Kilka dni temu w sklepie Apple'a pojawiła się zakładka zbierająca polskie aplikacje i gry.

Koncern z Cupertino najwyraźniej dostrzegł polski rynek, ponieważ w App Store pojawiła się zakładka Made in Poland. Zostały w niej zgrupowane gry i aplikacje, stworzone przez polskie firmy, polskich developerów, ale także muzykę oraz filmy z Polski.

Warto dodać, że w zakładce znalazły się nie wszystkie, ale rekomendowane polskie produkcje. Wśród nich chociażby Player, Allegro, Fakty TVN, GG. Aby móc zajrzeć do zakładki Made in Poland, trzeba korzystać z polskiego Apple ID.

Pobieraj najlepsze gry i aplikacje. Opłaty dodaj do rachunku T-Mobile!

Made in Poland w App Store - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jak wyszukać najlepsze aplikacje w AppStore i Android Market?

AppStore i Android Market to obecnie największe sklepy z aplikacjami dla urządzeń mobilnych. Można w nich znaleźć tysiące różnych pozycji – od maszynek do golenia i latarek, przez edytory plików na nawigacjach kończąc. Ale jak wybrać te wartościowe?

Mówi się, że smartfon jest tak dobry, jak aplikacje, z których można na nim korzystać. Świadomi konsumenci często decydują się na wybór urządzenia, które zapewni im godziwą rozrywkę lub szeroki pakiet usług biurowych. W niektórych przypadkach takie aplikacje są zainstalowane domyślnie, ale nie znaczy to, że jesteśmy ograniczeni tylko do nich.

AppStore zawiera już ponad 400 000 aplikacji przeznaczonych dla systemu iOS (czyli system zainstalowany w urządzeniach: iPhone, iPod i iPad). W tym gąszczu różnych gier i programów może być na prawdę trudno znaleźć interesujące pozycje. Producent urządzeń z nadgryzionym jabłkiem w logo udostępnił oprogramowanie iTunes, w którym można wyszukiwać aplikacje, a te wybrane można łatwo zainstalować po podłączeniu urządzenia do komputera.

Warto tutaj zwrócić uwagę na zestawienia „Top”. Po kliknięciu w opcję „See All” domyślnie zostanie wyświetlona lista najlepiej sprzedających się tytułów w ostatnim czasie. To właśnie tutaj dowiemy się, które aplikacje cieszyły się największą popularnością wśród użytkowników. Producenci oprogramowania zgodnie uznają, że dopiero obecność w zestawieniach „New & Noteworthy” oraz „What’s Hot” niesie ze sobą ogromne korzyści. Obie listy zawierają 34 promowane aplikacje, które były najczęściej pobierane, co świadczy również o ich świetnej jakości.

W Android Market można znaleźć ponad 200 000 aplikacji dla smartfonów i tabletów działających pod kontrolą systemu Android. Do niedawna wyszukiwanie aplikacji na stronie market.android.com mijało się z celem i wymagało anielskiej cierpliwości. Obecnie jest to jednak już pełnowartościowa usługa,  w której znajdziemy najpopularniejsze programy, dowiemy się, które zyskują na popularności, a nawet zlecimy ich bezprzewodowe pobranie na swoje urządzenie. Po lewej stronie znajdują się zestawienia najlepszych płatnych, bezpłatnych i dochodowych aplikacji. Warto jednak rzucić okiem na listy umieszczone poniżej – to właśnie tutaj znajdziemy nowych aktorów sceny Android Marketu, którzy mogą zawojować ten „zielony rynek”.

Użytkownicy obu tych systemów nie muszą ograniczać się do korzystania z dedykowanych rozwiązań. W obu dużych sklepach dostępny jest program Appsfire (Android, iOS). Znajdziemy w niej zestawy aplikacji przygotowane przez twórców tej usługi oraz przez branżowe portale.

W sieci dostępne są również serwisy internetowe umożliwiające wygodne przeszukiwanie zakamarków Marketu i AppStore w celu odnalezienia prawdziwych perełek. Użytkownicy systemu Android mogą skorzystać z serwisu AppBrain, który do czasu renowacji głównej strony Marketu stanowił jego doskonałą alternatywę. Zawiera wiele różnych zestawień i kategorii wyszukiwania, więc wciąż może świetnie uzupełniać rozwiązanie Google.

Niestety posiadacze urządzeń z systemem iOS nie mają tak dobrej alternatywy, jak AppBrain, ale powinni zainteresować się serwisem 148Apps, który również umożliwia przeglądanie popularnych aplikacji.

Setki tysięcy aplikacji, a wśród nich doskonałe gry i zaawansowane programy. Jak się okazuje wyszukiwanie ciekawych tytułów wcale nie musi być trudnym zadaniem, a może wręcz przysporzyć wiele frajdy!

Jak wyszukiwać najciekawsze aplikacje w największych sklepach? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Blackberry, w stosunku do innych smatrfonow mają niezbyt duży apetyt na energie elektryczną. Dużą wydajność zawdzięczają one przemyślanej konstrukcji oraz niemal wzorowej optymalizacji oprogramowania. Jednak nawet w tak dopracowanej konstrukcji pozostało nieco rezerw, które da się wykorzystać do wydłużenia czasu pracy.

Po pierwsze warto zawsze zamykać aplikacje, których aktualnie nie używamy. W tym celu wystarczy nacisnąć klawisz BlackBerry i wybrać opcję Zamknij lub Wyjście.

Warto także wyłączać połączenia sieciowe, z których aktualnie nie korzystamy – Wi-Fi, kiedy jesteśmy poza zasięgiem naszej domowej sieci, a połączenie 3G kiedy znajdujemy się poza zasięgiem sieci lub nie zamierzamy dzwonić. W tym celu należy na ekranie głównym, z jego górnej części lub z menu telefonu wybrać narzędzie Zarządzanie połączeniami i usunąć zaznaczenie dostępności odpowiedniego połączenia.

Inną przydatną opcją, która pozwoli wydłużyć pracę smartfonu BlackBerry na baterii jest skonfigurowanie go tak, aby automatycznie wyłączał się kiedy nie będziemy z niego korzstać (np. w nocy i włączał się kiedy będzie nam potrzebny. W tym celu na ekranie głównym telefonu lub w jakimkolwiek folderze wystarczy wybrać ikonę Opcje, a następnie Urządzenie i Autom. Włączanie/wyłączaniei ustawić odpowiadające nam wartości.

Przy okazji wykonywania zdjęć naszym BlackBerry także można zaoszczędzić nieco prądu i wydłużyć czas jego działania. Fotografując w dzień warto wyłączyć lampę błyskową wspomagającą aparat. W tym celu na ekranie głównym wystarczy kliknąć na ikonie Aparat, a następnie klikać ikonkę flesza tyle razy, aż na ekranie pojawi się komunikat Lampa błyskowa wyłączona.

Jeśli często korzystamy z przeglądarki internetowej to możemy zaoszczędzić nieco energii zamykając jej nieużywane i niepotrzebne nam w tej chwili karty. W oknie przeglądarki wystarczy nacisnąć przycisk BlackBerry, wybrać opcję Karty, zaznaczyć jedną z nich i nacisnąć (X) - „krzyżyk”.

Innym sposobem na zmniejszenie poboru energii jest ustawienie krótszego niż dotychczas czasu podświetlenia i zmniejszenie jego jasności. W tym celu na ekranie głównym telefonu lub w jakimkolwiek folderze wystarczy wybrać ikonę Opcje, a następnie Wyświetl i Ekran. Interesujące nas ustawienia znajdują się w polu Podświetlenie.

Jeśli korzystamy z aplikacji podkastów lub aplikacji społecznościowych można zaoszczędzić nieco prądu zmniejszając częstotliwość ich odświeżania. Niektóre z nich pozwalają na niemal dowolne ustawienie tego parametru. Sposób jego ustawienia zależy od konkretnej aplikacji.

Poza odpowiednimi ustawieniami warto także poświęcić chwilę na konserwację samego telefonu. Research in Motion zaleca czyszczenie styków akumulatora i smartfonu za pomocą bawełnianego wacika lub suchej szmatki. Warto to robić przynajmniej raz na kilka miesięcy.

Jak oszczędzać energię w smartfonach BlackBerry? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

In Fear I Trust to przygodowo-logiczny horror i zarazem propozycja dla najbardziej odważnych graczy.

W wirtualnym sklepiku App Store jest już dostępna gra pod tytułem In Fear I Trust, stworzona przez niezależne studio deweloperskie Black Wing Foundation. To gra z gatunku przygodowo-logicznych, utrzymana w konwencji horroru. I musicie wiedzieć, że jest naprawdę straszna. Jej cena została ustanowiona na poziomie 2,69 euro, czyli w przeliczeniu na złotówki - ok. 11 złotych.

W grze wcielamy się w mężczyznę, który podpisał pewną, bardzo niekorzystną dla siebie umowę. Pech w tym, że następnie budzi się w nieznanym miejscu i w dodatku nic nie pamięta. Okazuje się, że został porwany i trafił do podziemnego laboratorium, w którym przeprowadza się eksperymenty na ludziach. Musi więc za wszelką ceną uciec przed niebezpieczeństwem i odkryć prawdę o ludziach, którzy go w nie wpakowali.

Klimat w In Fear I Trust jest tak gęsty, że, jak to się mówi, można by go kroić nożem. Jeśli zaś chodzi o mechanikę rozgrywki, to jest to przygodówka z elementami logicznymi. Motywem przewodnim jest jednak strach, który towarzyszy nam przez cały czas. Podobać może się też ładna, trójwymiarowa grafika, która nadaje grze realizmu, potęgującego uczucie strachu. To naprawdę solidna pozycja i chcemy polecić ją waszej uwadze.

In Fear I Trust w App Store - pobierz


Przerażający horror debiutuje w App Store (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się