Mamy dobrą wiadomość dla kinomanów. Do oferty iplex wchodzi kilka ciekawych filmów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. A dzięki T-Mobile MyBox oferujemy je teraz na smartfonach i tabletach.

0

Ocena autora

W listopadzie oferta iplex wzbogaci się o kilkanaście nowych tytułów. Poniżej ich lista wraz z datami, kiedy pojawią się w aplikacji dzięki T-Mobile MyBox:

 • Manipulacja (Carisma) – 1 listopada

Zurych, lata 50. Zbliżający się do emerytury agent specjalny zostaje uwikłany w spisek związany z wpływowym doradcą do spraw wizerunku, który podejrzewany jest o szpiegostwo.

 • Pocałuj mnie (Solopan) – 2 listopada

Opowieść o Mii i Fridzie, które poznają się na imprezie zaręczynowej swoich rodziców. Między nimi rodzi się silne, dramatyczne w skutkach uczucie.

 • Wyprawa do wnętrza ziemi (Mayfly) – 5 listopada

 Książka opowiada o wyprawie śladami zapisków Juliusza Verne'a, a bohaterami są mężczyzna i mały chłopiec. Czeka ich wiele przygód, przeczących prawom fizyki.

 • Take This Waltz (Solopan) – 8 listopada

Znużona swoim pięcioletnim małżeństwem Margot poznaje Daniela, w którym od razu się zakochuje. Romans pozwala jej na odkrycie prawdy o samej sobie.

 • Poliss (Carisma) – 9 listopada

Film przedstawia pracę specjalnej jednostki policji paryskiego Departamentu Ochrony Dzieci. Pedofilia, gwałty na nieletnich, seks za pieniądze, przemoc nie tylko fizyczna – z takimi problemami policjanci zmagają się na co dzień, nie mogąc przy tym stracić zimnej krwi.

 • Po omacku (Mayfly) – 12 listopada

To historia niewidomego chłopca wychowywanego przez dziadka. Kiedy ten umiera, chłopcem zajmuje się ojciec, marzący o zostaniu politykiem. Wkrótce ginie, a chłopiec odzyskuje wzrok.

 • Red (Carisma) – 15 listopada

Przejmujący thriller psychologiczny o granicach człowieczeństwa i ich przekraczaniu. Historia oparta na powieści Jacka Ketchuma o tym samym tytule. STRACH Kontynuacja filmu Hal'a Hartley'a pt. "Henry Fool". Fay Grim zostaje zmuszona przez agenta CIA do odnalezienia notatek swojego zbiegłego byłego męża. Zawarte w nich informacje mogą zaszkodzić bezpieczeństwu narodowemu Stanów Zjednoczonych.

 • Strach (Solopan) – 16 listopada

Po śmierci matki Nicole musi zamieszkać z ojcem, który ma już nową rodzinę. Wkrótce poznaje chłopaka, który nie przypada do gustu jej ojcu. Okazuje się, że całkiem słusznie.

 • Zanurzona (Mayfly) – 19 listopada

Historia Verny van Schaik, najgłębiej nurkującej kobiety świata, której notowane w Księdze Rekordów Guinessa 221 metrów pozostaje niepobite od 2004 r.

 • Zakochani w Rzymie (Kino Świat) – 23 listopada

"Zakochani w Rzymie" to urocza komedia Woody’ego Allena, która przedstawia jak w kalejdoskopie historie kilku osób rozgrywające się w jednym z najbardziej urokliwych miast na świecie.

 • Dzień kobiet (Kino Świat) – 17 listopada

Życie Haliny, pracownicy sieci handlowej "Motylek", zmienia się wraz z awansem na kierowniczkę sklepu. Wyższe stanowisko to większe przywileje, ale kobieta szybko przekona się, że cena, jaką przyjdzie jej zapłacić, jest bardzo wysoka.

 • Biegnij całe życie (Mayfly) – 26 listopada

Niesamowita historia Freda Lebowa, twórcy Nowojorskiego Maratonu, przeplatana rytmami miejskiego funku lat 70. i 80., wywiadami z politykami i znanymi ludźmi.

 • Felix, Net i Nika (Kino Świat) – 30 listopada

Gimnazjaliści Felix, Net i Nika przeżywają podczas wakacji podróż w czasie, podczas której spotyka ich wiele trudności i niebezpieczeństw.

 • Bejbi Blues (Kino Świat) - 21 listopada

Kasia Rosłaniec, reżyserka przebojowych i wielokrotnie nagradzanych „Galerianek", przedstawia historię 17-latki, która zostaje matką. „Bejbi blues” to kolejny - po „Sali samobójców” i „Jesteś Bogiem” - wnikliwy, poruszający, ale też nie pozbawiony humoru, portret pokolenia młodych Polaków. Generacji facebooka, smsów, chatów i blogów internetowych.

 • Jesteś bogiem (Kino Świat) - 30 listopada

Jedna z najważniejszych premier kinowych 2012 roku, „Jesteś Bogiem” w reżyserii Leszka Dawida, to oczekiwany od blisko dekady film o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu.

Tym, którzy jeszcze nie korzystali z aplikacji iplex, przypominamy, że wchodzi ona w skład naszej nowej usługi T-Mobile MyBox i pozwala oglądać filmy i seriale na czterech ekranach – smartfonu, tabletu, komputera i SmartTV. Wybraną pozycję można zacząć oglądać np. na urządzeniu mobilnym, a skończyć w domu na ekranie telewizora. Dodatkowo przez 30 pierwszych dni iplex można testować bez żadnych opłat, a także zdecydować się na korzystanie z niego w ramach abonamentu w jednej z naszych nowych taryf lub za 7,90 zł miesięcznie w ramach subskrypcji. Płatności za używanie aplikacji z MyBox doliczane są do rachunku T-Mobile lub też pobierane są z kont właścicieli usług pre-paid, więc nie wymagają posiadania karty kredytowej.

Aby pobrać MyBox, wystarczy wysłać SMS pod bezpłatny numer80545 w treści wpisując MYBOX.

<p><em>Zobaczcie jak działa i na czym polega korzystanie z iplex w T-Mobile MyBox!</em></p>

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Listopadowe nowości w iplex (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Nadchodzące wieczory sprzyjają lekturze, a tymczasem w Audiotece w najbliższych dniach pojawi się kilka miłych dla ucha audiobooków.

0

Ocena autora

W listopadzie kolekcja MyBox w ofercie Audioteki wzbogaci się o kilkanaście nowych tytułów:

 • Kevin Powers – Żółte ptaki (science-fiction)

To niezwykle oryginalna, głęboka i emocjonalna powieść, która ukazuje dewastujący wpływ wojny toczonej za granicami kraju — nie tylko na żołnierzy, ale także na ich pozostające w ojczyźnie rodziny. Zdaniem wielu krytyków debiut Kevina Powersa to arcydzieło literatury wojennej.

 • Orson S. Card – Gra Endera (science-fiction)

Wobec śmiertelnego zagrożenia nadciągającego z kosmosu Ziemia przygotowuje swoją broń ostatniej nadziei. Zagrożona zniszczeniem przez robale - prawdopodobne, obce istoty spoza układu słonecznego - ludzkość ucieka się do niecodziennej metody: wybiera spośród urodzonych na całym świecie dzieci te najinteligentniejsze i od najmłodszych lat szkoli je na żołnierzy, którzy mają pokierować ziemskimi siłami kosmicznymi w rozgrywce o śmierć i życie.

 • Janusz Zajdel – Cylinder van Troffa (science-fiction)

Audiobook Zajdla możemy nazwać książką uniwersalną. Dlaczego? Zaczynając od oczywistych konotacji – powieść science fiction, genialna w swoim pomyśle i formie. Po drugie jest to opowiadanie będące metaforą politycznych sposobów rządzenia. Następnie możemy mówić też, o zbudowanej doskonale powieści, która mówi o miłości, poświęceniu i poszukiwaniu. Pamiętnik „Nieśmiertelnego” poprowadzi nas przez prawie dwusetną historię przyszłości naszej Ziemi, i pozwoli zastanowić się, czy dystopia Zajdla jest tylko czystą imaginacją autora.

 • Andrzej Ziemiański – Achaja, t. I (fantasy)

Bohaterka jest młodą księżniczką, która wskutek dworskich intryg, zawiści i chciwości bliskich jej osób szybko zostaje odsunięta z kolejki do tronu i to w dość brutalny sposób.
Dziewczyna błyskawicznie poznaje smak życia zwykłego człowieka w pełnym okrucieństwa świecie. Los zsyła ją do armii, następnie do niewoli, gdzie uczy się sztuki przetrwania. Przestaje już być grzeczną księżniczką. Rozumie, że aby coś od życia otrzymać trzeba również coś poświęcić.

 • Henning Mankell – Psy z Rygi (kryminał)

Psy z Rygi to kolejna powieść szwedzkiego mistrza kryminału. Tym razem komisarz Kurt Wallander, borykający się z poważnymi kłopotami zdrowotnymi, musi rozwiązać sprawę morderstwa dwóch cudzoziemców. Jest luty 1991 roku. Policja w Ystad otrzymuje anonimową informację o ciałach dryfujących w nieoznakowanym pontonie u wybrzeży Szwecji. Wkrótce na odludnej plaży policjanci znajdują ponton ratunkowy z zastrzelonymi mężczyznami, ubranymi w eleganckie garnitury. Ekspertyzy wykazują, że ofiary pochodziły z Europy Wschodniej i przed śmiercią były torturowane. Prowadzący sprawę Wallander podejrzewa mafijne porachunki, aby to jednak potwierdzić nawiązuje współpracę z łotewską policją.

 • Marcin Ciszewski – www.1939.com.pl (kryminał)

Audiobook opowiada o losach podpułkownika Jerzego Grobickiego, dowódcy Pierwszego Samodzielnego Batalionu Rozpoznawczego. Jerzy Grobicki nawet w najczarniejszych snach nie przypuszczał, że wraz ze swoją elitarną jednostką zamiast w Afganistanie roku 2007, wyląduje pod Mokrą w dniu 1 września 1939 roku i z miejsca zostanie zaatakowany przez Wermacht. Rozpoczyna się fascynująca gra wojenna.

 • Boris Akunin – Świat jest teatrem (kryminał)

Brawurowa, osadzona w Moskwie roku 1911, powieść kryminalna, gdzie w świecie teatru, namiętności są niezmiernie silne, ambicje wygórowane, motywy działań skomplikowane, rzeczywistość miesza sie z teatralną fikcją, a osoby wymyślone - z wielkimi rosyjskimi postaciami ze świata sceny tamtych czasów.

 • Andrzej Pilipiuk – Kroniki Jakuba Wędrowycza (fantasy)

Masz problemy z duchami przodków? Coś stuka w Twoim domu? Sąsiad jest wampirem? Udaj się do Jakuba Wędrowycza, najlepszego Cywilnego Egzorcysty w Kraju! Być może mieszka na zapadłej wsi na Ścianie Wschodniej, być może odżywia się własnoręcznie pędzonymi trunkami i wygląda na starego kłusownika, ale nie daj się zwieść pozorom! Jeszcze nie pojawił się wampir, kosmita, wilkołak czy upiór, który dałby radę nieustraszonemu egzorcyście w gumofilcach.
Jarosław Grzędowicz

 • Joanna Chmielewska – Krętka blada (kryminał)

Po raz kolejny autorka sięga po motyw wyścigów konnych. Główna bohaterka, Joanna, wraz z przyjacielem z hipodromu panem Teodorem oraz doskonałym, młodym programistą opracowują program komputerowy do typowania wyników wyścigów konnych. Sytuacja komplikuje się, gdy w mieszkaniu pana Teodora zostają znalezione zwłoki polityka zamieszanego w liczne brudne interesy. Czy tym razem podinspektor Robert Górski stanie na wysokości zadania i rozwiąże zagadkę śmierci ministra Tępienia?

 • Jarosław Grzędowycz – Pan lodowego Ogrodu, t. I (fantasy)

Vuko Drakkainen ląduje samotnie na odległej, zamieszkanej przez człekopodobną cywilizację planecie Midgaard. Musi odnaleźć wysłaną tu wcześniej ziemską ekipę badawczą, pod żadnym pozorem nie ingerując w rozwój nieznanej kultury. Trafia na zły czas. Trwa wojna bogów. Giną śmiertelnicy. Być może zmuszony będzie złamać drugą regułę misji.

 • Jakub Ćwiek – Kłamca (fantasy)

Valhalla legła w gruzach. Loki, adoptowany syn Odyna, patron oszustów i zdrajców, staje po stronie triumfujących zastępów pańskich. W świecie, gdzie zabłąkane, mitologiczne bóstwa bratają się z piekielnymi demonami, jego usługi są dla Niebios bezcenne.
Loki staje się anielskim chłopcem na posyłki. Tak przynajmniej sądzą archaniołowie… On ma własne plany.

 • Kornel Makuszyński – Szatan z siódmej klasy (literatura piękna)

Który z chłopców nie pragnął poczuć się przez moment Sherlockiem Holmesem? Niezwykle inteligentny i szlachetny siedemnastoletni Adam Cisowski pokazuje, że każdy może nim zostać. Opowieść pełna trzymających w napięciu przygód, napisana z niezwykłym humorem, do dziś nie traci nic ze swej świeżości. Od czasu ukazania się tej arcyważnej książki w 1937 roku, cieszy się ona niesłabnącą popularnością.

 • Izabela Sowa – Ścianka Działowa (literatura piękna)

Dionizy Fiotron wiedzie wygodne i uporządkowane życie do momentu, gdy zaczyna podejrzewać żonę o romans. Stłuczona filiżanka, postawiona bez uzgodnienia ścianka działowa i inne z pozoru nieistotne zdarzenia zaczynają mu się układać w niepokojącą całość. Nie mając konkretnych dowodów w ręku, za to niezmąconą pewność, że coś się zmieniło, decyduje się na prywatne śledztwo. Nie przypuszcza nawet dokąd zawiodą go metody niekonwencjonalnej pani detektyw, której powierzy rozwiązanie sprawy.

 • Maria Kownacka – Przygody Plastusia (bajki)

Dalszy ciąg „Plastusiowego pamiętnika” – opowiadania o przygodach ludzika z plasteliny ulepionego przez Tosię. Nasz bohater tym razem udaje się wraz z Tosią na wieś. Tam zwiedza wiele ciekawych miejsc, zawiera nowe znajomości, przeżywa wiele niebezpiecznych przygód. Podczas pobytu na wsi poznaje przyrodę i zwierzęta.

 • Stefan Dąmbski – Egzekutor (sensacja)

Stefan Dąmbski, w wieku zaledwie siedemnastu lat został tytułowym egzekutorem – od 1942 wykonującym wyroki na polskich kolaborantach, Niemcach, Ukraińcach, a później na przedstawicielach nowej władzy ludowej. Spowiedź spisana pod koniec życia żołnierza AK, szczególnie dziś budzi wiele dyskusji i kontrowersji. Z jednej strony jest świadectwem skrajnego poświęcenia ojczyźnie, z drugiej, beznamiętnym, samooskarżającym dokumentem kata.

 • Khalil Gibran – Prorok (non-fiction)

Prorok nie jest zbiorem porad, jak zmienić życie. Nie jest tanią wskazówką, jak być szczęśliwym. Nie jest też księgą mądrych sentencji. Słowa Proroka to misterna tkanina rzeczywistości, nad którą tylko mądry potrafi przystanąć i spojrzeć ze zrozumieniem. Charyzmatyczny głos, doskonała interpretacja i efekty dźwiękowe, nadają dziełu niepowtarzalny klimat i sprawiają, że każde odsłuchanie pozwala odkrywać wypowiadane treści na nowo.

 • Elżbieta Bussold - Plastusiowy pamiętnik (bajki)

Dla dzisiejszego pokolenia rodziców Plastuś to klasyka. Stoi w jednym rządku z Kotem Filemonem, Winetou i Misiem Uszatkiem, a „Plastusiowy pamiętnik” (chciałoby się powiedzieć „od zawsze”) jest wpisany na listę lektur obowiązkowych w I klasie szkoły podstawowej.

 • Václav Čtvrtek – Rumcajs (bajki)

Wygnany z Jiczina przez księżną i księcia pana, szewc z zawodu, rozbójnik z przypadku – dzielny Rumcajs, nieustannie urzeka ciepłem, odwagą i humorem. Wraz z żoną Hanką i synkiem Cypiskiem mieszka w jaskini na skraju lasu Rzaholec. Niepokornych uczy moresu i dba o to, żeby nikomu nie działa się krzywda.

 • Bodo Schaffer – Droga do finansowej wolności (poradnik)

Ta książka pokazuje drogę do dobrobytu, finansowego zabezpieczenia i finansowej wolności – drogę dostępną dla każdego. Bodo Schäfer odkrywa przed nami wypróbowane sekrety budowania bogactwa i przedstawia zdumiewająco proste i jednocześnie bardzo skuteczne techniki przynoszącego zyski obchodzenia się z pieniędzmi.

 • Goldie Hawn – 10 minut uważności (poradnik)

Wieloletnie zainteresowanie praktykowaniem świadomej troski oraz zaangażowanie na rzecz dobrostanu dzieci skłoniło Goldie Hawn do założenia Hawn Foundation, która wspiera badania naukowe służące rozwijaniu sposobów pomagania dzieciom w odnajdywaniu szczęścia i poprawianiu wyników w nauce oraz wykorzystywaniu własnego potencjału.

Tym, którzy jeszcze nie korzystali z Audioteki, przypominamy, że wchodzi ona w skład usługi T-Mobile MyBox i pozwala pobierać książki, które umilą chwile spędzone w domowym zaciszu, w samochodzie w korkach czy też podczas jazdy rowerem. W specjalnej kolekcji MyBox znajdziecie co miesiąc 20 nowych audiobooków, w tym przedpremierowy bestseller wyłącznie dla klientów T-Mobile.

Przez pierwszych 30 dni możesz wypróbować Audiotekę bez obaw o dodatkowe koszty. Potem korzystasz z aplikacji bez dodatkowych opłat po wybraniu jednej z naszych nowych taryf lub za 7,90 zł miesięcznie w ramach subskrypcji. Z dedykowanej kolekcji MyBox w Audiotece możesz co miesiąc pobrać jeden darmowy audiobook, a pozostałe zamawiać dzięki płatnościom przez konto T-Mobile. Płatności za używanie aplikacji z MyBox doliczane są do rachunku T-Mobile lub też pobierane są z kont właścicieli usług pre-paid, więc nie wymagają posiadania karty kredytowej.

Aby pobrać MyBox, wystarczy wysłać SMS pod bezpłatny numer 80545 w treści wpisując MYBOX.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Listopadowe nowości w Audiotece - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Mamy mniejszą i fotograficzną wersję flagowca Samsunga, propozycję LG, Alacatela, BlackBerry i laptop Acera.

Listopadowe nowości w naszej ofercie - opinie i komentarze (10)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

balar
04-12-2013 - 13:23:22
Mam wrażenie, że odpowiedzi są pisane przez osoby.. hmm.. lekko mówiąc niezbyt zorientowane :) A to błąd, bo PR robią sobie raczej zły.
  (0)
Odpowiedz
hush
04-12-2013 - 13:06:40
Poniższym wpisem nie odpowiedzieli Państwo na żadne z moich pytań. Naprawdę potrafię samemu znaleźć link do sklepu internetowego... Chciałem się raczej dowiedzieć czy T-mobile poszerzy w najbliższym czasie ofertę o jakiekolwiek telefony z obsługą dwóch kart SIM (jeśli tak to jakie i mniej więcej kiedy). Byłbym wdzięczny za rzeczową odpowiedź, a nie odbijanie piłeczki :-)
  (0)
Odpowiedz
hush
03-12-2013 - 22:24:03
Dzień dobry, Często widzę u Państwa testy najnowszych telefonów, w tym także modeli z górnej półki oferujących obsługę dwóch kart SIM. Niestety jako abonent T-mobile mam bardzo nikłe możliwości zakupu takich telefonów. Jedyny smartfon telefon oferowany przez T-mobile to chyba Alcatel M'POP, czyli telefon dość powolny, którego użytkownicy narzekają m.in. na jakość dźwięku. Za miesiąc chciałbym przedłużyć umowę z T-mobile, ale zupełnie nie rozumiem dlaczego brakuje takich telefonów w ofercie biznesowej i kusi mnie, żeby poszukać u konkurencji. Czy planują Państwo jakieś nowości (może HTC One duos albo coś ze stajni Samsunga)? Jeśli tak to jakie i kiedy? Pozdrawiam serdecznie, Wieloletni Abonent
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
01-07-2015 - 11:28:36
W naszej ofercie biznesowej znajdzie Pan nie tylko telefony z wyższej półki, także ze średniej. Niemal wszystkie modele, jakie są w tej chwili dostępne, znajdzie Pan w naszym sklepie internetowym: http://www.t-mobile.pl/pl/biznes/telefony_i_urzadzenia
  (2)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
01-07-2015 - 11:28:36
W ofercie biznesowej znajdują się nie tylko telefony z wyższej półki, jak Note czy Nokia Lumia 1920, ale także ze średniej. Niemal wszystkie modele dostępne w tej chwili w ofercie, znajdzie Pan w naszym sklepie internetowym, ale warto porozmawiać na ich temat z konsultantem, do czego zachęcamy. http://www.t-mobile.pl/pl/biznes/telefony_i_urzadzenia
  (2)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
01-07-2015 - 11:28:36
W ofercie biznesowej znajdują się nie tylko telefony z wyższej półki, jak Note czy Nokia Lumia 1920, ale także ze średniej. Niemal wszystkie modele dostępne w tej chwili w ofercie, znajdzie Pan w naszym sklepie internetowym, ale warto porozmawiać na ich temat z konsultantem, do czego zachęcamy. http://www.t-mobile.pl/pl/biznes/telefony_i_urzadzenia
  (2)
Odpowiedz
balar
02-12-2013 - 09:26:51
Poprosiłbym o jakąś odpowiedź na komentarz. Kiedy w ofercie będzie dostępny Galaxy S4 mini? Przypominam, że mamy już grudzień... a zapowiadaliście go w listopadowych nowościach w ofercie. Widzę, że T-mobile zostaje daleko w tyle za konkurencją jeśli chodzi o oferowane telefony.
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
03-12-2013 - 12:02:34
Smartfon powinien być dostępny w salonach. Jego brak w sklepie internetowym nie oznacza, że nie ma go w sklepach tradycyjnych. Proszę zapytać w salonie, w którym zamierza Pan go kupić. Pozdrawiamy.
  (5)
Odpowiedz
jola82
26-11-2013 - 12:04:15
Koniec listopada, a jak S4 mini nie było tak nie ma. Może trzeba było dać ten artykuł w grudniowych nowościach? Albo styczniowych? Albo w ogóle nie dawać?
  (0)
Odpowiedz
balar
21-11-2013 - 14:02:53
A kiedy konkretnie będą poszczególne modele dostępne? I czy zarówno w ofertach dla klientów indywidualnych jak i biznesowych? Mnie konkretnie interesuje Galaxy S4 mini oraz BlackBerry Q5 w ofercie biznesowej...
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Oprócz kilku nowości, które wchodzą do oferty iplex, mamy kilkanaście filmów z festiwalu HumanDoc, które zobaczycie jedynie do końca grudnia.

0

Ocena autora

Wśród nowości, które wchodzą na stałe do oferty iplex, znajdziecie:

Inny Świat (MayFly)
Filmowa autobiografia Danuty Szaflarskiej, która nie lubi się publicznie zwierzać, dlatego nigdy nie zgodziła się na pisanie książek o sobie. Wyjątek zrobiła tylko dla przyjaciół: Doroty Kędzierzawskiej i operatora Arthura Reinharta.

Nieulotne (Kino Świat)
Pulsująca emocjami historia miłości Michała (Jakub Gierszał) i Kariny (Magdalena Berus), pary polskich studentów, którzy poznają się i zakochują podczas wakacyjnej pracy w Hiszpanii. Beztroski wakacyjny romans zostaje przerwany przez dramatyczne wydarzenie, które na zawsze odmieni życie bohaterów.

DTK (Mayfly)
Ten przepełniony efektami specjalnymi dokument zadowoli każdego fanatyka niesamowitego świata MotoGP.

Pokój z widokiem (Vitra)
Romantyczna historia opowiadająca o tarapatach sercowych młodej kobiety. Lucy Honeychurch - dziewczyna z dobrego domu, odbywa pierwszą w życiu podróż do Włoch, czyni to w towarzystwie starszej kuzynki - Charlotty. Splot wydarzeń sprawia, że z młodej, niedoświadczonej dziewczyny Lucy staje się w pełni dojrzałą kobietą.

Siedem dni w Havanie (Kino Świat)
Portret Hawany przedstawiony z perspektywy tubylców i turystów, których losy przewijają się w kilku barwnych epizodach.

Będziesz legendą człowieku (Kino Świat)
Dokument przedstawia polską reprezentację w piłce nożnej podczas Euro 2012.

Filmy z Festiwalu HumanDoc, dostępne w iplex jedynie do końca grudnia:

Tymczasem w Mamelodi
Codzienne życie południowoafrykańskiej rodziny z szaleństwem ostatniego mundialu w tle. Państwo Mtsweni mieszkają w ubogim Mamelodi pod Pretorią. Mistrzostwa Świata w piłce nożnej to dla miejscowych nie tylko chwilowa ucieczka od codziennych obowiązków i trosk, ale i nadzieja na wielkie zmiany.

Aby był pokój i chleb
„Aby był Pokój i Chleb” to opowieść etnograficzna i polityczna zarazem. Opowieść, w której mała społeczność zaplątana w wielką politykę znajduje w sobie siłę, aby przetrwać w trudnych warunkach i stworzyć własny świat.

Solidarity Shorts 2013
Solidarity Shorts to międzynarodowy konkurs filmowy, skierowany do młodych ludzi z całego świata. Celem konkursu jest zachęcenie do wrażliwej refleksji nad stosunkami pomiędzy ludźmi i kulturami wyrażonej w formie filmu krótkometrażowego, który pokaże ideę solidarności w XXI wieku. Krótkometrażowe filmy, które mamy możliwość obejrzeć na kanale IPLEX podczas Festiwalu HumanDoc są pracami autorskimi zwycięzców pierwszej edycji Solidarity Shorts 2013. Autorami filmów są młodzi twórcy filmowi z krajów takich jak Birma, Wenezuela, Rumunia, Ukraina, Rosja oraz Armenia. Główną nagrodą pierwszej edycji konkursu był przyjazd do Polski z jakiegokolwiek regionu świata, udział w warsztatach filmowych organizowanych przez Gdyńską Szkołę Filmową oraz uczestnictwo w Światowym Szczycie Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. Organizatorem Solidarity Shorts jest Instytut Lecha Wałęsy.

Wiatr Zmian
Kenia. Historia Ksilu Musyi i jego rodziny mówi więcej o konsekwencjach zmian klimatycznych niż niejeden oficjalny raport. Kenijski rolnik musi stawić czoła skutkom największej od sześćdziesięciu lat suszy, nie poddaje się jednak i wciąż wierzy w lepszą przyszłość swoich najbliższych.

Pustynne historie
Do jednego z przygranicznych, pełnego syryjskich uchodźców miast Jordanii trafia dwóch polskich wolontariuszy Caritasu. Mężczyźni realizują projekt edukacyjny dla kilkuset syryjskich dzieci, starają się na nowo odbudować w swoich podopiecznych poczucie bezpieczeństwa oraz przywrócić im radość życia.

Bańka Złudzeń
Bańka złudzeń to historia ukryta za historią - zglobalizowana ekonomia powoduje, że narodom, firmom i osobom prywatnym coraz trudniej przychodzi obrona przed nieprzewidywalnością rynków finansowych. Ekonomiczny efekt motyla sprawia, że wszyscy jesteśmy tak samo narażeni na ryzyko.

Witajcie Nigdzie
Historia romskiej społeczności z Sofii, której członkowie ponad dziesięć lat temu zostali przesiedleni do starych wagonów kolejowych pozbawionych infrastruktury sanitarnej. Od tego czasu walczą o przetrwanie z nadzieją, że rząd spełni obietnice o lepszych warunkach mieszkaniowych.

Głosuj na mnie
Jakie mogłyby być konsekwencje wprowadzenia wolnych wyborów w Chinach? Czy demokracja jest wartością uniwersalną? Reżyser Weijun Chen postanowił odpowiedzieć na te pytania przeprowadzając eksperyment – oddając władzę w ręce ludu. W „Zagłosuj na mnie” uczniowie trzeciej klasy szkoły podstawowej Evergreen doświadczają na własnej skórze czym jest demokracja. Ogłaszają wybory na przewodniczącego klasy – prestiżowe stanowisko, o którego obsadzeniu decydował dotychczas nauczyciel. Wraz z rozwojem akcji obserwujemy trójkę ośmiolatków: dwóch chłopców i dziewczynkę – jedynaków (w wynik chińskiej polityki „jednego dziecka”) w trakcie bezwzględnego wyścigu po upragnione stanowisko. Młodzi kandydaci ulegają wpływom nadgorliwych rodziców, namawiających dzieci do sięgania po wszelkie możliwe środki, łącznie z przemocą, przekupstwami, potajemnymi pertraktacjami i personalnymi zaczepkami. W efekcie otrzymujemy kampanię wyborczą, która pod względem natarczywości jest bardzo bliska amerykańskiej.

Niepokorni kochankowie
Historia pary nowożeńców z Indii, którzy ryzykują życie, uciekając przed swoimi rodzinami, potępiającymi ich związek. Tradycja zabrania zawierania małżeństw z osobami spoza własnej kasty czy grupy religijnej. Pomocy udziela im grupa aktywistów znana jako „Komandosi miłości”.

Syria: poza linią wroga
Reżyser Olly Lambert koniec 2012 roku spędził na obu brzegach granicznej rzeki Orontes w Syrii. Po jednej stronie rebeliancka Wolna Armia Syrii utrzymuje pozycje w sunnickich wioskach, których mieszkańcy żądają obalenie prezydenta Assada i jego reżimu. Niecałą milę dalej alawickie wioski pozostają wierne rządowi i z chęcią witają u siebie żołnierzy, którzy strzelają z moździerzy w stronę sunnitów po drugiej stronie doliny.

Szermierze dla Palestyny
Film opowiada o życiu w obozie uchodźców Al-Amari w Ramallach na Zachodnim Brzegu. W reportażu obserwujemy codzienne życie mieszkańców obozu, mamy szansę poznać ich historię, dowiedzieć się, jakie są ich problemy i marzenia. Jest to opowieść inna niż większość historii z tego regionu. Jej wyjątkowość polega na tym, że nie dotyczy ona wojny ani bardzo skomplikowanej sytuacji geopolitycznej. Jest to historia ludzi, którzy wbrew niesprzyjającej sytuacji politycznej i życiowym przeciwnościom, mimo wszystko starają się realizować swoje marzenia i ambicje. Jest to też historia o Polakach, którzy jadą do tego niebezpiecznego zakątka świata, by pracować i żyć tam miesiącami, pomagając innym tworzyć normalność w świecie, w którym wydawałoby się, nie ma dla niej miejsca.

Uciekając z Abdulem
Reżyserzy filmu „Uciekając z Abdulem” udali się do Calais, by nakręcić film dokumentalny o nastoletnich uchodźcach próbujących dostać się do Anglii. Lecz kiedy spotykają 16-letniego Afgańczyka Abdula, ich historia zmienia swój bieg. Ten film to poruszająca opowieść o tułaczce współczesnych imigrantów i o dylematach, którym muszą stawić czoła zaangażowani w sprawę filmowcy.

Toksyczny plac zabaw
Dwudziestotrzyletni Lars, z pochodzenia Szwed, studiuje w szkole filmowej w Chile. Dwunastoletnia Yoselin wykonuje taniec brzucha i chciałaby zostać lekarzem. Niestety, zaczyna podupadać na zdrowiu. Lars odkrywa, że setki dzieci z Cerro Chuño są ciężko chore z powodu odpadów toksycznych, które pochodzą z jego rodzinnego miasta ze Szwecji. Lars próbuje się dowiedzieć czy przedsiębiorstwo kopalniane Bolidan zamieszane w tę sprawę, odpowiada za to, co przydarzyło się Yoselin i innym dzieciom. Firma natomiast nie chce wziąć odpowiedzialności za te wydarzenia. Lars odnajduje Rolfa – byłego kierownika ds. ochrony środowiska z Bolidenu, który przyznaje, że doradzał firmie, by pozbyła się ze Szwecji odpadów. Chcąc poznać prawdę, Rolf decyduje się pojechać z Larsem do Chile.

Od Szeptu do Krzyku
Historia demokratycznych aktywistów – od studenckich przywódców po głowy państw – z pięciu krajów: Egiptu, Malezji, Ukrainy, Wenezueli i Zimbabwe. Bohaterowie dzielą się historiami o osobistych zmaganiach z reżimami w swoich krajach.

Bastoy. Wyspa Więźniów
Od osadzonych w norweskim więzieniu Bastøy mężczyzn oczekuje się, że wezmą odpowiedzialność za samych siebie. Nie ma tutaj kamer czy cel, a więźniowie mogą nawet uprawiać hazard. Filozofia tego miejsca opiera się na przekonaniu wodza indiańskiego Niedźwiedzie Serce, że człowiek traktowany jak zwierzę istotnie się nim staje.

Zamknięte morze
Historia demokratycznych aktywistów – od studenckich przywódców po głowy państw – z pięciu krajów: Egiptu, Malezji, Ukrainy, Wenezueli i Zimbabwe. Bohaterowie dzielą się historiami o osobistych zmaganiach z reżimami w swoich krajach.

Planeta Kirsan
Kałmucja to jedna z najmniejszych rosyjskich republik. Liczy 300 000 mieszkańców i ma 75.000 km² powierzchni. Tysiące kilometrów stepu, z którego wyrastają małe, przysypane piachem wioski oraz jedyne miasto – stolica republiki, Elista. Na granicy stepu i Elisty, tuż obok komunistycznych bloków z wielkiej płyty, stoi kilka domków wyjętych ze snu o idealnych amerykańskich przedmieściach – witamy w Mieście Szachów. Kirsan Ilumzynow, pierwszy i jedyny jak do tej pory przywódca Republiki Kałmucji ma dzisiaj 47 lat. Dzięki niemu wszystkie dzieci w Kałmucji grają w szachy i to dzięki niemu za jego pieniądze zbudowano na stepie Szachowe Miasto. Zgodnie z szachowymi zasadami – „Jest jeden król. Król jest najważniejszą figurą”. Zdaniem Ilumzynowa ta „szachowa zasada” ma stać się źródłem i gwarantem dobrobytu, a także świetlanej przyszłości republiki. Kałmucja jest obrazem totalitarnej rzeczywistości w mikroskali, ale jest też miejscem, w którym zadaje się pytania o porządek wszechświata. Rewolucja Ilumżynowa miała przemienić cała republikę, ale czy można dzięki niej zmienić chociaż jedno życie, życie małego, 13-letniego chłopca?

Tym, którzy jeszcze nie korzystali z aplikacji iplex, przypominamy, że wchodzi ona w skład naszej nowej usługi T-Mobile MyBox i pozwala oglądać filmy i seriale na czterech ekranach – smartfonu, tabletu, komputera i SmartTV. Wybraną pozycję można zacząć oglądać np. na urządzeniu mobilnym, a skończyć w domu na ekranie telewizora. Dodatkowo przez 30 pierwszych dni iplex można testować bez żadnych opłat, a także zdecydować się na korzystanie z niego w ramach abonamentu w jednej z naszych nowych taryf lub za 7,90 zł miesięcznie w ramach subskrypcji. Płatności za używanie aplikacji z MyBox doliczane są do comiesięcznego rachunku, który otrzymuje abonent T-Mobile lub pobierane są ze środków, którymi użytkownicy mix i pre-paid doładowali telefony, więc nie wymagają posiadania karty kredytowej.

Aby pobrać MyBox, wystarczy wysłać SMS pod bezpłatny numer 80545 w treści wpisując MYBOX.

<p><em>Zobaczcie jak działa i na czym polega korzystanie z iplex w T-Mobile MyBox!</em></p>

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Grudniowe nowości w iplex - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się