyć na dynamiczną rozgrywkę, której przedsmak czeka na was w zwiastunie załączonym do tej wiadomości.

W Raceline CC rywalizacja ma toczyć się pod osłoną nocy i na terenie dużych miast, a więc tak, jak powinno to mieć miejsce w przypadku nielegalnych wyścigów. Wrażenie prędkości ma potęgować sposób przedstawienia akcji, którą obserwować będziemy z perspektywy pierwszej osoby (w trybie FPP). Gra ma być wypełniona sekwencjami QTE, czyli takimi, w których gracz w określonym momencie musi wykazać się refleksem i szybko dotykać punktów pokazanych na ekranie.

Twórcy obiecują kilka różnych trybów zabawy, w tym mistrzostwa, w których zdobędziemy pieniądze, które następnie przeznaczymy na zakup nowych motocykli. Raceline CC powstaje z myślą o urządzeniach działających pod kontrolą systemu iOS i zostanie wydane w modelu darmowym z mikropłatnościami.

Nadchodzi Raceline CC – gra o wyścigach ścigaczy (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się