Gry z serii Tomb Raider od lat cieszą się generalnie dobrą opinią. Długonoga pani archeolog Lara Croft przemierza świat w poszukiwaniu skarbów, gimnastykując się przy tym niebywale przy pokonywaniu różnego rodzaju pułapek, przepaści czy walcząc z czyhającymi na nią zwierzętami i ludźmi. W grach Tomb Raider liczyła się przede wszystkim zręczność, stąd też miłą odmianą jest wydana niedawno, gra Lara Croft Go.

9

Ocena autora

Bohaterka co prawda dalej biega, skacze, czy wspina się po skałach, jednak robi to po pewnych ustalonych trasach. Są one odpowiednio oznaczone na kamiennych płytach i ścianach. Zdaniem gracza jest jedynie skierowanie ją w odpowiednią stronę i wcale nie jest to łatwe.

Graj w gry na smartfonach z e-sklepu

Tak jak wcześniej spotka ona na swej drodze niebezpieczne zwierzęta (węże, jaszczurki i pająki), zapadające się podłogi i ściany, wielkie kamienne kule, a do tego różnego rodzaju mechanizmy otwierające lub blokujące wybrane fragmenty trasy.

 

Raz trzeba będzie odblokować przejście do kolejnej sali, innym razem zablokować pułapkę strzelającą zatrutymi strzałami. W przeciwieństwie do wcześniejszych gier, których bohaterką była Lara Croft, w tej pośpiech jest jednak nie wskazany. Jest to bowiem turowa gra logiczna, w której warto zastanowić się dwa, a czasem i więcej razy nad trasą, jaką ma poruszać się pani archeolog.

Need For Speed: No Limits - warta uwagi czy skok na kasę?

W jednej turze gracz może przesunąć ją tylko o jedno pole. Jeśli w danej sali znajdują się jakieś groźne zwierzęta, które zauważyły naszą bohaterkę, kolejna tura należy do jednego z nich. Atakują one jednak tylko na wprost, wybierając więc odpowiednią drogę można zaatakować je z boku lub z tyłu czy też zwyczajnie ominąć.

 

Czasem podążający za nią wąż lub jaszczurka, może wejść na płytę, która uruchomi mechanizm odblokowujący dalsze przejście lub podnośnik. Ten wyniesie Larę na przykład na wyższą półkę skalną, prowadzącą do następnej sali. Warto więc dobrze przemyśleć nie tylko ruchy samej bohaterki, ale i czających się na nią bestii. 

Royal Bounty HD - duchowy spadkobierca Heroesów?

Na gracza czeka około 100 różnych sal wielkiego podziemnego miasta jednej z prekolumbijskich cywilizacji. Każda z nich jest łamigłówką o różnym poziomie trudności. 

 

W przeciwieństwie do klasycznych gier z serii Tomb Raider, Lara Croft Go nie posiada grafiki 3D. Wszystko dzieje się w rzucie izometrycznym, typowym dla gier przygodowych, znanych z komputerów 16- i 8-bitowych. Tutaj grafika jest oczywiście w wysokiej rozdzielczości. Całość dopełnia przyjemna dla ucha i utrzymana w klimacie ścieżka dźwiękowa.

Choć dawno już zmęczyłem się przygodami pani Croft w serii Tomb Raider, to w przypadku tej gry wsiąkłem na dobrych kilka godzin, bo mniej więcej tyle potrzeba, by pokonać całą trasę, jaka na nią czeka. 

Gra Lara Croft Go dostępna jest dla urządzeń z systemem iOS (2,99 € w App Store) i Android (17,11 zł w sklepie Google Play).

 

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Lara Croft Go czyli Tomb Raider dla myślących (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Klienci ofert Mix na liczbę doładowań oraz Mix na czas mogą rozmawiać ze wszystkimi w T-Mobile w Polsce i na świecie bez ograniczeń, a to jeszcze nie wszystkie nowości...

Dla tych, na których potrzeby najlepiej odpowiada Mix, przygotowaliśmy jego dwie odświeżone odsłony:

 • Mix na czas, czyli Taryfa Fon - to tanie telefony i umowa na czas,
 • W Mix na liczbę doładowań z taryfami Mix 25 oraz Mix 50 podpisujesz umowę na liczbę doładowań. Od Ciebie zależy jak dlugo trwa Twoja umowa. Im częściej doładowujesz swoje konto, tym szybciej wymieniasz telefon na nowy.

Entuzjaści Mixa mogą teraz skorzystać z dwóch nowych usług: 

 • Zawsze rozmawiaj to nielimitowane rozmowy z milionami numerów T-Mobile w kraju i na świecie na numery do: Austrii, Chorwacji, Czarnogóry, Czech, Holandii, Macedonii, Niemiec, Słowacji, USA, na Węgry oraz do Wielkiej Brytanii. W ofercie bez telefonu to koszt jedynie 39 zł miesięcznie.
 • Wszędzie rozmawiaj. To oferta, dzięki której takżę za granicą możecie rozmawiać tak tanio jak w kraju. Za 9 zł możecie kupić multipakiet 30 jednostek, gdzie jednostka oznacza minutę połączenia głosowego, jeden SMS lub MMS. Z pakietu można korzystać w roamingu w Unii Europejskiej lub wykorzystać w Polsce na międzynarodowe połączenia głosowe, SMS-y i MMS-y do UE.

W Mix na czas możesz także obniżać koszty aktywując pakiet 45 minut ważny przez 30 dni. Zapłacisz jedynie 20 gr za minutę, a minuty można wymieniać także na SMS-y i MMS-y. A może nie możesz żyć bez pisania SMS-ów lub lubisz dzielić się wrażeniami za pomocą MMS-ów? W pakiecie SMS-y i MMS-y za grosze te pierwsze kosztują jedynie 1 gr za sztukę, a drugie – 6 gr.

Wybrane telefony dla klientów Mix


HTC Wildfire S

Samsung Galaxy mini

Nokia C2-01

ZALETY
 • - system operacyjny Android
 • - GPS z Mapami Google
 • - aplikacja Friend Stream łącząca ze sobą aplikacje Facebook, Twitter i Flickr
 • - system operacyjny Android
 • - innowacyjna metoda wpisywania tekstu SWYPE
 • - GPS, WLAN
 • - aplikacje: Facebook, Flickr, YouTube
 • - aparat 3,2 Mpix
 • - dostęp do sklepu Ovi z aplikacjami
CENA
1 zł w Mix 50 1 zł w Mix 50 1 zł w Mix 25

W ofercie Wybrane Numerki możesz natomiast wybrać trzy osoby, bez rozmów z którymi trudno Ci się obejść, i rozmawiać z nimi za 3 gr za minutę. Posiadacze Mixa mogą także rozmawiać z grupą osób za darmo, jeżeli abonent uczynił go członkiem Sieci Rodzinnej.

Warto wspomnieć jeszcze o tym, co dla wielu posiadaczy komórek jest coraz ważniejsze – internecie w komórce bez limitu i bez obaw o to, że koszty surfowania wymkną się spod kontroli. Już za 9,08 zł miesięcznie można sprawdzać pocztę, przeglądać serwisy społecznościowe i strony www.

T-Mobile daje posiadaczom Mixa to, czego nie oferuje żaden inny operator w Polsce: możliwość rozmów bez limitu z ponad 100 milionami abonentów T-Mobile w Polsce i na świecie. Do tego rozmowy w roamingu tak tanie jak w kraju – to absolutnie unikatowa oferta na polskim rynku.

Mix oferuje więcej niż myślicie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Przybliżamy debiutujący właśnie na rynku Firefox OS, czyli nowe podejście do idei mobilnego systemu operacyjnego, którego premierze towarzyszy wprowadzenie nowych, pracujących pod jego kontrolą urządzeń, takich jak Alcatel One Touch Fire.

Firefox OS jest najnowszym dzieckiem Mozilla Corporation, stojącej za tak popularnymi programami jak przeglądarka internetowa Firefox, klient pocztowy Thunderbird czy jeden z najpopularniejszych klientów FTP, noszący nazwę FileZilla.

Prostota i otwartość

W założeniu jest to prosty system mobilny przeznaczony dla urządzeń przenośnych, a w szczególności dla smartonów i tabletów. W czasie jego projektowania szczególny nacisk położono na prostotę i otwartość. Pomimo tego, że wygląda on podobnie jak inne, obecne na rynku systemy to działa zupełnie inaczej. Przygotowany został do wykorzystywania aplikacji napisanych przy użyciu otwartych technologii HTML5, które mają w nim działać jak aplikacje webowe. W dużym uproszczeniu bardziej przypomina on więc przeglądarkę internetową niż klasyczny system operacyjny.

Specyfika działania i dobra optymalizacja Firefox OS daje mu możliwość pracy na niezbyt wysilonych platformach sprzętowych. Do sprawnego funkcjonowania wystarcza mu 256 MB pamięci RAM oraz procesor ARMv6, a co za tym idzie uruchomić go można na naprawdę tanim sprzęcie. Kolejnym elementem, który może korzystnie odbić się na cenie urządzeń z Firefoksem jest małe zapotrzebowanie na pamięć. W testowanym przez nas Alcatelu Touch One Fire do sprawnego działania systemu wystarczało zaledwie 160 MB – aplikacje działają za pośrednictwem połączenia internetowego., zupełnie tak jak w przeglądarce.

Tak wygląda ekran główny Alcatela One Touch Fire.

Jak to wygląda? Jak się poruszać?

Wygląd systemu Firefox OS nie odbiega zbytnio od tego do czego zdążyli przyzwyczaić nas inni producenci. Mamy tu ekran główny zawierający najpotrzebniejsze informacje, na przykład zegar i datę oraz znajdujące się u jego dołu skróty do najczęściej używanych funkcji, czyli telefonu, wiadomości, przeglądarki Mozilla Firefox, aparatu cyfrowego oraz radia. Listę można oczywiście modyfikować, dostosowując do własnych wymagań. U góry znajduje się wysuwany pasek powiadomień dający również dostęp do najczęściej używanych ustawień i funkcji.

Smartfon z Firefox OS już w naszej ofercie

Alcatel One Touch Fire możesz mieć w abonamencie, Mix, Mix z internetem oraz ze starterem T-Mobile na kartę. Sprawdź!

Obecność tylko jednego fizycznego przycisku “home”, jak miało to miejsce w przypadku Alcatela One Touch Fire rekompensują wyświetlane na ekranie ikony. Na przykład przycisk powrotu do poprzedniego ekranu wyświetlany jest zazwyczaj w lewym górnym rogu.

Z punktu widzenia użytkownika Firefox OS działa niemal jak Android. Główny ekran pełni tu niemal identyczną funkcję. Znajdziemy tu zegar, bieżące informacje oraz skróty do najczęściej używanych funkcji – telefonu, wiadomości, przeglądarki (oczywiście Firefoksa), aparatu cyfrowego oraz radia. Nie da się do niego jedynie podpiąć aplikacji czy kontaktu jak ma to miejsce a Androidzie. Do tego celu służy specjalny pasek u dołu ekranu.

Firefox OS jest gwarantem setek szybko działających aplikacji.

Aplikacje

Przesunięcie głównego ekranu w lewo (zdjęcie dolne) daje dostęp do aplikacji do dynamicznego wyszukiwania treści, która umożliwia wyszukanie czegokolwiek w internecie i uruchomienia tego na urządzeniu jako aplikację. Bez jej pobierania. Treści pogrupowano w kategorie, takie jak sieci społecznościowe, gry, muzyka, filmy, telewizja, zakupy czy wiadomości. Domyślną listę kategorii można rozbudować o wybrane przez siebie pozycje korzystając z przycisku Więcej. Aplikacje, które się nam spodobają można dodać do ekranu głównego. Służy do tego ikona gwiazdki znajdująca się na dole paska nawigacyjnego.

Lista naszych aplikacji dostępna jest po przesunięciu ekranu w prawo (górne zdjęcie). W przypadku testowanego niedawno Alcatela One Touch Fire były to między innymi mapy, aplikacje społecznościowe (Facebook i Twitter), przeglądarka zdjęć, odtwarzacze audio i wideo, Wikipedia oraz dostęp do debiutującego wraz z nowym systemem sklepu z aplikacjami Firefox Marketplace.

O tym jak działa Firefox OS można przekonać się na własnej skórze. Symulator tego systemu można uruchomić w przeglądarce - wystarczy pobrać odpowiednią wtyczkę do przeglądarki Mozilla Firefox ze strony producenta.

<p><em>Zapraszamy do obejrzenia naszej wideo-recenzji Alcatel One Touch Fire - pierwszego smartfona z Firefox OS!</em><br /><br /></p>

<p><em>Zobaczcie relację z debiutu Alcatela One Touch Fire w naszym salonie!</em></p>

<p><em>Firefox OS - poznajcie nowy i innowacyjny system operacyjny!</em></p>

Firefox OS - wybiegaj myślą! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Kultowy Tomb Raider II, czyli jeden z największych hitów lat 90., od kilku dni jest dostępny na smartfonach i tabletach z systemem iOS.

Czy są tu jacyś fani wdzięków Lary Croft? Jeśli tak, to dobrze się składa, bowiem w App Store wylądowała właśnie kultowa odsłona serii z jej udziałem. Mowa tu o grze Tomb Raider II, w którą niektórzy gracze mieli już okazję zagrać w 1997 roku. Właściciel praw do marki postanowił dać grze drugie życie, dzięki czemu mogą zagrać w nią posiadacze iPhone’ów i iPadów.

Pod względem modelu rozgrywki mamy tu do czynienia z tym, co widzieliśmy już prawie 20 lat temu. Graczy czeka więc sporo eksplorowania otoczenia, skakania i strzelania. Twórcy system sterowania dostosowali oczywiście do specyfiki dotykowych ekranów, by na iPadzie i iPhone’ie grało się w miarę wygodnie.

Tomb Raider II dla urządzeń z systemem iOS jest dostępny do kupienia w App Store. Za około 7 złotych możecie zafundować sobie powrót do przeszłości i wciąć udział w przygodzie z udziałem najpopularniejszej pani archeolog w historii gier wideo.

Tomb Raider II trafił na iOS - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się