Do Google Play trafiła właśnie nowa, zaktualizowana aplikacja Listonic, służąca do robienia list zakupów. Twórcy chcą wybić się ze swoim programem również za granicą.

Jak twierdzą twórcy, zmiany wprowadzone do aplikacji Listonic kładą nacisk na prostsze zarządzanie listami, łatwiejsze ich współdzielenie i bardziej efektywną komunikację między użytkownikami.

Poprawiono funkcjonowanie aplikacji i wprowadzono nowy, przejrzysty design. Spośród najważniejszych udoskonaleń wymienić należy zmianę sposobu dodawania i edycji przedmiotów oraz wprowadzania cen, a także nowość - prompter podpowiadający produkty. Dodatkowo pojawiła się możliwość kasowania zakupionych przedmiotów oraz opcja sporządzania notatek do każdej z list.

Twórcy Listonica nie zaprzeczają, że rozwijając swoją aplikacje powoli przymierzają się do wejścia z nią na zagraniczne rynki. Nie da się też ukryć, że w kraju posiadają status lidera wśród aplikacji pomagających w robieniu zakupów. Gdy Listonic przyjmie się na rynkach zachodnich, zostaną dodane do niego również funkcje dopasowane do potrzeb zagranicznych użytkowników.

Zaktualizowana aplikacja Listonic dla Androida czeka na was w Google Play.

Listonic dla Androida w nowej wersji. Co się zmieniło? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Ostatnio w naszej sieci działo się naprawdę dużo. W ofercie znalazł się nowy iPad oraz Sony Xperia S. Już 29 marca ruszy zaś MTV Mobile powered by T-Mobile, nowa sieć skierowana dla młodych. Przygotowaliśmy też dla Was wiele atrakcyjnych okazji.

Co nowego w T-Mobile? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Do naszej oferty wszedł nowy smartfon i laptop. Pomyśleliśmy też o Waszych Mamach. Dla tego też prezentujemy naszą ofertę telefonu stacjonarnego.

Co nowego w T-Mobile? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

13. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty odbędzie się we Wrocławiu dniach od 18 - 28 lipca 2013.

W programie oprócz stałych sekcji, takich jak: Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty, Międzynarodowy Konkurs Filmy o Sztuce, Konkurs Polskie Filmy Krótkometrażowe, Konkurs Europejskie Filmy Krótkometrażowe, Panorama, Dokumenty/eseje, Trzecie Oko, pokazy specjalne itd. podczas 13. edycji festiwalu zobaczymy:

Fot. Odgłosy robaków - zapiski mumii  

Neobarok francuski (Beineix - Besson - Carax) - wracamy do lat 80. i wczesnych 90. XX wieku, dekady erozji wielu doktryn i stylów życia, by przyjrzeć się jednemu z najciekawszych zjawisk we francuskim i światowym kinie. Na scenie pojawiają się wtedy nowi wonder boys: Jean-Jacques Beineix (Diva, Księżyc w rynsztoku, Betty), Luc Besson (Ostatnia walka, Subway, Wielki błękit) i Léos Carax (Boy Meets Girl, Zła krew), zrywający z naturalizmem francuskiej kinematografii. Nie zmierzają co prawda do identycznych celów, ale w pełnym sprzeczności, złożonym, otwartym na wizualne realia swojego czasu (wideo, klipy, komiks, reklama, moda) pomyśle na kino okazują się podobni. Charakterystyczna dla nich niedbała elegancja, wyrafinowana brzydota, heterogeniczność stylu czyni z dotychczasowych skaz nowy system estetyczny.

Nowe Kino Rosji - na program sekcji narodowej złoży się 15 nowych rosyjskich filmów, ilustrujących tendencje we współczesnej rosyjskiej kinematografii, dalekie od poetyki, jaką zbudował mit Tarkowskiego, czy od naturalizmu spod znaku Bałabanowa. Intrygujące debiuty, eksperymenty i niekonwencjonalne dokumenty pojawią się obok kina reprezentowanego przez Siergieja Łobana, Igora Wołoszyna i innych.   

Szwajcarskie dokumenty muzyczne - cykl, który powstał we współpracy ze Swiss Films, opowie o środowisku współczesnych szwajcarskich muzyków w obiektywie m.in. Stefana Schwieterta, czy gościa poprzednich edycji festiwalu Petera Liechti, reżysera filmu Odgłosy robaków – zapiski mumii.

Nowe Horyzonty Języka Filmowego: postać - cykl edukacyjny, odsłaniający kulisy formy filmowej, ujawniający tajniki warsztatu poprzez pokazy, prelekcje i spotkania z twórcami. Po montażu, zdjęciach, scenografii i dźwięku przyszła kolej na postać. Na przykładzie starannie dobranych, specjalnie na festiwal sprowadzanych filmów pokażemy kluczowe problemy klasycznego i współczesnego traktowania konstrukcji postaci i gry aktorskiej. W programie znajdzie się miejsce m.in. dla radykalnego podejścia do tematu, reprezentowanego przez Palindromy Todda Solondza, czy I'm Not There Todda Haynesa.

Nocne Szaleństwo: cyberpunk - cykl, prezentujący nurt w kinie science-fiction, charakterystyczny dla postmodernizmu i cyfrowej rewolucji, od kultowych klasyków z lat 80. i 90. do najnowszych filmów, które grają gatunkowymi konwencjami, otwierając nurt na bardziej eksperymentalne wpływy.

Fot. Wielki błękit

Retrospektywy:

Walerian Borowczyk - próba odświeżającego spojrzenia na dzieło tworzącego w Polsce i we Francji, zapomnianego wizjonera - plastyka, scenarzysty i scenografa, autora rysunków satyrycznych i rzeźb, reżysera filmów animowanych (m.in. współpracował z Janem Lenicą) i fabularnych, pisarza, jednego z głównych autorów polskiej szkoły plakatu, a przede wszystkim twórcy surrealistycznego, artystycznego kina erotycznego (m.in. Opowieści niemoralne, Bestia).

Hans-Jürgen Syberberg - wybór najważniejszych dokonań otoczonego aurą skandalu, niepokornego, niemieckiego reżysera, w programie znajdzie się m.in. słynny, wzbudzający kontrowersje, 442-minutowy Hitler - film z Niemiec (1977), a także wybór oper filmowych i filmów muzycznych. Projekt jest realizowany we współpracy z Instytutem Goethego w Polsce.

William Kentridge - mówią o nim "ostatni żyjący geniusz", J. M. Coetzee dodaje: "głęboka empatia, niespotykana inwencja", południowoafrykański grafik, rysownik, performer, autor filmów animowanych i instalacji, należy do trzeciego pokolenia w południowoafrykańskiej rodzinie o litewsko-żydowskich korzeniach, jego rodzice - prawnicy bronili w głośnych sprawach sądowych ofiar apartheidu. Prace artysty oscylowały zawsze wokół ważnych z tej perspektywy, aktualnych i często niewygodnych tematów - przemocy i niesprawiedliwości, uprzywilejowania białej i cierpienia czarnej ludności RPA. W swoich animacjach, które zaprezentujemy w programie retrospektywy, wykorzystuje technikę opartą na rysunku węglem.

Co nowego w programie 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się