09.02.2012

iPhone dla kierowcy

Uniwersalność iPhone to nie tylko gry, programy do fotografii czy wideo. Smartfona Apple'a docenią także kierowcy. Sprawdza się ona znakomicie zarówno podczas prowadzenia samochodu jak i w innych sytuacjach, np. przy wyborze stacji benzynowej.

Podstawową funkcją z jaką kojarzony jest iPhone w aucie, to oczywiście nawigacja. W App Store dostępnych jest kilka programów tego typu. Niektóre doczekały się już opisu. W ostatnich miesiącach pojawiły się kolejne, nowe aplikacje tego typu. Zdecydowanie najbardziej godną uwagi jest Sygic Polska: GPS Nawigacja.

Program ma ładną szatę graficzną, standardową dla tego typu aplikacji. Informacje prezentowane na ekranie są czytelne. Program nie odciąga wzroku kierowcy od tego, co dzieje się na drodze. Nawigacja działa bardzo dobrze. Sygic szybko reaguje też na zmianę trasy, przeliczając i proponując nową drogę.

Imponująca jest także lista punktów użyteczności publicznej czyli tzw. POI. Nawigować można do wybranego ręcznie adresu, punktu POI, kontaktu z książki adresowej, a nawet wybierając zdjęcie z biblioteki iPhone'a. Program pobierze informację o miejscu z danych Exif przypisanych do fotografii. Podczas podróży przydadzą się także ostrzeżenia o przekroczeniu dozwolonej prędkości jak i informacje o zbliżaniu się do fotoradaru.

Program posiada także funkcje społecznościowe, polegające na informowaniu się użytkowników o wypadkach, nieoznaczonych fotoradarach itp. Dostępne są także różne dodatki, do kupienia wewnątrz aplikacji, z których najciekawsze wydają się przewodniki po miastach czy statystyki podróży, z wykresami prędkości czy wysokości.

Speed Alarm to rodzaj internetowego CB-Radia.

Ciekawą aplikacją społecznościową dla kierowców jest Speed Alarm. Jest to swego rodzaju internetowe CB-Radio. Program korzysta zarówno z odbiornika GPS jak i internetu. Podaje on informacje o wszelkich punktach pomiaru prędkości, niebezpiecznych miejscach, przejazdach kolejowych, które znajdują się w okolicy przejazdu, a pobierane są z jego bazy danych, a także o  wszelkich zdarzaniach jakie mają miejsce na drodze, a więc o lotnych patrolach policji, wypadkach itp.

 

Ciekawą aplikacją społecznościową dla kierowców jest Speed Alarm. Jest to swego rodzaju internetowe CB-Radio. Program korzysta zarówno z odbiornika GPS jak i internetu. Podaje on informacje o wszelkich punktach pomiaru prędkości, niebezpiecznych miejscach, przejazdach kolejowych, które znajdują się w okolicy przejazdu, a pobierane są z jego bazy danych, a także o  wszelkich zdarzaniach jakie mają miejsce na drodze, a więc o lotnych patrolach policji, wypadkach itp.

Użytkownik nie tylko korzysta z informacji przesłanych przez innych, może także sam dodawać kolejne. Proces jest na tyle prosty że można to zrobić w czasie jazdy. Program sam pobierze dane o lokalizacji. W przypadku tego typu programów bardzo ważna jest społeczność. Informacja o aktywności innych użytkowników także wyświetla się na ekranie.

Speed Alarm aktywuje się za pomocą zwykłego sms-a. Usługi oferowane za jego pośrednictwem dostępne są w różnych abonamentach. Aktywność w społeczności jest także oceniania punktami, którymi można przedłużać wspomniany abonament.

Lokalizator stacji benzynowych Orlen i Bliska pozwoli lepiej zaplanować sobie podróż.

W podróży po Polsce przydać się może także lokalizator stacji benzynowych, jaki ostatnio wydał PKN Orlen. Oczywiście znaleźć tam można stacje tylko należące do tego koncernu, a więc Orlen i Bliska. Informacje są jednak bardzo dokładne, włącznie z ofertą, obsługą poszczególnych programów lojalnościowych oraz informacjami kontaktowymi do każdej ze stacji. Klienci tankujący na stacjach tego koncernu z pewnością będą mieli teraz ułatwione zadanie planując dłuższe wyprawy lub będąc w nieznanej sobie okolicy.

iPhone dla kierowcy - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

iPhone to nie tylko bardzo dobry smartfon, narzędzie pracy czy konsola gier, to także świetne narzędzie edukacyjne dla najmłodszych, które może uzupełniać tradycyjne książki, przybory do rysowania czy zabawki. W App Store znaleźć można ogromną liczbę aplikacji dla dzieci, od różnego rodzaju czytanek, książeczek obrazkowych bo programy edukacyjne, gry, kolorowanki i programy do rysowania. Dzięki nim dziecko będzie mogło bawić się i uczyć nawet wtedy, kiedy tradycyjne środki są niedostępne, na przykład podczas podróży samochodem czy samolotem.

W tablicę do rysowania zamieni iPhone'a lub iPada program Bord. Maluch ma do dyspozycji kawałki kredy w różnych kolorach i o różnej grubości oraz suchą gąbkę do ścierania. Same rysunki mogą powstawać na tablicy w kolorze zielonym oraz czarnym. Gotowe obrazki można zapisać w bibliotece iPhone'a, wysłać pocztą lub umieścić na Facebooku. Programy do rysowania pozwalają także na szybką naukę czytania. W każdej chwili rodzic może wyjąć iPhone'a z kieszeni i napisać nowe słowo. Sprawdza się to nawet w przypadku dzieci pomiędzy pierwszym, a drugim rokiem życia.

Little Ears - edukacyjna gra w rozpoznawanie dźwięków.

Programy do rysowania pozwalają także na szybką naukę czytania. W każdej chwili rodzic może wyjąć iPhone'a z kieszeni i napisać nowe słowo. Sprawdza się to nawet w przypadku dzieci pomiędzy pierwszym, a drugim rokiem życia.

 

Ciekawą grą edukacyjną dla najmłodszych jest program Little Ears. Zadaniem dziecka jest wskazanie właściwego obiektu na rysunku, odpowiadającemu odgrywanemu dźwiękowi. W programie znalazły się odgłosy zwierząt domowych, pojazdów, sprzętów gospodarstwa domowego, zjawisk atmosferycznych, instrumentów muzycznych oraz emocji, jak śmiech czy płacz. Dziecko odsłuchuje nagranego dźwięku, a później stuka palcem w odpowiedni obrazek. Jeśli wybierze prawidłowo, zostaje on powiększony, a lektor wypowie odpowiednie słowo po angielsku. Przydałaby się co prawda wersja polska, ale tutaj sam rodzic może wypowiedzieć odpowiednie słowo w naszym języku. Program dostępny jest zarówno dla iPhone'a jak i iPada.

ColorMe - jedna z najlepszych kolorowanego dla dzieci na iPhone.

Kolejną ciekawą aplikacją dla najmłodszych jest ColorMe, będąca elektroniczną książeczką do kolorowania. Do dyspozycji dziecka jest wiele tematycznych zestawów obrazków. W programie są więc zwierzęta morskie, dinozaury, samochody i pojazdy, zwierzęta domowe czy przybysze z kosmosu. W App Store znaleźć można także wersje okolicznościowe przygotowane specjalnie na różnego rodzaju święta. Samo kolorowanie odbywa się w trzech trybach: swobodnego rysowania, rysowania ograniczonego konturami lub wypełniania powierzchni konkretnym kolorem.. Podobnie jak wspomniane wyżej, także i ten program dostępny jest w wersjach zarówno dla iPhone'a jak i iPada.

Trzeba jednak pamiętać o umiarze. iPhone nie powinien całkowicie zastąpić tradycyjnej papierowej książki czy zabawy z rodzicami.

iPhone dla najmłodszych - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

RedakcjaT-Mobile-Trendy
18-07-2011 - 16:52:53
Zabawa dzieci na tego typu urządzeniach zawsze powinna się odbywać pod okiem dorosłych.
  (0)
Odpowiedz
Ktos kto to ma
16-07-2011 - 12:50:23
Po co to dla dzieci ? jak tro popsuja ? bez sensu
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Czas wakacji sprzyja podróżom i odwiedzaniu innych miast. Zwykle jesteśmy wtedy zdani na dostępną w danym mieście komunikację: autobusy, tramwaje, metro lub taksówki. W takich sytuacjach przydać się nam mogą programy zawierające wszelkie potrzebne dane, np. rozkłady jazdy, planowany czas przejazdu czy numery telefonów do korporacji taksówkowych. W App Store znajdziemy kilka tego typu programów, które pomogą nam odnaleźć się w obcym dla nas mieście w Polsce i na czas dojechać tam gdzie chcemy.

Najbardziej rozbudowanym i chyba najbardziej popularnym tego typu programem jest Scheduler Poland. Pozwala on na pobranie za niewielką opłatą rozkładów jazdy komunikacji miejskiej z 45 miast w Polsce. Aplikacja korzysta z wbudowanego w iPhone i iPada odbiornika GPS lub lokalizuje użytkownika poprzez sieć, pomagając odnaleźć znajdujące się w okolicy przystanki. Podpowiada też najbliższe godziny odjazdów autobusów, tramwajów, kolei dojazdowych i innych miejskich środków komunikacji publicznej oraz szacunkowy czas przejazdu do kolejnych przystanków. Te, z których korzysta się najczęściej, można dodać do ulubionych. W przypadku niektórych miast działa także funkcja planowania trasy. Wystarczy podać przystanki początkowy i końcowy oraz liczbę przesiadek, a program wyświetli własną propozycję przejazdu z podaniem numerów linii, miejsc przesiadek oraz orientacyjny czas, w jakim powinno się dotrzeć do celu.

Ginger oferuje rozkłady komunikacji w kilku polskich miastach.

Inną aplikacją tego typu, ograniczoną jedynie do Poznania, Warszawy, Wrocławia, Tychów i Białegostoku, jest Ginger. Program udostępnia szczegółowe rozkłady jazdy komunikacji publicznej we wspomnianych miastach, podpowiadając najbliższe godziny odjazdów autobusów i tramwajów. Istnieje także możliwość podejrzenia na mapie wszystkich przystanków na trasie przejazdu danej linii.

 

Inną aplikacją tego typu, ograniczoną jedynie do Poznania, Warszawy, Wrocławia, Tychów i Białegostoku, jest Ginger. Program udostępnia szczegółowe rozkłady jazdy komunikacji publicznej we wspomnianych miastach, podpowiadając najbliższe godziny odjazdów autobusów i tramwajów. Istnieje także możliwość podejrzenia na mapie wszystkich przystanków na trasie przejazdu danej linii.

Wezwij Taxi - pozwoli wybrać najtańszą korporację i sprawdzić cenę za pomocą funkcji taksometru.

Alternatywą dla transportu publicznego są taksówki. W każdym dużym mieście w naszym kraju istnieje całkiem spora liczba korporacji. W App Store znaleźć można kilka programów, pozwalających na szybkie wybranie jednej z nich. Najbardziej przydatną z tych aplikacji jest obecnie Wezwij Taxi. Program korzysta z odbiornika GPS i od razu serwuje listę dostępnych w danym mieście korporacji, ułożoną pod względem wysokości ceny za kilometr. Użytkownik może nie tylko wezwać taksówkę bezpośrednio z programu, ale też skorzystać z wbudowanej funkcji taksometru. Naliczoną przez program sumę będzie mógł porównać ze wskazaniami prawdziwego taksometru zamontowanego w pojeździe. Wezwij Taxi oferuje też listę ulubionych korporacji, z których korzysta się najczęściej.

Komunikacja miejska dla iPhone - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Odbiornik GPS kojarzony jest głównie z nawigacją samochodową. Istnieje jednak ogromna liczba programów, wykorzystujących go do zupełnie innych celów niż wytyczenie najlepszej trasy z punktu A do B. Jednym z ciekawych jego zastosowań są aplikacje działające na zasadzie budzika i przypomnień, w sytuacjach, w których zwykłe funkcje tego typu mogą zwyczajnie zawieść. Pasażer śpiący w pociągu może przespać swoją stację, jeśli ten przyjedzie na miejsce za wcześnie. Tradycyjny budzik zadzwoni po prostu o ustalonej porze. Przyjrzyjmy się dwóm programom, które wykorzystują odbiornik GPS w iPhone do tego, by informować użytkownika nie o określonym czasie, ale w konkretnym miejscu.

Jedną z najbardziej funkcjonalnych aplikacji tego typu jest Place Clock. Korzysta ona z wbudowanego w iPhone'a odbiornika GPS i w odpowiednim miejscu aktywuje przypisany do niego alarm. Program oferuje dwa typy alarmów. Pierwszy z nich to typowy alarm zbliżeniowy, który aktywuje się w chwili, w której użytkownik znajdzie się w wyznaczonym miejscu lub określonym obszarze wokół niego. Drugi umożliwia ustawienie tradycyjnego alarmu czasowego, który aktywowany będzie tylko w wybranych lokalizacjach.

Place Clock umożliwia ustawienia alarmów powiązanych z konkretnymi lokacjami.

Jedną z najbardziej funkcjonalnych aplikacji tego typu jest Place Clock. Korzysta ona z wbudowanego w iPhone'a odbiornika GPS i w odpowiednim miejscu aktywuje przypisany do niego alarm.

Ustalanie alarmu jest proste, aplikacja pozwala na ręczne wpisanie miejsca lub wskazanie go na mapie, z możliwością określenia obszaru, na którym alarm będzie aktywny, co przydaje się zwłaszcza wówczas, jeśli odczyt sygnału GPS nie jest dokładny, np. w pomieszczeniach. Można także ustalić moment, w którym alarm będzie się aktywował, np. na wejściu czy wyjściu z określonej lokalizacji lub w określonym zasięgu wokół niej. Pamiętać należy, że program cały czas korzysta z odbiornika GPS, a więc jego działanie będzie miało istotny wpływ na zużycie energii zgromadzonej w baterii urządzenia.

Program dodatkowo wyposażony jest w typowe narzędzia do odmierzania czasu, jak stoper i timer. W obydwu przypadkach można przypisać do nich odpowiednie warunki powiązane z konkretną lokalizacją.

Task Ave to lista zadań przypisanych do wybranych lokalizacji.

Drugim z programów, o którym warto wspomnieć jest  Task Ave, będący listą rzeczy do zrobienia, połączoną właśnie z odbiornikiem GPS. Każdemu z punktów na liście można przypisać wybraną lokalizację wybraną z bazy miejsc Google lub po prostu wskazaną na mapie. Do każdego z miejsc można przypisać oczywiście większą liczbę zadań, np. listę sklepów, do których zajrzy się w trakcie zakupów. W widoku mapy, każde z tych miejsc oznaczone jest szpilką z numerem, określającym liczbę przypisanych zadań. W widoku listy program wyświetla dodatkowo informację o odległości od miejsc, w których należy coś załatwić. Istnieje także możliwość określenie zasięgu (od 500 metrów do 13 km), w jakiej odległości od danego miejsca, program ma przypomnieć o powiązanym z nim zadaniach.

GPS w iPhone nie tylko dla kierowcy - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się