Po kilku miesiącach oczekiwania posiadacze iPadów mogą już pobrać na swoje urządzenia Mapy Google. Nie zabrakło nowych funkcji.

Mapy Google w wersji dla systemu iOS pojawiły się już w zeszłym roku, ale wówczas bez wsparcia dla iPada. Teraz, po kilku miesiącach oczekiwania, Google uaktualniło swoje mapy, dodając między innymi obsługę tabletu Apple.

Z innych ciekawych funkcji Map Google 2.0 warto wymienić:
- nawigację z informacjami o aktualnym ruchu i zdarzeniach drogowych oraz wskazówkami aktualizowanymi na bieżąco;
- funkcję Eksploruj, która pozwala na wyświetlenie informacji o wybranych miejscach lokalnych, gdzie zrobimy zakupy lub coś zjemy;
- możliwość oceniania miejsc za pomocą 5-stopniowej skali;
- oferty Google oparte na popularnych markach produktów;
- możliwość oglądania niektórych miejsc od wewnątrz (jak np. lotnisk czy stacji kolejowych).

Mapy Google dla systemu iOS są dostępne w App Store (za darmo).

Mapy Google dla iPada - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Urządzenia mobilne z ekranami o wysokiej rozdzielczości świetnie nadają się nie tylko do obróbki zdjęć ale i ich przeglądania. Zdecydowanie najlepszym z nich jest iPad, którego duży ekran wspaniale oddaje kolory prezentowanych fotografii. Dostępnych jest dla niego wiele aplikacji, będących zarówno statycznymi jak i aktualizowanymi codziennie albumami fotograficznymi. Dzięki znajdującym się w App Store programom można mieć dostęp do ogromnych zbiorów fotografii z całego świata.

Aktualne fotografie prasowe przeglądać można na iPadzie dzięki aplikacji Reuters Galleries. Serwuje ona codziennie nowe zestawy zdjęć wybranych przez fotoedytorów tej agencji informacyjnej oraz galerie tematyczne dotyczące aktualnych wydarzeń na świecie. Zdjęcia ze swojej biblioteki fotografii prasowej udostępnia także brytyjski Guardian. Jego aplikacja o nazwie The Guardian Eyewitness, to także aktualizowany na bieżąco album, który poza świetnymi zdjęciami zawiera także porady dla amatorów fotografii. W przypadku obydwu programów fotografie można przeglądać w trybie pełnoekranowym, jako pokaz slajdów lub z dodatkowym opisem.

W App Store znaleźć można także aplikacje dla iPada prezentujące fotografie prasowe publikowane w serwisie The Big Picture. Wśród nich wartą uwagi jest Foto News. Program zapewnia dostęp do wielu galerii tematycznych pochodzących z tego serwisu, zarówno tych najbardziej aktualnych jak i zbiorów archiwalnych.

Life - zbiór współczesnych i archiwalnych reportaży fotograficznych magazynu Life.

W App Store znaleźć można także aplikacje dla iPada prezentujące fotografie prasowe publikowane w serwisie The Big Picture. Wśród nich wartą uwagi jest Foto News. Program zapewnia dostęp do wielu galerii tematycznych pochodzących z tego serwisu, zarówno tych najbardziej aktualnych jak i zbiorów archiwalnych.

Jeden z największych zbiorów fotografii prasowej znajduje się w archiwach magazynu Life. Dostęp do nich zapewnia aplikacja o tej samej nazwie. Program pozwala na wyszukiwanie konkretnych galerii na mapie świata, z zaznaczonymi poszczególnymi krajami lub ich regionami. Wystarczy powiększyć mapę i stuknąć w wybraną pinezkę reprezentującą jedną z nich. Dostęp do archiwów możliwy jest też w bardziej tradycyjny sposób poprzez menu, znajdujące się w dole ekranu. W zbiorach Life znaleźć można zarówno zdjęcia współczesne jak i reportaże sprzed kilkudziesięciu lat.

Fotopedia: North Korea - galeria poruszających zdjęć z Korei Północnej.

Ciekawe fotogalerie udostępnia też poprzez App Store serwis Fotopedia. Znaleźć tam można wiele tematycznych wydawnictw albumowych w postaci aplikacji dla iPada i iPhone'a. Wspomnieć wypada choćby o kilku, jak Memory Of Colors - zbiór około 1300 fotografii portretowych, Dreams Of Burma - album wydany przy współpracy z National Geographic, prezentujący zdjęcia z Birmy, czy North Korea - zawierający ponad 1300 zdjęć z Korei Północnej, jednego z najbardziej niedostępnych państw komunistycznych na świecie. Aplikacji Fotopedii jest w App Store oczywiście więcej.

Albumy fotograficzne dla iPada - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Dystrybucja treści za pomocą kanałów RSS wydaje się przeżywać drugą młodość, głównie dzięki smartfonom i tabletom. Wiadomości z różnych źródeł podane są na iPadzie czy iPhone niemal jak na talerzu. Aplikacji, które odpowiadają za ich dostarczenie jest mrowie, jedne są bardziej, drugie mniej tradycyjne. Przyjrzyjmy się kilku z nich, przeznaczonych dla iPada.

Bardzo oryginalnym programem, dostarczającym na iPada treści z wielu źródeł, jest Hitpad. Nie jest to klasyczny czytnik kanałów RSS. Program zbiera wiadomości z wielu źródeł, takich jak newsy serwisowe, strony internetowe, Twitter, wideo czy strony web. Wszystkie one posegregowane są w zakładkach. Wystarczy stuknąć w wybraną wiadomość, a pokaże się jej większy fragment. Pełna treść prezentowana jest już na właściwiej stronie internetowej. Poza samymi wiadomościami, w głównym widoku program, w lewym szarym pasku wyświetlane są najnowsze trendy dominujące w danym dniu w wybranym przez użytkownika temacie.

Flud prezentuje treści z kanałów RSS, Twittera i Facebooka w postaci pasków informacji.

Jednym z najciekawszych programów tego typu jest FLUD, będący połączeniem czytnika RSS, wiadomości i wiadomości z Twittera, przedstawiający je w formie pasków informacyjnych, zawierających nagłówki informacji.

Jednym z najciekawszych programów tego typu jest FLUD, będący połączeniem czytnika RSS, wiadomości i wiadomości z Twittera, przedstawiający je w formie pasków informacyjnych, zawierających nagłówki informacji. W podobny sposób robi to opisywany kilka miesięcy czytnik RSS o nazwie Pulse. FLUD pozwala na obserwowanie dowolnej liczby kanałów RSS i kont w serwisie Twitter czy Facebook. Te pierwsze można wyszukiwać bezpośrednio w programie lub wybrać z listy subskrybowanych kanałów w czytniku Google Reader.

Każdy z pasów odpowiada jednemu ze źródeł, czy to kanałów RSS czy któremuś z kont na Twitterze. Najwyższy z nich, oznaczony na czerwono, to pasek prezentujący informacje, z różnych źródeł, które polubiła odpowiednio duża grupa użytkowników programu. Aby polubić dany tekst, wystarczy stuknąć w ikonę serduszka znajdującą się w szarym pasku nawigacyjnym. Ulubione treści dostępne są do późniejszego przeglądania w widoku zakładek, także oznaczonego ikoną serduszka w lewym górnym rogu ekranu. Stuknięcie w którąkolwiek z informacji otwiera ją we wbudowanej przeglądarce www, w oryginalnej lokalizacji, a więc na stronie internetowej.

News Kiosk przedstawia każdy kanał RSS w postaci tradycyjnej gazety.

Przykładem ciekawego podejścia do prezentacji poszczególnych kanałów RSS jest program News Kiosk. Przedstawia on je w formie gazet, umieszczonych w stojaku typowym dla kiosku z prasą. Stuknięcie w wybraną, otwiera widok stylizowany właśnie na klasyczną, drukowaną gazetę. Podobnie jest z samymi artykułami. Program sprawia wrażenie, że nie trzyma się w dłoniach iPada ale klasyczną gazetę. Brakuje tylko szelestu papieru i zapachu farby drukarskiej.

Czytniki wiadomości dla iPada - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Użytkownicy tabletów Apple już niedługo będą mogli korzystać z najpopularniejszego pakietu biurowego na świecie. Wraz z końcem marca spodziewamy się premiery Office'a dla iPada.

Pakiet biurowy Microsoft Office w wersji dla iPada najprawdopodobniej zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu. Nawet jeśli na oddanie go w ręce użytkowników jeszcze trochę poczekamy, to przynajmniej możemy spodziewać się jego oficjalnej prezentacji, która jest odwlekana już od kilku dobrych lat.

Na 27 marca zaplanowana została pierwsza konferencja prasowa nowego szefa Microsoftu Satyi Nadelli, która będzie poświęcona rozwiązaniom mobilnym i w chmurze. Wiarygodne źródła donoszą, że tego dnia jednym z najmocniejszych punktów imprezy będzie pokazanie światu pakietu biurowego w wersji dla iPada. Co więcej, mówi się, że trafi on również na Androida. I biorąc pod uwagę obecną popularność smartfonów i tabletów, a także coraz większy apetyt Microsoftu na mobilny rynek - raczej nie mamy powodów, by w to nie wierzyć.

Office dla iPada powstaje już od wielu lat. Prace nad nimi były już kilkukrotnie wstrzymywane i wznawiane. Wszystko wskazuje jednak na to, że pod koniec tego miesiąca zostanie wreszcie zaprezentowany.

Nadchodzi Office dla iPada - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się