Google chce to zrobić znowu. Chce zrewolucjonizować sposób, w jaki obsługujemy naszą elektroniczną pocztę. I chce to zrobić w wielkim stylu.

0

Ocena autora

Inbox to nowa usługa Google, która powoli staje się dostępna dla coraz szerszej publiczności. Powoli, bo można z niej skorzystać tylko po otrzymaniu zaproszenia od Google lub innego użytkownika. Brzmi znajomo? Tak „karierę” zaczynają największe serwisy internetowego giganta - dzięki temu mamy poczuć się jak elitarni odkrywcy. W chwili pisania tego tekstu wciąż wymagane jest zaproszenie, o które możemy poprosić, wysyłając maila na adres inbox@google.com, ale wcale nie trzeba będzie na nie długo czekać. W końcu firmie Google też zależy na jak najszerszym gronie testerów i użytkowników. W tym miejscu trzeba też zaznaczyć, że Inbox nie zastępuje Gmaila - sami możemy zdecydować, z której usługi będziemy korzystać do obsługi poczty.

-> Pobieraj aplikacje szybko i bez problemu. Opłaty za nie dodaj do rachunku! 

Zarówno program mobilny, jak i serwis internetowy przygotowane zostały z myślą o pełnej automatyzacji i intuicyjności obsługi, a oprawa graficzna w stylu Material Design wręcz zachęca do ich używania. Od teraz każdy mail będzie zadaniem do wykonania. Oczywiście, nie dosłownie, ale teraz zdecydowanie łatwiej zarządzać swoją korespondencją. Nowe wiadomości grupowane są tematycznie z podziałem na podróże, zakupy, finanse, społeczności, powiadomienia, fora i oferty. Tym sposobem wszystkie wiadomości z Facebooka czy Twittera trafią do grupy społecznościowej, a w „zakupach” znajdziemy rachunki i powiadomienia o dostawach czy potwierdzenia zamówień z Google Play. Podobną funkcję znajdziemy też w Gmailu, ale tutaj ich grupowanie jest znacznie wygodniejsze. 

Jednym kliknięciem można też oznaczyć jako przeczytane (jednocześnie usuwając z głównego widoku) całą kategorię wiadomości. Główny ekran powiadamia więc nas teraz o nowych mailach, ale nie służy do ich nieskończonego gromadzenia – po przeczytaniu wystarczy przeciągnąć palcem w prawo, by zarchiwizować maila lub ich grupę, albo kliknąć w „fajkę”, by oznaczyć jako przeczytane wszystkie wiadomości z danego okresu. Każdego maila można nie tylko łatwo oznaczyć, jako „gotowego” – przesunięciem palca w drugą stronę można także odłożyć wiadomość do późniejszego przeczytania.

-> Efektowny kalendarz dla Androida

-> Javelin Browser - przeglądarka dla Androida z obsługą gestów

Aby utworzyć nowego maila, należy kliknąć w charakterystycznego, czerwonego plusa umieszczonego w prawym dolnym rogu ekranu. Od razu można wskazać odbiorcę – zostanie bowiem wyświetlona lista najczęściej wybieranych adresatów. Dalej jest już typowo - wpisujemy temat i tekst, dodajemy załącznik i wysyłamy. Wchodząc w konkretną wiadomość zaobserwujemy jednak pewną zmianę w porównaniu do mobilnego Gmaila – nie trzeba klikać w przycisk udzielania odpowiedzi, by przejść do trybu edycji, bowiem przy dolnej krawędzi ekranu pojawi się już pole tekstowe wraz z przyciskiem wysyłania. Taki układ jest bardziej przyjazny i przywodzi na myśl skojarzenia z komunikatorami czy konwersacjami SMS.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Inbox by Gmail – poczta na nowo - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W ostatnim czasie pojawiła się duża liczba fałszywych maili z fakturami, które mogliście dostać na swoje skrzynki elektroniczne. Przedstawiamy Wam metodę, która pomoże sprawdzić wiarygodność otrzymanego e-maila. Nie dajcie się oszukać!

Uważaj na fałszywe faktury! Jak sprawdzić pochodzenie maila? - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

wito
07-08-2014 - 23:21:55
Czy do sprawdzenia wiarygodności faktury,nie wystarczy sprawdzenie poprawności konta ,którego przecież nie zmienia T-Mobile co tydzień.Zaproponowany sposób weryfikacji,to wyjątkowy przerost formy nad treścią.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Ostatnia aktualizacja klienta pocztowego Gmail dla smartfonów z Androidem wprowadza przydatne nowości. Zobaczcie sami.

Chodzi o możliwość podglądu wszystkich skrzynek pocztowych w tym samym oknie. Do tej pory użytkownik posiadający kilka kont podpiętych w Gmailu musiał się między nimi przełączać za każdym razem.

Dodatkowo aktualizacja wprowadza widok grupowania powiązanych wiadomości (wątków) dla użytkowników korzystających z poczty Yahoo oraz Outlook. Usprawnieniu uległa funkcja autouzupełniania. W ramach drobnych dodatków w zaktualizowanym Gmailu dla Androida znajdziemy responsywne animacje, podgląd dużych załączników oraz możliwość szybkiego zapisu plików na dysku Google.

Jeśli jeszcze do tej pory nie macie zaktualizowanego Gmaila o powyżej opisane funkcje musicie uzbroić się w cierpliwość. Update jest stopniowo dystrybuowany w sieci.

Gmail dla Androida zaktualizowany - co nowego? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Gmail to świetna aplikacja do obsługi poczty. Jednak jej domyślne opcje nie pozwalają jej rozwinąć do końca skrzydeł. Oto garść porad, które usprawnią Waszą pracę z tym klientem pocztowym.

Uruchamiamy aplikację Gmail i od razu przechodzimy do jej ustawień. Znajdziemy się w menu, gdzie możemy przejść do ustawień ogólnych i ustawień dla poszczególnego konta.

 

Przechodzimy do ustawień ogólnych i wybieramy „Domyślne działanie Gmaila”.

Umowa tylko na 6 miesięcy. 25 GB Internetu. Sprawdź!

Jeżeli częściej usuwamy niechcianą pocztę niż archiwizujemy wątki, to wybieramy „Usuń”. Od tej pory będziemy mogli szybko usunąć maila z menu powiadomień lub przesunięciem maila w prawo na liście wątków.

 

W tym samym menu warto odhaczyć też pozycję „Odpowiedz wszystkim”, jeżeli nie chcemy w wiadomościach grupowych za każdym razem szukać przycisku do odpowiadania wszystkim w wątku.

Jak ukryć treść powiadomień na ekranie blokady?

Wracamy do poprzedniego menu i wybieramy konto (lub konta, jeżeli mam więcej gmailowych skrzynek, ustawienia wszędzie wyglądają tak samo). Zdecydowanie najistotniejszą opcją jest czwarta od góry, dotycząca dźwięków i wibracji. Domyślnie aplikacja Gmail nie informuje nas o mailach wibracjami i wysyła tylko jedno powiadomienie, nawet jeżeli dostajemy kilka wiadomości. W tym miejscu możemy też określić dokładny dźwięk powiadomień, który domyślnie jest standardowym ustawionym w menu ustawień całego telefonu.

 

Pod spodem możemy włączyć wibrację i przede wszystkim zaznaczyć opcję ”Powiadamiaj o każdej wiadomości”. Dzięki temu nie ominie nas żadna wiadomość, chociaż przy przytłaczającej liczbie otrzymywanych wiadomości lepiej pozostawić tę opcję wyłączoną.

Nie działa sklep Google Play. Oto, co możesz zrobić

Na koniec ciekawostka – od jakiegoś czasu aplikacja Gmail obsługuje nie tylko konta Google, ale i inne konta pocztowe. W menu ustawień możemy wybrać „Dodaj konto”, „Osobiste (IMAP/POP)” i skonfigurować nasze inne konto. Dzięki temu całą pocztę możemy mieć w jednej aplikacji, zamiast korzystać z kilku różnych.

Fot. Fotolia, wł.

 

Dostosuj aplikację Gmail do swoich potrzeb - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się