W aplikacji Google'a można już wyznaczyć trasę swojej podróży koleją, a ta podpowie, który pociąg PKP Intercity dowiezie nas do celu.

Użytkownicy mają już możliwość zaplanowania swojej wyprawy pociągiem, korzystając z usługi Transport publiczny na Mapach Google. Koncern rozpoczął współpracę z PKP Intercity i przygotował rozkłady jazdy pociągów, realizowane przez wspomnianego przewoźnika, w tym Express InterCity Premium, Express InterCity, InterCity oraz Twoje Linie Kolejowe.

Współpraca będzie rozwijana, aby docelowo na mapach Google znalazło się około 10 tys. km tras kolejowych, blisko 270 dworców i ponad 300 połączeń.

Pobieraj najlepsze gry i aplikacje. Opłaty dodaj do rachunku T-Mobile!

Aby sprawdzić jak działa nowe narzędzie, wystarczy wejść na stronę mapy.google.pl lub uruchomić aplikację Mapy Google na smartfonie lub tablecie i kliknąć w ikonkę „Wyznacz trasę”. Następnie z listy dostępnych opcji wybrać „Transport kolejowy” (ikona pociągu) i wpisać punkt początkowy i końcowy swojej wycieczki. Wyszukiwarka połączeń pozwoli na sprawdzenie trasy, znalezienie stacji kolejowych oraz obliczenie czasu, jaki zajmie podróż.

Źródło: Google Polska

Mapy Google pomogą zaplanować podróż pociągiem - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Wakacje, czas wypoczynku i podróży, już minęły. Ciężko się z tym pogodzić, ale wciąż można wędrować ulicami Rzymu, przechadzać się weneckimi uliczkami, a nawet zobaczyć mur chiński. Nie trzeba przy tym brać nawet jednego dnia urlopu, a rozwiązanie zagadki nie tkwi w nowoczesnej technice teleportacji.

"Świat w zasięgu ręki" - to zdanie najlepiej oddaje możliwości Google Earth. Satelitarne zdjęcia nałożone na mapę Ziemi zadziwiają swoją dokładnością. Wystarczy chwila, aby zobaczyć jak wygląda nasz dom z kosmosu, pobliskie sklepy i ulice. "Ale zaraz, zaraz... Przecież swoją okolicę znam doskonale!" W takim razie, co powiesz na podróż w głąb amazońskiej puszczy, spacer po Manhatanie lub odwiedziny rzymskiego koloseum? Owszem, tylko wirtualnie, ale są elementy, które mogą wywołać chwilowe zatracenie w tej wirtualnej rzeczywistości. Trójwymiarowe budynki, dodatkowe opisy, odnośniki do encyklopedii - a to nie wszystko.

Szybki spacer palców po mapie i już oglądamy naszą dumę - Stadion Narodowy. Kolejna gimnastyka palców prowadzi nas do rzymskiego koloseum, by po chwili odpocząć na łonie natury... na Manhatanie...

Google Earth dostępny jest dla komputerów PC oraz urządzeń pracujących pod kontrolą systemów iOS i Android. Na smartfonach i tabletach aplikacja zachowuje się nieco inaczej, dostosowując się do wielkości ekranu i mocy obliczeniowej. Bez na to czy wybierzemy tablet, czy komputer, obsługa programu jest podobna. I choć wersja dla PC jest znacznie bardziej rozbudowana, bo oferuje tryb street view i dostęp do różnych warstw (np. pogoda, galeria), to na mniejszych ekranach też można wygodnie oglądać świat, nie ruszając się z kanapy.

Trójwymiarowe budynki potęgują efekt wirtualnej przechadzki. Dzięki nim można zobaczyć dokładnie odwzorowane zabytki i mniej precyzyjne, ale wciąż okazałe, zwykłe budynki. Szybki spacer palców po mapie i już oglądamy naszą dumę - Stadion Narodowy. Kolejna gimnastyka palców prowadzi nas do rzymskiego koloseum, by po chwili odpocząć na łonie natury... na Manhatanie...

Obsługa Google Earth na tablecie to czysta przyjemność. Dwoma palcami można przybliżyć mapę i obracać nią w dowolnym kierunku. Zdecydowanie lepsze wrażenia niż na ekranie smartfona, którą poprawiają trójwymiarowe modele - ta opcja dostępna jest tylko na tabletach i komputerach. Po włączeniu warstw Miejsca, Firmy i Wikipedia, na mapie pojawią się charakterystyczne punkty. Klik i widzimy historię zabytku lub numer telefonu do kina, restauracji lub innej firmy. Domyślnie wyłączona warstwa Panoramio dostarcza tysiące zdjęć, dzięki którym jeszcze lepiej można się przyjrzeć danemu obiektowi. Domyślnie wyłączona, bo w popularnych miejscach znacznie ogranicza czytelność mapy (ze względu na ilość ikonek reprezentujących zdjęcia).

Google Earth - wirtualna podróż - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Zumi.pl przygotowało kreatora map – usługę pokaż swój biznes. Można dzięki niemu szybko wygenerować mapkę dojazdową, gotową do umieszczenia na stronie www.

Ruszyła alternatywa dla Map Google, które do tej pory miały monopol na tego typu usługi w Polsce. Lokalizator internetowy Zumi.pl pozwala zalogowanym użytkownikom generować mapki dojazdowe z oznaczeniami i krótkim komentarzem. Serwis udostępnia cztery formaty map, oraz kod do wklejenia na dowolnej stronie (choćby firmowej).

Kreator dostępny jest pod adresem zumi.pl/api. Wersja podstawowa pozwala na umieszczenie znacznika lub znaczników, wypełnienie danych adresowych oraz dodatnie opisu. Według twórców, stworzenie mapki to zaledwie kwestia kilku minut. Umieszczona na stronie minimapa pozwala między innymi na wygenerowanie planu dojazdu.

W wersji dla deweloperów możliwości jest dużo więcej, choć wymaga to już znajomości języków HTML i JavaScript.

Zaawansowany kreator pozwala na: ustawianie i modyfikację stanu mapy (pozycja, skala, przesuwanie), wyświetlanie warstw w formacie GeoJSON, dodawanie znaczników, konfigurowanie wyglądu znaczników, możliwość podpinania pop-up’ów pod znaczniki, rysowanie linii, wyszukiwanie lokalizacji na bazie geolokalizacji z HTML5, dopasowywanie pozycji mapy do zadanego obszaru, grupowanie warstw, wyświetlanie/chowanie warstw, obsługa zdarzeń mapy, obsługa zdarzeń znaczników.

Fot/Źródło: Onet.pl

Kreator dostępny jest pod adresem zumi.pl/api. Wersja podstawowa pozwala na umieszczenie znacznika lub znaczników, wypełnienie danych adresowych oraz dodatnie opisu.

Zumi.pl z kreatorem map. Polska alternatywa dla Google Maps - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Chodzi o sytuację, w której użytkownik nawigacji wytyczył już trasę do obranego celu, jednak zamierza zatrzymać się po drodze na zwiedzanie, posiłek czy zakupy.

Jeśli jeszcze się nie załapaliście, to możecie w ciągu najbliższych kilku tygodni oczekiwać zmiany w Mapach Google'a. Gigant zaktualizował wersję aplikacji dla Androida, która pozwala teraz na dodanie objazdów do głównej trasy, którą się poruszamy.

Zobacz smartfony w e-sklepie

Chodzi o to, aby, jadąc do wyznaczonego celu, móc zboczyć z trasy i dojechać do pobliskiej miejscowości, na stację benzynową, do sklepu z użyciem nawigacji, a jednocześnie nie musieć zamykać wcześniej obranej trasy.

W momencie, w którym wytyczamy objazd, nawigacja pokieruje najpierw jego trasą, a następnie podpowie, jak kontynuować wcześniejszą drogę bez potrzeby ponownego wyznaczania celu.

 

Google Maps pomoże zwiedzić okolice na trasie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się