Redaktorzy Antyradia i Auto Świata przeprowadzili w ostatnich dniach III edycję Wielkiego Testu Nawigacji. NaviExpert wygrał z AutoMapą i zdeklasował nawigacje światowych gigantów - Google i Nokia.

Kolejna edycja Wielkiego Testu Nawigacji miała miejsce w dniach 23-27 kwietnia. Pod lupę wzięto popularne nawigacje na telefony komórkowe - AutoMapę, Google Maps, NaviExpert i Nokia Maps. Systemy testowano bez litości na warszawskich trasach, które zazwyczaj są bardzo uciążliwe dla kierowców pod względem korków.
Wszystkie nawigacje wytyczały trasy przejazdu do tych samych celów dla czterech ekip, które wyruszały do wskazanego celu jednocześnie z tego samego miejsca. Poza załogą Antyradia, na trasę wyjeżdżały codziennie: reprezentant magazynu Auto Świat, warszawski taksówkarz oraz słuchacz Antyradia.

NaviExpert wygrał test w cuglach. Łączny czas przejazdu po 5 testowanych trasach wyniósł 198 minut i był aż o 32 minuty lepszy, aniżeli wynik osiągnięty przez Auto Mapę. Na trzecim miejscu znalazł się Google z czasem 336 minut, z kolei na czwartym – Nokia Nawigacja z czasem 349 minut.

Navi Expert okazało się lepsze od konkurencji w na każdej z 5 testowanych tras.

NaviExpert to narzędzie, które daje możliwość elastycznego dopasowywania nawigacji do sytuacji na drodze i naszych potrzeb. Technologia Community Traffic, z której korzysta NaviExpert, polega na anonimowym monitorowaniu natężenia ruchu w czasie rzeczywistym. Nawigacja prowadzi nas, omijając zakorkowane odcinki i inne utrudnienia. Jeśli w trakcie podróży sytuacja na drodze ulegnie zmianie, system przelicza trasę uwzględniając aktualne dane o natężeniu ruchu drogowego.

Navi Expert wyprzedziło Auto Mapę aż o 32 minuty!

- Co tu dużo mówić - cieszymy się, że jesteśmy najlepsi, tym bardziej, że obroniliśmy tytuł zdobyty w I i II edycji testu. W kontekście naszego zwycięstwa, na podkreślenie zawsze i wszędzie zasługuje bardzo praktyczny aspekt korzystania z nawigacji. Wyniki testu pokazują jak  istotny jest dobór narzędzi, z których korzystamy na co dzień i jak wiele czasu - a co za tym idzie także pieniędzy i stresu - może nam taki wybór oszczędzić bądź przysporzyć - komentuje Paweł Kozłowski, Prezes Zarządu NaviExpert. I dodaje - Okazuje się, że większość z nas wciąż myśli dość stereotypowo – że nawigacja przydaje się głównie w dalekich podróżach, zwłaszcza tam, gdzie nie znamy trasy. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak pomocna może być wykorzystywana na co dzień w miejskich warunkach.

Kolejne zwycięstwo NaviExpert! - opinie i komentarze (4)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

kopolimer
15-05-2012 - 15:44:12
Naviexpert to porażka. Nie wiem jak przeprowadzano te testy ale wiem jak ta nawigacja prowadzi po Poznaniu. Nie sposób używając jej ominąć jakikolwiek korek. W związku z EURO 2012 w Poznaniu była remontowana ul. Bukowska co generowało bardzo wolny przejazd tą ulicą, następnie przez kilka dni była ona wyłączona z ruchu (kładziono nową nawierzchnię) i mimo to NE z maniakalnym uporem kierował mnie na tę drogę. Dla mnie jest ona porównywalna z mapami google tylko trzeba za nią płacić. Czekam na Automapę bo z tym badziewiem nie da się płynnie jeździć.
  (0)
Odpowiedz
PabloPl
14-05-2012 - 13:57:32
@ naci. Ja wolę zapłacić za transmisję, niż bez sensu tracić czas i nerwy w korkach..... Ale za transmisję też nie płacę dużo bo mam... pakiecik :) Wiem co piszę bo z NE jeżdżę od prawie 4 lat: SonyEricsson C702 -> Sony Ericsson w995->Samsung Galaxy-> Samsung Galaxy SII.
  (0)
Odpowiedz
naci
13-05-2012 - 13:27:40
tak tylko że cały czas musimy mieć połączenie z intrrnrtem niestety za cojest pobieran opłata jesli nie jestesmy w zasiegu wifi :(
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
01-07-2015 - 11:16:11
Naci, w naszej ofercie znajdziesz bardzo dobre pakiety transmisji danych i taryfy multimedialne. Więcej informacji na temat internetu mobilnego blueconnect w telefonie komórkowym znajdziesz pod tym linkiem: http://www.t-mobile.pl/pl/biznes/internet/blueconnect/w_telefonie Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

NaviExpert zaprezentował nowe rozwiązanie, dzięki któremu poruszanie się po drogach zakorkowanych miast będzie nieco mniej uciążliwe. Nie wymyślił co prawda rewolucyjnego rozwiązania, którym mogłoby być przeniesienie wszystkich samochodów w powietrze, ale wykorzystał swój własny system Community Traffic w nowej usłudze korkosfera.

Użytkownicy NaviExperta znają już ten system - to dzięki niemu program potrafi wskazać szybszą trasę z pominięciem korków i utrudnień na drodze. Jest on oparty na informacjach zbieranych od kilkuset tysięcy użytkowników tej nawigacji. Teraz producent oprogramowania opublikował darmową usługę, dostępną zarówno z poziomu przeglądarki internetowej, jak i telefonu.

Web planner korkosfera.pl pozwala na obserwację natężenia ruchu na terenie całego kraju oraz wytyczanie optymalnych oraz alternatywnych tras przejazdu z pominięciem korków i utrudnień. Jeszcze przed rozpoczęciem podróży, przy komputerze, możemy wejść na stronę korkosfera.pl i sprawdzić, jak prezentuje się bieżąca sytuacja na naszej trasie do pracy i zaplanować najszybszą drogę dojazdu. Wizualny sposób demonstracji korków i utrudnień jest bardziej przejrzysty i pomoże kierowcom efektywniej planować każdą podróż samochodem. Docelowo będzie można także importować wybrane punkty na naszej drodze do telefonu oraz nawigować zgodnie z założonym w komputerze planem. Na stronie korkosfera.pl pojawiają się również aktualizowane na bieżąco przez społeczność NaviExpert dane na temat remontów, a także aktualne lokalizacje fotoradarów. Posiadacze telefonów komórkowych mogą korzystać z korkosfera.pl w wersji mobile na Androida lub zaufać nawigacji NaviExpert, która prowadzi, omijając najbardziej zakorkowane odcinki dróg, utrudnienia i ostrzeże przed fotoradarem.- tak opisuje nową usługę Andrzej Jaszkiewicz, prezes NaviExpert.

Korkosfera dostępna jest przez stronę internetową korkosfera.pl, a użytkownicy Androida mogą pobierać jej mobilną wersję na swoje smartfony.

Siódma odsłona NaviExperta została już wyposażona w nową usługę, więc jej użytkownicy nie muszą zaopatrywać się w kolejny program.

źródło: NaviExpert

NaviExpert odkorkuje miasta - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Henryk
25-09-2011 - 17:11:33
a ja nie musiałem pobierać :). Był zainstalowany na moim Smasungu :)... jeszcze w ERZe. Dzięki
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Gdyby mityczny Tezeusz miał NaviExperta, to nie potrzebowałby nitki, by znaleźć drogę w labiryncie, a po wszystkim mógłby błyskawicznie sprawdzić, dokąd zabrać Ariadnę na kolację.

Starożytni grecy oczywiście nie korzystali ze smartfonów z nawigacją, ale niektóre miasta mogą czasem plątaniną swoich ulic przypominać mityczny labirynt. Czasami nawet, jeśli wydaje nam się, że znamy miasto, to problemem może się okazać konieczność błyskawicznego znalezienia na przykład punktu usługowego. I tu właśnie z pomocą przychodzi NaviExpert. Tak, tak, NaviExpert jest na tyle rozbudowany i uniwersalny, że przyda się nie tylko tym, którzy dużo jeżdżą, ale także i tym, którzy dużo chodzą; a nawet podróżują komunikacją miejską.

NaviExpert przyda się nie tylko tym, którzy dużo jeżdżą, ale także i tym, którzy dużo chodzą czy podróżują komunikacją miejską.

NaviExpert jest na tyle rozbudowany i uniwersalny, że przyda się nie tylko tym, którzy dużo jeżdżą, ale także i tym, którzy dużo chodzą; a nawet podróżują komunikacją miejską.

Jak to działa?

Rolę przewodnika po twoim mieście przejmuje NaviPlan Urban, czyli rozszerzenie funkcjonalności NaviExperta, dzięki któremu:

  • zaplanujesz podróż z wykorzystaniem dostępnych środków komunikacji miejskiej
  • nie zgubisz się w mieście – masz nawigację pieszą
  • skorzystasz z nieprzebranej bazy punktów zainteresowań – sklepów, restauracji, bankomatów i wielu innych
  • możesz dzielić się swoimi odkryciami z innymi użytkownikami, dzięki czemu baza NaviExperta będzie zawsze aktualna - również dzięki Tobie
  • dowiesz się o ciekawych wydarzeniach w twoim mieście
  • podzielisz się informacjami o twojej lokalizacji ze znajomymi na facebooku

A to tylko część funkcji miejskiego NaviExperta – liczba zastosowań miejskiej nawigacji zależy praktycznie od Ciebie i tego do czego chcesz jej użyć.

Z NaviPlan Urban skorzystasz z nieprzebranej bazy punktów zainteresowań – sklepów, restauracji, bankomatów i wielu innych.

Bodaj najciekawszą (z punktu widzenia pieszego) funkcją, jaką ma NaviPlan Urban, jest planowanie podróży komunikacją miejską. Funkcja ta została opracowana we współpracy z popularnym serwisem jakdojade.pl.

W czym może pomóc Ci NaviPlan Urban?

  • w szybkim i precyzyjnym wytyczaniu trasy komunikacją miejską
  • w bieżącym informowaniu o przesiadkach i lokalizacjach przystanków
  • w informowaniu o cenach biletów
  • w śledzeniu twojej pozycji GPS podczas jazdy


Planowanie jest obecnie dostępne dla Bydgoszczy, Krakowa, Łodzi, Poznania, Szczecina, Trójmiasta, Torunia, Wrocławia i Warszawy. Wraz z rozwojem serwisu jakdojade.pl usługa będzie także dostępna w kolejnych miastach. Jeśli jeszcze Cie nie przekonaliśmy, to zapraszamy na mały seans pt. Jak to działa?

<p>Jak widać NaviPlan Urban doskonale ułatwia życie i sprawia, że miejski labirynt przestaje być straszny. Nie bez znaczenia jest czas, jaki zaoszczędzimy na szukaniu sklepu, szewca, apteki czy też chińskiej restauracji.</p>

NaviExpert dla pieszych! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

1,5 mln zarejestrowanych użytkowników. 300 tysięcy osób aktywnych dzień w dzień. Tak wyglądają realia jednego z najlepszych polskich systemów do nawigacji. To właśnie społeczność użytkowników stanowi o sile NaviExperta!

A naszym zdaniem, co jest najlepszego w NaviExpercie?

Informacje o korkach, regularne korekty map, ciągła aktualizacja i szeroka dostępność. Lista obsługiwanych przez ten program telefonów i smartfonów liczy już dziesiątki modeli! Warto dodać, że zespół tworzący NaviExperta pracuje aktualnie nad rozwojem siódmej już wersji programu (7.1 beta). Nie do zastąpienia są także sami użytkownicy, dzięki którym na bieżąco do centrali spływają informacje o kontrolach drogowych, fotoradarach czy nawet prowadzonych remontach.

Trzeba przyznać, że szybko minęło te 6 lat. Wszystko zaczęło się w listopadzie 2005. Wtedy na rynku pojawił się program NaviExpert 1.0. Z czasem firma startup ewoluowała w prężnie rozwijająca się spółkę, która dziś współpracuje zarówno producentami urządzeń jak i z operatorami. Większość abonentów T-Mobile może korzystać z usługi NaviExpert T-Mobile Premium Edition na swoich telefonach i smartfonach. Kosztuje ona zaledwie 9 złotych miesięcznie (abonament na 30 dni), a przez tydzień testować można ja za darmo.

NaviExpert nie raz zgarniał laury. W ubiegłym roku otrzymał Złotą Antenę za innowacyjność, w tym roku tytuł Najlepszej Aplikacji Nawigacyjnej 2011 w plebiscycie android.com.pl (oczywiście na Androida).

Jak poinformował producent, w przyszłym roku NaviExpert trafi na 2,5 mln nowych smartfonów.

Fot/Źródło: NaviExpert

NaviExpert ma 6 lat! - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Hynio
26-11-2011 - 09:18:38
No to Gratulować! A ja już od 2008 roku z Navi. 1. SonyEricsson C-702, w promocji świątecznej 2. 2010 Galaxy S 3. 2011 Galaxy SII Zawsze z Erą a teraz z T!!! Super, że Era a teraz T-Mobile współpracują! ooooops. Ale się podlizałem :) Hybnio
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
26-11-2011 - 10:50:27
Hynio. dziękujemy :-) Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się