Kultowa gra komputerowa jest już dostępna w wersji na urządzenia z systemem operacyjnym iOS. I to za darmo! Pamiętacie jeszcze Icy Tower 2?

Gra Icy Tower 2 wcześniej była już dostępna na komputerach PC i Mac, Facebooku i mobilnych urządzeniach z Javą, a teraz debiutuje wreszcie w App Store w wersji przeznaczonej na urządzenia z systemem operacyjnym iOS, gdzie jest dostępna całkowicie za darmo.

A co z posiadaczami Androida? Edycja przeznaczona dla nich również jest w planach, ale póki co nie znamy szczegółów na ten temat.

Icy Tower 2 wersji dla iPhone'a i iPada została oczywiście odpowiednio zoptymalizowana. Posiada sterowanie z wykorzystaniem akcelerometru (do wyboru również wariant z przyciskami), a także szereg dodatków w postaci akrobacji, ulepszeń i skórek głównego bohatera.

Gra Icy Tower 2 jest dostępna za darmo w App Store.

Pamiętacie jeszcze tego kultowego klasyka?

Icy Tower 2 debiutuje w wersji na iPhone'a i iPada - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jedną z ciekawszych kategorii gier, to takie, w których gracz wciela się w rolę budowniczego, managera czy nawet burmistrza. Od czasów Sim City, będącego prekursorem tego gatunku, powstało już wiele różnych pozycji, w których zarządzać można niemalże wszystkim. iPhone i iPad nie są tutaj wyjątkiem i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Jednymi z bardziej popularnych są gry We Rule i We City. W pierwszej z nich gracz wciela się w rolę króla, władającego ze swojego zamku pewnym obszarem, który musi rozsądnie zagospodarować. Trzeba więc wznieść farmy, dostarczające różne produkty żywnościowe i warsztaty rzemieślnicze, które zajmą się pozyskiwaniem i przetwarzaniem surowców. Wszystko po to, by zarówno zamek jak i otaczająca go wieś rosły w siłę, zwiększając liczbę poddanych jak i podległe władcy terytorium.

We Rule dostępne jest w dwóch wersjach, dla iPhone'a i iPada.

We City to gra w budowanie wirtualnego miasta.

We City to gra, w której chodzi niemal o to samo, z tą różnicą, że gracz nie buduje swojego królestwa, a wznosi od podstaw nowoczesne miasto. Powodzenie zależy od odpowiednich inwestycji, a więc fabryk, szkół, uniwersytetów, punktów usługowych i osiedli mieszkaniowych.

We City to gra, w której chodzi niemal o to samo, z tą różnicą, że gracz nie buduje swojego królestwa, a wznosi od podstaw nowoczesne miasto. Powodzenie zależy od odpowiednich inwestycji, a więc fabryk, szkół, uniwersytetów, punktów usługowych i osiedli mieszkaniowych. Wszystko to generuje wpływy do miejskiej kasy i zwiększa też poziom doświadczenia gracza. Jedno i drugie pozwala na rozszerzenie granic miasta i budowanie coraz to nowych obiektów. Pieniądze z miejskiej kasy przydają się tęż na przyspieszenie inwestycji lub produkcji. Zwykle bowiem na ich dokończenie potrzeba od kilkunastu minut do kilkudziesięciu godzin. Gracz musi też pamiętać o regularnym doglądaniu swojego miasta. Pewne produkty mają określoną ważność i ulegają zniszczeniu, jeśli w porę nie zostaną odebrane.

Podobnie jak We Rule, także i We City dostępne jest w dwóch różnych wersjach dla iPhone'a oraz iPada.

W grze Tiny Tower gracz buduje i zarządza wieżowcem.

Wartą uwagi jest też gra Tiny Tower, w której gracz wciela się w dewelopera i zarządcę pewnego wieżowca. Jego zadaniem jest wznoszenie kolejnych pięter i odpowiednia inwestycja w różnej klasy apartamenty, sklepy lub punkty usługowe. Powstający wieżowiec ma bowiem spełniać niemal wszystkie potrzeby jego lokatorów. Znajdą się więc tam restauracje, sklepy, salony fryzjerskie, studio fotograficzne itp. Do każdego z punktów usługowych i sklepów trzeba także zamówić towar, tak by cały czas przynosił dochód. Gracz będzie musiał zatroszczyć się też o samych mieszkańców, znaleźć im pracę zgodną z ich oczekiwaniami, czasem odnaleźć konkretnego lokatora, innym razem robić za windziarza, przewożąc gości na żądane piętra. Tiny Tower jest jedną z bardziej wciągających gier w budowanie, a do tego wszystkiego cieszy oko piękną grafiką, stylizowaną na stare komputery 8- i 16-bitowe.

Gry w budowanie dla iPhone'a i iPada - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Tym razem aplikację na dla posiadaczy produktów Apple'a wypuścił sam Microsoft.

Użytkownicy iPhone’ów i iPadów mogą już łączyć się ze społecznością Xbox Live przy pomocy oficjalnej aplikacji.

Umożliwia ona czytanie wiadomości i wysyłanie własnych, zarządzanie listami znajomych, zapraszanie znajomych, przeglądanie i edytowanie profilu Live, porównywanie osiągnięć ze znajomymi czy też modyfikowanie awatara.

Społeczność Xbox Live czeka na użytkowników iPhone'a i iPada

Ostatnio pisaliśmy także o planowanym udostępnieniu pakietu Office na iPada. Widać, że Microsoft docenił rzesze użytkowników urządzeń Apple’a.

Aplikacja Xbox Live jest dostępna za darmo w App Store.

Xbox Live na iPhone’a i iPada - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Dostępna jest już aplikacja, dzięki której oferta Cyfry+ jest dostępna także dla posiadaczy urządzeń przenośnych Apple’a.

Dzięki udostępnieniu aplikacji dedykowanej iPhone’owi, iPadowi i iPodowi Touch ich posiadacze będą mieli dostęp poprzez sieć Wi-Fi do serwisu internetowego Cyfra+ Online. Oczywiście dotyczy to tych, którzy płacą abonament CYFRY+.

Aplikacja umożliwia oglądanie stacji Planete+ HD, Kuchnia+ HD, Domo+ HD, MiniMini+ HD oraz teleTOON+ HD/Hyper+ HD. Ci, którzy w ramach abonamentu mają dostęp do oferty Canal+, mogą w Cyfra+ Online śledzić także wydarzenia sportowe transmitowane w trzech strumieniach Canal+ Sport HD, Canal+ Gol HD i Canal+ Weekend HD. Można tam obejrzeć relacje z rozgrywek najlepszych lig europejskich oraz rozgrywki koszykarskiej NBA.

Aplikacja Cyfra+ Online dostępna jest w App Store za 99 centów. Może być wykorzystywana na następujących urządzeniach: iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPad, iPad 2, iPod Touch 3G oraz iPod Touch 4G.

Cyfra+ na iPhone’a i iPada - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się