Maps.Me to darmowy atlas świata, z którego możemy korzystać nawet bez dostępu do Internetu.

0

Ocena autora

Aplikacja Maps.Me pierwotnie była płatną aplikacją, a za korzystanie z jej możliwości chętni użytkownicy musieli zapłacić ok. 18 zł. Stosunkowo niedawno producent jednak zmienił swoją politykę, udostępniając swój program do obsługi map w trybie off-line zupełnie za darmo. 

-> NaviExpert: ominiesz korki i ekspresowo dotrzesz do celu!

-> Tripomatic - podróże pod kontrolą

Maps.Me opiera się na danych OpenStreetMap, czyli darmowych mapach rozwijanych przez użytkowników z całego świata. Cechują się one bardzo dużym poziomem dokładności i szczegółowości, na który z zazdrością mogą patrzeć producenci alternatywnych aplikacji nawigacyjnych. Niestety, mapy dostępne do pobrania w aplikacji nie są synchronizowane w czasie rzeczywistym z serwisem internetowym OpenStreetMap, ale dla większości użytkowników nie powinno to stanowić żadnego problemu.

-> Pobieraj aplikacje i gry! Ich koszty dodaj do rachunku w T-Mobile!

Okno aplikacji w całości wypełnione jest przez mapę. W dolnej części ekranu na jej tle zobaczymy dodatkowo cztery przyciski, dzięki którym można przełączać się między trybem śledzenia naszej pozycji a podglądem mapy, a także włączyć wyszukiwarkę adresów i punktów POI, czy przejrzeć lokalizacje zapisane w zakładkach. Przy prawej krawędzi ekranu znajdziemy również dwa przyciski, którymi można regulować poziom powiększenia, ale to samo możemy robić, używając gestu „szczypania”. Można też dwukrotnie kliknąć w ekran, by przeskoczyć o jeden poziom szczegółowości.

Próżno tu jednak szukać opcji sterowania powiększeniem przez dotknięcie i przesunięcie palcem (jak ma to miejsce w Mapach Google), a szkoda, bo to bardzo wygodna funkcja, gdy używamy telefonu jedną ręką. Kolejnym ograniczeniem jest zakres powiększenia - do pewnego poziomu ogólności możemy przeglądać mapę całego świata, ale nazwy ulic zobaczymy dopiero po pobraniu paczki z mapą. I nie ma tu znaczenia, czy jesteśmy w trybie online czy nie.

Maps.Me

I tak, płynnie przechodzimy do najważniejszej funkcji aplikacji Maps.Me - możemy używać jej bez połączenia z Internetem, pobierając paczki z mapami, co – jak wynika z powyższego akapitu – jest preferowanym trybem pracy aplikacji. Mapy wybieramy, korzystając z funkcji podręcznego menu „Pobierz mapy”, która wyświetla listę kontynentów. Kolejny klik przeniesie nas do listy krajów, a jeszcze jeden umożliwi pobranie właściwej mapy. Należy przy tym zachować pewną ostrożność, bowiem domyślnie używana jest pamięć wewnętrzna, więc warto zarezerwować w niej trochę miejsca. Na szczęście, w ustawieniach aplikacji można zmienić lokalizację plików na kartę pamięci. Pewną niedogodnością może być też brak możliwości pobrania map całego kontynentu - trzeba kolejno klikać w poszczególne opcje.

A co z nawigacją? Program oferuje jedynie szczątkową funkcjonalność w tym zakresie – można wskazać miejsce docelowe, a aplikacja wyznaczy optymalną trasę, ale nie mamy nad tym żadnej kontroli (nie ustawimy czy ma być szybka, darmowa itd.), a w dodatku nie usłyszymy nawet słowa od wirtualnego asystenta. Niemniej w roli podręcznego atlasu Maps.Me sprawuje się naprawdę dobrze.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Maps.Me - podręczny atlas świata na smartfony - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Google opublikował nową wersję Map dla systemu Android. Szósta odsłona popularnej aplikacji przyniosła drobne zmiany stylistyczne w interfejsie, a także funkcję, która jest tyleż użyteczna, co kontrowersyjna.

W Google Maps 6.0 wprowadzono następujące zmiany:

  • są już dostępne mapy obiektów (beta) dla wybranych lotnisk, centrów handlowych i wielu innych. Więcej informacji na g.co/indoormaps
  • dodano menu na górnym pasku narzędzi do łatwego przełączania popularnych funkcji
  • zaktualizowana strona Miejsc zawiera teraz popularne wyszukiwania określane na podstawie lokalizacji

Najwięcej kontrowersji budzi ta pierwsza, najpoważniejsza zmiana – nawigacja wewnątrz budynków. Po pierwszym zachwycie pojawia się bowiem myśl o kolejnym ograniczeniu naszej prywatności. Google będzie teraz przecież wiedział, do jakich sklepów chodzimy i jak długo w nich przebywamy. Z drugiej strony, czy teraz podróż po sklepach nie będzie łatwiejsza? Od razu dowiemy się, w którym kierunku należy się udać, by kupić nową parę dżinsów lub wrzucić coś na ząb. Nad takimi dylematami przyjdzie nam, Polakom, jeszcze chwile się zastanowić, ponieważ aktualnie nawigacja wewnątrz centrów handlowych i lotnisk działa głównie w Stanach Zjednoczonych i wybranych miejscowościach Europy Zachodniej.

 

Google Maps 6.0 można pobrać z Android Marketu.

Fot. źródło: Google

Google Maps 6.0 z nawigacją wewnątrz budynków - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Smartfony zostały stworzone nie tylko z myślą o pełnieniu funkcji telefonu, ale także, aby móc korzystać z internetu. Od czego zacząć i dlaczego warto pamiętać o tym aby smartfon zawsze był online?

Popularność smartfonów rośnie, jednak nie każdy, kto daje się skusić na zakup tego szczególnego rodzaju telefonu komórkowego, wie, czym różni się on od tradycyjnej słuchawki. Nie chodzi o to, że ma ekran dotykowy zamiast fizycznej klawiatury (bo bywają smartfony z klawiaturą i zwykłe komórki z ekranem dotykowym), ale że najwięcej korzyści użytkownik smartfonu zyskuje wówczas, gdy jego telefon jest stale podłączony do sieci.

Dlatego też warto wykupić pakiet internetowy, który pozwoli nam bez obaw o wysokie rachunki korzystać z internetu w telefonie. Może to być pakiet danych w abonamencie czy też dokupiony osobno. W obydwu przypadkach użytkownik ma pełną kontrolę nad wydatkami i stały dostęp do sieci. Dzięki temu może pobierać na swój telefon to, co odróżnia smartfony od tradycyjnych komórek, czyli aplikacje mobilne.

W zależności od tego, jaki system mamy zainstalowany na swoim smartfonie, możemy korzystać z różnych sklepów z aplikacjami. W przypadku BlackBerry jest to BlackBerry App World, użytkownicy urządzeń z Windows Phone powinni zajrzeć do Windows Phone Store (do niedawna Windows Phone Marketplace), dodatkowo producenci mają także swoje sklepy, a przykładem może być tutaj Samsung Apps czy Nokia Store.

My weźmiemy na tapetę dwa najpopularniejsze systemy mobilne, a zarazem najpopularniejsze sklepy z aplikacjami. Posiadacze smartfonów z Androidem aplikacje mogą pobierać ze sklepu Google Play. Aby z niego skorzystać, należy kliknąć na jego ikonę na ekranie telefonu. Do zalogowania niezbędne jest posiadanie konta Google. Jeżeli nie jesteśmy posiadaczami żadnej z usług koncernu, która wymaga założenia konta (Gmail, YouTube, G+...), wybieramy Utwórz i podajemy wymagane informacje.

Posiadacze iPhone’ów mogą skorzystać ze sklepu App Store. Aby utworzyć tam konto, należy przypisać je do używanego przez nas adresu emailowego. Wprowadzamy także dane, pozwalające ewentualnie odzyskać zapomniane hasło. Jeżeli chcemy w przyszłości kupować płatne aplikacje, musimy podać także dane karty płatniczej.

Po założeniu kont w każdym ze sklepów możemy już ściągać aplikacje. Warto dodać, że ponad połowa z tych dostępnych w sklepach Google Play i App Store, jest bezpłatna. Reszta to aplikacje płatne i takie, których pobranie nic nie kosztuje, jednak podczas dalszego ich użytkowania często niezbędne jest dokonanie płatności. Jeżeli chodzi o kategorie aplikacji, to ograniczeniem jest tutaj tylko wyobraźnia. Nie brakuje programów służących rozrywce, ale także przydatnych w pracy czy w nauce.

Na smartfonie warto także skonfigurować konto pocztowe, bo to usługa, z której korzystamy często i z pewnością jedna z tych, które przydają się także wówczas, gdy jesteśmy poza domem. Aby odbierać i wysyłać pocztę z naszego konta email na iPhonie, należy w Ustawieniach wybrać „Poczta, kontakty, inne” i kliknąć Dodaj konto. Jeżeli znajduje się ono na którymś z pokazanych serwisów, wówczas klikamy, ale możemy także wybrać opcję Inne. W przypadku wyszczególnionych serwisów pocztowych wystarczy wpisać nasz adres i hasło, w przypadku innych – dodatkowo także konfigurację serwera (w czym zapewne pomoże nam dostawca poczty).

Do przydatnych na co dzień programów należą także aplikacje pogodowe. Wiele z nich posiada tzw. widżety, które możemy umieścić na ekranie głównym, aby stale informowały nas o obecnych i zapowiadanych warunkach pogodowych. Aplikacje mogą podawać informację na podstawie naszej aktualnej lokalizacji lub też dotyczące miejsca, które wcześniej wskazaliśmy. Do wyboru jest wiele aplikacji pogodowych – warto sprawdzić, która najbardziej nam odpowiada.

Tak wygląda Facebook na ekranie smartona wyposażonego w system Android.

Korzystaj z internetu w telefonie bez obaw o koszty! Twój smartfon działa online i często do odpowiedniej pracy potrzebuje dostępu do sieci? Możesz uniknąć dodatkowych kosztów! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon! Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu,
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę. Myślisz, że Internet w komórce jest drogi? Przemyśl to jeszcze! Nasze pakiety są już od 9,08 zł!

To, czego nie może zabraknąć w smartfonie, to aplikacje serwisów społecznościowych. Możemy używać dedykowanej każdemu z nich aplikacji lub też aplikacji, które informują o wydarzeniach w społecznościówkach, z których korzystamy. Zależnie od systemu i marki telefonu aplikacje w różnym stopniu integrują się z resztą usług w smartfonie. Dzięki widżetom na ekranie trzymamy rękę na pulsie wydarzeń u naszych znajomych.

Smartfon podłączony do sieci nie pozwoli nam zgubić się w obcym mieście, bowiem w każdej chwili możemy włączyć mapę. Nie tylko pozwoli nam ona wyszukać adresy, ale także bankomaty czy restauracje. O tych ostatnich z poziomu telefonu przeczytamy opinie dotychczasowych klientów. Możemy także użyć telefonu jako nawigacji samochodowej, na przykład używając aplikacji Google Maps czy NaviExpert. Wskazujemy cel podróży i nawigacja kieruje nas do niego, ostrzegając po drodze przed niebezpiecznymi miejscami, robotami drogowymi, kontrolami i korkami.

<p><em>Zapraszamy do obejrzenia naszego wideo-przewodnika, który pokazuje zalety smartfonu online!</em></p>

Smartfon, czyli świat w zasięgu ręki - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Dla posiadaczy smartfonów droga na ferie zimowe może być prostsza dzięki T-Mobile MyBox, który oferuje nawigację NaviExpert T-Mobile w specjalnej cenie.

0

Ocena autora

Czy można dojechać na ferie bez korków i straconych nerwów? Z aplikacją mobilną NaviExpert, dostępną w ramach T-Mobile MyBox, to możliwe. Najnowsze mapy, aktualizowane w czasie rzeczywistym informacje o korkach i utrudnieniach na drodze, a wreszcie dane na temat fotoradarów, kontroli drogowych czy niebezpiecznych miejsc –  według szacunków NaviExpert pozwala na skrócenie czasu podróży nawet o 26 procent.

Dzięki wykorzystaniu informacji o natężeniu ruchu drogowego, NaviExpert informuje o potencjalnych utrudnieniach w ruchu komunikacyjnym. Informacje na temat prędkości, z jaką poruszają się pojazdy na danej trasie są gromadzone i analizowane na bieżąco – wprost od kierowców wyposażonych w aplikację. Jeśli na jakimś odcinku NaviExpert wykryje korek bądź niższą prędkość – nawigacja zasugeruje ominięcie tego odcinka i wyznaczy trasę alternatywną. Aplikacja uwzględni także aktualne remonty, roboty drogowe i nowe inwestycje, zawsze rekomendując optymalną trasę. 

Dzięki funkcji Ostrzeżeń CB aplikacja w czasie rzeczywistym informuje kierowcę zarówno o wypadkach i niebezpiecznych miejscach, jak i fotoradarach i kontrolach drogowych, pozwalając na uniknięcie nieprzyjemnych i często kosztownych niespodzianek na trasie.

Aby pobrać i bezpłatnie przetestować NaviExpert w T-Mobile MyBox wystarczy wysyłać darmowego SMS-a o treści NEBOX pod numer 8089. Pierwsze 30 dni korzystania z NaviExpert jest bezpłatne. W taryfach z T-Mobile MyBox NaviExpert T-Mobile  dostępny jest bez dodatkowych opłat. Z aplikacji można korzystać także niezależnie od wybranej taryfy za jedyne 7,90 zł miesięcznie – 3 razy taniej niż w przypadku zakupu miesięcznego abonamentu na korzystanie z NaviExpert poza T-Mobile. 

Płatności za dostęp do aplikacji dostępnych w T-Mobile MyBox są doliczane do comiesięcznego rachunku, który otrzymuje abonent T-Mobile lub są pobierane ze środków, którymi użytkownicy mix i pre-paid doładowali swoje konta. Nie ma zatem konieczności płacenia kartą kredytową. Wszystkie aplikacje dostępne są w pełnych wersjach, bez reklam oraz bez dodatkowych opłat za każdą z nich z osobna. 

Podczas długiej drogi na ferie przydadzą się także inne aplikacje dostępne w T-Mobile MyBox - m.in. oferujący szeroki wybór seriali i filmów iplex, GameBox z ponad 150 najnowszymi grami mobilnymi, biblioteka audiobooków Audioteki, muzyka ze Sklepu MP3 czy multimedialny kurs języka angielskiego SuperMemo.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Prosto i bez przeszkód na ferie z NaviExpert w T-Mobile MyBox - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się