iPhone to nie tylko bardzo dobry smartfon, narzędzie pracy czy konsola gier, to także świetne narzędzie edukacyjne dla najmłodszych, które może uzupełniać tradycyjne książki, przybory do rysowania czy zabawki. W App Store znaleźć można ogromną liczbę aplikacji dla dzieci, od różnego rodzaju czytanek, książeczek obrazkowych bo programy edukacyjne, gry, kolorowanki i programy do rysowania. Dzięki nim dziecko będzie mogło bawić się i uczyć nawet wtedy, kiedy tradycyjne środki są niedostępne, na przykład podczas podróży samochodem czy samolotem.

W tablicę do rysowania zamieni iPhone'a lub iPada program Bord. Maluch ma do dyspozycji kawałki kredy w różnych kolorach i o różnej grubości oraz suchą gąbkę do ścierania. Same rysunki mogą powstawać na tablicy w kolorze zielonym oraz czarnym. Gotowe obrazki można zapisać w bibliotece iPhone'a, wysłać pocztą lub umieścić na Facebooku. Programy do rysowania pozwalają także na szybką naukę czytania. W każdej chwili rodzic może wyjąć iPhone'a z kieszeni i napisać nowe słowo. Sprawdza się to nawet w przypadku dzieci pomiędzy pierwszym, a drugim rokiem życia.

Little Ears - edukacyjna gra w rozpoznawanie dźwięków.

Programy do rysowania pozwalają także na szybką naukę czytania. W każdej chwili rodzic może wyjąć iPhone'a z kieszeni i napisać nowe słowo. Sprawdza się to nawet w przypadku dzieci pomiędzy pierwszym, a drugim rokiem życia.

 

Ciekawą grą edukacyjną dla najmłodszych jest program Little Ears. Zadaniem dziecka jest wskazanie właściwego obiektu na rysunku, odpowiadającemu odgrywanemu dźwiękowi. W programie znalazły się odgłosy zwierząt domowych, pojazdów, sprzętów gospodarstwa domowego, zjawisk atmosferycznych, instrumentów muzycznych oraz emocji, jak śmiech czy płacz. Dziecko odsłuchuje nagranego dźwięku, a później stuka palcem w odpowiedni obrazek. Jeśli wybierze prawidłowo, zostaje on powiększony, a lektor wypowie odpowiednie słowo po angielsku. Przydałaby się co prawda wersja polska, ale tutaj sam rodzic może wypowiedzieć odpowiednie słowo w naszym języku. Program dostępny jest zarówno dla iPhone'a jak i iPada.

ColorMe - jedna z najlepszych kolorowanego dla dzieci na iPhone.

Kolejną ciekawą aplikacją dla najmłodszych jest ColorMe, będąca elektroniczną książeczką do kolorowania. Do dyspozycji dziecka jest wiele tematycznych zestawów obrazków. W programie są więc zwierzęta morskie, dinozaury, samochody i pojazdy, zwierzęta domowe czy przybysze z kosmosu. W App Store znaleźć można także wersje okolicznościowe przygotowane specjalnie na różnego rodzaju święta. Samo kolorowanie odbywa się w trzech trybach: swobodnego rysowania, rysowania ograniczonego konturami lub wypełniania powierzchni konkretnym kolorem.. Podobnie jak wspomniane wyżej, także i ten program dostępny jest w wersjach zarówno dla iPhone'a jak i iPada.

Trzeba jednak pamiętać o umiarze. iPhone nie powinien całkowicie zastąpić tradycyjnej papierowej książki czy zabawy z rodzicami.

iPhone dla najmłodszych - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

RedakcjaT-Mobile-Trendy
18-07-2011 - 16:52:53
Zabawa dzieci na tego typu urządzeniach zawsze powinna się odbywać pod okiem dorosłych.
  (0)
Odpowiedz
Ktos kto to ma
16-07-2011 - 12:50:23
Po co to dla dzieci ? jak tro popsuja ? bez sensu
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Serwisy społecznościowe to obecnie chyba najczęściej odwiedzane przez internautów miejsca w sieci, a zdecydowany prym wiedzie tutaj Facebook. Istnieją jednak społeczności o wiele bardziej specjalizowane, wykorzystujące możliwości jakie daje iPhone i dostępne jedynie dla użytkowników tego smartfona. Nie są one oczywiście tak rozbudowane jak wspomniany wyżej Facebook, ale w przypadku niektórych z nich liczba użytkowników wynosi już kilka milionów i bardzo szybko rośnie. Idea, jaka im przyświeca, to mobilność i szybki dostęp. Wystarczy wyjąć telefon z kieszeni i podzielić się z innymi informacją lub zdjęciem.

Modę na serwisy społecznościowe dla użytkowników iPhone'a rozpoczął Instagram, serwis dostępny tylko przez dedykowaną aplikację o tej samej nazwie, pozwalający na upiększanie zdjęć za pomocą jednego z kilkunastu filtrów i dzielenie się nimi z innymi użytkownikami. Tak jak w każdej sieci społecznościowej, możemy obserwować inne osoby, a ich zdjęcia komentować lub dodawać do ulubionych. Jeśli nasze dzieło polubi odpowiednio duża ilość osób, pojawi się ono wśród popularnych fotografii, widocznych dla wszystkich użytkowników. Instagram to niemalże obowiązkowy serwis społecznościowy dla wielu użytkowników iPhone'a, a o jego popularności świadczyć może rosnąca liczba współpracujących z nim innych serwisów i aplikacji.

picplz - serwis społecznościowy łączący użytkowników iPhone'a i smartfonów z systemem Android.

Modę na serwisy społecznościowe dla użytkowników iPhone'a rozpoczął Instagram, serwis dostępny tylko przez dedykowaną aplikację o tej samej nazwie, pozwalający na upiększanie zdjęć za pomocą jednego z kilkunastu filtrów i dzielenie się nimi z innymi użytkownikami. Tak jak w każdej sieci społecznościowej, możemy obserwować inne osoby, a ich zdjęcia komentować lub dodawać do ulubionych.

 

Do Instagram podobny jest picplz. Także i w tym przypadku do dyspozycji mamy zestaw filtrów pozwalających na odpowiednią stylizację naszego zdjęcia i możliwość podzielenia się nim z innymi użytkownikami, komentowania i dodawania do ulubionych. Picplz, choć o wiele mniej popularny, otwarty jest jednak nie tylko na użytkowników iPhone'a ale także na tych, korzystających ze smartfonów z systemem Android, łączy więc społeczności użytkowników ubydwóch platform.

Soundtracking - serwis społecznościowy dla melomanów, dostępny za pośrednictwem aplikacji dla iPhone.

Ciekawie prezentują się społeczności użytkowników iPhone'a, pozwalające na wymianę innych, mniej lub bardziej przydatnych informacji. Warto wspomnieć tutaj program Soundtracking. Pozwala on na dzielenie się z innymi użytkownikami informacją o tym, czego aktualnie słuchamy. Dane o utworze możemy pobierać bezpośrednio z wbudowanego w iPhone'a odtwarzacza, możemy też wpisać je ręcznie. Soundtracking zaproponuje nam też wybór zdjęć zespołu lub wykonawcy. Aplikacja posiada funkcję identyfikacji piosenek, więc jeśli w radio leci akurat kawałek, którego nie znamy, istnieje duża szansa, że zostanie on rozpoznany. Nasi znajomi nie tylko mogą przeczytać o tym czego słuchamy, ale i odsłuchać fragment utworu.

Aplikacje społecznościowe dla iPhone - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Kto powiedział, że tylko dorośli mają cieszyć się z przywilejów, jakie daje własny telefon komórkowy i dostęp do internetu? Nasi najmniejsi klienci także znajdą w ofercie T-Mobile coś dla siebie.

Obecni rodzice raczej nie mogą powiedzieć, że swój pierwszy telefon komórkowy otrzymali, gdy szli do przedszkola. Teraz niektórzy milusińscy dostają komórkę właśnie w tym momencie swojego życia albo gdy rozpoczynają naukę w szkole.

Powodem jest zazwyczaj troska rodziców o bezpieczeństwo swoich pociech. Gdy te mają przy sobie telefon komórkowy, można w każdej chwili się z nimi skontaktować, poinformować, gdy z jakichś powodów nie jest się w stanie dotrzeć na czas w umówione miejsce. Także dzieci mogą informować opiekunów o odwołanych zajęciach.

Jaki telefon będzie najlepszy dla dziecka? Może Tak Tak – T-Mobile na kartę. W wersji Hot można dzwonić już od 30 gr za minutę do wszystkich dużych sieci. W Nowym Tak Taku – od 15 groszy za minutę, przy czym ceny połączeń maleją wraz ze stażem klienta.

Opcja Hot umożliwia także korzystanie z internetu w telefonie w ramach stałej miesięcznej opłaty w wysokości 9,08 zł miesięcznie. Internet Non-Stop nigdy nie zaskoczy użytkownika wysokim rachunkiem, a pozwala na swobodne odwiedzanie stron internetowych, korzystanie z poczty elektronicznej, portali społecznościowych czy nawigacji.

Jeżeli chcielibyście rozmawiać ze swoim dzieckiem bez opłat, rozwiązaniem jest aktywacja usługi Między Nami. Warunkiem jest posiadanie przez was także telefonu na kartę. Jeżeli jesteście naszymi abonentami, sposobem na darmowe pogawędki z dzieckiem jest włączenie go w poczet członków Sieci Rodzinnej. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że dziecko może zadzwonić do każdego członka waszej Sieci nawet wówczas, gdy nie ma już środków na karcie.

A może wasza latorośl będzie chciała rozmawiać przez rok za darmo w ramach usługi Między Nami z rodzeństwem lub przyjacielem? To może być pomysł na obniżenie rachunków za domowy telefon stacjonarny.

Dzieciaki, którym telefon rzadziej służy do rozmów, a często jest przenośnym centrum rozrywki, przepadają za grami. Oczywiście nie brakuje ich w naszej ofercie. Na naszej stronie internetowej można sprawdzić, które z nich cieszą się największą popularnością wśród użytkowników. Nie ma możliwości ściągnięcia na komórkę gry, która nie będzie z nią kompatybilna. Po zaznaczeniu producenta i modelu własnej komórki, można się bowiem przekonać, w jakie gry można na niej zagrać.

Ściąganie gier jest bardzo proste. Wystarczy pod numer 79777 wysłać SMS-a z kodem gry.

Fot. Monkey Business Images | Dreamstime.com

T-Mobile dla najmłodszych - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
09.02.2012

iPhone dla kierowcy

Uniwersalność iPhone to nie tylko gry, programy do fotografii czy wideo. Smartfona Apple'a docenią także kierowcy. Sprawdza się ona znakomicie zarówno podczas prowadzenia samochodu jak i w innych sytuacjach, np. przy wyborze stacji benzynowej.

Podstawową funkcją z jaką kojarzony jest iPhone w aucie, to oczywiście nawigacja. W App Store dostępnych jest kilka programów tego typu. Niektóre doczekały się już opisu. W ostatnich miesiącach pojawiły się kolejne, nowe aplikacje tego typu. Zdecydowanie najbardziej godną uwagi jest Sygic Polska: GPS Nawigacja.

Program ma ładną szatę graficzną, standardową dla tego typu aplikacji. Informacje prezentowane na ekranie są czytelne. Program nie odciąga wzroku kierowcy od tego, co dzieje się na drodze. Nawigacja działa bardzo dobrze. Sygic szybko reaguje też na zmianę trasy, przeliczając i proponując nową drogę.

Imponująca jest także lista punktów użyteczności publicznej czyli tzw. POI. Nawigować można do wybranego ręcznie adresu, punktu POI, kontaktu z książki adresowej, a nawet wybierając zdjęcie z biblioteki iPhone'a. Program pobierze informację o miejscu z danych Exif przypisanych do fotografii. Podczas podróży przydadzą się także ostrzeżenia o przekroczeniu dozwolonej prędkości jak i informacje o zbliżaniu się do fotoradaru.

Program posiada także funkcje społecznościowe, polegające na informowaniu się użytkowników o wypadkach, nieoznaczonych fotoradarach itp. Dostępne są także różne dodatki, do kupienia wewnątrz aplikacji, z których najciekawsze wydają się przewodniki po miastach czy statystyki podróży, z wykresami prędkości czy wysokości.

Speed Alarm to rodzaj internetowego CB-Radia.

Ciekawą aplikacją społecznościową dla kierowców jest Speed Alarm. Jest to swego rodzaju internetowe CB-Radio. Program korzysta zarówno z odbiornika GPS jak i internetu. Podaje on informacje o wszelkich punktach pomiaru prędkości, niebezpiecznych miejscach, przejazdach kolejowych, które znajdują się w okolicy przejazdu, a pobierane są z jego bazy danych, a także o  wszelkich zdarzaniach jakie mają miejsce na drodze, a więc o lotnych patrolach policji, wypadkach itp.

 

Ciekawą aplikacją społecznościową dla kierowców jest Speed Alarm. Jest to swego rodzaju internetowe CB-Radio. Program korzysta zarówno z odbiornika GPS jak i internetu. Podaje on informacje o wszelkich punktach pomiaru prędkości, niebezpiecznych miejscach, przejazdach kolejowych, które znajdują się w okolicy przejazdu, a pobierane są z jego bazy danych, a także o  wszelkich zdarzaniach jakie mają miejsce na drodze, a więc o lotnych patrolach policji, wypadkach itp.

Użytkownik nie tylko korzysta z informacji przesłanych przez innych, może także sam dodawać kolejne. Proces jest na tyle prosty że można to zrobić w czasie jazdy. Program sam pobierze dane o lokalizacji. W przypadku tego typu programów bardzo ważna jest społeczność. Informacja o aktywności innych użytkowników także wyświetla się na ekranie.

Speed Alarm aktywuje się za pomocą zwykłego sms-a. Usługi oferowane za jego pośrednictwem dostępne są w różnych abonamentach. Aktywność w społeczności jest także oceniania punktami, którymi można przedłużać wspomniany abonament.

Lokalizator stacji benzynowych Orlen i Bliska pozwoli lepiej zaplanować sobie podróż.

W podróży po Polsce przydać się może także lokalizator stacji benzynowych, jaki ostatnio wydał PKN Orlen. Oczywiście znaleźć tam można stacje tylko należące do tego koncernu, a więc Orlen i Bliska. Informacje są jednak bardzo dokładne, włącznie z ofertą, obsługą poszczególnych programów lojalnościowych oraz informacjami kontaktowymi do każdej ze stacji. Klienci tankujący na stacjach tego koncernu z pewnością będą mieli teraz ułatwione zadanie planując dłuższe wyprawy lub będąc w nieznanej sobie okolicy.

iPhone dla kierowcy - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się