Aktualności

02.02.2015
Jak korzystać i pobierać aplikacje z App Store?

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Przy okazji aktualizacji swojego mobilnego systemu operacyjnego do wersji iOS 8, Apple wprowadziło również sporo zmian w obrębie swojego sklepiku z aplikacjami. Pokazujemy co zmieniło się w App Store i jak z niego korzystać.

Po pierwsze i najważniejsze - by móc korzystać z zawartości App Store i pobierać stamtąd aplikacje, musimy posiadać założone konto Apple ID. Jest to dokładnie to samo konto, które jest wymagane przy aktywacji nowego iPhone’a, ten proces najpewniej masz już więc za sobą.

-> Test: iPhone 6: większy, szybszy, lepszy

-> Test: iPhone 6 Plus: wielki jak nigdy

Większość aplikacji jest dostępna za darmo, jednak zdarza się też tak, że za te bardziej dopracowane i rozbudowane trzeba zapłacić kilka lub kilkanaście złotych. Wówczas do takiego zakupu potrzebnych nam będzie kilka danych z karty debetowej/kredytowej.

Pierwsza zakładka od lewej strony, czyli Polecane, to bardzo ciekawe miejsce w App Store. To tutaj Apple zamieszcza informacje o nowych grach oraz aplikacjach, dostarcza wiarygodnych rekomendacji, prezentuje zestawienia aplikacji (np. tematyczne), a także ogłasza różnego rodzaju promocje, w tym cotygodniowe „App of the Week”.

Zakładka o nazwie Najlepsze to miejsce, które również będziecie często odwiedzać. To tutaj bowiem znajdują się tak lubiane przez nas rankingi, z których dowiadujemy się, jakie aplikacji są obecnie na topie. Osobne rankingi są tu zarówno dla aplikacji darmowych oraz płatnych, jak i najbardziej dochodowych.

To kolejne interesujące miejsce w App Store, które pojawiło się właśnie wraz z aktualizacją systemu do wersji iOS 8. Tutaj każdy indywidualnie poszukuje interesujących go aplikacji, a ułatwiają mu to gotowe propozycje z kilkudziesięciu różnych działów. Jeśli nie do końca wiesz, jaką aplikacją powinieneś pobrać do prowadzenia domowego budżetu lub obróbki zdjęć, to zajrzyj właśnie tutaj. O tym dziale wiele mówi już jego nazwa - Eksploruj - w domyśle - dziesiątki działów, poznając tysiące aplikacji. Oprócz kategorii znajduje się tu też sekcja Popularne w mojej okolicy, która bazując na geolokalizacji podrzuca aplikacje popularne w pobliżu.

Tutaj niczego tłumaczyć chyba nie trzeba. Zakładka Szukaj to po prostu wyszukiwarka. Przy górnej krawędzi ekranu widoczny jest pasek, do którego wpisujemy nazwę aplikacji, którą chcemy odszukać. Nowością, wprowadzoną przy okazji iOS 8, są natomiast Trendy wyszukiwań, czyli lista aktualnie najczęściej pobieranych aplikacji z polskiego App Store. Dzięki temu łatwo można sprawdzić, co aktualnie jest na topie.

Kolejna zakładka o raczej dość jasnym przeznaczeniu. To tutaj pojawiają się informacje o dostępnych aktualizacjach dla poszczególnych aplikacji. Ich twórcy pracy nad nimi nie kończą bowiem już w momencie wydania, lecz cały czas udoskonalają je i wzbogacają o nowe funkcje, a co za tym idzie - wypuszczają w świat kolejne aktualizacje. Zainstalujecie je właśnie z tego miejsca. W dodatku w sekcji Kupione przejrzycie waszą listę wszystkich aplikacji pobranych od momentu założenia konta Apple ID.

Po dotknięciu palcem w konkretną aplikację na liście lub w danej sekcji, otwiera się jej karta aplikacji, w której znajdziemy wiele informacji na jej temat: m.in. dokładny opis, opinie użytkowników, a nawet propozycje podobnych aplikacji.

-> Pobierajcie aplikacje i gry bez problemów! Ich koszty dodajcie do rachunku! 

Jeśli chcemy pobrać tę, do której przeszliśmy, to musimy nacisnąć palcem na znajdujący się przy prawo-górnej krawędzi ekranu przycisk Pobierz, a następnie potwierdzić tapnięciem w przycisk Instaluj. Po wpisaniu hasła Apple ID (lub skorzystania z funkcji Touch ID w nowszych modelach iPhone’ów) aplikacja zainstaluje się w pamięci naszego urządzenia.

Jak korzystać i pobierać aplikacje z App Store? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Podziel się