Jeśli poszukujecie oddechu od typowych gier piłkarskich, to koniecznie sprawdźcie Kind of Soccer. W tej grze nic nie jest takie, jak sobie wyobrażacie.

0

Ocena autora

W normalnym meczu piłkarskim grają dwie drużyny po jedenastu zawodników, które próbują umieścić piłkę w bramce przeciwnika, a pomiędzy nimi biega sędzia, którego zadaniem jest dbanie o poprawny i przebieg spotkania. W Kind of Soccer też są dwie drużyny, piłka i sędzia, ale zasady gry znacząco odbiegają tu od tego, co zwykliśmy nazywać normą. O co więc chodzi?

Wystarczy chyba, że powiem, że naszym podstawowym celem jest tutaj trafienie piłką w sędziego. Mecz zwycięża ta drużyna, której jako pierwszej uda się tego dokonać pięć razy. Brzmi to dziwnie, ale musicie mi wierzyć, że można się przy tym całkiem nieźle bawić, a taka zabawa w kotka i myszkę nieźle wciąga. Aha, powinienem chyba jeszcze powiedzieć, że w Kind of Soccer w każdej "jedenastce" gra po sześciu zawodników.

Rozgrywka w tej grze wygląda mniej więcej tak: mamy boisko (o dziwo, zielone), ukazane w rzucie izometrycznym. Na tym boisku rozstawieni są zawodnicy obu drużyn, którzy przez cały mecz stoją w miejscu i nie zmieniają swoich początkowych pozycji. Dookoła nich biega sędzia w pasiastej koszuli, który ewidentnie próbuje kryć się przed zasięgiem piłki, szukając schronienia za plecami zawodników (chyba zdaje sobie sprawę z tego, co go czeka). Gdy przy piłce jest akurat nasza drużyna, staramy się precyzyjnie rozgrywać piłkę od zawodnika do zawodnika, by w odpowiednim momencie oddać strzał, trafić sędziego i zdobyć punkt. Musimy być przy tym naprawdę ostrożni, bo często nieudane zagranie skutkuje przekazaniem piłki przeciwnikowi. A trafienie arbitra nie jest wcale łatwe, bo porusza się zwinnie i, jak już wspominałem, lubi chować się za plecami innych graczy.

Oprócz standardowego rodzaju meczu, dostępne są jeszcze inne wariacje, na przykład takie, w których mamy ograniczony czas na reakcję, bo w kierunku naszego zawodnika z piłką podąża coś w rodzaju małego potworka, którego zadaniem jest odebrania nam futbolówki. Dzięki temu można odpowiednio podnieść sobie poziom trudności, gdy opanuje się już klasyczne zasady gry. Jeśli zaś chodzi o system sterowania, to oczywiście wykorzystuje on możliwości ekranu dotykowego - podania i strzały wykonujemy przeciągając palcem po ekranie.

Rozgrywka w Kind of Soccer jest naprawdę nietypowa i warta sprawdzenia. Ten specyficzny rodzaj gry w "głupiego Jasia" może się sprawdzić jako szybki i niezobowiązujący umilacz czasu. Miłośnicy wizualnych wodotrysków muszą jednak wiedzieć, że graficzny majstersztyk to to nie jest, co widać chociażby na załączonych obrazkach. Ale wcale nie należy uznawać tego za wadę, gdyż gra posiada fajny, staroszkolny charakter rodem z epoki 8 bitów, co nadaje jej dość specyficznego uroku.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Kind of Soccer - piłka nożna z przymrużeniem oka - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

First Touch Soccer 2014 to darmowy symulator i bardzo piłki nożnej. I choć oczywistych względów nie może konkurować z taką np. FIFĄ 14, to jednak w kategorii "smartfony i tablety" zdecydowanie się wyróżnia i dostarcza solidnej porcji rozrywki.

0

Ocena autora

Za grę First Touch Soccer 2014, która ostatnimi czasy święci prawdziwe triumfy w App Store, odpowiada to samo studio deweloperskie, które stworzyło opisywane już przeze mnie na naszych łamach Score! World Goals. Tamta gra była świetna i bardzo udana, więc w przypadku tej nowszej nie mogło być inaczej. I nie jest. Nadal mamy tu do czynienia z wyjątkowo wysokim, jak na standardy mobilne, poziomem grywalności. Przejdźmy jednak do rzeczy.

Zdecydowanie najważniejszą zaletą gry jest intuicyjny system sterowania, który doskonale sprawdza się na urządzeniach mobilnych. Twórcy w jego opracowywaniu poszli na pewne kompromisy i uniemożliwili nam przejęcie pełnej kontroli nad zawodnikami.

Moim zdaniem jest to strzał w dziesiątkę. Strzały i podania wykonujemy naciskając i przesuwając palcem po ekranie dotykowym, a cała reszta dzieje się niejako automatycznie. Dzięki temu gra sprawia przyjemność i jest łatwa do opanowania nawet na małych ekranach smartfonów. A to niestety nie zawsze jest tak oczywiste, jak w przypadku tego tytułu.

W porządku, wiemy już jak należy grać, więc teraz skupmy się na tym - w co? Najważniejszym trybem rozgrywki w First Touch Soccer 2014 jest Manager Mode, czyli nic innego, jak tryb menadżerski. Możemy w nim przejąć kontrolę nad jedną z ponad 180 drużyn klubowych i poprowadzić ją do zwycięstwa. W tym trybie możemy sprawdzić swoje umiejętności poza boiskiem, jak i na nim, dzięki czemu zabawa jest odpowiednio urozmaicona. Do naszych zadań należy załatwianie kontraktów z nowymi piłkarzami i trenowanie drużyny. Co ważne, w grze nie brakuje prawdziwych nazwisk zawodników, co wzmaga umowny realizm.

Jak już wspominałem, gra jest dostępna za darmo, w związku z czym została wyposażona w system mikrotransakcji, przy pomocy których możemy odblokować sobie dodatkowe tryby rozgrywki - na czymś twórcy muszą zarabiać. Sporo frajdy dostarcza jednak już sam tryb treningowy, który jest dostępny od samego początku: możemy ćwiczyć w nim zarówno stałe fragmenty gry, jak i rozmaite  dynamiczne akcje na boisku.

Generalnie First Touch Soccer 2014 mogę polecić z czystym sercem wszystkim miłośnikom piłki nożnej, którzy szukają dobrej, wciągającej i dobrze wykonanej gry poruszającej temat ich ulubionego sportu. System sterowania jest przyjazny użytkownikowi, a na smartfonach i tabletach jest to najważniejsze.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

First Touch Soccer 2014 - realistyczna gra piłkarska na smartfona - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jeśli macie już dosyć poważnych i realistycznych gier o piłce nożnej, to Soccer Physics jest dla was. Tutaj o powadze nie ma mowy! Nie brakuje za to solidnej porcji zabawy.

Podobno w przypadku gier (zwłaszcza zręcznościowych) na urządzenia mobilne obowiązuje jedna podstawowa zasada: im prostsze zasady rozgrywki, tym większa frajda z grania. Jeśli to prawda, to Soccer Physics jest po prostu najlepszą grą na świecie. A już na pewno najlepszą grą o piłce nożnej, w którą można zagrać na smartfonie. Odkładając jednak żarty na bok - pomimo swej prostoty i pewnej prymitywności, Soccer Physics to mały geniusz - wciąga jak bagno, a w trybie wieloosobowym dostarcza mnóstwo emocji i świetnej zabawy. A o to przecież chodzi! Kolejny raz sprawdza się zasada, że proste rozwiązania są najlepsze.

  • Pobieraj najlepsze gry i aplikacje. Opłaty dodaj do rachunku T-Mobile!

Zacznę może od tego, że - wbrew pozorom i screenom - Soccer Physics nie jest dostępne za darmo. Co więcej, za grę trzeba zapłacić nie standardowe jedno, a dwa euro, co każe podejrzewać, że… w tym szaleństwie jest metoda, a ludzie po prostu chcą ją kupować. Skąd to się bierze?

W skrócie: Soccer Physics dostarcza całej masy rewelacyjnej zabawy i kupy śmiechu. Piłka nożna została tu sprowadzona do prymitywnej zabawy w odbijanie futbolówki, ale - nie wiedzieć czemu - kryje się w tym wszystkim coś magicznego. Coś, co nie pozwala oderwać się od ekranu, w przypadku zabawy w gronie znajomych okazuje się lepszą rozrywką, niż najnowsze i dopracowane superprodukcje z fotorealistyczną oprawą graficzną.

Tajemnica sukcesu Soccer Physics tkwi w modelu sterowania. Uproszczonym do bólu i maksymalnie prymitywnym, ale jednak niesamowicie satysfakcjonującym i doskonale wyważonym. Jakiekolwiek reakcje ze strony grającego sprowadzają się tu do naciskania na jeden przycisk, zlokalizowany w rogu ekranu. Twórcy gry wyszli bowiem z założenia, że realistyczna piłka nożna na ekranach dotykowych nie ma racji bytu, bo sterowanie okazuje się wówczas zbyt skomplikowane. Dlatego w swojej grze ograniczyli je do minimum i w ten sposób trafili w dziesiątkę.

W efekcie sterujemy zaledwie jednym przyciskiem, po dotknięciu którego nasi zawodnicy (a jest ich dwóch – bramkarz i napastnik) podskakują i kopią w piłkę, jednocześnie przewracając się we wszystkie strony. Efekt jest iście komiczny, ale całość okazuje się zaskakująco grywalna, zwłaszcza gdy podczas zabawy towarzyszy nam inny żywy gracz.

Co ciekawe, taki system nie sprawia, że wyniki meczów są przypadkowe, a wręcz przeciwnie - po odpowiednim wyczuciu sterowania i obowiązujących w grze praw fizyki bez problemu wygramy z komputerowym przeciwnikiem. Co innego w przypadku pojedynku z żywym graczem - tutaj każdy mecz zaskakuje i… bawi do łez.

Soccer Physics jest dostępne w App Store, w wersji dla użytkowników urządzeń z systemem iOS (cena: ok. 2 euro). Duża popularność gry sprawiła jednak, że w App Store i konkurencyjnym Google Play pojawiło się mnóstwo jej klonów, zarówno płatnych jak i darmowych. Szukajcie i znajdziecie, ja wracam do zabawy w absurdalną piłkę nożną w Soccer Physics.

Soccer Physics - piłka nożna z humorem - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W naszym dziale o piłkarskich aplikacjach już dość długo nie pojawiało się nic nowego, dziś jednak nadrobimy te zaległości z nawiązką. Wszystko dzięki Stickman Soccer, grze piłkarskiej, która jest tak samo udana, jak i… niepoważna.

Stickman Soccer to gra, która w idealny wręcz sposób dostosowuje się rodzajem rozgrywki do specyfiki urządzeń mobilnych wyposażonych w ekrany dotykowe. Bo o ile granie w taką na przykład FIFĘ na smartfonie szczytem wygody z pewnością nie jest, tak już taka piłkarska zręcznościówka, oparta na ciekawym pomyśle i prostych założeniach, jest już w stanie dostarczyć sporo frajdy. Taki jest, i tak też czyni Stickman Soccer.

Jedenastu patyczaków

W Stickman Soccer po boisku nie biegają prawdziwi piłkarze, lecz tytułowe patyczaki, znane również z wielu innych gier studia Djinnworks. Wygląda to całkiem zabawnie, ale akurat ta produkcja nie ma ambicji do bycia poważną grą piłkarską, choć emocji dostarcza sporo.

Zasady zabawy w Stickman Soccer są jednak siłą rzeczy do piłki nożnej bardzo zbliżone. Nasze patyczaki biegają sobie po boisku (do wyboru są dwa systemy sterowania, o czym za moment), odbierają i podają sobie piłkę, wykonują wślizgi i przechwyty, a także, co najbardziej oczywiste, strzelają na bramkę w celu strzelenia gola.

Strzelenie bramki wcale nie jest łatwe, bowiem sztuczna inteligencja bramkarzy stoi na wysokim poziomie, gracz musi więc popisać się sprytem i przeprowadzić naprawdę kombinacyjną i koronkową akcję. Dzięki temu mecze rozgrywane w Stickman Soccer są miłe dla oka, a rozgrywka sama w sobie jest wciągająca i potrafi dać dużo satysfakcji.

Zanim jednak festiwal strzelecki w Stickman Soccer rozpocznie się na dobre, gracz musi najpierw poświęcić trochę czasu na opanowanie systemu sterowania. A raczej – na opanowanie jednego z dwóch dostępnych systemów sterowania.

Pierwszy z nich bazuje na wirtualnym joysticku i dwóch przyciskach widocznych na ekranie, zaś drugi jest nieco bardziej automatyczny, bowiem wymaga od grającego jedynie wskazywania palcem kierunku, w którym zagrana ma zostać piłka (tyczy się to również oddawania strzałów). Na początku sterowanie może wydać się chaotyczne, a rozgrywka pełna przypadkowości, jednak po kilku rozegranych meczach dochodzi się do wprawy.

Drużyny patyków

Pomimo że w Stickman Soccer po boisku biegają wspomniane już patyczaki, gra oddaje nam do dyspozycji 32 drużyny narodowe. Oczywiście o obecności prawdziwych piłkarzy nie może być mowy. Rozgrywka toczy się w kilku różnych trybach: oprócz klasycznego meczu możemy rozegrać na przykład spotkanie 4 vs. 4, albo w modelu „street”. Przy czym należy mieć na uwadze fakt, iż większość trybów i innych dodatkowych atrakcji dostępna jest w pełnej, płatnej wersji gry; darmowa oferuje jedynie najbardziej podstawowy pakiet zawartości.

Pomimo całej swojej prostoty i naiwności – co tyczy się również warstwy technicznej gry, z oprawą wizualną na czele – Stickman Soccer to naprawdę wciągająca i efektowna gra piłkarska, wymagająca myślenia podczas konstruowania akcji. Najpierw trzeba tylko trochę się jej nauczyć, ale koniec końców – wynagradza to z nawiązką. Na konsolach i komputerach rządzi FIFA. Na smartfonach i tabletach – produkcje w stylu Stickman Soccer.

Stickman Soccer w Google Play (Android) – pobierz

Stickman Soccer w App Store (iOS) – pobierz

Stickman Soccer – patyki na boisku - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się