Użytkownicy telefonów z Windows Phone mogą już korzystać z najpopularniejszego komunikatora na świecie.

Dostępna jest już oficjalna aplikacja Skype dla Windows Phone. Pozwala ona użytkownikom telefonów z tym systemem dołączyć do wielomilionowej społeczności korzystające z komunikatora Skype na urządzeniach mobilnych.

Aplikacja Skype była dotychczas dostępna dla iPhone’ów, telefonów z Androidem i Symbianem.

Skype dla Windows Phone pozwala na połączenia głosowe oraz wideo z wykorzystaniem sieci 4G, 3G oraz Wi-Fi. Aplikacja dostępna jest w 18 językach, w tym po polsku. Aplikację można pobrać bezpłatnie z Marketplace (powinna się pojawić w najbliższym czasie).

Aplikacja Skype’a jest kompatybilna z systemem Windows Phone 7.5 Mango lub nowszym. Jej twórcy certyfikowali przetestowali i certyfikowali następujące telefony: Nokia Lumia 710, Nokia Lumia 800, Nokia Lumia 900, HTC Titan, HTC Radar, Samsung Focus S, Samsung Focus Flash.

<p><em>Skype dostępny dla telefonów z Windows Phone! Zobacz jak wygląda!</em></p>

Jest już Skype dla Windows Phone (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Mocno oczekiwany i równie mocno obiecywany. Microsoft wprowadza Skype’a do smartfonów z własnym systemem operacyjnym. Komunikator w wersji beta możecie przetestować sami!

Skype dla Windows Phone jest zupełnie inny od wersji mobilnej dostępnej dla pozostałych smartfonowych platform. Został od zera zaprojektowany pod kątem interfejsu Metro. Ikony są duże i wyraźne, książka adresowa bazuje na tej systemowej – nawigacja została zunifikowana tak bardzo jak to tylko możliwe. Nawet panel odpowiedzialny za wysyłanie wiadomości tekstowych jest niemal identyczny z tym, który w Windows Phone odpowiada za SMS-y.

Tak wyglądać będzie Skype na Windows Phone.

Komunikator obsługuje wideorozmowy. Można je prowadzić zarówno w zasięgu sieci WiFi jak i wtedy, gdy korzystacie z internetu przez 3G (choć warto ostrożnie gospodarować pakietem internetowym). Istnieje możliwość jednoczesnego prowadzenia rozmowy z użyciem kamery i czatowania. To ostatnie możliwe jest również w trybie konferencyjnym, choć nie widzimy wtedy twarzy naszego rozmówcy.

 

Aplikację znajdziecie w Windows Marketplace (niestety tylko w wersji anglojęzycznej). Wymaga ona Windows Phone 7.5 Mango. Na razie to wersja beta – finalna zostanie udostępniona w kwietniu i będzie wspierać także język polski. Niewykluczone, iż w przyszłości komunikator stanie się integralnym elementem Windows Phone, co jest związane z przejęciem Skype przez Microsoft.

Jeśli chodzi o kompatybilność ze smartfonami, aplikacja była testowana na czterech dostępnych w Europie urządzeniach:

Fot/Źródło: Skype

Poprzez Skype możecie też rozmawiać ze znajomymi za pomocą chatu.

Skype dla Windows Phone. Już jest wersja beta! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W App Store pojawiła się najnowsza wersja mobilnego komunikatora GG. Jakie zmiany wprowadza aktualizacja oznaczona numerem 3.4?

Najnowsza wersja komunikatora GG przeznaczonego dla iPhone'a jest już dostępna do darmowego pobrania z App Store. Zgodnie z tym co obiecuje producent, aktualizacja oznaczona numerem 3.4 wprowadza kilka zmian, których oczekiwali użytkownicy popularnego komunikatora.

Tą, która najbardziej rzuca się w oczy, jest tzw. "wybierak emotek", dzięki któremu wyrażanie konkretnych emocji za pośrednictwem komunikatora ma być łatwiejsze i szybsze. Tradycyjne emotki i buźki - takie jak :-), :-D czy :-P - automatycznie zmieniają się w animowane grafiki, dobrze znane użytkownikom desktopowych wersji GG.

Oprócz tego poprawie uległa stabilność aplikacji. Wprowadzono też udogodnienia w obsłudze, jak np. usuwanie rozmów z zakładki Ostatnich. Ponadto, w ostatnim czasie do wersji mobilnej GG na iOS dodano między innymi możliwość ustawienia ciemnego motywu.

Najnowsza wersja mobilnego GG oferuje m.in. szybsze i łatwiejsze korzystanie z emotikonek.

Co jeszcze ma do zaoferowania mobilne GG? Oprócz możliwości przeprowadzania rozmów tekstowych, aplikacja pozwala także na dostęp do GGdysku, który oferuje 3 GB wirtualnej przestrzeni, a także pozwala na słuchanie muzyki w platformie radiowej.

Opcja synchronizacji zapewnia z kolei dostęp do aktualnej listy kontaktów i archiwum konwersacji oraz umożliwia kontynuowanie na iPhone'ie rozmowy rozpoczętej wcześniej na komputerze stacjonarnym.

Mobilne GG w wersji 3.4 jest dostępne za darmo w App Store.

Jest już nowe GG dla iPhone'a - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Popularny agregator treści o nazwie Flipboard doczekał się wersji dla systemu Windows 8.1 i RT. Aplikacja umożliwia czytanie treści z internetu, podanych w formie atrakcyjnych dla oka, wirtualnych magazynów.

Przez długi czas Flipboard był dostępny wyłącznie na iPadzie. Dynamicznie rosnąca popularność aplikacji przyczyniła się jednak do jej ekspansji na inne platformy, w tym na Androida, a od niedawna - również na Windows. Oficjalny klient Flipboarda jest już dostępny za darmo w Windows Store.

Do czego służy Flipboard? To aplikacja agregująca rozmaite treści z internetu. Zbiera je w jednym miejscu i podaje w wygodnej i atrakcyjnej dla oka formie. To taki wirtualny magazyn na smartfony i tablety. Flipboard obsługuje 12 najpopularniejszych serwisów społecznościowych oraz setki najpopularniejszych stron internetowych. Umożliwia tworzenie własnych, spersonalizowanych magazynów, składających się z materiałów, na które natrafiamy podczas codziennej aktywności w sieci.

Flipboard jest kompatybilny wyłącznie z mobilnymi urządzeniami pracującymi pod kontrolą najnowszej odsłony systemu Windows 8.1. A w akcji zobaczycie go na poniższym filmiku, prezentującym samą aplikację i jej najważniejsze funkcje.

Flipboard dla Windowsa już jest! (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się