Filmy zawsze powinny być nagrywane w trybie poziomym – z tego założenia wyszli zapewne twórcy aplikacji Horizon. I rzeczywiście, czy trzymasz telefon pionowo czy ukośnie, nie ma tu znaczenia.

0

Ocena autora

Horizon umożliwia nagrywanie filmów zawsze w trybie poziomym. Owszem, może nie zawsze sobie tego życzymy, ale w zdecydowanej większości przypadków to właśnie w ten sposób nagrywamy filmy. Dzięki temu mogą być bowiem później wygodnie odtwarzane na dużych ekranach. Horizon zabezpiecza horyzontalny kadr (i stąd zapewne jego nazwa), nagrywając materiał w trybie poziomym, niezależnie od ułożenia smartfonu. Jak to możliwe?

-> Pobieraj aplikacje i gry szybko i wygodnie! Ich koszty dodaj do rachunku. 

Program wykorzystuje akcelerometr lub czujnik grawitacyjny, ustawiając kadr poziomo, nawet jeśli trzymamy telefon pionowo, ukośnie czy w dowolnym innym położeniu. Ten sam czujnik odpowiada za rozpoznawanie ruchu urządzenia i stan jego położenia w grach czy choćby podczas przełączania widoku aplikacji pomiędzy trybem pionowym a poziomym.

Tuż po pierwszym uruchomieniu aplikacji poznamy zasadę jej działania z krótkiego przewodnika, który poinformuje nas także o możliwości przełączania pomiędzy trybem elastycznym a stałym. W tym pierwszym ramka, czyli faktyczny kadr nagrywania, dostosowuje się dynamicznie do ekranu urządzenia, natomiast w drugim trybie pozostaje stała.

-> Hyperlapse, czyli Instagram do filmów. I to jakich! 

-> Cycloramic - aplikacja do panoram inna niż wszystkie

Pierwszy tryb można wykorzystać do roli cyfrowego zoomu – w trybie poziomym, kiedy to kadr dopasowany jest niemal idealnie do obszaru okna, obraz jest oddalony, ale po ustawieniu urządzenia w pozycji pionowej, kadr pomniejszy się, jednocześnie dając efekt powiększenia na finalnym filmie (w końcu rozmiar filmu nie zmienia się). Z kolei w stałym trybie obraz zawsze jest równej wielkości, mimo że kadr nadal reaguje na obracanie urządzenia. Oczywiście, można też całkowicie wyłączyć „poziome ramki”, nagrywając obraz w dowolnym położeniu, czyli tak jak w zwykłej kamerze. 

W komentarzach do aplikacji pojawiają się zarzuty dotyczące rozdzielczości nagrywanych filmów, jednak producent uspokaja – parametry wideo zależą od urządzenia. Jeśli więc maksymalna rozdzielczość nagrywania to Full HD, tak też pozwoli zarejestrować materiał Horizon. Dodatkowo, obraz można przybliżać, wykonując gest powiększania, a przy pomocy przycisków głośności można także rozpocząć i zatrzymać nagrywanie. Niestety, w darmowej wersji aplikacji długość jednego nagrania nie może przekroczyć 15 sekund, podczas których zawsze widoczne będzie półprzeźroczyste logo Horizon, a na finiszu nagrania przez kilka sekund będziemy „podziwiać” logo z adresem strony na pomarańczowym tle. Tych ograniczeń można się jednak wyzbyć za stosunkowo niewielką opłatą – pełna wersja kosztuje ok. 3,20 zł.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Horizon – nagrywaj filmy zawsze w trybie poziomym - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Obok trybu cichego czy dyskretnego w smartfonie znajdziemy także tryb samolotowy. Jak działa i jak go włączyć?

Może niektórzy z was dopiero przy okazji wakacyjnego wypadku zainteresowali się nieużywaną dotychczas funkcją „Tryb samolotowy”. Czy trzeba go włączyć, wchodząc na pokład samolotu? W jaki sposób wpływa na korzystanie z telefonu?

Pod koniec września ubiegłego roku Europejska Agencja Bezpieczeństwa (EASA) poinformowała, że pasażerowie samolotów mogą normalnie korzystać z urządzeń działających w sieciach 3G i 4G, jednak wówczas, gdy samolot znajduje się na wysokości powyżej 3000 m nad ziemią. Zauważmy jednak, że zmiana dotyczy jedynie europejskich przewoźników, a zdarza się, że linie narzucają pasażerom własne zasady.

W liniach lotniczych spoza Starego Kontynentu, a czasem także przy starcie i lądowaniu, przyda się Tryb samolotowy. Będąc w tym trybie, smartfon nie pozwoli wykonać ani odbierać połączeń głosowych, wiadomości tekstowych, uniemożliwia także wysyłanie i odbieranie wiadomości graficznych i wideo no i naturalnie nie pozwoli połączyć się z internetem. 

Użytkownikowi pozostają jednak inne funkcje telefonu, który może nadal być dla niego źródłem wiedzy i rozrywki. Może on czytać audiobooki czy słuchać muzyki, jeśli ma je zapisane w trybie offline lub zgromadzone w pamięci urządzenia. Skorzysta także z gier i aplikacji, jednak pod warunkiem, że nie potrzebują do funkcjonowania łączności z internetem. Sprawdzi także terminy w kalendarzu, skorzysta z możliwości robienia zdjęć i nagrywania wideo.

Pamiętajmy, że telefony komórkowe muszą zostać wyłączone na czas startu i lądowania samolotu, gdyż emitowane przez nie sygnały radiowe mogłyby potencjalnie zakłócić działanie systemów łączności i systemów naprowadzania samolotu. Chociaż jeśli obsługa linii, którą lecicie, powie, że wystarczy włączenie trybu samolotowego, to nie trzeba wyłączać telefonu. Niektóre linie oferują na pokładzie Wi-Fi, a je można włączyć nawet w trybie samolotowym. Podobnie niektóre modele pozwalają na włączenie Bluetooth w trybie samolotowym.

Fot. Fotolia

Tryb samolotowy – jak włączyć i jak działa? - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Bogdan
30-12-2017 - 00:09:14
Chcesz zgłosić problem? Nie wiesz, jak, gdzie, kogo i kiedy, na jaki numer czy adres e-mail? Czy ktoś w ogóle się tym zajmie i ile czasu to będzie trwało? A może takie zgłoszenie już istnieje? Sprawdź mapę okolicy LocalSpot i przekonaj się czy ktoś przed Tobą nie zwrócił uwagi na ten problem. Jeśli TAK, poprzyj jego zgłoszenie - wystarczy tylko jedno kliknięcie. Dodawaj zgłoszenia i śledź ich status! Aplikacja LocalSpot wysyła zgłoszenie do instytucji odpowiedzialnych za obszar na którym się znajdujesz, wtedy odpowiednia jednostka naprawia problem i... Udało się - zamykasz zgłoszenie zrealizowane! :)
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Tryb gościa w smartfonie z Androidem 5.0 Lollipop to bardzo przydatna funkcja, jeśli zamierzamy tymczasowo przekazać urządzenie do używania komuś innemu. Warto wiedzieć, jak włączyć taką funkcję, co zaprezentuje nasz krótki wideoporadnik.

Do czego służy tryb gościa w Androidzie Lollipop? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Najnowsza aktualizacja dla Map Google wprowadza funkcję nawigacji w trybie offline, szczególnie przydatną w miejscach ze słabym dostępem do internetu.

Już od dawna Mapy Google pozwalają na zapisywanie map różnych obszarów do przeglądania w trybie offline. Do tej pory niewiele dało się jednak z taką mapą zrobić. Najnowsza aktualizacja wprowadza możliwość przeszukiwania zawartości mapy offline pod kątem najróżniejszych informacji, a także system nawigacyjny, który zaprowadzi nas krok po kroku do celu.

Tsu - serwis społecznościowy, którego obawia się Facebook

Co ciekawe, Mapy Google przełączą się automatycznie w tryb offline na podstawie lokalizacji, w której mogą występować problemy z dostępem do internetu. Możemy nawet nie zauważyć, że aplikacja zmieniła tryb pracy. Na razie aktualizacja jest dostępna w Mapach Google dla Androida, ale już wkrótce pojawi się również na smartfonach z iOS.

Mapy Google z nawigacją w trybie offline - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się