Aplikacji muzycznych, a więc takich, które przeznaczone są dla muzyków lub osób muzykujących amatorsko, jest w App Store bardzo dużo. Wydaje się, że największą grupę stanowią programy dla gitarzystów. Są wśród nich takie, które zamieniają urządzenia w zestawy efektów i rejestratory dźwięku. Są i takie, które pozwalają uczyć się gry na instrumencie i zgłębiać podstawy teorii muzyki, jeszcze inne zamieniają iPhone'a w typowe akcesoria jak tuner lub metronom.

Drugą część cyklu prezentacji programów muzycznych wypada rozpocząć od oficjalnej aplikacji jednego z producentów najbardziej rozpoznawalnych gitar - firmy Gibson. Mowa o programie Gibson Learn & Master Guitar Aplication. Jest to swego rodzaju asystent dla każdego, uczącego się gry na tym instrumencie. Program oferuje kilkadziesiąt krótkich lekcji wideo, a także prosty samouczek, na który składa się zbiór podstawowych akordów. Wyposażony jest dodatkowo w kilka przydatnych narzędzi: chromatyczny tuner gitarowy (a więc taki, dzięki któremu nastroić można gitarę w dowolnej skali), wykorzystujący mikrofon wbudowany w iPhone'a, tuner podający zadane dźwięki, a także metronom.

Epic Chromatic Tuner pozwala nie tylko na nastrojenie gitary, ale i dostrojenie samego tunera do innego instrumentu.

Aplikacja Epic Chromatic Tuner, to - jak sama nazwa wskazuje - kolejny tuner chromatyczny. Program oferuje trochę większe możliwości, w porównaniu z tunerem dostępnym w aplikacji Gibsona. Pozwala na tzw. kalibrację czyli dostrojenie samego tunera do innego instrumentu. Przydaje się to wówczas, kiedy trzeba dostroić inne instrumenty do fortepianu, który sam nastrojony jest trochę niżej lub wyżej względem wzorcowego dźwięku A o częstotliwości 440 Hz. Poza tunerem chromatycznym, dostępnych jest także kilkanaście różnych mniej standardowych strojów gitarowych. Dodatkowo, użytkownik otrzymuje pięć lekcji gitary bluesowej.

 

Aplikacja Epic Chromatic Tuner, to - jak sama nazwa wskazuje - kolejny tuner chromatyczny. Program oferuje trochę większe możliwości, w porównaniu z tunerem dostępnym w aplikacji Gibsona. Pozwala na tzw. kalibrację czyli dostrojenie samego tunera do innego instrumentu. Przydaje się to wówczas, kiedy trzeba dostroić inne instrumenty do fortepianu, który sam nastrojony jest trochę niżej lub wyżej względem wzorcowego dźwięku A o częstotliwości 440 Hz. Poza tunerem chromatycznym, dostępnych jest także kilkanaście różnych mniej standardowych strojów gitarowych. Dodatkowo, użytkownik otrzymuje pięć lekcji gitary bluesowej.

Guitar Buddy to rozbudowana aplikacja do nauki skal, akordów czy konkretnych zagrywek gitarowych.

Jednym z bardziej rozbudowanych programów dla iPhone'a, skierowanych do uczących się gry na gitarze jest Guitar Buddy. Aplikacja oferuje ogromny zbiór lekcji skal, akordów czy przykładowych zagrywek gitarowych w różnych muzycznych stylach. Dostępnych jest także wiele utworów rockowych i klasycznych. Wszystko to można pobrać na iPhone'a za darmo, pamiętać jednak należy, że do pełnego wykorzystania programu potrzebny będzie dostęp do internetu.

W App Store znaleźć można oczywiście o wiele więcej programów, które mogą przydać się początkującym czy zaawansowanym gitarzystom. Wspomnieć wypada choćby o minimalistycznym Chords, będącym prostym zbiorem akordów dla każdego z dźwięków skali, czy o bardziej rozbudowanym Ultimate Guitar Tabs. Są tez wspomniane na początku programy zamieniające iPhone'a lub iPada w gitarowy multiefekt i wzmacniacz, jak choćby opisany w pierwszej części Garage Band, ale także ceniony przez wielu program Amplitube. To już jednak temat na osobny tekst.

iPhone dla muzyka cz. 2 - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

iPad i iPhone mimo swoich niedużych rozmiarów i zamkniętej architektury, wciąż kojarzonej głównie chyba z telefonami komórkowymi, a dokładnie z tymi bardziej rozbudowanymi - smartfonami, są urządzeniami, które pozwalają nie tylko na konsumowanie treści ale też ich tworzenie. Są to doskonałe narzędzia dla wszelkiej maści muzyków, od amatorów, po profesjonalistów, od dj-ów, po instrumentalistów. W App Store znaleźć można masę programów pozwalających zamienić obydwa urządzenia w wirtualne studio pełne instrumentów, wzmacniaczy gitarowych, rejestratorów dźwięku, czy w metronom, stroik, zeszyt z nutami lub tabulaturą.

Uniwersalną aplikacją dla wszystkich muzyków, zarówno tych amatorów jak i profesjonalistów jest GarabeBand dla iPada. Program choć z założenia amatorski, świetnie nadaje się do nagrywania różnego rodzaju szkiców utworów i aranżacji. GarageBand to właśnie takie wirtualne studio nagrań. Do dyspozycji użytkownika oddano 8-śladowy rejestrator dźwięku z podstawowymi efektami dla każdego ze śladów. W studio znaleźć można wirtualne wzmacniacze i efekty gitarowe, imitujące dźwięk jaki uzyskać można z markowych urządzeń tego typu. Do dyspozycji użytkownika są także wirtualne instrumenty: różnego rodzaju zestawy perkusyjne, syntezatory, organy Hammonda itp.

Instrumenty z grupy Smart nie wymagają umiejętności grania na gitarze, klawiszach, basie czy perkusji.

Innego typu programem, o którym warto wspomnieć, jest przeznaczony dla gitarzystów, a dostępny zarówno na iPada jak i iPhone Songsterr Plus. Jest to nic innego jak zeszyt z tabulaturami gitarowymi dostępnymi w serwisie internetowym o tej samej nazwie. Znaleźć tam można dziesiątki tysięcy utworów na gitarę, od prostych wprawek, po właściwie cały przekrój muzyki rockowej.

Ciekawostką są instrumenty z grupy smart, imitujące nie tylko brzmienie ale i same gitary, instrumenty klawiszowe czy perkusyjne. Użytkownik może z nich korzystać bez potrzeby umiejętności grania na nich. W każdym przypadku ma do  dyspozycji zestaw akordów z określonej tonacji oraz kilka wariantów ogrywania ich. Świetnie brzmi zwłaszcza gitara akustyczna.

Songsterr Plus dla iPada i iPhone'a to wygodny zeszyt z tabulaturami dla gitarzystów.

Innego typu programem, o którym warto wspomnieć, jest przeznaczony dla gitarzystów, a dostępny zarówno na iPada jak i iPhone Songsterr Plus. Jest to nic innego jak zeszyt z tabulaturami gitarowymi dostępnymi w serwisie internetowym o tej samej nazwie. Znaleźć tam można dziesiątki tysięcy utworów na gitarę, od prostych wprawek, po właściwie cały przekrój muzyki rockowej.

Wystarczy wyszukać interesujący utwór, ustawić wygodnie iPhone'a lub iPada i rozpocząć ćwiczenie. Każdy z zeszytów zawiera zwykle partie wszystkich instrumentów strunowych, a więc różnego rodzaju gitar i basu, a czasem także tabulatury partii bębnów, z której skorzystać mogą perkusiści. Program nie tylko wyświetla tabulatury ale też odgrywa poszczególne partie instrumentów.

W App Store znaleźć można także aplikacje zamieniające iPada w bardzo oryginalne instrumenty. Tworzy je i wykorzystuje w nagraniach i koncertach Jordan Rudess, muzyk popularnego amerykańskiego zespołu Dream Theater ale to już temat na osobny tekst.

iPad i iPhone dla muzyka cz. 1 - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Zapach i co ważniejsze smak pierniczków wprowadza nas w świąteczny nastrój. Czy zastanawialiście się co czuje zjadane ciasteczko? Twórcy tej stacji dokującej zastanawiali się chyba aż za długo.

Święta coraz bliżej i zapewne wiele osób chciałoby poczuć już teraz ten klimat. OZAKI, aby urozmaicić korzystanie ze smartfonu i ułatwić z nim pracę, zaprezentowała świąteczną i dość zabawną albo drastyczną, w zależności od podejścia do tematu stację dokującą dla iPhone`a. Zazwyczaj Święta kojarzą się nam miło, np. z zapachem choinki czy pieczonych własnoręcznie pierniczków. Najwyraźniej jednak twórcy tego docka mają dość swobodne podejście do tematyki świątecznej lub specyficzne poczucie humoru. Stacja otrzymała kształt pierniczkowego chłopca... bez nóżek.

Kształt pierniczka, co prawda w pierwszym skojarzeniu pasuje bardziej do smartfonu z Androidem (wersja 2.3 nosi kodową nazwę Gingerbread), ale zaprojektowano ją właśnie dla iPhone'a.

Aby stworzyć dla iPhone'a 4 i 4S stację dokującą Time2ginger z serii iCarry niezwykle kreatywni projektanci musieli chyba wyobrazić sobie dość dokładnie, jak na brak nóg zareaguje chłopiec z piernika. Dlatego usta chłopca są szeroko otwarte - jakby do krzyku. Na szczęście jednak, najwyraźniej na tym etapie zatrzymano szaloną wyobraźnię twórców tego docka, bo z głośnika nie usłyszymy przerażającego wrzasku, tylko muzykę i dźwięki, które sami wybierzemy korzystając ze smartfonu.

Wzmacniacz głośników iPhone Time2ginger, jak informuje producent, wzmocni dźwięk o 15 dB. Dodatkowo wyposażony jest w zestaw głośnomówiący i nie wymaga zasilania. Dodatkowo iPhone'a można w nim ustawić poziomo, co ma umożliwić m.in. wygodne oglądanie zdjęć czy filmów.

Time2ginger iPhone - piernikowy wzmacniacz dla iPhone'a - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Niektórzy z nas pewnie nostalgicznie wspominają czasy kasety magnetofonowej. DeliTape to przyjemny odtwarzacz muzyczny, który przypomni nam przygody z walkmanem. Jeszcze dziś pobierzemy tę aplikację za darmo.

0

Ocena autora

DeliTape to prosty odtwarzacz muzyczny. Naprawdę prosty, bo poza odtwarzaniem muzyki i zmianą kasety nic w nim nie zrobimy. Ale nie o to chodzi. To jedna z tych aplikacji, które służą do tego, żeby było fajnie, a nie do jakichś praktycznych celów. Czy jest fajnie? Najlepiej pobrać tę darmową tylko teraz aplikację i sprawdzić samemu.

Nie sposób zauważyć, że DeliTape wygląda po prostu rewelacyjnie. W dodatku, taśma się kręci, a dotknięcie szpuli sprawia, że zaczyna się przewijać, razem z odtwarzanym właśnie utworem (zobaczcie filmik pod tekstem). Proste, a cieszy oko. Do wyboru mamy kilka szablonów kaset. 

Pobierajcie, bo dziś jest za darmo - DeliTape, najlepsza aplikacja do słuchania Phila Collinsa! Na grafice akurat bardziej współczesny wykonawca, ale biorąc pod uwagę wiecznie modne retro - też pasuje

Oprócz przewijania, możemy tak zatrzymać i wznowić odtwarzanie, dotykając przestrzeni między szpulami. Z kolei przesuwanie palcem w górę lub w dół umożliwia zmianę szablonu kasety. Aż się łezka w oku kręci!

DeliTape zrobi duże wrażenie na waszych znajomych i wywoła okrzyki "wow!". Moda na lata osiemdziesiąte trwa, a nostalgia za kasetami chyba nie minie, więc ta aplikacja zawsze będzie modna. 

DeliTape da wam dużo punktów u znajomych, to jedna z tych "naturalnie fajnych" aplikacji, które wywołują szeroki uśmiech

Dla kogo?

Dla każdego! Trochę nostalgii nam nie zaszkodzi. W dodatku, zrobimy wrażenie na każdym, komu pokarzemy DeliTape. Nie zapomnijcie tylko wgrać muzyki Phila Collinsa. Inne gwiazdy lat '80 też pasują jak ulał.

Czy warto?

DeliTape jest teraz za darmo, więc nic nie szkodzi spróbować. Gdy skończy się promocja, trzeba się będzie zastanowić. To jedna z tych tak naprawdę niepotrzebnych aplikacji, które jednak przyjemnie mieć w telefonie.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Kaseta magnetofonowa żyje i ma się dobrze. Na twoim iPhonie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się