Dostępna dotychczas odpłatnie doskonała klawiatura Fleksy stała się całkowicie darmowa. Mogą ją pobrać użytkownicy smartfonów z iOS oraz Androidem.

0

Ocena autora

Fleksy to dość nietypowa klawiatura, której obsługa wymaga nauki i przyzwyczajenia. Jednak po pewnym czasie okazuje się, że to jedno z najszybszych i najwygodniejszych narzędzi do wprowadzania tekstu w smartfonie. Dowód? W maju 2014 roku został ustanowiony rekord w szybkości pisania wiadomości na ekranie dotykowym, właśnie z użyciem tej aplikacji. Oczywiście, wynik został zapisany w Księdze Rekordów Guinnessa.

To co wyróżnia Fleksy od innych klawiatur ekranowych to przede wszystkim stosowanie gestów do obsługi aplikacji. Przeciągając palcem po klawiaturze możemy wstawiać dodatkowe znaki, usuwać całe wyrazy, a także wstawiać inne z listy zapamiętanych. Przydadzą się też rozszerzenia dodające nowe funkcje, np. wysyłanie animowanych gifów, czy skróty do najważniejszych aplikacji.

Wśród listy obsługiwanych języków znalazł się również polski. Należy go oddzielnie pobrać w ustawieniach aplikacji. Zresztą, znajdziecie tam całkiem sporo parametrów do wyboru. Do niedawna Fleksy była aplikacją płatną, ale już teraz nie zapłacicie za nią ani grosza. Gorąco zachęcamy do pobrania i przetestowania.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Klawiatura Fleksy od teraz za darmo na iOS oraz Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Koncern z Redmond poinformował, że użytkownicy urządzeń z systemami mobilnymi Apple'a i Google'a mogą tworzyć i edytować dokumenty.

Mobilny pakiet biurowy Microsoftu dla urządzeń z Androidem i iOS będzie umożliwiał edycję oraz tworzenie nowych dokumentów z poziomu smartfonu czy tabletu bez potrzeby kupowania subskrypcji Office 365.

Kolejna informacja dotyczy aktualizacji wersji Office dla iPhone'ów oraz tabletów z Androidem (w drugim przypadku, aby skorzystać z nowych funkcji, póki co należy dołączyć do grona testerów wersji Preview oprogramowania). Tutaj ostateczna wersja oprogramowania pojawi się na początku przyszłego roku.

To dobre wiadomości, ponieważ Microsoft nie słynie z tego, że daje coś użytkownikom za darmo. Na pewno jednak obecność pełnej funkcjonalności Worda, Excela i PowerPointa na urządzeniach mobilnych przyczyni się do popularyzacji pakietu Office.

Microsoft Office za darmo na Androida i iOS - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Peggle to jedna z najpopularniejszych serii gier logiczno-zręcznościowych. W Google Play i App Store właśnie pojawiła się jej najnowsza odsłona - Peggle Blast, która jest dostępna za darmo.

Peggle Blast jest dostępne zarówno w wersjach na smartfony i tablety z systemami Android i iOS. Gra została wydana w modelu free-2-play, co oznacza, że z Google Play i App Store można pobrać ją za darmo. Twórcy zamierzają zarabiać, zachęcając graczy do wydawania prawdziwych pieniędzy w ramach systemu mikrotransakcji (całkowicie opcjonalnych).
 
 
System rozgrywki w Peggle Blast nie różni się zbytnio od tego, z czym mieliśmy do czynienia przy okazji poprzednich odsłon serii. Zabawa polega na wystrzeliwaniu kolorowych kółek w taki sposób, by po drodze zahaczyły one o jak największą liczbę przeszkód, a następnie wpadły do znajdującego się w dolnej części ekranu pojemnika. W tym wszystkim chodzi oczywiście o zdobycie jak największej ilości punktów. Do dyspozycji graczy oddano też zestaw specjalnych mocy, które w istotny sposób wpływają na rozgrywkę. 
 
 
Pomimo wielu podobieństw, w Peggle Blast nie zabrakło również kilku różnic i usprawnień w stosunku do poprzednich gier z tej serii. Spośród tych najważniejszych należy wymienić nową perspektywę ukazania rozgrywki, a także mapę świata, po której poruszamy się przechodząc kolejne etapy. Twórcy zapewniają też, że sporo czasu poświęcili na odpowiednie zbalansowanie mikropłatności, tak by ich obecność nie przeszkadzała w zabawie. 
 
Najważniejszą zmianą jest jednak to, że Peggle Blast to pierwsza część serii, która została udostępniona graczom za darmo, w systemie free-to-play.

Peggle Blast za darmo na Androida i iOS-a (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Niespodzianka dla użytkowników aplikacji YouTube. Zapowiedziany w październiku zeszłego roku tryb filmów o prędkości 60 klatek na sekundę zawitał w końcu do Androida oraz iOS.

Od teraz użytkownicy mogą oglądać filmy na YouTubie w trybie 720p60 oraz 1080p60. Oznacza to dwukrotnie większą liczbę klatek wyświetlanych w ciągu jednej sekundy. Oczywiście, wszystko pod warunkiem, że plik źródłowy został zarejestrowany w takim trybie. Tak czy siak, to dobra wiadomość szczególnie dla fanów gier wideo.

Czy ktoś poza nimi się z tego ucieszy? Coraz więcej smartfonów ma możliwość rejestracji wideo w jakości 720p oraz 1080p z prędkością 60 klatek na sekundę. Należy się zatem spodziewać, że liczba filmów dostępnych w takim trybie znacznie się zwiększy. Żeby komfortowo oglądać wideo o wyższej liczbie klatek warto pamiętać o stabilnym i szybkim połączeniu z internetem.

Poza smartfonami i tabletami z Androidem oraz iOS, tryb 60fps w YouTubie jest również dostępny w urządzeniach Apple TV oraz konsolach Sony PlayStation 3 i 4.

YouTube na iOS i Androida w 60 klatkach na sekundę - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się