Znana z Facebooka gra o budowaniu i rozwijaniu farmy trafiła właśnie na smartfony z systemami iOS i Android. Mowa oczywiście o FarmVille, czyli grze, którą znają miliony ludzi.

Z FarmVille sprawa jest trochę skomplikowana: jedni tę grę kochają, inni nienawidzą (głównie ze względu na uciążliwe powiadomienia na Facebooku). Tak czy inaczej, obok jej sukcesu trudno jest przejść obojętnie - wszak w wersję na popularnej społecznościówce grały i grają miliony. Teraz własną farmę będzie można budować również na smartfonach.

Gra pod tytułem FarmVille 2: Country Escape - bo konkretnie to o nią właśnie chodzi - do tej pory była znana wyłącznie użytkownikom Facebooka, ale właśnie zaliczyła globalny debiut na smartfonach z systemami iOS i Android. Można w nią grać zarówno w trybie dla pojedynczego gracza jak i wieloosobowym. Sterowanie zostało oczywiście dostosowane do specyfiki ekranów dotykowych i jest intuicyjne. Firma Zynga zadbała również o integrację z Facebookiem, dzięki czemu jedną farmę można rozwijać zarówno na komputerach jak i smartfonach. Nie zabrakło też trybu offline i można grać bez połączenia z siecią.

W FarmVille zajmujemy się budowaniem i rozwijaniem farmy. Sadzimy i pielęgnujemy rośliny, hodujemy zwierzęta oraz produkujemy towar, który następnie możemy sprzedawać i zdobywać pieniądze. W odróżnieniu od wersji na Facebooka, w tej na smartfony Zynga wprowadziła specjalny tryb anonimowy, dzięki któremu nie trzeba już nieustannie spamować facebookowych znajomych, którzy naszą farmą bynajmniej zainteresowani nie są.

FarmVille 2: Country Escape zebrało całkiem niezłe recenzje. Znajdziecie ją w App Store i Google Play, skąd można ją pobrać za darmo.

Już jest FarmVille na smartfony! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Nowa aktualizacja dla Windows Phone stawia na ludzi, a nie na aplikacje. Już niedługo w naszej ofercie znajdzie się HTC Radar wyposażony właśnie w ten system operacyjny.

Mango jest aktualizacją Windows Phone. Jej celem było rozszerzenie możliwości systemu operacyjnego i wzbogacenie go w nowe funkcje.

Twórcy aktualizacji Mango postawili przede wszystkim na nowe funkcje związane z użytkownikiem i gronem jego znajomych. Twórcy skupili się na ludziach, a nie na aplikacjach.
Będzie więc możliwe swobodne przełączanie się między wiadomościami tekstowymi, czatem na Facebooku, a także wiadomościami błyskawicznymi (IM) Windows Live Messengera w ramach tej samej konwersacji, niezależnie od miejsca, w którym przebywamy oraz osoby, z którą prowadzimy rozmowę.

Popracowano także nad kwestią grupowania znajomych. Od teraz można ludzi pogrupować wedle własnych upodobań i dzięki temu filtrować informacje przychodzące z różnych źródeł (połączenia głosowe, wiadomości SMS, email, serwisy społecznościowe). Ułatwieniem jest także możliwość przypięcia takiej grupy do ekranu startowego w postaci animowanych, stale aktualizujących się kafelków, co pozwolić ma na komunikację dwustronną z wieloma osobami jednocześnie.

Hasło reklamowe Windows Phone brzmi "put people first". I to właśnie ludzie, a nie aplikacje, będą najważniejsi w nowej wersji systemu operacyjnego od Microsoft.

Nie zapomniano także o kwestii serwisów społecznościowych. Serwisy takie jak Twitter i LinkedIn zostały zintegrowane z poszczególnymi kontaktami.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Windows Phone 7.5 otwiera dostęp do Windows Phone Marketplace, gdzie dostępnych jest obecnie ponad 30 tys. aplikacji, oraz do usługi Xbox Live dla użytkowników z Polski.

Twórcy Mango postawili na zintegrowanie aplikacji bezpośrednio z głównymi funkcjami telefonu. I tak Windows Phone 7,5 pozwalać będzie na szybkie przełączanie się między aplikacjami i uruchamianie ich w tle, przy jednoczesnym oszczędzaniu baterii i wydajności telefonu.
Wirtualny dysk SkyDrive, na który możemy wysyłać zdjęcia, filmy i dokumenty, pozwoli rozszerzyć pamięć telefonu o dodatkowe 25GB.
Windows Phone 7,5 będzie wyposażony także w najnowszy pakiet Office i program Outlook.

Windows Phone 7,5 wyposażony będzie w najnowszy pakiet Office.

W ciągu kilku następnych tygodni wszyscy obecni użytkownicy Windows Phone otrzymają najnowszą aktualizację. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość. W pierwszym tygodniu aktualizacja trafi bowiem do 10 proc. obecnych użytkowników systemu od Microsoft. W kolejnych tygodniach liczba użytkowników objętych aktualizacją będzie sukcesywnie zwiększana.

Warto również wspomnieć o tym, że kilkanaście dni temu Amerykańskie Stowarzyszenie Projektantów Wzornictwa Przemysłowego przyznało aż 3 nagrody Windows Phone. System operacyjny Microsoftu zwyciężył aż w 3 kategoriach: Najlepszy produkt, Najlepsza obsługa oraz People’s Choice – ostatnia nagroda uznawana jest za  niezwykle prestiżową, ponieważ przyznają ją konsumenci.

Pragniemy przypomnieć, że na systemie Windows Phone 7,5 pracować będą Nokia Lumia 710, Nokia Lumia 800, które niedługo znajdą się na polskim rynku.

Mango na Windows Phone już jest! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Smartfony coraz bardziej opanowują rynek nowych technologii. Na całym świecie jest ich już ponad miliard!

Na świecie jest coraz więcej smartfonów, które powoli zaczynają wypierać z rynku tradycyjne telefony komórkowe. Producenci prześcigają się, by zaoferować użytkownikom coraz wydajniejsze i bardziej innowacyjne urządzenia.

To wszystko przekłada się na ogromnie liczby. Trzeci kwartał tego roku był rekordowy, bo liczba smartfonów będących w użyciu przekroczyła jeden miliard! Tak wynika z danych przedstawionych przez firmę Strategy Analytics.

Dla porównania, w trzecim kwartale roku 2011 na świecie było "tylko" 708 milionów smartfonów. Mamy więc do czynienia z bardzo gwałtownym wzrostem, który w kolejnych latach powinien być jeszcze większy.

Fot.: Karenwinton | Dreamstime.com

Na świecie jest już ponad miliard smartfonów! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Symulatory farmy to dość hermetyczny gatunek gier, jednak nie da się ukryć, że ma swoich wiernych fanów. Jeśli się do nich zaliczacie, to z pewnością zainteresuje was fakt, iż w App Store i Google Play pojawił się właśnie Farming Simulator 14.

Farming Simulator 14 to gra, dzięki której poczujecie klimat wsi i wcielicie się w farmera z prawdziwego zdarzenia. Będziecie sterować traktorem, uprawiać pole, zbierać plony, a także dbać o ekonomiczny rozwój swojej farmy. Zdobyte pieniądze przeznaczycie na rozwój biznesu, który z czasem będzie przybierał coraz bardziej imponujące rozmiary. Ten kto miał już do czynienia z takim modelem rozrywki, doskonale wie, że potrafi on naprawdę wciągnąć.

Najnowsza gra farmerska od studia Giant Software jest dostępna w App Store i Google Play. Jej cena wynosi około 10 złotych. Twórcy obiecują, że do końca tego roku Farming Simulator 2014 ma pojawić się jeszcze na innych platformach mobilnych, wśród których znajdują się Windows Phone 8, Windows RT oraz Amazon Kindle. Więcej na jej temat dowiecie się, oglądając poniższy zwiastun.

Symulator farmy dla Androida i iOS już jest (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się