Jeśli nie znacie jeszcze Wilqa, to koniecznie musicie go poznać. Bohater kultowego komiksu doczekał się własnego kalendarza, który trafił właśnie do sprzedaży w App Store i Google Play.

Komiks pod tytułem "Wilq", tworzony przez braci Bartosza i Tomasza Minkiewiczów, jest wydawany w naszym kraju od 2002 roku. Przez ten czas zdążył zyskać status kultowego.

Charakteryzuje się specyficzną kreską i nietuzinkowym, czasami wręcz mocno absurdalnym poczuciem humoru. Jeśli jeszcze go nie znacie, koniecznie nadróbcie tę zaległość.

Tymczasem w App Store i Google Play pojawił się oficjalny kalendarz Wilqa na 2013 rok, wydany w formie aplikacji dla smartfonów z systemami iOS i Android. Zawiera zabawne obrazki i teksty na każdy dzień roku.

Dodatkowo posiada funkcję dodawania notatek do poszczególnych dni w kalendarzu. Musicie jednak uważać z nim przy dzieciach, bo jednym z rozpoznawalnych cech humoru "Wilqa" jest niecenzuralne słownictwo.

Kalendarz Wilqa na smartfony - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Dla wielu z nas kalendarz stanowi podstawową aplikację w każdym smartfonie, bo to dzięki niemu można szybko i wygodnie zorganizować swój czas. Nie musimy już dźwigać obszernych notestów, by zanotować nowe wydarzenia, a tych przecież jest całe mnóstwo - urodziny, imieniny, spotkania, czy też zwykłe przypomnienia. Jeśli chcemy być na bieżąco, zwykła aplikacja może nie wystarczyć. Warto więc wspomóc ją widżetem ekranowym, który zawsze będzie wyświetlał nadchodzące wydarzenia, w dowolnej formie.

Stosunkowo niedawno opisywaliśmy popularne kalendarze dla Androida. One także dysponują konfigurowalnymi widżetami, jednak ich wykonanie może kłócić się z naszą estetyką. Niektórzy przekształcają nawet swoje pulpity w mini-arcydzieła, które są równie piękne, co funkcjonalne. Widżety współpracujące z kalendarzem można podzielić na dwie grupy. W pierwszej znajdą się proste dodatki wyświetlające głównie datę, natomiast w drugiej – zaawansowane widżety prezentujące agendę. Dzisiaj poznamy 7 widżetów – od tych najskromniejszych do najbardziej zaawansowanych.

Simple Calendar Widget

CalWidget to najskromniejszy ze wszystkich widżet, którego celem jest wyłącznie wyświetlanie aktualnej daty na niewielkiej grafice o rozmiarach 1x1. Podobne zadanie ma Today Widget. Clock inn to z kolei widżet imitujący ikony systemu iOS – kalendarz i zegar w dwóch rozmiarach wyświetlają aktualną datę, godzinę i ilość nadchodzących wydarzeń. Grupę prostych dodatków zamyka Calendar Widget 2, który wyróżnia możliwość ustawienia tła. To tylko kilka przykładów skromnych dodatków, których jest całe mnóstwo w Markecie.

Znacznie niższa konkurencja istnieje w segmencie zaawansowanych widżetów, które mogą nawet całkowicie wyprzeć standardowe aplikacje, prezentując zdarzenia w przejrzysty sposób i umożliwiając ich edycję. W tej grupie programów znalazły się widżety, które potrafią wyświetlać nadchodzące wydarzenia. Najprostszym z nich jest Smooth Calendar – wystylizowany na standardowy widżet dostępny w Sense UI, wyświetla maksymalnie trzy najbliższe zapisy z kalendarza.

Znacznie bardziej zaawansowany jest Simple Calendar Widget, który często stosują autorzy widowiskowych, ale jednocześnie skromnych pulpitów. Serca użytkowników zaskarbił swoimi możliwościami konfiguracyjnymi, wśród których nie zabrakło edycji czcionki oraz przeźroczystości tła.

Dla entuzjastów rozwiązań programistycznych grupy GO Dev Team przygotowany został GO Calendar Widget, który może prezentować zarówno widok miesiąca, jak i listę nadchodzących wydarzeń. Jednak skorzystać z niego mogą tylko użytkownicy innej aplikacji grupy – GO Launcher EX.

CalWidget (nie mylić z pierwszą aplikacją w tym zestawieniu o tej samej nazwie) zamyka listę zaawansowanych widżetów ekranowych współpracujących z kalendarzem. Początkowo niepozorny i toporny, z czasem może okazać się niezastąpiony. Dostępny we wszystkich możliwych rozmiarach. Obsługuje wszystkie kalendarze, a każdy potrafi oznaczyć innym kolorem na liście najbliższych wydarzeń. Umożliwia dostosowanie koloru tła i czcionki, a także układu poszczególnych elementów. Wystarczy poświęcić mu kilka chwil, by przekonać się o jego wartości.

Fot. Android Market

Jaki wybrać darmowy widżet kalendarza dla Androida? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Kalendarz i lista zadań to podstawowe narzędzia wspomagające organizację naszego czasu. Dzięki nim nie zapomnimy o spotkaniu, urodzinach i rocznicy, a lista zakupów będzie zawsze pod ręką. Zawsze, o ile do niej spojrzymy, a ich obecność w obszarze powiadomień znacznie redukuje możliwość przeoczenia.

Status Agenda umożliwia wyświetlanie wszystkich zdarzeń z kalendarza w obszarze powiadomień. Tam będą widnieć w postaci listy, na której każda pozycja oznaczona będzie tytułem oraz dniem, na który zaplanowane jest przypomnienie. Osobom korzystającym z kilku kalendarzy może przydać się również oznaczenie graficzne w postaci kolorowych kwadratów, które symbolizują dane terminarze. Kliknięcie w daną pozycję spowoduje wywołanie okna kalendarza, natomiast przyciskiem umieszczonym w prawym, dolnym rogu powiadomienia można dodać nowe wydarzenie do listy. W ustawieniach programu można zmienić wygląd powiadomienia, ograniczając listę do jednowierszowych wpisów – służy do tego przełącznik przy pozycji „Big layout”. Tam można też zmienić częstotliwość odświeżania danych, ponieważ te nie są aktualizowane na bieżąco, a także okres, za jaki mają być wyświetlane dane – od 1 do 14 dni. W opcjach można także wydzielić kalendarze, z których nie korzystamy, a także włączyć/wyłączyć ikonę statusu. Ten niewielki program może znacznie poprawić naszą efektywność, bo dzięki niemu zawsze będziemy na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami zapisanymi w kalendarzu.

Notable to system szybkiego tworzenia zadań bezpośrednio z obszaru powiadomień, gdzie zresztą wszystkie są wyświetlane. Po uruchomieniu aplikacji od razu zostanie wyświetlone okno dodawania nowej pozycji, w którym można wybrać jeden z czterech dostępnych kolorów „fajki”, a później wpisać lub podyktować tekst. Strzałką zatwierdzamy operację, która zwieńczona zostanie nową pozycją w obszarze powiadomień. Teraz wystarczy kliknąć, by oznaczyć zadanie jako wykonane lub poddać edycji. W zależności od zainstalowanej wersji Androida, można tego dokonać z poziomu wyskakującego okna lub bezpośrednio z obszaru powiadomień (Android 4.1 lub nowszy). W ustawieniach aplikacji można zmienić sposób interakcji na kliknięcie (do wyboru: odrzucenie, szczegóły, edycja), wyłączyć przyciski powiadomień, włączyć obsługę gestów i zmienić priorytet na niski – wówczas zadania będą wyświetlane w dolnej części obszaru powiadomień. Posiadaczy Androida w wersji 4.2 może ucieszyć również integracja z DashClock’iem, czyli możliwość wyświetlania przypomnień na ekranie blokady w formie widżetu. Notable dostępny jest w Google Play za darmo.

Fot. Google Play

Przypomnienia w obszarze powiadomień na Androidzie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Najnowszy smartfon Finów został wyposażony w matrycę drugiej generacji o rozdzielczości aż 41 pikseli. Jak wygląda reszta specyfikacji?

Nokia Lumia 1020 została wyposażona w 4,5-calowy wyświetlacz ClearBlack AMOLED o rozdzielczości 1280 x 768 pikseli (332 ppi), pokryty Gorilla Glass 3. Ma on tryb wysokiej jasności, zapewnia czytelność w świetle słonecznym. Za wydajność smartfonu odpowiada dwurdzeniowy procesor Qulacomm Snapdragon S4 o częstotliwości taktowania 1,5 GHz z układem graficznym Adreno 225, wspierany przez 2 GB pamięci RAM. Nad całością czuwa naturalnie Windows Phone 8.

Pamięć wewnętrzna smartfonu to 32 GB (bez możliwości rozszerzenia) oraz dodatkowe bezpłatne 7 GB w chmurze Microsoftu – SkyDrive. Aparat główny ma matrycę PureView o rozdzielczości 41 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu, sześcioma obiektywami fizycznymi, ksenonową lampą błyskową do zdjęć oraz lampą błyskową LED do wideo. Układ optyczny dostarczyła firma ZEISS. Rozdzielczość to 7712 x 5360.

Aparat zawiera także aplikację Nokia Pro Camera, której interfejs przejrzyście pokazuje, jaki wpływ ma konkretne ustawienie na finalne zdjęcie lub nagranie wideo. Umożliwia także edytowanie i udostępnianie zdjęć. Dzięki niej można zrobić jednocześnie zdjęcia o wysokiej rozdzielczości 38 megapikseli do edycji bez ograniczeń oraz 5-megapikselową wersję do udostępniania w serwisach społecznościowych. Aparat na przedniej części obudowy ma rozdzielczość 1,2 Mpix.

Nokia Lumia 1020 będzie dostępna w trzech kolorach: czarnym, białym oraz żółtym

Smartfon rejestruje wyraźny obraz wideo z dźwiękiem stereo nawet na najgłośniejszych koncertach. Umożliwia to funkcja Nokia Rich Recording, która obsługuje 6 razy głośniejszy dźwięk niż standardowe mikrofony stosowane w smartfonach.

Firma Hipstamatic zaprezentowała dostępną tylko w smartfonie Nokia Lumia 1020 aplikację Oggl PRO, która oferuje społeczności użytkowników najbardziej zaawansowane funkcje sterowania aparatem smartfonu. Zapowiedziano również udostępnienie na platformie Windows Phone popularnych aplikacji Path i Flipboard.

Tak wygląda przykładowe zdjęcie zrobione smartfonem Nokia Lumia 1020

Najnowsze udoskonalenia funkcji LiveSight w usłudze HERE Maps ułatwią wkrótce poznawanie okolicy i miejsc, w których warto zrobić zdjęcia. Użytkownicy smartfonu Nokia Lumia 1020 mogą także korzystać z usługi Nokia Muzyka bez reklam i abonamentu.

Smartfon Nokia Lumia 1020 będzie dostępny w kolorze żółtym, białym i czarnym. Bateria ma pojemność 2000 mAh i pozwala na 384 godziny czuwania, około 19 (2G) lub około 13 (3G) pracy, do 63 godzin słuchania muzyki. Wymiary obudowy wynoszą 130,4 x 71,4 x 10,4 mm, a całość waży 158 gramów. Nie zabrakło także Wi-Fi, microUSB, USB OTG, radia FM z RDS, A-GSP z GLONASS.

Źródło: Nokia, GSMArena

Nokia Lumia 1020 – zoom stworzony na nowo - opinie i komentarze (4)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

januszkii
30-08-2013 - 09:26:05
właśnie kończy mi się umowa i moze już coś wiadomo na temat wprowadzenia tego modelu do waszej oferty
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
30-08-2013 - 16:57:56
januszkii, jest szansa na pojawienie się tego telefonu w IV kwartale 2013 r. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
skorpion2711
17-07-2013 - 23:16:21
czy operator ma w planach wprowadzenie tego modelu do swojej oferty?
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
18-07-2013 - 17:18:15
Jeszcze jest niestety za wcześnie abyśmy mogli odpowiedzieć na Twoje pytanie. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się