Jedną z największych bolączek aplikacji Instagramu jest brak wsparcia dla wielu kont, między którymi można się przełączać. Co jednak ciekawe, część użytkowników Instagramu na iOS widzi taką możliwość.

Engadget i Latergramme raportują, że część użytkowników Instagramu na iOS widzi możliwość przełączania się między kilkoma kontami. Jak dobrze wiemy, normalnie Instagram tego nie umożliwia i chęć przełączenia się na inne konto wiążę się z wcześniejszym wylogowaniem z poprzedniego. Mało wygodne, ale wiele wskazuje na to, że wkrótce to ulegnie zmianie.

Instagram - jak z niego korzystać?

Wybrani użytkownicy Instagramu na iOS nie są jedynymi, którzy mają dostęp do wielu kont w aplikacji. Już w zeszłym roku taka możliwość pojawiła się u wybranych użytkowników aplikacji w wersji na Androida.

 

Niestety, zmiany aktywowane są po stronie serwerów Instagramu i nie można tego wymusić, na przykład poprzez instalację najnowszej wersji aplikacji z pakietu APK.

Domyślamy się, że testy wkrótce dobiegną końca i funkcja zostanie wdrożona na wszystkich kontach użytkowników Instagramu. Biorąc pod uwagę, że Instagramowiczów jest ponad 400 mln, to trochę może to potrwać.

Źródło: engadget, latergramme
Fot. gł. Fotolia

 

Część użytkowników Instagramu na iOS widzi możliwość przełączania się między kontami - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Zobacz iPhone'y w e-sklepie

Świat obiegła dziś informacja, że Microsoft kupił firmę odpowiadającą za prawdopodobnie najlepszą klawiaturę ekranową w historii – SwiftKey. Aplikacja SwiftKey jest dostępna na Androidzie i od niedawna także na iOS. Co potrafi?

SwiftKey jest szalenie popularną aplikacją - ponoć została zainstalowana na ponad 300 milionach urządzeń mobilnych na całym świecie. Czemu zawdzięcza popularność aplikacja z alternatywną klawiaturą dla tej systemowej?

Android niemal od samego początku umożliwiał zmianę klawiatury na inną, dostępną wówczas w Android Market, a później w Sklepie Play. Rosnąca popularność Androida i nie zawsze dobrej jakości klawiatury producentów telefonów dawały szerokie pole do popisu. Pierwszą sławną aplikacją z klawiaturą była Swype, która umożliwiała wprowadzanie słów za pomocą tzw. swype’owania, czyli przesuwaniem palcem zamiast wstukiwaniem liter.

Kup smartfon w e-sklepie i zainstaluj nową klawiaturę!

Na rynek później trafił właśnie SwiftKey, które również zaimplementował tę metodę wprowadzania tekstu u siebie. SwiftKey nie było tanią aplikacją, ale była warte swojej ceny. Istotną przewagą SwiftKey nad innymi klawiaturami była możliwość zmiany wyglądu klawiatury a nawet jej układu. Design nowych skórek nie zawsze trafia w gusta użytkowników, ale lepsza taka różnorodność niż żadna.

 

Użytkownicy SwiftKey chwalą sobie także możliwości dostosowania jej do swoich potrzeb. W klawiaturze możemy:

 

zmienić stronę układu numerycznego;

zmienić jej wielkość;

przenieść całość na lewą lub prawą stronę (przydatne dla phabletów i tabletów);

a nawet ją całkowicie oddokować i przemieszczać po całym ekranie.

Na pochwałę zasługuje też świetny algorytm autokorekty i zapamiętywania wpisywanego przez nas tekstu oraz system podpowiadania nowych słów, który synchronizuje się ze wszystkimi naszymi urządzeniami ze SwiftKey. Ważne jest też to, że aplikacja dostępna jest w wielu językach, w tym także polskim.

Szczególnie dużą popularność SwiftKey zdobyło w momencie, gdy deweloperzy udostępnili aplikację za darmo dla wszystkich. Postanowili zarabiać przede wszystkim na nowych motywach.

SwiftKey ma na koncie też dwa inne projekty. Pierwszym jest SwiftKey Beta, który wprowadza szybciej nowe funkcje (przewidywanie dwóch słów na raz, lepszy system emoji i inne.), choć jest ciut mniej stabilny.

Drugim jest SwiftKey Neural Alpha, eksperymentalny projekt zawierający ultra zaawansowany, kontekstualny system przewidywania słów oparty na sztucznej inteligencji. Niestety w chwili obecnej jest dostępny tylko w języku angielskim, ale pokazuje, że zespół zdecydowanie ma pomysł na rozwój (film poniżej).

Nic więc dziwnego, że zwrócił swoją uwagę takiego giganta jak Microsoft. Zespół zapewnił też, że mimo przejęcia, nie zamierzają przestać pracować nad aplikacją.

Jeśli chcesz pobrać SwiftKey:

- Android

- iOS

 

SwiftKey - czym jest nowy nabytek Microsoftu? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Pobieraj najlepsze gry i aplikacje - opłaty dodaj do rachunku T-Mobile!
Podziel się